Νέα

ΦΟΙΤΗΤΕΣ οι συλληφθέντες τρομοκράτες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bixlas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πιστευω οτι σε καμια ηλικια δεν αρμοζει να βγαινει καποιος και να πεταει πετρες σε τζαμαριες μαγαζιων ρουχων κτλ και να λεει οτι τα βαζει με το κατεστημενο.
Τουλαχιστον εγω αν ειναι να εξεργεθω δεν θα σπαω το μαγαζι του καθε κακομοιρη αλλα εκει που πρεπει.
Και δεν μπορω να καταλαβω τι θα αλαξει με το να βανδαλιζουμε τα κεντρα των πολεων.

ωραία τα λες...
ομορφα και λογικά από την θαπλωρή του υπολογιστή σου....
πάνε να δεις πόσο μισος και τσαμπουκά έχουν άλλοι στην ηλικία σου και δικαιολογημένα...
μια χαρά στα είπε ο πλέ...δε χρειάζεται να τα επαναλάβω.
 

Επισκέπτης
τι δεν μπορεις να καταλαβεις???
δεν θελουν ν' αλλαξουν κατι..
δεν εχουν οραματα..
απλα τα σπανε..
γιατι???
γιατι δεν τους εχουν αφησει κανενα περιθωριο να θελουν κατι..
οτιδηποτε..
ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..

Εχει ενα ποιντ αυτο που λες απο την στιγμη που η Ελλαδα εχει καταντησει η μπαινεις σε μια καλη θεση Δημοσιο η εισαι πεθαμενος και δεν μπορεις ουτε οικογενεια να κανεις αξιοπρεπως.
 

Επισκέπτης
ωραία τα λες...
ομορφα και λογικά από την θαπλωρή του υπολογιστή σου....
πάνε να δεις πόσο μισος και τσαμπουκά έχουν άλλοι στην ηλικία σου και δικαιολογημένα...
μια χαρά στα είπε ο πλέ...δε χρειάζεται να τα επαναλάβω.

Και εγω τσαντιλας ειμαι και το ξερεις αλλα προσπαθω να την πληρωνει οτι μου φταιει.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
"Επανάσταση" δεν γίνεται μόνο με τους μαθητές...αν δεν βγει και ο υπόλοιπος κόσμος στους δρόμους!Τα κανάλια το βαφτίσανε αυτό που έγινε τον Δεκέμβρη "επανάσταση"!Το ίδιο θα γίνει και φέτος στην επέτειο για τον μικρό Αλέξη...απλά θα επιμηκύνουν τις διακοπές των Χριστουγέννων τα πιτσιρίκια!

αλλά από κει ξεκινάει....
το 73 δεν βγήκαν οι 50άρηδες στο δρόμο.....

Οσο μεγαλώνεις ο φόβος και οι ευθύνες της οικογένειας σε συντηρητικοποιούν.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ασε μας ρε περα απο την πλακα για τιν μινι εξεργεση και τους αυθορμητισμους.
Απλα το καθε κακομαθημενο κωλοπαιδο παρασυρετε εκει απο κατι αριστερατζικους συνασπισμους και βρισκει ευκαιρεια να τα σπαει.
Αν θελουν τα ζωα εξεργεση να πανε να την κανουν εκει που πρεπει.Αλλα ναααα που αρχιδια.
Αυτό που δε μπορούν να καταλάβουν άτομα με χουλιγκάνικη νοοτροπία σαν και του λόγου σου, είναι ότι οποιοδήποτε κοινωνικό φαινόμενο/πρόβλημα δε μπορείς να το αντιμετωπίζεις με καταστολή, μπάτσους & ξύλο.

Πρώτα πρέπει να το αξιολογήσεις/κατανοήσεις το λόγο που συμβαίνει και μετά να πάρεις δύσκολες αποφάσεις για να δώσεις λύσεις. Έτσι έκαναν για παράδειγμα προηγμένες χώρες τις Ευρώπης με ένα πολυσύνθετο πρόβλημα όπως είναι τα ναρκωτικά.

Η χώρα της πλάκας εδώ βέβαια θεωρεί πανεύκολο, απλά να ρίχνει στη φυλάκα τα πρεζάκια. Γιατί πολύ απλά είναι η εύκολη λύση - ο άλλος ο δρόμος είναι ανηφορικός και θέλει καρδιά. Καταλαβαίνεις τίποτα απ' το αντι-παράδειγμα η μπααα? :rolleyes:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
το εχω ξαναγραψει..
τα χειροτερα εχει κανει το πασοκ..
αγανακτισμενοι πολιτες==>εργο πασοκ..
αρση ασυλου===>εργο πασοκ..
καλτεζας===>εργο πασοκ..
& αλλα πολλα.
ομως τωρα ειναι αλλιως τα κολπα..
τεραστιος ο αριθμος των κοινωνικα αδικημενων..
τα παιδια των μεταναστων νοιωθουν αποβλητοι..
οι τροποι επικοινωνιας εχουν πολλαπλασιαστει..
τα παιδακια εχουν καταφρικαρει..
να παρακαλατε να μην αναψει η σπιθα..

ωπα μεγαλε παρτο αλλιως,
οπως βλεπεις δεν εχω αναμιχθει σε αυτη τη συζητηση, αλλα για πες μου σε παρακαλω κατι...
ο καλτεζας ητανε και αυτος ηρωας της επαναστασης? για δικαιολογησε το μου
σε παρακαλω
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Και εγω τσαντιλας ειμαι και το ξερεις αλλα προσπαθω να την πληρωνει οτι μου φταιει.

όχι ακριβώς....
οι γαμωμάνες που ρίχνεις εδώ μέσα για λόγους που ξέρουμε δεν έχουν στόχο την αιτία του προβλήματος.....
όλοι ξεσπάμε πολλές φορές λάθος....
αλλά αυτό που βλέπω στην ελλάδα χρόνια τώρα, δλδ να την σκαπουλάρουν τα λαμόγια και οι γαμώπουστες και να την πληρώνουν απλοί άνθρωποι έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.....
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
αλλά από κει ξεκινάει....
το 73 δεν βγήκαν οι 50άρηδες στο δρόμο.....

Οσο μεγαλώνεις ο φόβος και οι ευθύνες της οικογένειας σε συντηρητικοποιούν.
Βγήκανε και φοιτητές,βγήκε και απλός κόσμος!Αυτό δεν γίνεται τώρα προς το παρόν τουλάχιστον!
Τα έλεγα κι εδώ πέρυσι τον Δεκέμβρη ότι μετά τις γιορτές όλα θα είναι μέλι-γάλα όπως και έγινε...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Βγήκανε και φοιτητές,βγήκε και απλός κόσμος!Αυτό δεν γίνεται τώρα προς το παρόν τουλάχιστον!
Τα έλεγα κι εδώ πέρυσι τον Δεκέμβρη ότι μετά τις γιορτές όλα θα είναι μέλι-γάλα όπως και έγινε...

εσύ δλδ θεωρείς ότι η κατάσταση στην Ελλάδα είναι μέλι γάλα;
 

Επισκέπτης
Αυτό που δε μπορούν να καταλάβουν άτομα με χουλιγκάνικη νοοτροπία σαν και του λόγου σου, είναι ότι οποιοδήποτε κοινωνικό φαινόμενο/πρόβλημα δε μπορείς να το αντιμετωπίζεις με καταστολή, μπάτσους & ξύλο.

Ναι τα πιτσιρικια που τα σπαγανε δεν ειχαν καθολου χουλιγκανικες τασεις.Και στην Ευρωπη υπαρχουν αναλογα κοινωνικα προβληματα με οικονομικη κριση και ιστοριες αλλα δεν τα σπανε καθε τρεις και λιγακι και μαλιστα σε τετοια κλιμακα.
Απλα σαν να μου φαινεται οτι τεινει να γινει μοδα και το σπασιμο σαν της καταληψεις επι Αρσενη που για αρκετα χρονια μετα συνεχιζοταν το εθιμο.

Πρώτα πρέπει να το αξιολογήσεις/κατανοήσεις το λόγο που συμβαίνει και μετά να πάρεις δύσκολες αποφάσεις για να δώσεις λύσεις. Έτσι έκαναν για παράδειγμα προηγμένες χώρες τις Ευρώπης με ένα πολυσύνθετο πρόβλημα όπως είναι τα ναρκωτικά.

Η χώρα της πλάκας εδώ βέβαια θεωρεί πανεύκολο, απλά να ρίχνει στη φυλάκα τα πρεζάκια. Γιατί πολύ απλά είναι η εύκολη λύση - ο άλλος ο δρόμος είναι ανηφορικός και θέλει καρδιά. Καταλαβαίνεις τίποτα απ' το αντι-παράδειγμα η μπααα? :rolleyes:

Συμφωνω και δεν ειπα να βγουν οι μπατσοι να ριχνουν στο ψαχνο.Δεν χρειαζεται καν αυτο για να μην την πληρωνει ο απλος κοσμακης.Αν θελανε τον περασμενο Δεκεμβρη θα ειχαν συλλαβει τα περισσοτερα "καλοπαιδα"
 

Επισκέπτης
οποιος εχει εστω & ενα δραμι μυαλο,ξερει οτι ποτε δεν φταινε τα παιδια..
καλα κανουν..
& οποιος τα πειραζει,γαμιεται απο κουνια..
τις ιδιες μαλακιες ελεγαν οι νυκοκοιραιοι για οσους ηταν στην νομικη & το πολυτεχνειο το 73..
το κκε ελεγε οτι ειναι προβοκατορες της χουντας..
τα ιδια που λεει & για τους αναρχικους-αριστεριστες-μπαχαλακηδες,εδω & 400 χρονια..
& τοτε εβγαλε τα κνατ να τους μαζεψει & τωρα τα βγαζει..
αειντε νοικοκυραιοι..
ενταχθειτε στα κνατ..
ακομη καλυτερα φτιαξτε ομαδες πολιτοφυλακης οπως στην βορεια ιταλια της λιγκας του βορρα..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Βγήκανε και φοιτητές,βγήκε και απλός κόσμος!Αυτό δεν γίνεται τώρα προς το παρόν τουλάχιστον!
Τα έλεγα κι εδώ πέρυσι τον Δεκέμβρη ότι μετά τις γιορτές όλα θα είναι μέλι-γάλα όπως και έγινε...
Ανομοια η συγκριση...Τα συμβαντα του περασμενου δεκεμβρη νομιζω οτι θα ειναι πολυ επιπολαιο να χαρακτηριστουν <<εκρηξη κοινωνικης οργης>>,οπως ηταν τα γεγονοτα του 73...Αλλου ειναι η αληθεια...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
εσύ δλδ θεωρείς ότι η κατάσταση στην Ελλάδα είναι μέλι γάλα;
στην Πατρα αποτι φαινεται δεν εχουνε τα προβληματα παντως που εχει η υπολοιπη Ελλαδα, γιατι εγω θυμαμαι οτι οι Πατρινοι βγηκανε και τους πηρανε στο κυνηγι τους "επαναστατες".....
Και μην πει κανεις οτι ητανε η Χρυση αυγη, δεν ειναι ολοι οι πατρινοι χρυσαυγιτες!
 

Επισκέπτης
ωπα μεγαλε παρτο αλλιως,
οπως βλεπεις δεν εχω αναμιχθει σε αυτη τη συζητηση, αλλα για πες μου σε παρακαλω κατι...
ο καλτεζας ητανε και αυτος ηρωας της επαναστασης? για δικαιολογησε το μου
σε παρακαλω
δεν το συζηταω αυτο το θεμα..
η ολη φαση εγινε στα 5 μετρα απο εμενα..
ασε γιατι αν νομιζεις οτι παρεκτραπηκα πριν που εριχνα μπινελικια στο πουστρακι που πεταξε την λασπη,γι΄αυτο το θεμα αμα παρεκτραπω θα πεσει πολυ κλαμα..
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
δεν το συζηταω αυτο το θεμα..
η ολη φαση εγινε στα 5 μετρα απο εμενα..
ασε γιατι αν νομιζεις οτι παρεκτραπηκα πριν που εριχνα μπινελικια στο πουστρακι που πεταξε την λασπη,γι΄αυτο το θεμα αμα παρεκτραπω θα πεσει πολυ κλαμα..
ωραια, αφου λοιπον εγινε 5 μετρα απο σενα σιγουρα θα ηδες και ποιος ητανε ο λογος που τον πυροβολησανε....μπορεις να μας τον αναφερεις σε παρακαλω?
Ουτε γω εχω διαθεση να βριζομαι, απλα την αληθεια θελω να μαθαινω!
 

Επισκέπτης
Αν θελανε τον περασμενο Δεκεμβρη θα ειχαν συλλαβει τα περισσοτερα "καλοπαιδα"
μαλακιες λες..
ησουν στο κεντρο εστω & μια ημερα???
ποιους να συλλαβουν ρε???
μαζι με τα παιδακια ηταν & οι πατεραδες-μαναδες τους..
ποσους να συλλαβουν???
5-6 χιλιαδες???
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

το σύστημα έχει την τάση αργά μεν, αλλά για λόγους επιβίωσης να αυτοπροσαρμόζεται εκτός και αν ένα βίαιο γεγονός βγάλει εκτός ελέγχου την κατάσταση.....
Στην Αμερική του μπους, οι μαύροι τα έκαναν κάθε λίγο και λιγάκι γης μαδιάμ....
βγήκε ο ομπάμας και το σύστημα πρόλαβε ένα πιθανό μίνι εμφύλιο.........

τό ίδιο ενδέχεται να γίνει και στην ελλάδα......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom