Νέα

ΦΑΡΜΑΚΟΝΗΣΙ, Έρευνα για τους θανάτους ζητεί η Διεθνής Αμνηστία.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
πολυ σωστα τα λες φιλε,δεν βλεπω ομως να λεει καποιος γιαυτους που βγηκαν κατευθειαν να αναθεματισουν τους λιμενικους(να απολυθουν, να κρεμαστουν κτλ)χωρις να ξερουν τι ακριβως εχει γινει, ποσο μαλακες ειναι.η στοιχειωδη λογικη και η στοιχειωδη μορφωση δεν καταδικαζουν ετσι αερα,αλλα αυτη ειναι η παιδεια μας χρονια τωρα, να τρωγομαστε μεταξυ μας.το μονο που μας νοιαζει ειναι να δειξουμε οτι ειμαστε ανωτεροι και λυπουμεθα για τους αθωους λαθρο(αυτο ειναι αληθεια)αλλα δεν λυπουμεθα για τους ομοεθνεις μας που κανουν μια δουλεια δυσκολη.εδω παιζει βεβαια και ζηλεια,γιατι αυτοι εχουν δουλεια αλλα εμεις οχι? βεβαια οταν στο σχολειο καποιοι διαβαζαν για να εχουν σημερα μια δουλεια κανεις μας δεν τους ζηλευε,μαλλον τους θεωρουσε σπασικλες.
το ολο θεμα μου θυμιζει μια ιστοριουλα που ακουσα καποτε: στην κολαση σκαει ενας καινουριος διαβολακος και ο αρχιβεελζεβουλ του δειχνει τα κατατοπια.του δειχνει τα καζανια στα οποια υπηρχε η καθε χωρα και υπηρχε απο ενας σκοπος στο καθενα,εκτος απο ενα.οταν τον ρωτησε ο διαβολακος γιατι εκει δεν υπαχει σκοπος,του απαντησε:σε καθε καζανι υπαρχει σκοπος ετσι ωστε αν καποιος παει να βγει εξω του ριχνει μια με την τριαινα και τον ξαναριχνει μεσα,εκει ομως δεν χρειαζεται γιατι ειναι η Ελλαδα και οταν καποιος παει να βγει εξω τον τραβανε οι υπολοιποι μεσα........

Για δες. Ισως παμε στην κολαση που ειμαστε αδικοι με τους λιμενικους στην κριση μας. Πως γίνεται να ειναι πιο σημαντική η κρίση ενος επαγγέλματος απο τον θάνατο ανθρωπων δεν δεν..
 

lion67

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
145
Like
38
Πόντοι
1
Για δες. Ισως παμε στην κολαση που ειμαστε αδικοι με τους λιμενικους στην κριση μας. Πως γίνεται να ειναι πιο σημαντική η κρίση ενος επαγγέλματος απο τον θάνατο ανθρωπων δεν δεν..
να μαθεις να διαβαζεις πρωτα και να μην λες μαλακιες.δεν εγραψα οτι ειναι πιο σημαντικη η κριση και καλο θα ηταν να μην κρινεις τους αλλους χωρις να εχεις αποδειξεις
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
να μαθεις να διαβαζεις πρωτα και να μην λες μαλακιες.δεν εγραψα οτι ειναι πιο σημαντικη η κριση και καλο θα ηταν να μην κρινεις τους αλλους χωρις να εχεις αποδειξεις
Τονισες αυτο που ήθελες. Και αυτό που σε έχει πειράξει. Εμένα με πείραξαν οι εσκεμμένες δολοφονίες, Εσένα που κρίναμε τους λιμενόμπατσους που έπνιξαν κόσμο. Ξυδάκι.
 

lion67

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
145
Like
38
Πόντοι
1
Τονισες αυτο που ήθελες. Και αυτό που σε έχει πειράξει. Εμένα με πείραξαν οι εσκεμμένες δολοφονίες, Εσένα που κρίναμε τους λιμενόμπατσους που έπνιξαν κόσμο. Ξυδάκι.
εμενα με πειραζει που κρινεις χωρις αποδειξεις,αλλωστε μιλησα για στοιχειωδη λογικη και στοιχειωδη μορφωση κατι που προφανως σου λειπει.απο την αλλη το βεβαιο ειναι οτι και να πολυθουν οπως ειπες εσενα δεν προκειται να σε παρουν,ακι να σε επαιρναν παλι την ιδια δουλεια που κανεις θα εκανες απλα για καλυτερη μεταχειριση...ξυδακι
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Οι ναζί ονομάζονται και χιτλεροφασίστες.Εξαιρετικά ακριβής όρος.

κοίτα, αν οι φασίστες στην ελλάδα γουστάρουν εβραίους όπως λες τότε προφανώς και δεν είναι ναζιστές, άρα μούφα οι κατηγορίες για χρυσαυγίτες ναζιστές
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Στην παρακατω διασωση με ηρεμο σχετικα καιρο φαινεται σε ρεαλιστικες συνθηκες ποσο δυσκολο πραγμα ειναι να μαζεψεις κοσμο απο την θαλασσα. Ειναι ακομη φανερο κατα την γνωμη μου, οτι αν δεν ξερεις κολυμπι και πεσεις στην ανοιχτη θαλασσα, αντιο ζωη. Εκτος αν σε βοηθησει αμεσα ο διπλανος σου (που θεωρητικα μπορει). Ακομα μου εκανε εντυπωση το οτι επεσαν στην θαλασσα καποιοι μολις τους προσεγγισε το ναυαγοσωστικο, πραγμα το οποιο διαβασα οτι επαιξε και στο φαρμακονησι και μου περασε απο το μυαλο μηπως το κανουν γιατι πιστευουν οτι θα τους μαζεψουν πρωτους. Τελος δεν μπορω παρα να σχολιασω την ασχετοσυνη τους (για να μην πω μαλακια) που πιστευουν οτι θα περασουν το αιγαιο 40 ανθρωποι πανω σε φουσκωτο

www.youtube.com/watch?v=pkfNjVfh6ww]https://www.youtube.com/watch?v=pkfNjVfh6ww[/url[/video]]


Η συγκεκριμενη διασωση εγινε σε τουρκικα χωρικα υδατα, οι τουρκοι διασωστες ενω ειπαν θα ρθουν τελικα δεν φανηκαν. Οι μεταναστες σωθηκαν ολοι.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
εμενα με πειραζει που κρινεις χωρις αποδειξεις,αλλωστε μιλησα για στοιχειωδη λογικη και στοιχειωδη μορφωση κατι που προφανως σου λειπει.απο την αλλη το βεβαιο ειναι οτι και να πολυθουν οπως ειπες εσενα δεν προκειται να σε παρουν,ακι να σε επαιρναν παλι την ιδια δουλεια που κανεις θα εκανες απλα για καλυτερη μεταχειριση...ξυδακι

:tooth:  Ακριβώς έτσι.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ό,τι κανω και με τους Έλληνες εγκληματίες. 

μάλιστα αποδέχεσαι λοιπόν ότι οι παράνομοι μετανάστες είναι εγκληματίες και ότι σαν τέτοιους πρέπει να τους συμπεριφερόμαστε...

αυτό ήθελα να ακούσω...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
μάλιστα αποδέχεσαι λοιπόν ότι οι παράνομοι μετανάστες είναι εγκληματίες και ότι σαν τέτοιους πρέπει να τους συμπεριφερόμαστε...

αυτό ήθελα να ακούσω...
 Αποδέχομαι οτι υπάρχουν εγκληματίες Έλληνες και αλλοδαποί. Οι μετανάστες δεν είναι εξ ορισμού εγκληματίες.
Μαλάκες και σκατόψυχοι σαν και σένα βέβαια αποδέχομαι ότι πρέπει να υπάρχουν μονο Ελληνες. Πιθανόν στο ποσοστό 100% που είσαι εσύ να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού. Αποκλείεται να σε φτάνει κανείς στην αηδία που κατήντησες, έχεις τερματίσει, μαζί με φαηλο και κάτι τέτοια καμμένα χαρτια χοντρα ύπουλα και με σοβαρά ψυχικά νοσήματα.

α.. και προφανώς θα ήθελες να ακούσεις τις απόψεις σου απο εμένα, αφού κατάντησες να απαντάς σε πόστ μου με σκοπό να πάρεις λίγη αξία απο τα φτυσίδια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
 Αποδέχομαι οτι υπάρχουν εγκληματίες Έλληνες και αλλοδαποί. Οι μετανάστες δεν είναι εξ ορισμού εγκληματίες.
Μαλάκες και σκατόψυχοι σαν και σένα βέβαια αποδέχομαι ότι πρέπει να υπάρχουν μονο Ελληνες. Πιθανόν στο ποσοστό 100% που είσαι εσύ να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού. Αποκλείεται να σε φτάνει κανείς στην αηδία που κατήντησες, έχεις τερματίσει, μαζί με φαηλο και κάτι τέτοια καμμένα χαρτια χοντρα ύπουλα και με σοβαρά ψυχικά νοσήματα.

και ομως δεχεσε ότι οι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ μετανάστες είναι εγκληματίες και μάλιστα ζητάς να έχουν την ίδια μεταχείριση με τους έλληνες εγκληματίες ...

συ είπας...

εσυ που συμφωνεις...δεν σε ειδα να παρεις καμια δεκαρια λαθρομεταναστες να τους φιλεψεις σπιτι σου....απο την τηλεοραση τους βλεπεις μονο και κρινεις......κανε μια αρχη λοιπον ....αντε,τι καθεσαι ??παρε μια οικογενεια μουσουλμανων να τους φιλοξενησεις και να δειξεις ανθρωπια απο τα δεινα που γλυτωσαν απο την πατριδα τους !!! με τα "Ω ΝΑΙ" ....ξερω και εγω να λεω.

Φυσικα θα βαλω στο σπιτι μου οποιον εχει αναγκη. Πιθανον να τον εχω ηδη . Θα παψεις ετσι να επικροτεις τις δολοφονιες οσων ανθρωπων δεν δεχεσαι;

μάλιστα,.. θα βάλεις στο σπίτι σου.. δεν μας έχεις πεί όμως τι θα κάνεις με αυτούς που θέλουν να μπουν με το έτσι θέλω ...

Ό,τι κανω και με τους Έλληνες εγκληματίες.  

με το έτσι θέλω δεν προσπαθούν να μπούνε στην χώρα οι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ μετανάστες ???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
 Αποδέχομαι οτι υπάρχουν εγκληματίες Έλληνες και αλλοδαποί. Οι μετανάστες δεν είναι εξ ορισμού εγκληματίες.
Μαλάκες και σκατόψυχοι σαν και σένα βέβαια αποδέχομαι ότι πρέπει να υπάρχουν μονο Ελληνες. Πιθανόν στο ποσοστό 100% που είσαι εσύ να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού. Αποκλείεται να σε φτάνει κανείς στην αηδία που κατήντησες, έχεις τερματίσει, μαζί με φαηλο και κάτι τέτοια καμμένα χαρτια χοντρα ύπουλα και με σοβαρά ψυχικά νοσήματα.

α.. και προφανώς θα ήθελες να ακούσεις τις απόψεις σου απο εμένα, αφού κατάντησες να απαντάς σε πόστ μου με σκοπό να πάρεις λίγη αξία απο τα φτυσίδια.

μπορείς να συνεχίσεις τις κωλοτούμπες επί μακρόν... το αποτέλεσμα δεν αλλάζει...

θεωρείς τους ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ μετανάστες εγκληματίες...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Τονισες αυτο που ήθελες. Και αυτό που σε έχει πειράξει. Εμένα με πείραξαν οι εσκεμμένες δολοφονίες, Εσένα που κρίναμε τους λιμενόμπατσους που έπνιξαν κόσμο. Ξυδάκι.

μαλιστα.....οταν προφανως ρε ασυδοτη..ενα σκαφος που δεν πληρει κανεναν κανονα ασφαλειας ,εχει επανω του 50 ατομα σε μια θαλασσα με 7 μποφορ στο αιγαιο και ενω ξερουν οτι ξεκινανε με καιρο ασχημο (γιατι ασυδοτη ,με ασχημο καιρο ξεκινησαν) ειναι σα να αυτοκτονουν μονοι τους......αυτο ειναι εσκεμμενη δολοφονια εεε ??? εαν ηταν κανας ελληνας ψαρας και αγνοουσε τον καιρο και τον επαιρναν τα κυμματα και πνιγοταν,αυτο θα ηταν χαζομαρα του ομως!!!!
Ελπιζω την ηλιθιοτητα να μην την απεκτησες απο το μαιευτηριο,συμβαινουν και ατυχηματα αλλα εσυ ξεπερασες και αυτα !!!
Τι ξερεις και εσυ απο λαθρομεταναστευση , απο το νοβα τα εμαθες ??? αντε κανε μας τη χαρη ασχετη!!!!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Τονισες αυτο που ήθελες. Και αυτό που σε έχει πειράξει. Εμένα με πείραξαν οι εσκεμμένες δολοφονίες, Εσένα που κρίναμε τους λιμενόμπατσους που έπνιξαν κόσμο. Ξυδάκι.
Ποιες εσκεμμενες δολοφονιες ρε τυφλο απο μισος γιδι.Τοτε γιατι εσωσαν τους υπολοιπους και δεν τους επνιξαν ολους;
 

teengenerate

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2014
Μηνύματα
698
Like
0
Πόντοι
6
Καθόλου.

Οι φασιστές είναι άλλη ιστορία.
O όρος είναι τέζα ακριβής._
κοίτα, αν οι φασίστες στην ελλάδα γουστάρουν εβραίους όπως λες τότε προφανώς και δεν είναι ναζιστές, άρα μούφα οι κατηγορίες για χρυσαυγίτες ναζιστές
Μικρό ιδεαλιστικό κατηχητικοφασιστάκι,οι τύποι που θα ψηφίσεις τον Μάη ταξιδεύουν Ισραήλ κάθε τόσο για προχώ κραβ μάγκα και άλλα κόλπα...περαστικά...

Και κάτι ακόμη,άλλο πράμα το Ισραήλ και άλλο οι εβραίοι.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
O όρος είναι τέζα ακριβής._Μικρό ιδεαλιστικό κατηχητικοφασιστάκι,οι τύποι που θα ψηφίσεις τον Μάη ταξιδεύουν Ισραήλ κάθε τόσο για προχώ κραβ μάγκα και άλλα κόλπα...περαστικά...

Και κάτι ακόμη,άλλο πράμα το Ισραήλ και άλλο οι εβραίοι.

φυσικά... το Ισραήλ έχει και τους περίφημους Παλαιστίνιους...
 

MB C 200

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2010
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
Η "Διεθνής Αμνηστία" είναι μπίζνα που έχει ανάγκη προβολής για να συνεχίζει να απολαμβάνει τις παχυλές εισφορές της από διάφορους αφελείς από ολόκληρο τον κόσμο.
Οπότε και επειδή το να πεις πως στην Αφρική οι ντόπιοι σκοτώνουν και ακρωτηριάζουν καθημερινά δεκάδες χιλιάδες συμπολίτες τους μεταξύ των οποίων και παιδιά, δεν αποτελεί και σπουδαία είδηση και το έχουμε πλέον εμπεδώσει και σχεδόν αποδεχθεί, έπρεπε να βρει και κάτι "πιο κοντά", μέσα στν Ε.Ε., για να κάνει εντύπωση.
Κι επειδή η πύλη για την Ε.Ε. είμαστε εμείς, βρήκε εμάς.

Τί ακριβώς μας προτείνουν να κάνουμε; Να μην φυλάμε τα θαλάσσια σύνορά μας; Μήπως να τους διαθέτουμε και κάποιο δικό μας μέσον πιο άνετο βρε παιδί μου, ένα κρουαζιερόπλοιο ας πούμε, για να τους φέρνουμε στην χώρα μας;
Να το κάνουμε ευχαρίστως, αν οι βλαμμένοι της Δ.Α. δεχθούν μετά να φιλοξενήσουν αυτοί στο σπίτι τους τον κάθε λαθρομετανάστη που σκέφτηκε να έρθει στην χώρα μας απρόσκλητος, διότι εδώ έχουμε ήδη πολλούς και άλλους δεν χωράει!

Αλλιώς ας μην μας πρήζουν τ' αρχίδια...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Urinal ,πες μας ποσους λαθρομεταναστες ταιζεις ??? ειναι αξιο προς σχολιασμο.....να γελασουμε λιγο !!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom