Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
-ο αγροτης οταν αγοραζει λιπασματα με 23% γιατι δεν του επιστρεφεται το φ.π.α οπως στον δικηγορο που ανεφερες;;

Γιατί δεν κρατάει βιβλία εσόδων - εξόδων.

Όποιος κρατάει τα παίρνει πίσω.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Δεν πρεπει ΟΛΟΙ οι αγροτες να κρατανε βιβλια εσοδων-εξοδων και να φορολογουνται οπως οι ελευθεροι επαγγελματιες? Διαφωνει κανεις σε αυτο?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Γιατί δεν κρατάει βιβλία εσόδων - εξόδων.

Όποιος κρατάει τα παίρνει πίσω.
τι λες ρε ασχετε τι λες;; αντε να γλυψεις την ψωλη του γερουλανου ανοητε προπαγανδιστη, οι αγροτες που κρατανε βιβλια γιατι δεν τους επιστρεφεται το φ.π.α;; αφου δεν κρατανε γιατι τους ηρθε περαιωση;;;; κρυψου στο λαγουμι σου και μην ξαναβγεις ποτε
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Πες μας παλι οτι εχουν δικιο που κλεινουν τους δρομους οι αγροτες. Καιρο εχω να το ακουσω.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.152
Κριτικές
14
Like
4.390
Πόντοι
3.715
Δεν πρεπει ΟΛΟΙ οι αγροτες να κρατανε βιβλια εσοδων-εξοδων και να φορολογουνται οπως οι ελευθεροι επαγγελματιες? Διαφωνει κανεις σε αυτο?

πρόσφατα έμαθα ότι παίζει και μία ''ειδική κατηγορία αγρότη'' που δικαιολογείται (δεν ξέρω πως...) να μην κόβει κανένα παραστατικό αν δεν κάνει κέφι, κι είναι νόμιμο.
Το γνωρίζει κανένας αυτό το καθεστώς;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
-τις εισφορες υπερ του ελγα αφου οι αγροτες τις πληρωναν γιατι δεν εφταναν στον ελγα;; ποιος τις παρακρατουσε;; γιατι το κρατος δεν κυνηγαει τους εμπορους ποτ δεν απεδιδαν τον ελγα αλλα βαζει τους αγροτες να διπλοπληρωσουν για να καλυψει ελλειματα που δεν τα δημιουργησαν εκεινοι;;;

Λες ο Βασιλόπουλος να μην απέδιδε το 3%;

Και ας πούμε ότι οι μεσάζοντες δεν απέδιδαν.
Οι αγρότες όμως μιά χαρά τις έπαιρναν τις αποζημιώσεις. Ποιός πλήρωνε όλα αυτά τα χρόνια;;;; Οι φορολογούμενοι μήπως;;;;

Δηλαδή, τον επαγγελματικό κίνδυνο μιάς επαγγελματικής κατηγορίας την είχε αναλάβει το κράτος, δηλαδή όλοι οι εμείς.

Άλλοι δεν παίρνουν επαγγελματικό ρίσκο;
Δηλαδή άμα βγει ο ψαράς και δεν πιάσει ψάρια πρέπει να τον αποζημιώσει το κράτος;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Πες μας παλι οτι εχουν δικιο που κλεινουν τους δρομους οι αγροτες. Καιρο εχω να το ακουσω.
ρε μην το τραβας, εκτιθεσαι και εσυ η παρεουλα σου, ρομπα εχετε γινει, απο κωλοτουμπα σε κολωτουμπα το πατε, ο πανιβλακας πριν εγραψε οτι οσοι αγροτες κρατουν βιβλια τους επιστρεφετε ο το φ.π.α απο την καλιεργεια και εσυ που λοιδορουσες τους αγροτες σαν αγραμματους εσπευσες να χειροκροτησεις, τωρα ποτ πιαστηκατε μααλακες αρχισατε τις κωλοτουμπες
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Λες ο Βασιλόπουλος να μην απέδιδε το 3%;

Και ας πούμε ότι οι μεσάζοντες δεν απέδιδαν.
Οι αγρότες όμως μιά χαρά τις έπαιρναν τις αποζημιώσεις. Ποιός πλήρωνε όλα αυτά τα χρόνια;;;; Οι φορολογούμενοι μήπως;;;;

Δηλαδή, τον επαγγελματικό κίνδυνο μιάς επαγγελματικής κατηγορίας την είχε αναλάβει το κράτος, δηλαδή όλοι οι εμείς.

Άλλοι δεν παίρνουν επαγγελματικό ρίσκο;
Δηλαδή άμα βγει ο ψαράς και δεν πιάσει ψάρια πρέπει να τον αποζημιώσει το κράτος;

Exoυν ευνοικη μεταχειρηση. ΚΑΝΕΝΑΣ αλλος επαγγελματιας δεν πηρε τις παχυλες επιδοτησεις των αγροτων, και δεν αποζημιωθηκε απο το κρατος επειδη δεν πηγαν καλα οι δουλειες του.ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ρε μην το τραβας, εκτιθεσαι και εσυ η παρεουλα σου, ρομπα εχετε γινει, απο κωλοτουμπα σε κολωτουμπα το πατε, ο πανιβλακας πριν εγραψε οτι οσοι αγροτες κρατουν βιβλια τους επιστρεφετε ο το φ.π.α απο την καλιεργεια και εσυ που λοιδορουσες τους αγροτες σαν αγραμματους εσπευσες να χειροκροτησεις, τωρα ποτ πιαστηκατε μααλακες αρχισατε τις κωλοτουμπες

Πες μας ποιος αλλος επαγγελματιας απολαμβανει τετοια προνομια?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Λες ο Βασιλόπουλος να μην απέδιδε το 3%;

Και ας πούμε ότι οι μεσάζοντες δεν απέδιδαν.
Οι αγρότες όμως μιά χαρά τις έπαιρναν τις αποζημιώσεις. Ποιός πλήρωνε όλα αυτά τα χρόνια;;;; Οι φορολογούμενοι μήπως;;;;

Δηλαδή, τον επαγγελματικό κίνδυνο μιάς επαγγελματικής κατηγορίας την είχε αναλάβει το κράτος, δηλαδή όλοι οι εμείς.

Άλλοι δεν παίρνουν επαγγελματικό ρίσκο;
Δηλαδή άμα βγει ο ψαράς και δεν πιάσει ψάρια πρέπει να τον αποζημιώσει το κράτος;
μια φορα ασχοληθηκα σοβαρα και εγινες ρομπα, ρε ασχετε κλακαδορε την ασυνεπεια του αγροτη πληρωνες η τον απατεωνα μεσαζοντα;;; ε καμαρι μου ποιον;;;;;χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα , ξεχνας που γυριζε ο γιωργακης στις φωτιες του 07 και εταζε αποζημιωσεις μαμουθ και ελεγε οτι το κρατος δινει ψιχουλα;;; α ρε ρομπες ξεκουμπωτες
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
μια φορα ασχοληθηκα σοβαρα και εγινες ρομπα, ρε ασχετε κλακαδορε την ασυνεπεια τοπυ αγροτη πληρωνες η τον απατεωνα μεσαζωντα;;; ε καμαρι μου ποιον;;;;;χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα , ξεχνας που γυριζε ο γιωργακης στις φωτιες του 07 και εταζε αποζημιωσεις μαμουθ και ελεγε οτι το κρατος δινει ψιχουλα;;; α ρε ρομπες ξεκουμπωτες

Βλεπω εισαι του δημοτικου, τα ελληνικα σου μοιαζουν με ελληνικα λαθρομεταναστη. Μηπως εισαι πακης?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Exoυν ευνοικη μεταχειρηση. ΚΑΝΕΝΑΣ αλλος επαγγελματιας δεν πηρε τις παχυλες επιδοτησεις των αγροτων, και δεν αποζημιωθηκε απο το κρατος επειδη δεν πηγαν καλα οι δουλειες του.ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ
σοβαρα ε;;;; ολοι οι μεγαλοι δημοι δεν μειωσαν τα τελη στους επαγγελματιες και στην αθηνα οσοι επαθαν ζημιες απο τα γεγοντα του 08 δεν αποζημιωθηκαν απο το κρατος και δεν πληρωσαν τελη γαι ενα εξαμηνο τουλαχιστον;;; ελα που εχω κεφια σημερα...ΚΟΤΑ
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Οι αγροτες ποσα χρονια επαιρναν επιδοτησεις? Ποσα χρονια τσονταρε ο φορολογουμενος για τον ΕΛΓΑ?
Και εσυ αναφερεσαι για λιγους μηνες σε περιοδο ταραχων και συγκρουσεων στην Αθηνα....
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Βλεπω εισαι του δημοτικου, τα ελληνικα σου μοιαζουν με ελληνικα λαθρομεταναστη. Μηπως εισαι πακης?
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εισαι για λυπηση κακομοιρη μου, για λυπηση πραγματικα, ρε εγω κολλητους αγροτες που εχουν αρχιδια , που μπορει να μην ξερουν '''γραμματα'' αλλα ειναι πολιτισμενοι, ουτε στο μικρο δαχτυλακι δεν θα αξιωθεις να τους φτασεις
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εισαι για λυπηση κακομοιρη μου, για λυπηση πραγματικα, ρε εγω κολλητους αγροτες που εχουν αρχιδια , που μπορει να μην ξερουν '''γραμματα'' αλλα ειναι πολιτισμενοι, ουτε στο μικρο δαχτυλακι δεν θα αξιωθεις να τους φτασεις

Καλα δεν πειραζει. Ας ειμαι κατωτερος. Πες μας τωρα ποσα χρονια αρμεγετε τους φορολογουμενους μεσω ΕΛΓΑ και επιδοτησεων.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.152
Κριτικές
14
Like
4.390
Πόντοι
3.715
Αγρότης είναι η δουλειά του μέλλοντος μάγκες, αλλά όχι ο επιδοτούμενος αγρότης, ο ξύπνιος και δραστήριος που την παράδοση θα τη σεβαστεί, αλλά θα ακούσει και πέντε πράγματα που τα 4 θα τα εφαρμόσει.

Είμαστε γεωργική χώρα πάει και τελείωσε, έχουμε τη δυνατότητα να παράγουμε και γαμώ τα γεωργικά προϊόντα, βιολογικά full. Υπάρχει μία νέα δυναμική αύξησης εισαγωγής νέων αγροτών στο παιχνίδι με νέες ιδέες, νέες καλλιέργειες παρόλες τις δυσκολίες και τα εμπόδια που προβάλλει το γαμημένο σύστημα.

Φτάνει όμως με τους αγρότες, εδώ ο φάκελος είναι Κερατέα κι επανάσταση.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Οι αγροτες ποσα χρονια επαιρναν επιδοτησεις? Ποσα χρονια τσονταρε ο φορολογουμενος για τον ΕΛΓΑ?
Και εσυ αναφερεσαι για λιγους μηνες σε περιοδο ταραχων και συγκρουσεων στην Αθηνα....
ρε μην ξεφτυλιζεσαι αλλο, ο βολταιρος το καταλαβε και την εκανε, οσα χρονια παιρνουν οι αγροτες επιδοτησεις αλλο τοσο υπαρχουν επιδοτησεις για τους ελευθερους επαγγελματιες, και μαλιστα σε ποσα πολλαπλασια απο τις επιδοτησεις των αγροτων, αν το κρατος ειναι ανικανο να παρει τα χρηματα απο το λαμογιο μεσαζοντα φταιει ο αγροτης;;; τι πινεις ρεεεεεεε;;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Αγρότης είναι η δουλειά του μέλλοντος μάγκες, αλλά όχι ο επιδοτούμενος αγρότης, ο ξύπνιος και δραστήριος που την παράδοση θα τη σεβαστεί, αλλά θα ακούσει και πέντε πράγματα που τα 4 θα τα εφαρμόσει.

Είμαστε γεωργική χώρα πάει και τελείωσε, έχουμε τη δυνατότητα να παράγουμε και γαμώ τα γεωργικά προϊόντα, βιολογικά full. Υπάρχει μία νέα δυναμική αύξησης εισαγωγής νέων αγροτών στο παιχνίδι με νέες ιδέες, νέες καλλιέργειες παρόλες τις δυσκολίες και τα εμπόδια που προβάλλει το γαμημένο σύστημα.

Φτάνει όμως με τους αγρότες, εδώ ο φάκελος είναι Κερατέα κι επανάσταση.
πες τα γαμω την τυχη μου με τους μαλακες που εμπλεξα, που ολοι την εχουν δει καθηγητες στην σορβονη....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom