Νέα

Ευρωψηφοδέλτιο ΛΑΟΣ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stamatis57
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 240
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ρε συ αυτοί πλακώνονται μεταξύ τους όπως τα γυφτάκια για ενα 2ευρω

Και ακομα δεν έσφιξαν οι ζέστες
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ρε κάντε τον Χατζηγώγο αρχηγό.

Έχω χρόνια να γελάσω και μου λείπει.

(Τώρα αν παίζει κανένα βιντεάκι του θα ήμουν υποχρεωμένος. )
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Δεν ήξερα τις διεργασίες στο χώρος της δεξιάς (καθότι η νδ είναι κέντροδεξιά και αν) αλλά σε λίγο καιρό αν συνεχίσετε έτσι θα έχετε πολυδιάσπαση αντίστοιχη της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς...
Όπως είπα, ο καρατζαφέρης θεωρεί το χώρο της "εθνικιστικής" και "ακραίας" δεξιάς μια εξαιρετική σημαία ευκαιρίας για να κάνει κάποια στιγμή comeback στη mainstream πολιτική σκηνή...
Με ποσοστά της τάξης του 5%, με καμιά 10αρια βουλευτές και το πολιτικό σύστημα σε αποσύνθεση και παρακμή, μπορεί να κάνει άνετα παιχνίδι... 

Τώρα, από τη στιγμή που στοχεύει σε ευρύτερο κοινό, άτομα όπως ο Κώστα Πλεύρης, άρνηση του ολοκαυτώματος (ρε μάγκες, έλεος, σαν τα κουκούδια κάνετε που αρνούνται τα εγκλήματα του στάλιν)  ή η φανατική στήριξη σε χουντικούς, δεν βοηθάνε το όλο εγχείρημα, ειδικά όταν από το 1974 η πολιτική ατζέντα έχει αριστεροποιηθεί πλήρως και η δεξιά σε όλες της τις εκδοχές έχει απαξιωθεί (πράγμα για το οποίο κατ' εμέ φταίει η χούντα, την οποία ευφυώς και όχι εντελώς άδικα κεντώοι και αριστεροί την ταύτισαν με τη δεξιά)...

Από εκεί και πέρα, έστω και με γιαλαντζί απόψεις, το γεγονός ότι ο καρατζαφέρης πέτυχε να ακουστεί και μια πιο "δεξιά" άποψη σε ευρύτερο κοινό, είναι επιτυχία...

ΑΥτο ΑΚΡΙΒΩς ΘΕΛΩ να πω στο χρηστη Σταματη ενα <<χουντικο>>  προσωπειο θα μας αποξενωσει απο την κοινωνια. Απο το να  υπακουμε με σε οτι λεει ο παττακος ειναι σαν δεινουμε πατημα στην Αριστερα να μας την λεει. Απο την αλλη οι οποιοι συμβιβασμοι εχουν οριο <οσα ολοκαυτωματα εκανε ο χιτλερ αλλα τοσα εκανε ο ΣΤΑΛΙΝ> <γιατι να μην αμφισβητε το ολοκαυτωμα και να αμφισβητητε η ελληνικοτητα της Μακεδονιας?> Το ερωτημα για τους ρθνικιστες δεν ειναι εαν ο Καρατζαφερης ειναι δεξιος αλλα πως θα σταματησουμε την Αριστερα, τον Καραμανλη και την Μπακογιαννη.

Το κομμα κανει λαθοι αλλα ειναι λογικο ειναι ενα κομμα που σε οργανωτικο επιπεδο ειναι μολις 8 χρονων και εχει να αντιμετωπισει κομματα ηλικιακης συννεχιας ανω των 30 ετων.Απο την αλλη αν δει ο σταματης η πλειοψηφια των οπαδων ειναι απο 18-45 οπως εγραψε το βημα και Η Αυγη παλαιοτερα.

Στο κατω ο ΧΡΗΣΤΗς ΣΤΑΜΑΤΗΣ επικαλεστηκε τον Στοχο εγω θα του πω οτι στο φυλλο 5 και οχι στην τελευταια σελιδα δεινεται μια χρονος στην Τζαβελλα να δειξει πια ειναι. Αλλωστε ας συγκρινουμε τους πρωτους του καθε ευρωψηφοδελτιου θα δουμε μια ποιοτικη διαφορα. Τελος η κουβεντα .... την συνεχιζουμε στα <<δικα>> μας ιδεολογικα φορουμ...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
O Προεδρος εχει τους συνεργατες που του αρμοζουν:Αιβαλιωτης,Μπουμπουκος,Πλευρης και σια...Τωρα και το πεταμενο η Τζαβελα,που αφου εφαγε πορτα απο τους δυο μεγαλους βρηκε καταφυγιο στο στοργικο ψηφοδελτιο του Καρατζαφυρερ.

Κατα τον ζευγολατη και τα βοδια του.

Τουλαχιστον δεν εχουμε Βουλευτη που ΕΛΕΓΕ ΜΑΜΑΚΕΣ ΤΟ 2002 ΤΑ στελεχοι του ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Καλύτερα να λέει κάποιος μακακίες παρά συνέχεια ψέματα :tickedoff:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Το ΛΑΟΣ σαν κομμα ειναι ενα χαρακτηριστικο δειγμα πολητικου τυχοδιωκτισμου...Με ασαφεις θεσεις,και με αναξιολογους στο συνολο τους βουλευτες...Μονον ο γεωργιαδης ειχε ενα συγκεκριμενο πολητικο λογο,αλλα κι αυτος αφου εμπλεξε με το τσοκαρο τη μανολιδου,αρχισε να βγαινει στη λαμπιρη.. :uglystupid: :uglystupid:Και το χειροτερο??Δεν παραδεχεται την πολητικη του ταυτοτητα,δηλαδη την ακροδεξια θεση του,λογω υφαρπαγης ψηφων,γεγονος τουλαχιστον αξιολυπητο... ;)

Σου προτεινω να μπεις στα ιστολογια του κομματος να δει το κοινοβουλευτικο εργο των Βουλευτων του Κομματος...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

διαβασε οτι θες....η χρυση Αυγη εχει 20.000 ψηφους και ο ΛΑ.Ο.Σ 300.000 ΨΗΦΟΥς...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να μας κοψουν ψηφους...εχουμε ανοδο που καθε δημοσκοπηση πλην του αλαφουζου (παμπλικ ισου)--ο νονος των οικολογων πρασινων...εσυ ο αριστερος διαβα;ζεις χρυση Αυγη? ενα <<ρατσιστικο>> κομμα?
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Έχετε άνοδο λόγω οράματος που δίνεται στο λαό ή λόγω συντηρητικοποίησης της νεολαίας και γενικότερη τάση του εκλογικού σώματος δεξιότερα λόγω υστερίας, πανικού και φόβου από τα κανάλια οληνυχτίς και ολημερίς (υπάρχει κρίση, υπάρχει κρίση, υπάρχει κρίση κλπ). :jerking:

15 χρόνια και βάλε η ΔΑΠ πρώτο κόμμα (σε λίγο καιρό θα μπείτε και σεις στο κόλπο είμαι σίγουρος), είναι φυσιολογικό? Δηλ αν ο κόσμος πεινάει όπως κράζουν όλοι όλη μέρα, θα συνέβαινε αυτό?
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
pristine, να υποθέσω πως όραμα έχουν τα αριστερά κόμματα και βάλε ??? :new_shocked:

Η ΔΑΠ είναι πρώτη 24 χρόνια με τεράστια διαφορά και αυτό δεν αλλάζει....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Έχετε άνοδο λόγω οράματος που δίνεται στο λαό ή λόγω συντηρητικοποίησης της νεολαίας και γενικότερη τάση του εκλογικού σώματος δεξιότερα λόγω υστερίας, πανικού και φόβου από τα κανάλια οληνυχτίς και ολημερίς (υπάρχει κρίση, υπάρχει κρίση, υπάρχει κρίση κλπ). :jerking:

15 χρόνια και βάλε η ΔΑΠ πρώτο κόμμα (σε λίγο καιρό θα μπείτε και σεις στο κόλπο είμαι σίγουρος), είναι φυσιολογικό? Δηλ αν ο κόσμος πεινάει όπως κράζουν όλοι όλη μέρα, θα συνέβαινε αυτό?

Πανικο δημιουργει το Κ.Κ.Ε Εδω και 90 χρονια που απο το πρωι εως το βραδυ βριζει το νατο και την ε.ε

Οι Οικολόγοι και η απαξίωση της πολιτικής
του Χρήστου Χαρίτου
μέλους της Κεντρικής Επιτροπής του ΛΑ.Ο.Σ.

 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
pristine, να υποθέσω πως όραμα έχουν τα αριστερά κόμματα και βάλε ??? :new_shocked:

Η ΔΑΠ είναι πρώτη 24 χρόνια με τεράστια διαφορά και αυτό δεν αλλάζει....
Βλέπω απαντάς στο σχολιό μου με ερώτηση. Δεν είναι απαραίτητο όταν κάποιος έχει μια άποψη να μιλάει πίσω από ένα συγκεκριμένο πολιτικό μετερίζι. Ο yrret για παράδειγμα θεώρησε αμέσως ότι είμαι Κνίτης. :headbang:

Έπεσα έξω 9 χρόνια - ακόμα χειρότερα δηλ. :rolleyes:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Βλέπω απαντάς στο σχολιό μου με ερώτηση. Δεν είναι απαραίτητο όταν κάποιος έχει μια άποψη να μιλάει πίσω από ένα συγκεκριμένο πολιτικό μετερίζι. Ο yrret για παράδειγμα θεώρησε αμέσως ότι είμαι Κνίτης. :headbang:

Έπεσα έξω 9 χρόνια - ακόμα χειρότερα δηλ. :rolleyes:

αντιθετα αναλυω αυτο που λες...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Κανένα πανικό δε δημιουργεί το ΚΚΕ. Στις σχολές έχει συρρικνωθεί γιατί απλά το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι ο θεός, καθώς και οι μπαρούφες που πετάνε ότι ο κομμουνισμός είναι το μέλλον.

Η αυξητική όμως τάση που παρουσιάζει στον κόσμο σε επίπεδο κοινοβουλίου, είναι αποτέλεσμα της αηδίας που έφερε στην κεντροαριστερά το εικοσαετές πασοκικό φαγοπότι.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Για τα Νεοταξίτικα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ένα έχω να πώ:

“Ολους εμάς ενώνει η Ελλάς”

Καθήστε να δούμε τα ποσοστά μετά τις Ευρωεκλογές ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ και μην 'χαίρεστε'
σαν τις 'μωρές παρθένες' με τις μαλακίες που πετάνε οι επιχειρήσεις του Αλαφούζου (=πουστ-Άγγλοι).
Όπως και το κωλοκάναλό του το ΣΚΑΙ (= bbc.gr). Άνθρωπος των Άγγλων είναι ο Αλαφούζος,
και οι Άγγλοι ως γνωστόν δεν είναι και οι μεγαλύτεροι 'φίλοι και σύμμαχοί' μας...χεχεχε

Όσο για τους 'οικολόγους πράσινους' του ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ 'πρακτορίσκου' τρεμόπουλου, καλύτερα
κάποιος με οικολογικές ανησυχίες να ψηφίσει τους Οικολόγους του Δημοσθένη Βεργή παρά
τον ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ του Κεμάλ Ατατούρκ (τον τρεμόπουλο δηλαδή) που υποστηρίζει όλους τους εχθρούς
της Ελλάδος.

ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ Προς Έλληνες μόνο:

“Ολους εμάς ενώνει η Ελλάς”
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Οι Οικολόγοι και η απαξίωση της πολιτικής
του Χρήστου Χαρίτου
μέλους της Κεντρικής Επιτροπής του ΛΑ.Ο.Σ.

Α τοτε πρόκειται σίγουρα για αντικειμενική άποψη

Ρε στ' αρχίδια μας ρεεεε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom