Νέα

Εύα Καϊλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sargiris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 266K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.299
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256
Η Ρένα Βλαχοπούλου πριν γίνει ηθοποιός ήταν τζαζ τραγουδίστρια και μπορεί μόνο με αυτή την ικανότητα να πετύχει την προφορά.Ο άλλος όμως είναι βλήμα τελείως.Αντί να αφήσει τον συνάδελφό του να μιλήσει κάθεται αρχηγός αυτός.Μπορεί να τον έχει ορίσει η Καϊλή γιατί δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλον.Δικαίωμά του είναι γραφικός όσο και ο Κούγιας.Κάθεται και κατηγορεί τις Βέλγικες αρχές για τον τρόπο αντιμετώπισης της Καϊλής τι το πέρασε;Τι νομίζει ότι θα τσιμπήσει πελάτες Ευρωπαϊκού βεληνεκούς;
Σιγα μην εχανε τη δημοσιοτητα, ψωριάρης τηλεσταρ σαν τον κοντό,
Κατι τετοιους ξεφτιλισμένους τους βαζει η νδ σε ψηφοδέλτια
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.434
Κριτικές
3
Like
12.224
Πόντοι
3.506
Η μόνη εξήγηση οτι ο Κορωπής επιμένει να μιλάει Γαλλικά,ειναι οτι πιτσιρικάς,ο πατέρας του,του έδινε λεφτά να πάει να μάθει Γαλλικά, αυτός τάτρωγε σε μπουρδελό τσαρκες,και τωρα θελει να αποδείξει οτι τα λεφτά του μπαμπά,έπιασαν τόπο...
:think:
 

economy man

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Δεκ 2012
Μηνύματα
517
Κριτικές
18
Like
1.652
Πόντοι
1.296
Μας έχουν ζαλίσει με τη συγκεκριμένη
Αφού έκανε αδίκημα θα έχει εμπλοκή νομικά
Τι πάει να πει αυστηρά μέτρα και ότι να ναι
Ας πρόσεχε δεν έπρεπε να κάνει τέτοιες βλακείες
Ευρωβουλευτής...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.545
Πόντοι
2.356
Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση πάντως το γεγονός ότι, αν και έχει ήδη αποδειχτεί ότι τα Γαλλικά του είναι απαράδεκτα, συνεχίζει να μιλάει ο ίδιος αντί να προσλάβει ένα Μεταφραστή και να σώσει τουλάχιστον τις εντυπώσεις
Ο Δημητρακόπουλος ζήτησε από τους δικαστές, σε άπταιστα γαλλικά, την απελευθέρωση της Καϊλή, οπότε καταλαβαίνετε γιατί η Καϊλή δεν βγήκε.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.517
Πόντοι
3.656
Καλα εδω ο αμόρφωτος Τσίπρας νομίζει οτι μιλάει Αγγλικά. Στην συνέντευξη με το τον Κλίντον ο Βασιλάκης έκανε καινούργιο συκώτι από τα γέλια.
Προσυπογράφω. Μακάρι ο Δημητρακόπουλος να ήταν η εξαίρεση. Τον ανέφερα, ακριβώς επειδή είναι παράδειγμα ατόμων τα οποία ισχυρίζονται ότι γνωρίζουν οτιδήποτε, και δεν τους νοιάζει αν ξεφτιλιστούν σε λίγο
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.517
Πόντοι
3.656
Η Ρένα Βλαχοπούλου πριν γίνει ηθοποιός ήταν τζαζ τραγουδίστρια και μπορεί μόνο με αυτή την ικανότητα να πετύχει την προφορά.Ο άλλος όμως είναι βλήμα τελείως.Αντί να αφήσει τον συνάδελφό του να μιλήσει κάθεται αρχηγός αυτός.Μπορεί να τον έχει ορίσει η Καϊλή γιατί δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλον.Δικαίωμά του είναι γραφικός όσο και ο Κούγιας.Κάθεται και κατηγορεί τις Βέλγικες αρχές για τον τρόπο αντιμετώπισης της Καϊλής τι το πέρασε;Τι νομίζει ότι θα τσιμπήσει πελάτες Ευρωπαϊκού βεληνεκούς;
ανέφερα την Βλαχοπούλου σαν παράδειγμα. Έχω την άποψη ότι σχεδόν όλοι μας μπορούμε να πετάξουμε 5 Γαλλικές λέξεις με προφορά που να ακούγεται Γαλλική. Ο Τύπος αυτός, ανεξάρτητα των γνώσεών του, μιλάει τα Γαλλικά όχι μόνο με Ελληνική προφορά, αλλά και σαν να συλλαβίζει. Και δεν κόλωσε να το κάνει όταν τον κατέγραφαν αμέτρητες κάμερες, και έχει γίνει νούμερο Επιθεώρησης την πρώτη φορά που μίλησε με τον τρόπο αυτό
 

aidiogliftis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
708
Like
2.881
Πόντοι
446
Ο μύστης Δημητρακο στην Ευαρα μόλις αντίκρισε το μπεμπέ στην ψειρου: Μανταμ Καϊλη, βου λε βου κουσε αβεκ μουα?
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.732
Like
2.021
Πόντοι
456
ανέφερα την Βλαχοπούλου σαν παράδειγμα. Έχω την άποψη ότι σχεδόν όλοι μας μπορούμε να πετάξουμε 5 Γαλλικές λέξεις με προφορά που να ακούγεται Γαλλική. Ο Τύπος αυτός, ανεξάρτητα των γνώσεών του, μιλάει τα Γαλλικά όχι μόνο με Ελληνική προφορά, αλλά και σαν να συλλαβίζει. Και δεν κόλωσε να το κάνει όταν τον κατέγραφαν αμέτρητες κάμερες, και έχει γίνει νούμερο Επιθεώρησης την πρώτη φορά που μίλησε με τον τρόπο αυτό
και τα διαβάζει κιόλας από χαρτί, φαντάσου να μην τα διάβαζε τι κοτσάνες θα έβγαιναν από το στόμα του
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.517
Πόντοι
3.656
και τα διαβάζει κιόλας από χαρτί, φαντάσου να μην τα διάβαζε τι κοτσάνες θα έβγαιναν από το στόμα του
Αυτό που δεν μπορώ να διαχειριστώ, είναι αυτό που περιέγραψες. Δικηγόρος (και μάλιστα πετυχημένος), να μιλάει σα Μαθητής του Δημοτικού στη Σχολική Παράσταση .........Ο Παπαφλέσσας... Που είναι η Δικηγορίστικη ευφράδεια;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931
Εγω δεν κατάλαβα τι σκατα ηθελε Ελληνα δικηγόρο σε υπόθεση που αφορα την Βελγική δικαιοσύνη;;;
Είναι δυνατόν Ελληνας να γνωρίζει το Βελγικο νομικο σύστημα;

Η τυπισσα μου φαίνεται ειναι ηλιθια, αλλωστε μονο μια ηλιθια θα ειχε χρήματα απο αποδοχή προϊόντων εγκλήματος χυμα σε βαλίτσες μεσα στο σπιτι της.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.150
Κριτικές
1
Like
2.400
Πόντοι
456
Τουρτουριασα.
Ερχονται μαζικες αγωγες απο φροντιστηρια γαλλικων για κακοποιηση της γλωσσας!
χ Χ χ ΤΙ ΘΥΜΉΘΗΚΑ ΤΏΡΑ ..προοσπαθοθυσε η αδεδρφή μου να μάθει Γαλλικά ήταν να δώσει εξετάσεις για σορμπον ,και ειχε μια εκπομπη εκμάθησης Γαλλικών ,η οικογένεια Γκαμμα ...οι άνω των 50 θα την ειχαν ιαως προλάβει..ξυλο απελεκητο λοιπον η αδεδρφη μου με ειχε πρίξει ,θυμαμαι μια φορ΄ς που έλεγε λε Γκαμα νε εξιστον πα ,και μετα εξιστον πα , και τονιζε την προφορά ..αφου δεν το ειχε με τιποτε το λεω εγω με αψογυη προφορα αφου μιμουμαι αρκετα καλα , τα ακουει η αδερφή μου τρελαινεται ,οποτε τις λεω αμαν πια μα γκαμησες με του Γκαμμα τι γέλια ριξαμε ...ΥΓ. Δεν γινονταν δικηγόρος λετε να ειχε μέλον ...
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.150
Κριτικές
1
Like
2.400
Πόντοι
456
Αφού λέει της είπαν να ομολογήσει για να αποφυλακιστεί και αρνήθηκε….για να μην πέσει το στίγμα στην κόρη,για το οποίο δεν είμαι σίγουρος.Πιο σίγουρο είναι ότι σκέφτεται ότι πολιτική τέλος αν ομολογήσει…..

Και θα καταδικαστεί στο τέλος αν της παρακολουθούσαν τα τηλέφωνα,και οι μαφιόζι που θα συνεργαστούν θα την θάψουν ζωντανή στον δικαστή….

Ζαμέ αετέ Κορωπί.
και πολυ πιθανο να γινει ετσι τελικα τωρα το ζαμέ αετε κοροπι σημαινει πως ποτε δεν θα πεταξει αετός πάνω απο΄το Κοροπί , αμέσως να πείτε πως δεν ξέρει καλά τη γλώσα με κωδικούς μιλο΄υσε...
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
χ Χ χ ΤΙ ΘΥΜΉΘΗΚΑ ΤΏΡΑ ..προοσπαθοθυσε η αδεδρφή μου να μάθει Γαλλικά ήταν να δώσει εξετάσεις για σορμπον ,και ειχε μια εκπομπη εκμάθησης Γαλλικών ,η οικογένεια Γκαμμα ...οι άνω των 50 θα την ειχαν ιαως προλάβει..ξυλο απελεκητο λοιπον η αδεδρφη μου με ειχε πρίξει ,θυμαμαι μια φορ΄ς που έλεγε λε Γκαμα νε εξιστον πα ,και μετα εξιστον πα , και τονιζε την προφορά ..αφου δεν το ειχε με τιποτε το λεω εγω με αψογυη προφορα αφου μιμουμαι αρκετα καλα , τα ακουει η αδερφή μου τρελαινεται ,οποτε τις λεω αμαν πια μα γκαμησες με του Γκαμμα τι γέλια ριξαμε ...ΥΓ. Δεν γινονταν δικηγόρος λετε να ειχε μέλον ...

Μονο αν δουλευε στο γραφειο του Κουγια θα ειχε μελλον!
 
Εγγρ.
1 Ιαν 2023
Μηνύματα
284
Like
636
Πόντοι
81
Δεν ξερω αλλα τις τελευταιες μερες μπορω και μυριζω την περιοδο της μεχρι και την ωρα που κοιμαμαι...αρχιζω και ανησυχω
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.150
Κριτικές
1
Like
2.400
Πόντοι
456
Η Ρένα Βλαχοπούλου πριν γίνει ηθοποιός ήταν τζαζ τραγουδίστρια και μπορεί μόνο με αυτή την ικανότητα να πετύχει την προφορά.Ο άλλος όμως είναι βλήμα τελείως.Αντί να αφήσει τον συνάδελφό του να μιλήσει κάθεται αρχηγός αυτός.Μπορεί να τον έχει ορίσει η Καϊλή γιατί δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλον.Δικαίωμά του είναι γραφικός όσο και ο Κούγιας.Κάθεται και κατηγορεί τις Βέλγικες αρχές για τον τρόπο αντιμετώπισης της Καϊλής τι το πέρασε;Τι νομίζει ότι θα τσιμπήσει πελάτες Ευρωπαϊκού βεληνεκούς;
πολυ σωστά το έθεσες.Η Ρένα Βλαχοπούλου είχε πολύ καλή φωνή και ήταν ακουστικός τύπος, έτσι ήταν πολύ εύκολος να κάνει όποα προφορά θέλει.Αυτ'ο με στοιχειώνει και εμένα που μαθαίνοντας Αγγλικα από το πατέρα μου ,πριν τη πρωτη Γυμνασ΄θιοπυ , τότε αρχιζαμε στο γυμνασιο , με έβαζε η καθηγητρια να διαβαζω το κείμανο λόγω προγορας δεν το έκανα επίτηδες , μου είνα δυσκολότερο να μιλήσω με χάλια προφορά όπως δεν μπορώ στο τραγούδι τα φάλτσα, ας πούμε τωρα νικη΄της στο voice θα ειναι μια Ντοντονα ,δεν θυμαμαι απο ποια χωρα εκανε θαύματα με τη φωνή της
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506

Cherno_Bill

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2019
Μηνύματα
363
Like
885
Πόντοι
81
Δεν ξερω αλλα τις τελευταιες μερες μπορω και μυριζω την περιοδο της μεχρι και την ωρα που κοιμαμαι...αρχιζω και ανησυχω

Είναι απορίας άξιον που εταιρείες όπως η Always και η πρέσβειρα τους στην Ελλάδα η Ντορέττα Παπαδημητρίου, δεν της στείλαν ακόμα μια κούτα από σερβιέτες να έχει στην φυλακή.
Συνεπώς σύμφωνα με την Καϊλή έχουμε βασανηστίρια ακόμα και στις ανάγκες των γυναικών στις φυλακές στην Ελβετία και μεγάλη πρόοδο στο Κατάρ, με τους εκατοντάδες νεκρούς εργάτες (αν είναι αλήθεια) για ένα μουντιάλ.

(Νε πας λαβέ, περιόντ, μαντάμ Καϊλή)

 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom