Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
Παιδια η γραμμη ενημερωσης για το aids/hiv ειναι το 210-7222222.

πηρα σημερα τηλεφωνο και ρωτησα πως κολλαει ο αντρας απο το στοματικο ερωτα οταν ειναι ο δεκτης.

η απαντηση που πηρα απο τη γυναικα στην αλλη γραμμη ηταν οτι δεν αρκει η γυναικα να εχει μια μικη αμυχη, η απλως να εχει δαγκωση τη γλωσσα της η να εχει καποια αφθα. θα πρεπει να σταξει σταγονα αιματος.!! οποτε κανετε ακαποτα ελευθερα....ποσες εινια οι πιθανοτητες να σταξει αιμα.....

αν εχετε αποριες να παιρνετε τηλ στην γραμμη αυτη. ειναι η Μονη υπευθυνη ενημερωση.

Αχαχαχαχαχα εχουμε το ιντερνετ και τωρα εχουμε το τηλεφωνο. Γιατρος απηντησε το τηλεφωνο η ειχαν την Μαριω την τηλεφωνητρια??  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

nas0s

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2007
Μηνύματα
179
Like
0
Πόντοι
1
Παιδια η γραμμη ενημερωσης για το aids/hiv ειναι το 210-7222222.

πηρα σημερα τηλεφωνο και ρωτησα πως κολλαει ο αντρας απο το στοματικο ερωτα οταν ειναι ο δεκτης.

η απαντηση που πηρα απο τη γυναικα στην αλλη γραμμη ηταν οτι δεν αρκει η γυναικα να εχει μια μικη αμυχη, η απλως να εχει δαγκωση τη γλωσσα της η να εχει καποια αφθα. θα πρεπει να σταξει σταγονα αιματος.!! οποτε κανετε ακαποτα ελευθερα....ποσες εινια οι πιθανοτητες να σταξει αιμα.....

αν εχετε αποριες να παιρνετε τηλ στην γραμμη αυτη. ειναι η Μονη υπευθυνη ενημερωση.
Οκ για το aids, αν κολλησεις ηπατιτιδα η κάποιο αλλο σμν δεν σε πειραζει?
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Οκ για το aids, αν κολλησεις ηπατιτιδα η κάποιο αλλο σμν δεν σε πειραζει?

κανε εμβολιο για την Β. Οι αλλες δεν κολλανε απο το σεξ. Εκτος και σου δαγκωσει με τοση δυναμη την πουτσα ο Εκτορ Λοπεζ, που πρεπει να τον χαστουκιζεις με δυναμη ενω σε κοιταζει στα ματια με πάππι λουκ

Π
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
κανε εμβολιο για την Β. Οι αλλες δεν κολλανε απο το σεξ. Εκτος και σου δαγκωσει με τοση δυναμη την πουτσα ο Εκτορ Λοπεζ, που πρεπει να τον χαστουκιζεις με δυναμη ενω σε κοιταζει στα ματια με πάππι λουκ

Π

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: Ουτε η Α κολλαει εεεεεεεεεεεεεεεε???
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Η Α κολλαει και απο φαγητο, απο τουαλετες κλπ. Επιπλεον, υπαρχει και εμβολιο και για την Α (ρωτησα και εμαθα). Μακραν η Β ειναι η πιο επικινδυνη και μπορει να προκαλεσει προβλημα και μετα απο χρονια.

Π
 

olaole

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2012
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια θελω ν κανω την εξης ερωτηση..πιστευετε γενικα οτι οι ιεροδουλες ειν μολυσμενες? Για παραδειγμα στην φυλης..κ κατα ποσο οι εξετασεις τους ειν πραγματι αληθινες..εγω προσωπικα ενδιαφερομαι γ τν τζεσικα..αυτα :-)
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Παιδια θελω ν κανω την εξης ερωτηση..πιστευετε γενικα οτι οι ιεροδουλες ειν μολυσμενες? Για παραδειγμα στην φυλης..κ κατα ποσο οι εξετασεις τους ειν πραγματι αληθινες..εγω προσωπικα ενδιαφερομαι γ τν τζεσικα..αυτα :-)
Πως ακριβως ενδιαφερεσαι;Εχεις καλο σκοπο;
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Παιδια θελω ν κανω την εξης ερωτηση..πιστευετε γενικα οτι οι ιεροδουλες ειν μολυσμενες? Για παραδειγμα στην φυλης..κ κατα ποσο οι εξετασεις τους ειν πραγματι αληθινες..εγω προσωπικα ενδιαφερομαι γ τν τζεσικα..αυτα :-)
:uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

lsh

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
635
Κριτικές
75
Like
81
Πόντοι
306
Παιδια θελω ν κανω την εξης ερωτηση..πιστευετε γενικα οτι οι ιεροδουλες ειν μολυσμενες? Για παραδειγμα στην φυλης..κ κατα ποσο οι εξετασεις τους ειν πραγματι αληθινες..εγω προσωπικα ενδιαφερομαι γ τν τζεσικα..αυτα :-)

Αδερφέ ή βάζεις προφυλακτικό σε όλη την πράξη ή ξέχνα τον αγοραίο έρωτα και βρες καμιά καλή κοπέλα.

Τα υπόλοιπα άστα. Τι θέλεις, εγγύηση ότι μια ιερόδουλη θα είναι απολύτως υγιής; Εδω δεν μπορείς να εγγυηθείς για την γυναίκα σου.
 

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
3
Like
102
Πόντοι
6
Kαλησπερα σε ολους.Τις τελευταιες βδομαδες,νιωθω καπου καπου εναν πονο πανω δεξια στην κοιλια.Δυστυχως,πριν κανα 2μηνο εκανα τη μαλακια και πηγα χωρις προφυλαξη με μια γνωστη μου,η οποια ομως ειναι μεγαλη πουτανα(αργοτερα το εμαθα).Οπως καταλαβαινετε εχω αρχισει να φοβαμαι για την υπαρξη υπατιτιδας(δεν γνωριζω τις πιθανοτητες να εχω κολλησει,αλλα παντα βαζεις το χειροτερο με το μυαλο σου).Θελω λοιπον να κανω εξετασεις,αλλα τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να επισκεφτω ιδιωτικο κεντρο.Μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε που μπορω να εξεταστω για υπατιτιδα δωρεαν και με σχετικα γρηγορη ενημερτωση?Ευχαριστω!
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Kαλησπερα σε ολους.Τις τελευταιες βδομαδες,νιωθω καπου καπου εναν πονο πανω δεξια στην κοιλια.Δυστυχως,πριν κανα 2μηνο εκανα τη μαλακια και πηγα χωρις προφυλαξη με μια γνωστη μου,η οποια ομως ειναι μεγαλη πουτανα(αργοτερα το εμαθα).Οπως καταλαβαινετε εχω αρχισει να φοβαμαι για την υπαρξη υπατιτιδας(δεν γνωριζω τις πιθανοτητες να εχω κολλησει,αλλα παντα βαζεις το χειροτερο με το μυαλο σου).Θελω λοιπον να κανω εξετασεις,αλλα τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να επισκεφτω ιδιωτικο κεντρο.Μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε που μπορω να εξεταστω για υπατιτιδα δωρεαν και με σχετικα γρηγορη ενημερτωση?Ευχαριστω!


  Ρίξε μια ματιά εδώ.


 

jbj

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά να ρωτήσω,έκανα το τέστ Elisa για hiv μετά απο 31 μέρες απο την ύποπτη σεξουαλική επαφή και βγήκε αρνητικό,όλα οκ ή πρέπει να το ξανακάνω αφού περάσουν 3 μήνες απο τη ύποπτη επαφή?
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Παιδιά να ρωτήσω,έκανα το τέστ Elisa για hiv μετά απο 31 μέρες απο την ύποπτη σεξουαλική επαφή και βγήκε αρνητικό,όλα οκ ή πρέπει να το ξανακάνω αφού περάσουν 3 μήνες απο τη ύποπτη επαφή?

Να ρωτησω για πιο λογο εκανες τεστ ELISA? Εισαι οκ, μετα απο ενα μηνα. Αν θες να πας να το κανεις οκ, αρνητικο θα βγει. Στοιχηματιζω την  :dancing:πουτσα :dancing: του Lucent οτι θα ειναι αρνητικο.

Π
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Λοιπόν παίδες

προσφάτως έκανα αιματολογικές εξετάσεις και παραθέτω τις τιμές για να πάρετε μια ιδέα. Όπου αναγράφω συμμετοχή σημαίνει το ποσό που καλείται να πληρώσει ο εξεταζόμενος , αν έχει ασφάλεια δημοσίου και αν του έχει γράψει τις εξετάσεις γιατρός του ΕΟΠΠΥ

Εξέταση                                   Συμμετοχή(15%)                   Κανονική Αξία      
Αυστραλιανό Αντίγονο (HBsAg)               1.43                               9.51
Αντισώματα Αυστραλιανού (ANTI-HBS)     1.43                               9.51
Αντισώματα HIV I,II                              1.35                               9.00
Αντισώματα Ηπατίτιδας C                      1.35                               9.00

Σύφιλη (VDRL)                                                                         4.05
Έρπης I,II                                                                             103.00

Να ξέρετε ότι:
-Η σύφιλη και ο έρπης δεν καλύπτονται από τον ΕΟΠΠΥ
-Από 1/2/2013 τα ιδιωτικά διαγνωστικά δεν δέχονται πληρωμή μέσω ΕΟΠΠΥ για τους γνωστούς λόγους. Έτσι καλό είναι όποιος δεν έχει ιδιωτική ασφάλεια να περιμένει λίγο ...

Αύριο θα ανεβάσω τα αντίστοιχα για τις μικροβιολογικές (καλλιέργεια ουρηθρικού εκκρίματος κ.ο.κ.)
 

mpozanis

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
Λοιπόν παίδες

προσφάτως έκανα αιματολογικές εξετάσεις και παραθέτω τις τιμές για να πάρετε μια ιδέα. Όπου αναγράφω συμμετοχή σημαίνει το ποσό που καλείται να πληρώσει ο εξεταζόμενος , αν έχει ασφάλεια δημοσίου και αν του έχει γράψει τις εξετάσεις γιατρός του ΕΟΠΠΥ

Εξέταση                              Συμμετοχή(15%)                     Κανονική Αξία      
Αυστραλιανό Αντίγονο (HBsAg)               1.43                               9.51
Αντισώματα Αυστραλιανού (ANTI-HBS)    1.43                               9.51
Αντισώματα HIV I,II                               1.35                               9.00
Αντισώματα Ηπατίτιδας C                      1.35                               9.00

Σύφιλη (VDRL)                                                                 4.05
Έρπης I,II                                                                  103.00

Να ξέρετε ότι:
-Η σύφιλη και ο έρπης δεν καλύπτονται από τον ΕΟΠΠΥ
-Από 1/2/2013 τα ιδιωτικά διαγνωστικά δεν δέχονται πληρωμή μέσω ΕΟΠΠΥ για τους γνωστούς λόγους. Έτσι καλό είναι όποιος δεν έχει ιδιωτική ασφάλεια να περιμένει λίγο ...

Αύριο θα ανεβάσω τα αντίστοιχα για τις μικροβιολογικές (καλλιέργεια ουρηθρικού εκκρίματος κ.ο.κ.)
το ΕΟΠΥΥ δεν καλυπτει αυτες τις εξετασεις.ποσο  κοστιζουν να τις κανεις χωρις καλυψη απο την ασφαλεια?
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
[quote author=mpozanis  link=topic=819.msg4337937#msg4337937 date=1360100974]
το ΕΟΠΥΥ δεν καλυπτει αυτες τις εξετασεις.ποσο  κοστιζουν να τις κανεις χωρις καλυψη απο την ασφαλεια?
[/quote]
γράφω κανονική αξία (χωρίς ασφάλεια) και συμμετοχή (με ασφάλεια)

η σύφιλη και οι έρπητες δεν καλύπτονται από ΕΟΠΠΥ (4,05 και 103 ευρώ αντίστοιχα)

κοινώς αν δεν σε ενδιαφερουν οι έρπητες, χωρίς ασφάλεια θες περίπου 40 ευρώ
 

mpozanis

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
γράφω κανονική αξία (χωρίς ασφάλεια) και συμμετοχή (με ασφάλεια)

η σύφιλη και οι έρπητες δεν καλύπτονται από ΕΟΠΠΥ (4,05 και 103 ευρώ αντίστοιχα)

κοινώς αν δεν σε ενδιαφερουν οι έρπητες, χωρίς ασφάλεια θες περίπου 40 ευρώ
ωραιος ο ερπης γιατι ειναι τοσο ακριβως?
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
[quote author=mpozanis  link=topic=819.msg4337972#msg4337972 date=1360101389]
ωραιος ο ερπης γιατι ειναι τοσο ακριβως?
[/quote]
:dunno: :dunno:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom