Νέα

Εξάρθρωση κυκλώματος trafficking γυναικών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kovi1

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
98
Like
0
Πόντοι
0
Ακριβως, αν και το αρχηγειο ηταν αυτο στην συμβολη της Μιχ Βοδα με Ιουλιανου... Εκει κοντα παρκαρε το κιτρινο hummer του
 

Provios

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2008
Μηνύματα
488
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
Ακριβως, αν και το αρχηγειο ηταν αυτο στην συμβολη της Μιχ Βοδα με Ιουλιανου... Εκει κοντα παρκαρε το κιτρινο hummer του
Μάλιστα ....
Αν και εισπρακτικά ( γείτονας γάρ ) έκοβαν  χρυσό οι φούρνοι του. Θυμάμαι απόδειξή που μου έκανε εντύπωση ....
Αγόρασα ψωμί, στις 19.00 πριν ένα μήνα και ο αύξων αρ. ήταν ήδη στο 1100  :idiot:


 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Επειδη το γαμησι δεν κοβετε και οι πουτανες μια ζωη θα υπαρχουν πρεπει το κρατος να ΚΑΝΕΙ ΝΟΜΙΜΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ και να υποχρεωνει τις γυναικες αυτες(που κανουν λειτουργημα στην ουσια)να δηλωνουν τα κερδη τους και να φορολογουνται.Το ιδιο να κανει και για τους υπολλοιπους συνεργατες αυτων των υπηρεσιων.Φορολογηστε την νυχτερινη αθηνα και την πορνεια και το "μαυρο"χρημα που προερχετε απο νομιμες εργασιες(διοτι οι πελατες επι το πληστον ειναι φορολογουμενοι)θα εδινε στο κρατος το κομματι που του αναλογουσε.Τωρα τι γινετε?ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ,ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ,ΟΛΑ ΣΤΟ ΝΟΜΙΜΟΠΑΡΑΝΟΜΟ.....

ελλας το μεγαλειο σου....
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
Επειδη το γαμησι δεν κοβετε και οι πουτανες μια ζωη θα υπαρχουν πρεπει το κρατος να ΚΑΝΕΙ ΝΟΜΙΜΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ και να υποχρεωνει τις γυναικες αυτες(που κανουν λειτουργημα στην ουσια)να δηλωνουν τα κερδη τους και να φορολογουνται.Το ιδιο να κανει και για τους υπολλοιπους συνεργατες αυτων των υπηρεσιων.Φορολογηστε την νυχτερινη αθηνα και την πορνεια και το "μαυρο"χρημα που προερχετε απο νομιμες εργασιες(διοτι οι πελατες επι το πληστον ειναι φορολογουμενοι)θα εδινε στο κρατος το κομματι που του αναλογουσε.Τωρα τι γινετε?ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ,ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ,ΟΛΑ ΣΤΟ ΝΟΜΙΜΟΠΑΡΑΝΟΜΟ.....

ελλας το μεγαλειο σου....
και οι νταβατζηδες τι θα κανουν ρε φιλαρακο??????  κλεφτες θα γινουν??????????
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
Απορώ πώς οι αρχές έχουν το θράσος να βγάζουν ανακοινώσεις περί εξάρθρωσης κυκλωμάτων σωματεμπορίας όταν το 95% των μπουρδέλων και των στούντιο είναι απολύτως παράνομα...

 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Απορώ πώς οι αρχές έχουν το θράσος να βγάζουν ανακοινώσεις περί εξάρθρωσης κυκλωμάτων σωματεμπορίας όταν το 95% των μπουρδέλων και των στούντιο είναι απολύτως παράνομα...
Τί δουλειά έχει το ένα με τ'άλλο?
Αυτές που έχουν τα σπίτια δεν βάζουν καμμία να δουλέψει με το ζόρι..
Και οι γυναίκες που δουλεύουν μέσα,τα λεφτά τους τα παίρνουν..
Τώρα..έξω από την πόρτα μόλις βγουν..πού τα δίνουν..δεν μας αφορά...!!!
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει

:2funny: :2funny: :2funny:
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει

:2funny: :2funny: :2funny:
Δεν είναι έτσι όπως τα λες ρε μεγάλε..
Δεν είσαι στο χορό για να ξέρεις..
Άλλο τι συμβαίνει πραγματικά..και άλλο να κάνεις υποθέσεις..
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
Για κάτσε ρε Κατερίνα, πόσα από τα σπιτάκια έχουν κανονικές άδειες (δηλαδή δεν είναι παράνομα);

 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Για κάτσε ρε Κατερίνα, πόσα από τα σπιτάκια έχουν κανονικές άδειες (δηλαδή δεν είναι παράνομα);
Κανένα σχεδόν..
Αυτό σου λέω..
Η αδειοδότηση των οικημάτων δεν έχει να κάνει με τα κυκλώματα και τη σωματεμπορία..
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
Αν όχι με τη σωματεμπορία με τι έχουν να κάνουν; Μήπως πουλάνε τσιγάρα; Και δεν έχει να κάνει με κυκλώματα; Κι αυτός που θα "συστήσει" την κοπέλα στο σπιτάκι, τι είναι; Κολλάει ένσημα για τη δουλειά του; Ένα κύκλωμα που δραστηριοποιείται παράνομα δεν είναι και αυτός/οί;


 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Αν όχι με τη σωματεμπορία με τι έχουν να κάνουν; Μήπως πουλάνε τσιγάρα; Και δεν έχει να κάνει με κυκλώματα; Κι αυτός που θα "συστήσει" την κοπέλα στο σπιτάκι, τι είναι; Κολλάει ένσημα για τη δουλειά του; Ένα κύκλωμα που δραστηριοποιείται παράνομα δεν είναι και αυτός/οί;
Κοίτα..η κατάσταση πάει αλυσιδωτή..
Οι διάφοροι που είναι στα κυκλώματα και προμηθεύουν γυναίκες..και όχι μόνο σε μας που έχουμε τα σπίτια..βάλε στριπτιζάδικα,μασάζ,"κρυφά"..
..απλά "χρησιμοποιούν" μια κατάσταση..
Δηλαδή γι'αυτούς στο φινάλε είμαστε ένα μέσον για να κάνουν τη δουλειά τους..όπως και στα άλλα "οικήματα"..
Ναι μεν τα "σπίτια" δεν έχουν άδεια λειτουργίας(εγκατάστασης),αλλά από την άλλη δεν μπορούν να τα κλείσουν γιατί είναι αντισυνταγματικό βάσει νόμου..
Ο νόμος παράδειγμα με τιμωρεί με αυτόφωρα επειδή δεν έχω άδεια εγκατάστασης..
Όχι ότι εκμεταλλεύομαι γυναίκες..γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο..
Ούτε είμαι σε θέση εγώ να πατάξω την διαφθορά..
Δεν είναι δική μου δουλειά αυτή..
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Και να σου πω και το άλλο να σου φύγει η απορία..
Όταν για παράδειγμα μου έρχεται στο μαγαζί μια κοπέλα να ζητήσει δουλειά..
Έρχεται πάντα μόνη της..δεν συνοδεύεται από κανέναν..την στέλνουν..
Δεν είναι μαλάκας ο άλλος που τα "παίρνει" να διαφημίζει την μούρη του ξέρεις..
Και προσωπικά εγώ..δεν τρελαίνομαι να μάθω γιατί δεν με ενδιαφέρει..
Είπαμε..δεν είναι δική μου δουλειά...!!!!
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
Αυτό λέω κι εγώ. Όλο αυτό που περιγράφεις είναι ένα κύκλωμα. Ουρά του κυκλώματος, με έναν τρόπο, αλλά και κινητήρια δύναμη είμαστε εμείς οι πελάτες. Τι να κάνουμε τώρα, να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας;
Αλλά, ξαναλέω, όποιος βγαίνει στην τηλεόραση και στην εφημερίδα και ανακοινώνει ότι εξάρθρωσε κύκλωμα σωματεμπορίας, όταν τα περισσότερα σπιτάκι, στούντιο κ.λπ. είναι παράνομα, τότε έχει τη βεβαιότητα ότι απευθύνεται σε ζώα.

 

Επισκέπτης
Αυτό λέω κι εγώ. Όλο αυτό που περιγράφεις είναι ένα κύκλωμα. Ουρά του κυκλώματος, με έναν τρόπο, αλλά και κινητήρια δύναμη είμαστε εμείς οι πελάτες. Τι να κάνουμε τώρα, να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας;
Αλλά, ξαναλέω, όποιος βγαίνει στην τηλεόραση και στην εφημερίδα και ανακοινώνει ότι εξάρθρωσε κύκλωμα σωματεμπορίας, όταν τα περισσότερα σπιτάκι, στούντιο κ.λπ. είναι παράνομα, τότε έχει τη βεβαιότητα ότι απευθύνεται σε ζώα.
αφου εσεις ειστε εξυπνος λοιπον, να μην ξαναπατε να συνουσιαστειτε σε "μαγαζι"

ειδάλλως θα πρεπει κανονικα να συλληφθειτε κι εσεις ως συννενοχος στο κυκλωμα αφου κατα τα λεγομενα σας εσεις το συντηρειτε...

σπιτι και χειρονακτικη εργασια λοιπον! και αφηστε τα περιπλοκα νοηματα για αυτους που μπορουν να καταννοησουν τον λογο υπαρξης τους!
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Ας πάρουμε άλλο παράδειγμα..
Φωνάζεις μια κοπέλα για βίζιτα...
Το ξέρεις ότι αυτού του είδους η συναλλαγή είναι παράνομη
τη στιγμή που έχει να κάνει με χρήματα?
Υπάρχει νόμος που υποστηρίζει και ο οποίος δεν εφαρμόζεται..ότι και ο πελάτης νομικά έχει κυρώσεις από αυτού του είδους ερωτική συνεύρεση επ'αμοιβή...
Πάρε το αβγό και κούρευτο δηλαδή...!!!
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Αυτό λέω κι εγώ. Όλο αυτό που περιγράφεις είναι ένα κύκλωμα. Ουρά του κυκλώματος, με έναν τρόπο, αλλά και κινητήρια δύναμη είμαστε εμείς οι πελάτες. Τι να κάνουμε τώρα, να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας;
Αλλά, ξαναλέω, όποιος βγαίνει στην τηλεόραση και στην εφημερίδα και ανακοινώνει ότι εξάρθρωσε κύκλωμα σωματεμπορίας, όταν τα περισσότερα σπιτάκι, στούντιο κ.λπ. είναι παράνομα, τότε έχει τη βεβαιότητα ότι απευθύνεται σε ζώα.
Όλος αυτός ο ντόρος που γίνεται..ουσιαστικά υποτιμούν την νοημοσύνη μας..
Αυτά δεν θα πάψουν ποτέ να γίνονται...άγραφος νόμος αυτός..
Απλά αφήνουν εντυπώσεις που ο καθ'ένας με το μυαλό του φαντάζεται διάφορα..!!!!
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.017
Πόντοι
6.495
όσοόσο, να με συγχωρείς κιόλας που είπα την άποψή μου.

Κατερίνα, δεν τα βάζω με τα σπιτάκια. Αλλά όπως δεν μπορώ να κοροϊδεύω τον εαυτό μου, έτσι μου τη δίνει και να με κοροϊδεύουν (μιλάω για τις "αρχές"). Τέλος πάντων, όπως είπες κι εσύ, πιάσε το αβγό και κούρεφτο.
 

Επισκέπτης
όσοόσο, να με συγχωρείς κιόλας που είπα την άποψή μου.

Κατερίνα, δεν τα βάζω με τα σπιτάκια. Αλλά όπως δεν μπορώ να κοροϊδεύω τον εαυτό μου, έτσι μου τη δίνει και να με κοροϊδεύουν (μιλάω για τις "αρχές"). Τέλος πάντων, όπως είπες κι εσύ, πιάσε το αβγό και κούρεφτο.
μα απεναντιας δεν σας απαγορευει κανεις να πειτε την αποψη σας!
απλα σας υπενθυμισα πως μερικες φορες τα πραγματα δεν ειναι "ασπρο-μαυρο" και πως κερδος απο αυτη την ιστορια δεν έχουν μόνο οι κακοι "νταβατζηδες", αλλα ενιοτε και οι "καλοι" δημαρχαιοι,  ελεγκτες, αστ.οργανα κ.λ.π.
αυτοι οι τελευταιοι δε, ειναι και ο λογος που τοσα χρονια δεν εχει αξιωθει αυτο το ρημαδι το κρατος να νομοθετησει καθαρα και ξαστερα ωστε ολα αυτα τα κυκλωματα να μην εχουν λογο υπαρξης πια!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom