Νέα

Eurobasket 2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 112K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 57 άτομα (0 μέλη και 57 επισκέπτες)

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Πανω πανω εχω τον μποντιρογκα. Ο απολυτος μαγος. Οτι καλυτερο εχω δει.

Dejan Bodiroga (2.05)
Luka Doncic (2.01)
Drazen Petrovic (1.96)
Nikos Galis (1.83)
Sarunas Jasikevicius (1.93)

Dimitris Diamantidis (1.96)
Giannis Antetokounmpo (2.11)
Arvydas Sabonis (2.21)
Toni Kukoc (2.08)
Dirk Nowitzki (2.13)


Διαμαντιδης ουτε κατα διανοια δε χωραει σε αυτη τη λιστα πιθανοτατα ουτε Γιασικεβιτσιους.

99% εισαι παναθας. Μονο οι βαζελοι βαζουν Διαμαντιδη σε τετοιες λιστες.
Δεν πρεπει να υπαρχει αλλος.

Τσιμπα ενα ανθρωπο οπουδηποτε στην Ευρωπη και ρωτα τον δε μπαινει ουτε στο τοπ 20.
Μονο οι Παναθηναικοι ζουν στ' αληθεια αυτο το παραμυθι.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.139
Κριτικές
5
Like
12.602
Πόντοι
3.786
η φινλανδια αν ξαναπαιξει ετσι θα τους πατησει τους ισπανους. ημιτελικο εναντιον μας (αν ολα μας πανε καλα) θα παιξουν...
Τους πιστεύω ότι μπορούν να κάνουν την έκπληξη.Ο Μαρκάνεν ντύθηκε Νοβίτσκι σήμερα.Όποιος και να τον μάρκαρε,έγινε ρόμπα.Σίγουρα θα είναι στην καλύτερη πεντάδα του τουρνουά,και ας αποκλειστεί

Η Πολωνία με έκανε ρόμπα.Δεν την περίμενα.Στους Φινλανδούς έδινα αρκετές πιθανότητες,αν και πίστευα στους αναξιόπιστους Κροάτες
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Mastarovic

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2021
Μηνύματα
65
Like
45
Πόντοι
0
Δεν είναι άσχετος φίλε μασταροβιτς και να είσαι καλά φίλε μου .οι παιχτες που παρέθεσε ο φιλοσ Άντερσεν είναι πολύ καλοί παίχτες αλλά και εγώ πιστεύω ότι ο νικος Γκάλης είναι ο καλύτερος όλων των εποχών(είναι όμως άποψη μου ) .Επίσης φίλε Αλέξ έχεις δίκιο στο αμερικα καπ (το αντίστοιχο ευρωπαϊκό ) οι αμερικανοί δεν κατεβάζουν το nba και έτσι μπορει να το πάρει και κάποιος άλλος .Οι Αργεντίνοι έχουν κατεβάσει όλα τους τα αστέρια το έχω δει και η ομάδα του Καναδά είναι καλή (καπου είδα ότι κατέβηκε ο ολινικ που έπαιζε στους χιτς πολύ καλός παίχτης ).Καλή ομάδα πάντοτε και η Βραζιλία .Να είσαι καλά φίλε μου .
Να είσαι καλά και εσύ.θα σου πω ένα πράγμα. Απο τον γκαλη και μετά ήρθανε οι μασκετες σε όλη την Ελλάδα.οταν ο καθένας μιλάει γιαυτον πρέπει να βουρτσίζει τα δόντια του πρώτα.οπως και για τον συχωρεμενο πάνε μια βόλτα σε όλη την Yugoslavia και ρώτα τι εστί drazen.στην τώρα εποχή φυσικά dirk και μετά gasol.φυσικα και ο Γιάννης τεράστιο ταλέντο αλλά έχει μελλον μπροστά του .αλλες εποχές τότε άλλες τώρα.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.139
Κριτικές
5
Like
12.602
Πόντοι
3.786
Να είσαι καλά και εσύ.θα σου πω ένα πράγμα. Απο τον γκαλη και μετά ήρθανε οι μασκετες σε όλη την Ελλάδα.οταν ο καθένας μιλάει γιαυτον πρέπει να βουρτσίζει τα δόντια του πρώτα.οπως και για τον συχωρεμενο πάνε μια βόλτα σε όλη την Yugoslavia και ρώτα τι εστί drazen.στην τώρα εποχή φυσικά dirk και μετά gasol.φυσικα και ο Γιάννης τεράστιο ταλέντο αλλά έχει μελλον μπροστά του .αλλες εποχές τότε άλλες τώρα.
Ψάξτε το βιντεάκι που δίνει η μητέρα του Ντράζεν τη φανέλα του στον Γκόραν Ντράγκιτς,μόλις πήρε η Σλοβενία το Ευρωπαϊκό.Με δάκρυα στα μάτια ο Γκόραν.Και ήταν μόλις 7 όταν είχε γίνει το μοιραίο.Δεν υπάρχει Γιούγκος που να μη σέβεται απεριόριστα τον Ντράζεν,ακόμα και στην «εχθρό» Σερβία.Έχει ενδιαφέρον που οι πατέρες των Πέτροβιτς,Ντράγκιτς,Ντόντσις είναι Σέρβοι.Καταραμένος πόλεμος που τους χώρισε

@Sub-Zero δεν ξεχνιέται εκεινη η η εποποιεια του GOAT Ντιρκ.Με φοβερό φινάλε
 
Τελευταία τροποποίηση:

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Συμφωνώ μαζι σου φίλε μασταροβιτς και εγώ θυμαμαι το 1987 τι έκανε ο Γκάλης στο Ευρωμπάσκετ στο ειρήνης και φιλίας .Επίσης φίλε θαντερκατς είσαι Φοβερος που το θυμήθηκες το έχω δει και εγώ και ανατρίχιασα που πήγε στην μητερα του πετροβιτς και του έδωσε την φανελα .Επίσης αν ήταν ενωμενη η Γιουγκοσλαβία και η σοβιετική ένωση κανένας δεν θα μπορούσε να τους αντιμετωπισει έτσι πιστεύω (ο Γκάλης όμως τους κέρδισε ).Σας εκτιμώ και τους δυο .Να είστε καλά .
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Είναι πάντα ανώφελη και ανούσια η σύγκριση παικτών, "ποιός είναι ο καλύτερος", ειδικά όταν έχουν ένα χάσμα 20-30-40 ετών οι εποχές που αγωνιζόντουσαν.

Μπορείς να συγκρίνεις αριθμούς αλλά στο υψηλό επίπεδο οι προσωπικότητες είναι συγκεκριμένες, καθένας στην εποχή του.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.548
Πόντοι
8.846
Οι Ισπανίδες φημίζονται για αντρογυναικες
οι ισπανίδες (άσχετα με τι μπορεί να βλέπετε στο νετφλιξ) δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.
οι δε πορτογαλλίδες δυτικότερα, ίσως οι χειρότερες στην ευρώπη
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Διαμαντιδης ουτε κατα διανοια δε χωραει σε αυτη τη λιστα πιθανοτατα ουτε Γιασικεβιτσιους.

99% εισαι παναθας. Μονο οι βαζελοι βαζουν Διαμαντιδη σε τετοιες λιστες.
Δεν πρεπει να υπαρχει αλλος.

Τσιμπα ενα ανθρωπο οπουδηποτε στην Ευρωπη και ρωτα τον δε μπαινει ουτε στο τοπ 20.
Μονο οι Παναθηναικοι ζουν στ' αληθεια αυτο το παραμυθι.

Και σταμάτησε και στα 30 απ'την εθνική,ενώ άλλοι ακόμα και ΝΒΑers έρχονται και παίζουν κανονικά μέχρι 35 και βάλε
 

Mastarovic

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2021
Μηνύματα
65
Like
45
Πόντοι
0
Ψάξτε το βιντεάκι που δίνει η μητέρα του Ντράζεν τη φανέλα του στον Γκόραν Ντράγκιτς,μόλις πήρε η Σλοβενία το Ευρωπαϊκό.Με δάκρυα στα μάτια ο Γκόραν.Και ήταν μόλις 7 όταν είχε γίνει το μοιραίο.Δεν υπάρχει Γιούγκος που να μη σέβεται απεριόριστα τον Ντράζεν,ακόμα και στην «εχθρό» Σερβία.Έχει ενδιαφέρον που οι πατέρες των Πέτροβιτς,Ντράγκιτς,Ντόντσις είναι Σέρβοι.Καταραμένος πόλεμος που τους χώρισε

@Sub-Zero δεν ξεχνιέται εκεινη η η εποποιεια του GOAT Ντιρκ.Με φοβερό φινάλε
Συμφωνώ φίλε η πρώτη δύναμη στη Ευρώπη ήταν οι jugo απο που να πρωτοξεκινισω..ναι ο πόλεμος των συμφερόντων τους γαμισε.αλλα τώρα δεν είναι άτρωτοι εάν παίξουμε καλά τους έχουμε όλους.προσεξε και αυτήν την παιχτουρα τον markkanen
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.689
Κριτικές
183
Like
43.784
Πόντοι
21.896
1. Petrovic
2. Nowitzki
3. Galis
4. Gasol
5. Sabonis
6. Kukoc
7. Parker
Αρχιδια ..


Παπαπέτρου κ μόνο Παπαπέτρου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

1.Nowitzki
2.Galis
3.Petrovic
4.Pau Gasol
5.Sabonis
6.Parker
7.Giannis
8.Doncic
9.Kukoc
10.Stojakovic
Επιμένεις ....
Παπαπέτρου ο μόνο αυτος
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Μιλάμε για top 10 σε Ευρωμπάσκετ ή γενικά ως παίχτες ;
Γενικά , νομίζω ο Νοβίτσκι δεν έχει αντίπαλο. Ντόνσιτς και Γιάννης , αν συνεχίσουν στους ίδιους ρυθμούς, θα μπορέσουν στο μέλλον να συγκριθούν μαζί του.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.139
Κριτικές
5
Like
12.602
Πόντοι
3.786
Στογιάκοβιτς βλέπω...μπράβο!
Ε ναι,μην το ξεχνάμε.Έκανε σπουδαία καριέρα στο NBA και «παπάδες» με τη Σερβία,ειδικά το 2001 που βγήκε και MVP.Αλλά και αργότερα.Τον είχαμε δει καλά όμως και στην Ελλάδα πόσο τεράστιος ήταν

@7spirit γενικά μιλάμε,για όλες τις διοργανώσεις και πρωταθλήματα
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
οι ισπανίδες (άσχετα με τι μπορεί να βλέπετε στο νετφλιξ) δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.
οι δε πορτογαλλίδες δυτικότερα, ίσως οι χειρότερες στην ευρώπη
Σαν τα καθαρόαιμα του πρώην Αν.Μπλοκ δεν έχει που να χτυπάνε τον κωλο τους Ελλεεινιδες και όλες οι άλλες...ίσως οι Βορειοιταλιδες να πλησιάζουν κάπως.Δεν φαντάζομαι άλλη εξαίρεση....
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.548
Πόντοι
8.846
Σαν τα καθαρόαιμα του πρώην Αν.Μπλοκ δεν έχει που να χτυπάνε τον κωλο τους Ελλεεινιδες και όλες οι άλλες...ίσως οι Βορειοιταλιδες να πλησιάζουν κάπως.Δεν φαντάζομαι άλλη εξαίρεση....
οι σλαύες ειναι όντως εξαιρετικές.
βέβαια και οι σκανδιναυές είναι πάρα πολύ καλές
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Αρχιδια ..


Παπαπέτρου κ μόνο Παπαπέτρου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Επιμένεις ....
Παπαπέτρου ο μόνο αυτος

Λίγος σεβασμός στον πρώην ηγέτη και αρχηγό των βάζελων
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom