Νέα

Εθνικισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 413
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pako

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
101
Like
1
Πόντοι
1
str81977 την ΟΠΛΑ την ξερεις? διαβασε γιαυτην και μαζεψου γιατι υπαρχει ακομα.Για πατριωτισμο και εθνικη αξιοπρεπεια δεν θα μιλανε τα εθνικια ΤΕΛΟΣ αντε ρε να μαζεψετε τα ασυμαζευτα που κανατε ενα ΛΑΟ με τεραστια @@ καρπαζοεισπρακτορα και τον οδηγουν οι πολιτικοι σας ταγοι απο ηττα σε ξεφτυλα θα μιλησετε και απο πανω.Και για να εξηγησω εμενα ρε ....ο παππους μου ειναι παρασημοφοριμενος αξιωματικος του Ε.Σ '40-'41 και του ΔΣΕ '46-'49 δεν κρυβοταν ουτε μαυραγορητης εγινε και η ανταμοιβη του ηταν να τον στειλουν οι Αγγλοι σε στρατοπεδο συγκεντρωσης στο Σουδαν κατ'υποδειξη ανθρωπων που περασαν ολο το πολεμο γλειφοντας κωλους και ξερεις για ποιο λογο?
γιατι νομιζε  ο αφελης οτι στη πινδο πολεμαγε το φασισμο και ηθελε να δεχεται διαταγες απο Ελληνες και οχι απο ρουφιανους Αγγλους που μεχρι το '37 κανανε συμφωνιες με το Χιτλερ για ζωνες επιρροης  εε μολις γυρισαν ολοι μαζι στην αθηνα και ειδε και τους μαυραγορητες να παιρνουν αξιωματα και τους Χιτες να επανοπλιζονται ενω αυτον τον αφοπλισαν ειπε εφυγα για τη πινδο κεντρωος γυρισα απο το Σουδαν Σταλινικος.Αντι ολοι εσεις οι απογονοι των Χιτων να εχετε υποχρεωτικα στειρωθει να μην συνεχιζετε να απλωνεται η σπορα σας μιλατε και απο πανω.Ρε ουστ μου θελετε και ρεβανς σκατοφλωροι που θεωρεις και τις π.... κατωτερες σας ουστ ρε.Ρεβανς για μας ρε κωλοζωα ειναι οτι εμεις αντιπροσωπευουμε τους τιμιους ανθρωπους που λιωνουν καθε μερα στη δουλεια ενω εσεις τα λαμογια και τους κουμπαρους
 

vroutos

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Διαφορά χούντας (δεξιάς) και χούντας (κομμουνιστικής):
Θα μπορούσε να είναι και επικεφαλίδα για άλλη συζήτηση αλλά επειδή το συγκεκριμένο threat λέγεται εθνικισμός και τρέξανε οι κουκουέδες να βγάλουν το κόμπλεξ τους για την Ελλάδα μας και άρχισαν τα "εθνικιστής=ακροδεξιός και χουντικός", γι αυτό και θα αντιπαραθέσω κάποια δικά μου συμπεράσματα  για τις σημαντικές διαφορές των 2.
Χούντα (δεξιά):

1.Πήρε την εξουσία με τα όπλα
  Μήπως σε ΚΑΠΟΙΟ κομμουνιστικό κράτος τα ΚΚ βγήκαν με εκλογές?Κάπου μήπως και δεν το ξέρω?

2.Έκανε εκλογές μετά 4-5 χρόνια (εικονικές υποστηρίζετε αλλά και οι μετέπειτα εκλογές του 74 η δεξιά πήρε τεράστιο ποσοστό) :rockon:
  Μήπως σε ΚΑΠΟΙΟ κομμουνιστικό κράτος έγιναν ποτέ εκλογές ή αν έγιναν έτυχε ο ηγέτης του κόμματος (τι ηγέτης δηλ.Σκέτος δολοφόνος αλλά τέσπα) να πάρει κάτω από 99,9999% ???? :idiot:

3.Έκανε διώξεις εναντίον των κομμουνιστών: Σκότωσε ή εκτέλεσε μαζικά όπως έγιναν ολόκληρες γενοκτονίες σε όλα τα κομμουνιστικά κράτη? :ak:
Κι αν κάποιοι σκοτώθηκαν (μεμονομένα περιστατικά) έγιναν με δωλοφονικό τρόπο από πληρωμένους ή φανατικούς.Πολιτικά εγκλήματα γίνονται κάθε μέρα σ΄όλο τον κόσμο! Το μόνο μεμπτό ήταν οι εξορίες. Αλλά όμως μην ξεχνάτε ότι το ΚΚΕ ήταν παράνομο κόμμα!Τρομοκράτες όπως θα λέγαμε σήμερα.Και δεν εκτέλεσε ΚΑΝΕΝΑΝ για τα εγκλήματα κατά των ελλήνων που ομολογουμένως έκαναν! (Φαντάζεστε ρε παιδιά πόσα εκατομμύρια έλληνες θα είχαν εκτελεστεί αν (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑ!!!) κέρδιζε το ΚΚΕ στον εμφύλιο? 

4.Υπήρχε ελεύθερη εργασία (θα μου επιτρέψετε την έκφραση) για όλους!
  Ο καθένας έκανε τη δουλειά που ήθελε χωρίς να τον ρωτήσει κανείς τίποτα!(όπως άλλωστε σε όλα τα πολιτισμένα κράτη του κόσμου! ;) )
  Και μπορούσε ο ΚΑΘΕΝΑΣ να μπεί και στο δημόσιο (αρκεί βέβαια να μην ήταν εχθρός του έθνους δηλ. κομμουνιστής). Και δούλευε σα σκυλί!Με διευθυντές να τον ελέγχουν συνεχώς,προιστάμενους, επιθεωρητές (θυμάστε τα ανέκδοτα με τον Τοτό και τον επιθεωρητή στα σχολεία?Είχαν κάποιο φόβο οι δημόσιοι υπάλληλοι τότε.Τώρα φοβούνται κανέναν? Οι κομμουνοΠΑΣΟΚΟΙ που έχωσε ο Ανδρέας και ο κινέζος για να διοικήσουν το δημόσιο βίο της χώρας?)
Στα κομμουνιστικά κράτη τι γίνεται ρε αλάνια?
Και τι μεροκάμματα παίζουν?
Γιατί κάποιος ξύπνιος κουκουές εδώ μέσα είπε πριν λίγες σελίδες ότι έχουν στάνταρ δουλειά, σπίτι κτλ. και δεν τον τρώει η ανεργία!!!!!         
  :headbang: :jerking: :jerking: :jerking:
Ρε πανέξυπνο κομμουνιστικό κατασκεύασμα που αντί για μυαλό μαρμελάδα κουβαλάς:
Εγώ λόγω της "ανεργίας" ψάχνω εδώ και καιρό  3-4 άτομα για τη δουλειά μου και δεν βρίσκω. Λοιπόν σου προτείνω δουλειά και μάλιστα με τους κομμουνιστικούς όρους που θέλεις και τόσο ένθερμα υποστηρίζεις.Σου δίνω λοιπόν:
   Α.Τζάμπα σπίτι (25τμ όμως για να μένεις εσύ, η γυναίκα σου, τα 2-3 παιδιά σου (δεν έχει και πολλή σημασία,έτσι κι αλλιώς σύντομα ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΆΝΕΙς ΚΙ ΆΛΛΑ), τη μαμά και τον μπαμπά σου, την πεθερά και τον πεθερό σου, και αν έχεις και κανέναν παππού (και δεν πέθανε απ τις απάνθρωπες συνθήκες 40 ετών 15ωρης εργασίας) φέρτον κι αυτόν.ΧΩΡΑΝΕ ΟΛΟΙ!
   Β.Τον εκπληκτικό μισθό 120$/μήνα  ;)(ο Κάστρο δίνει 100$ αλλά επειδή σε κόβω έξυπνο σου δίνω κάτιτις παραπάνω.Άλλωστε σε ελεύθερη αγορά (ευτυχώς για σένα) είμαστε.
   Γ. θα δουλεύεις μόνο 14 ώρες (στον Κάστρο δουλεύουν 15 ή 16)
   Δ.Θα φροντίζω και τη σιλουέττα σου:1 φέτα ψωμάκι/μέρα και κρέας 2 φορές/χρόνο. Υγιεινή διατροφή βρε!Και δε σκοτώνουμε και τα ζωα!
     Και βέβαια στις γκόμενες κάνει ωραίο πωπό! ;) (Β.λ. Ρωσίδες κτλ βιζιτούδες)
:knockinb:
   Ε. και ΑΝ λέμε ΑΝ (που δεν υπάρχει περίπτωση) αρρωστήσεις ΤΖΑΜΠΑ νοσοκομείο!Με όλες τις ανέσεις!έχεις πάει σε νοσοκομείο της πχ Ρουμανίας επί κομμουνισμού? Γιατί εγώ πήγα (τότε που δεν επιτρέπονταν τα τζιν γιατί θύμιζαν Αμερική και ήταν και ανθυγιεινά       
:uglystupid: 15 άρτια βαμμένα (κάθε 20 χρόνια) κρεβάτια/ δωμάτιο  :think:

Και ότι άλλο σκεφτείς που να γίνεται στην κομμουνιστική ΧΟΥΝΤΑ της Κούβας του Κάστρο, εγώ εδώ είμαι! :rockon: :rockon:
Αλλά μια απορία:
Τα τριανταπεντάωρα με 1.300€/μήνα που προτείνετε ρε ψευτόμαγκες Παπαρήγηδες και Αλαβάνηδες σε ποιο Χουντοκομμουνιστικό κράτος το είδατε?Εκτός βέβαια απ τους προνομιούχους του κόμματος.Ο απλός λαός μήπως απλά παίρνει 1.300 :knockinb: κάθε μέρα από τους προύχοντες?

Και το πιο σημαντικό ρε κουκουεδόμαγκες οι χούντα (δεξιά) κράτησε μερικά χρόνια.
Τους σαδιστές-δολοφόνους που ρουφάνε το αίμα του λαού ποιος θα τους στείλει από κει πουρθανε επιτέλους?
Και μαζί τους και όλες τις μεσαιωνικές σας ιδέες για την  ανθρώπινη αξιοπρέπεια?

Άντε να ακούμε και τίποτα της προκοπής κάπου κάπου.
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Διαφορά χούντας (δεξιάς) και χούντας (κομμουνιστικής):
Θα μπορούσε να είναι και επικεφαλίδα για άλλη συζήτηση αλλά επειδή το συγκεκριμένο threat λέγεται εθνικισμός και τρέξανε οι κουκουέδες να βγάλουν το κόμπλεξ τους για την Ελλάδα μας και άρχισαν τα "εθνικιστής=ακροδεξιός και χουντικός", γι αυτό και θα αντιπαραθέσω κάποια δικά μου συμπεράσματα  για τις σημαντικές διαφορές των 2.
.....................................
.....................................
Και το πιο σημαντικό ρε κουκουεδόμαγκες οι χούντα (δεξιά) κράτησε μερικά χρόνια.
Τους σαδιστές-δολοφόνους που ρουφάνε το αίμα του λαού ποιος θα τους στείλει από κει πουρθανε επιτέλους?
Και μαζί τους και όλες τις μεσαιωνικές σας ιδέες για την  ανθρώπινη αξιοπρέπεια?

Oeo!
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Τώρα χωρίς πλάκα, υπάρχουν ακόμη κομμουνιστές που θέλουν να δουν την Ελλάδα υπό καθεστώς όμοιο με αυτά που γνωρίζουμε απο την πλειοψηφία των κομμουνιστικών κρατών (παλαιών ή υφιστάμενων)?

Αποκλείεται, δεν το πιστεύω.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16

Φασιστάκια κ κομμουνιστάκια λοιπόν μας έχετε πρήξει τ αρχίδια, έχετε διαβάσει 5 βιβλία τα οποία λένε ότι θέλετε ν ακούσετε κ αραδιάζετε ένα σωρό ονόματα εδώ μέσα κ νομίζετε ότι είστε κάτι σπουδαίο κ πραγματοποιήτε κάποιο σπουδαίο κοινωνικό έργο. Δεν ξέρω για άλλους, αλλά με τόσα θέματα που έχετε ανοίξει στο σαιτ σας έχω σιχαθεί γιατί νομίζετε ότι με το να λέτε παπαριές είστε κάτι σπουδαίο. "Επιστήμονες" του κώλου αντε βρείτε καμιά γκόμενα να γαμήσετε γιατί την μαλακία που σας έχει βαρέσει την πληρώνουμε όλοι οι υπόλοιποι. Και μία συμβουλή, σταματήστε να ζείτε και να πολεμάτε τα φαντάσματα του παρελθόντος, είμαστε στο 2007, τι να πουν κ οι παππούδες σας δηλαδή που τα έζησαν πραγματικά κ όχι μέσα από τα βιβλία (και δεν πολέμησαν από το νετ καραγκιοζάκια)... Επαναστάτες του κώλου...


 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
str81977 την ΟΠΛΑ την ξερεις? διαβασε γιαυτην και μαζεψου γιατι υπαρχει ακομα.Για πατριωτισμο και εθνικη αξιοπρεπεια δεν θα μιλανε τα εθνικια ΤΕΛΟΣ αντε ρε να μαζεψετε τα ασυμαζευτα που κανατε ενα ΛΑΟ με τεραστια @@ καρπαζοεισπρακτορα και τον οδηγουν οι πολιτικοι σας ταγοι απο ηττα σε ξεφτυλα θα μιλησετε και απο πανω.Και για να εξηγησω εμενα ρε ....ο παππους μου ειναι παρασημοφοριμενος αξιωματικος του Ε.Σ '40-'41 και του ΔΣΕ '46-'49 δεν κρυβοταν ουτε μαυραγορητης εγινε και η ανταμοιβη του ηταν να τον στειλουν οι Αγγλοι σε στρατοπεδο συγκεντρωσης στο Σουδαν κατ'υποδειξη ανθρωπων που περασαν ολο το πολεμο γλειφοντας κωλους και ξερεις για ποιο λογο?
γιατι νομιζε  ο αφελης οτι στη πινδο πολεμαγε το φασισμο και ηθελε να δεχεται διαταγες απο Ελληνες και οχι απο ρουφιανους Αγγλους που μεχρι το '37 κανανε συμφωνιες με το Χιτλερ για ζωνες επιρροης  εε μολις γυρισαν ολοι μαζι στην αθηνα και ειδε και τους μαυραγορητες να παιρνουν αξιωματα και τους Χιτες να επανοπλιζονται ενω αυτον τον αφοπλισαν ειπε εφυγα για τη πινδο κεντρωος γυρισα απο το Σουδαν Σταλινικος.Αντι ολοι εσεις οι απογονοι των Χιτων να εχετε υποχρεωτικα στειρωθει να μην συνεχιζετε να απλωνεται η σπορα σας μιλατε και απο πανω.Ρε ουστ μου θελετε και ρεβανς σκατοφλωροι που θεωρεις και τις π.... κατωτερες σας ουστ ρε.Ρεβανς για μας ρε κωλοζωα ειναι οτι εμεις αντιπροσωπευουμε τους τιμιους ανθρωπους που λιωνουν καθε μερα στη δουλεια ενω εσεις τα λαμογια και τους κουμπαρους

Με απειλείς, με αποκαλείς απόγονο χιτών, σκατόφλωρο και διεκδικείς για τον εαυτό σου το μονοπώλιο της σκληρής δουλείας...

Σ' ευχαριστώ που μου αποδεικνύεις έμπρακτα ότι η ελληνική εκδοχή του κομμουνισμού δε συνιστά πολιτική τοποθέτηση αλλά ψυχολογική διαταραχή...

Α, και μιας μιλάς για τους Άγγλους τόσο μειωτικά μάθε ανιστόρητε κομμουνιστάκο ότι όταν οι Άγγλοι ήταν το μόνο ελεύθερο έθνος στην Ευρώπη και έδιναν μάχη ζωής και θανάτου με τους Ναζί, οι κομμουνιστές πανευρωπαικώς έπιναν βότκα με τους φίλους τους τους εθνικοσοσιαλιστές στα πλαίσια του συμφώνου Ρίπεντρωφ -Μολότωφ...

Μια φιλία που τόσο άδοξα έληξε τον Ιουνιο του 1941...

Και μετά ο Στάλιν παρακαλούσε Άγγλους και Αμερικάνους για πολεμοφόδια και για να ανοίξουν ένα 2ο μέτωπο στην Ευρώπη...
 

Επισκέπτης
Αποκλείεται, δεν το πιστεύω.

Να το πιστέψεις!

Μακάρι να το προσπαθούσαν με έναν τέταρτο γύρο! Αυτή τη φορά οι Έλληνες θα διδαχθούν από τα λάθη του παρελθόντος και μετά το νέο Γράμμο δεν θα αφήσουν κανέναν να φύγει ζωντανός. Θα απαγχονιστούν όλοι και θα γλυτώσουμε.
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
θα στο πω έτσι γενικά -- δεν βάζεις το κεφάλι σου σε ένα κουβά με νερό να δεις από που χάνει?
Κλασικές κομμουνιστικές μέθοδοι βασανιστηρίων!
Άσε ρε μεγάλε!
Εδώ Ελλάδα ρεεεεεεε!
Δεν είμαστε Κούβα!
Σαδιστές!
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα χωρίς πλάκα, υπάρχουν ακόμη κομμουνιστές που θέλουν να δουν την Ελλάδα υπό καθεστώς όμοιο με αυτά που γνωρίζουμε απο την πλειοψηφία των κομμουνιστικών κρατών (παλαιών ή υφιστάμενων)?

Αποκλείεται, δεν το πιστεύω.
Κι όμως φίλε υπάρχουν!  :uglystupid: :headbang: :jerking:


Και δες τι λένε αν τους πετάξεις κατάμουτρα την αλήθεια στα μούτρα! :jerking:
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Σ' ευχαριστώ που μου αποδεικνύεις έμπρακτα ότι η ελληνική εκδοχή του κομμουνισμού δε συνιστά πολιτική τοποθέτηση αλλά ψυχολογική διαταραχή...
Καρασωστόοοοοοοος!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Άντε στον κομμουνίατρο ρεεεεεε!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
1.Πήρε την εξουσία με τα όπλα
  Μήπως σε ΚΑΠΟΙΟ κομμουνιστικό κράτος τα ΚΚ βγήκαν με εκλογές?Κάπου μήπως και δεν το ξέρω?

Ενδεικτικά μπορώ να σου αναφέρω την Τσεχοσλοβακία όπου το εκεί ΚΚ επικράτησε με 38% και έκανε κυβέρνηση συνασπισμού με τουσ σοσιαλδημοκράτες που κατόπιν απορρόφησε. Επισης στην Βενεζουέλα κάθε 5 χρόνια κανονικότατα με εκλογές εκλέγεται ο Ούγκο Τσάβεζ.Να που έμαθες.
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Έχεις δίκιο...Δεν θα ήταν μέχρι τα Τέμπη αλλά μέχρι την Κατερίνη..Πόσο άδικος είμαι με το ΚΚΕ...Έχουν παρατεθεί συντριπτικά ντοκουμέντα για τη "μακεδονική" πολιτική του ΚΚΕ και δεν χρειάζεται να επανέλθω..
Η Σούδα σε τίποτα δε διαφέρει από μια σοβιετική βάση στην ανατολική γερμανία ή στην κούβα- όσο έδαφος παραχώρησαν οι λαικές αυτές "δημοκρατίες" άλλο τόσο έχει παραχωρήσει και η ελλάδα...
Η Αμμόχωστος είναι κυπριακό έδαφος παράνομα κατεχόμενο κατά τη διεθνή νομοθεσία..¨οπως ήταν και η Ουγγαρία το 1956 και η Τσεχοσλοβακία το 1968- αλήθεια η ολοκληρωτική κατοχή από ξένο στρατό δεν συνιστά απώλεια εδάφους;
Άνοιξε κανά ιστορικό βιβλίο και διάβασε για τη συνθήκη Μπρεστ- Λιτοβσκ που ούτε ο Πεταίν και ο Τσολάκογλου μαζί δεν θα υπέγραφαν τέτοιο πράγμα και για τις "διευθετήσεις" εδαφών στην ανατολική ευρώπη μετά το Β' ΠΠ...
Σου τα έχω ξαναγράψει αυτά αλλά μάλλον κόλλησε η κασέτα...

Δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να αποδεικνύει τέτοια πολιτική του ΚΚΕ. Η πράξη εξάλλου από μόνη της είναι συντριπτική μια και το ΚΚΕ ήταν η καρδιά του αντιστασιακού κινήματος. Οπως έχω ξαναναφέρει αν έστω και κάποιο από τα πατσαβούρια που κυκλοφορούν στο νετ έχει έστω και την παραμικρή γνησιότητα προκαλώ οποιονδήποτε μπορεί να αποδείξει την ακρίβεια τους να τα παρουσιάσει στην Βουλή των Ελλήνων.
Η Ουγγαρία και η Τσεχοσλοβακία κατεχόμενες? Πότε ? Από ποιόν?
Η ολοκληρωτική κατοχή από ξένο στρατό συνιστά φυσικά απώλεια εδάφους.Και αυτοί που συνεργάζονται με αυτό το στρατό κατοχής λέγονται δοσύλογοι.Και αυτοί που χτυπούν τον κατακτητή λέγονται πατριώτες. Ε στην χώρα μας φάνηκαν οι πατριώτες φάνηκαν και οι δοσίλογοι.
Τα περι κασσέτας τώρα γνωστά. Τι θα κάνεις? Θα συνεχίσεις να κάνεις copy -paste τα "ντοκουμέντα" - (στοκουμέντα στην πραγματικότητα) στα φόρα ή θα τα παρουσιάσεις εκεί που πραγματικά πρέπει (Βουλή των Ελλήνων) για να αποδείξεις τον "ύπουλο ρόλο των κομμουνιστών"? Και πρέπει να βιαστείς καθώς φτάσανε 1.000.000 αυτοί που τους ψηφίζουν στην Ελλάδα πλέον....
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Ωχ, μπας και άλλαξε η γραμμή και δεν το πήραμε χαμπάρι;

Ο Πλουμπίδης συνελήφθη στις 25 Νοεμβρίου 1952 στον Κολωνό. Από πότε ισχύει ότι παραδόθηκε;

Α κατάλαβα, ο γνωστός χαφιές Πλουμπίδης και πράκτορας της ασφάλειας κατά την ηγεσία του ΚΚΕ και του Ζαχαριάδη, μόνος του παραδόθηκε.

Έτσι όπως το πάμε, σιγά - σιγά θα ακούσουμε ότι η περεστρόικα δεν έγινε ποτέ, ότι υπάρχει ακόμη η ΕΣΣΔ και ότι το ΚΚΕ πιστεύει στην αστική κοινοβουλευτική δημοκρατία και όχι στην δικτατορία του προλεταριάτου.

Με την επιστολή που έστειλε για να σώσει τον Νίκο ήταν θέμα χρόνου ο εντοπισμός του γι αυτό και λέω ότι "ουσιαστικά παραδώθηκε".
Για τις λοιπές μαλακίες του Ζαχαριάδη θα συμφωνήσω. Το ότι όμως ο Ζαχαριάδης αποδείχθηκε εντελώς ανεπαρκής δεν έχει να κάνει σε κάτι με τον Μαρξισμό και την εφαρμογή του εκτός κι αν δεχτούμε ότι μιασ και ο χ παπάς τν παίρνει ο Ιησούς ήταν αδερφή.
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Ενδεικτικά μπορώ να σου αναφέρω την Τσεχοσλοβακία όπου το εκεί ΚΚ επικράτησε με 38% και έκανε κυβέρνηση συνασπισμού με τουσ σοσιαλδημοκράτες που κατόπιν απορρόφησε. Επισης στην Βενεζουέλα κάθε 5 χρόνια κανονικότατα με εκλογές εκλέγεται ο Ούγκο Τσάβεζ.Να που έμαθες.
38% στην Τσεχοσλοβακία?    :headbang:
Ά ρε Καραμανλή!

Με 42% φωνάζουν τα κουμούνοΠΑΣΟΚια για ισχνή πλειοψηφία! :dancing:

Που θα κρατήσει το πολύ 4 χρόνια! :dancing:

Πόσα χρόνια κυβέρνησε το 38% στην Τσεχοσλοβακία? :uglystupid:

Μάλλον ξέχασες να το γράψεις αυτό! :uglystupid:


Για τον Τσάβες σου απάντησα ήδη!  :uglystupid:

Αλλά μάλλον το...ξέχασες κι αυτό!  :uglystupid:

Αν πάρει όμως κάτω από 99,99999999999999999999% πες μου να το μάθω κι αυτό! 

Άλλα παραδείγματα ΜΗΗΗΗΗπωσ έχεις για να μου αποδείξεις! τις αυταπάτες σας ότι ο κομμουνισμός δεν είναι ΧΟΥΝΤΑ? :jerking: :jerking: :jerking:
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Και μια και είστε δημοκράτες  :jerking:   για πες μου τη γνώμη σου για την Τουρκία?
Είναι δημοκρατικό το καθεστώς εκεί? Γιατί κάνουν συχνά εκλογές.... :think:
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Εσείς κάνατε το Ρωσσικό λαό να τροφοδοτεί όλα τα μπουρδέλα, στριπτητζάδικα, κωλόμπαρα του κόσμου. Χειρότερα δεν γινόταν.

Πώς δεν γινόταν? Η Τρούμπα ακόμα βρωμάει από το σπέρμα του 6ου στόλου....
Παρεπιπτώντος ο Ρώσικος λαός έγινε τρωφοδότης των μπουρδέλων ΜΕΤΑτην κατάρευση της ΕΣΣΔ αν δεν σε ενημέρωσαν.
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα χωρίς πλάκα, υπάρχουν ακόμη κομμουνιστές που θέλουν να δουν την Ελλάδα υπό καθεστώς όμοιο με αυτά που γνωρίζουμε απο την πλειοψηφία των κομμουνιστικών κρατών (παλαιών ή υφιστάμενων)?

Αποκλείεται, δεν το πιστεύω.

Τι εννοείς? Με δωρεάν ποιοτική δημόσια υγεία και παιδεία. Φυσικά.
Κομμουνιστής σημαίνει πρώτα από όλα Μαρξιστής. Για να καταλάβεις λοιπόν πώς ονειρεύονται τον κόσμο οι κομμουνιστές αρκεί να διαβάσεις την οικονομική ανάλυση του Μαρξ. Αυτή που διαβάζει και ο πρωθυπουργός της Ελλάδας.
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
38% στην Τσεχοσλοβακία?    :headbang:
Ά ρε Καραμανλή!

Με 42% φωνάζουν τα κουμούνοΠΑΣΟΚια για ισχνή πλειοψηφία! :dancing:

Που θα κρατήσει το πολύ 4 χρόνια! :dancing:

Πόσα χρόνια κυβέρνησε το 38% στην Τσεχοσλοβακία? :uglystupid:

Μάλλον ξέχασες να το γράψεις αυτό! :uglystupid:


Για τον Τσάβες σου απάντησα ήδη!   :uglystupid:

Αλλά μάλλον το...ξέχασες κι αυτό!   :uglystupid:

Αν πάρει όμως κάτω από 99,99999999999999999999% πες μου να το μάθω κι αυτό! 

Άλλα παραδείγματα ΜΗΗΗΗΗπωσ έχεις για να μου αποδείξεις! τις αυταπάτες σας ότι ο κομμουνισμός δεν είναι ΧΟΥΝΤΑ? :jerking: :jerking: :jerking:

Εγώ δεν έχω να σου αποδείξω τίποτα. Εμείς είμαστε ξεκάθαροι στο τι θέλουμε να εφαρμοστεί και δεν έχουμε να λογοδοτήσουμε κάπου. Είμαστε κομμουνιστές ,θέλουμε εφαρμογή του Μαρξισμού. Κι εσύ αυτό το απορρίπτεις.Και πολύ καλά κάνεις ,δικαίωμα σου. Για να έχει όμως στοιχειώδη βαρύτητα η θέση σου πρέπει να έχεις να προτείνεις και κάτι καλύτερο.
Θα είχε ενδιαφέρον λοιπόν να μας παραθέσεις τις προτάσεις σου για την οικονομία,την κοινωνία ,τον πολιτισμό ,την δημόσια διοίκηση ώστε να τις αντιπαραθέσεις με αυτά που προτείνουμε εμείς και να δούμε αν είναι καλύτερες.
Ετσι μπορεί να μας ανοίξεις και τα μάτια και σε μας τους "παρασυρμένους". Αναμένουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom