Νέα

Εθνική Ελλάδος μπάσκετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geman30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 131K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Σπανουλης

  • Να μεινει

    Ψήφοι: 50 70,4%
  • Επομενος

    Ψήφοι: 21 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    71

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Είσαι σίγουρος? :think:

Οκ

κάνω πουθενά λάθος; Ας λογαριάσει και κάνας άλλος ρε, μην με αφήνετε μόνο. Αλλες διαφορές: Τουρκία νίκη με 15 και ήττα από εμας με 8. Κάνει:
Τουρκία +15-8=7
Ελλάδα -1+8=7
ουπςςςς τι γίνεται τώρα ρε;;;; Τι μετράει σε περίπτωση ισοβαθμίας και στη διαφορά πόντων; Έχει κανεις προχειρο το επόμενο κριτήριο;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.116
Κριτικές
8
Like
32.241
Πόντοι
6.536
Η ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΩΝΕΥΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ 2004....αυτο το σπορ δεν το ξερουμε
[/quot
Η ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΩΝΕΥΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ 2004....αυτο το σπορ δεν το ξερουμε

Έτσι είναι η μπάλα, πόρνη.....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.116
Κριτικές
8
Like
32.241
Πόντοι
6.536
κάνω πουθενά λάθος; Ας λογαριάσει και κάνας άλλος ρε, μην με αφήνετε μόνο. Αλλες διαφορές: Τουρκία νίκη με 15 και ήττα από εμας με 8. Κάνει:
Τουρκία +15-8=7
Ελλάδα -1+8=7
ουπςςςς τι γίνεται τώρα ρε;;;; Τι μετράει σε περίπτωση ισοβαθμίας και στη διαφορά πόντων; Έχει κανεις προχειρο το επόμενο κριτήριο;

Πολύ το προχώρησες,κάτσε να γίνουν τα αυριανα παιχνίδια.Εχει και Μαυροβουνιο-Βραζιλια και Τσεχια-Τουρκια.
 

jason4000

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2019
Μηνύματα
51
Like
0
Πόντοι
0
Ακομα προσπαθω να καταλαβω πως ειναι δυνατον ενας παικτης σε τοσο κρισιμο σημειο να παιρνει αγκαλιτσα τον προπονητη και να κανει χαβαλε  :headbang:
Το παιχνιδι για μενα χαθηκε στο διδυμο Μπουρουση-Βαρεζαο και στην επιμονη μας στα ψηλα σχηματα.
Στο 2ο δεκαλεπτο με Καλαθη-Σλουκα και Παπαγιαννη στο 5 η ομαδα πεταει και φτανουμε στο +17 !!
Στο 18ο λεπτο ξαναμπαινει Μπουρουσης...και για 10 λεπτα οι Βραζιλιανοι κανουν παρτυ κι οταν περνανε μπροστα ξαναμπαινει ο Παπαγιαννης  :S
Για τον Καλαθη τα γραφουμε χρονια-ειναι παρα πολυ καλος παικτης αλλα θελει ειδικη διαχειριση,οταν παιζει πανω απο 30-35 λεπτα η πιεζεται πολυ
θολωνει και κανει αβιαστα λαθη.  

ετσι ακριβως ειναι φιλε, με καλυψες απολυτα!!!!κριμα για την εμφανιση του πριντεζη...
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Ας κερδισουμε πρωτα αυριο (αν+ειμαστε δυο κλασεις καλυτεροι απο τη νεα Ζηλανδια) και μετα βλεπουμε.
Πιθανο σεναριο ειναι και το
ΗΠΑ 5-0
Ελλαδα-Τουρκια-Βραζιλια 3-2
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Πολύ το προχώρησες,κάτσε να γίνουν τα αυριανα παιχνίδια.Εχει και Μαυροβουνιο-Βραζιλια και Τσεχια-Τουρκια.

από τη στιγμη που εξετάζουμε σενάρια, θέλω να το ξέρω. Η μαλακία είναι ότι ψάχνω και δεν μπορώ το βρω. Οι μαλάκες στην ελληνική έκδοση της ιστοσελίδας του μουντομπάσκετ δεν το γράφουν πουθενα. Εκτός κι αν κάπου το λέει και δεν το βλέπω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
από τη στιγμη που εξετάζουμε σενάρια, θέλω να το ξέρω. Η μαλακία είναι ότι ψάχνω και δεν μπορώ το βρω. Οι μαλάκες στην ελληνική έκδοση της ιστοσελίδας του μουντομπάσκετ δεν το γράφουν πουθενα. Εκτός κι αν κάπου το λέει και δεν το βλέπω
Ρε παιδια, πώς γκουγκλαρετε δηλαδη?
Εγω γκουγκλαρισα "κριτηρια ισοβαθμιες μουντομπασκετ" και μου το εβγαλε πρωτο πρωτο

Με δεδομένο ότι το σενάριο των ισοβαθμιών είναι πιθανό, αξίζει να τονιστεί πως σε ισοβαθμία δύο ομάδων μετράει το μεταξύ τους αποτέλεσμα. Εφόσον όμως ισοβαθμίσουν τρεις ή και τέσσερις ομάδες ισχύουν τα ακόλουθα κριτήρια:

Μεγαλύτερη διαφορά πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια

Μεγαλύτερος αριθμός πόντων που σκόραρε μία ομάδα στα μεταξύ τους παιχνίδια
Μεγαλύτερη διαφορά πόντων σε όλα τα παιχνίδια του γκρουπ
Μεγαλύτερος αριθμός πόντων που σκόραρε μία ομάδα σε όλα τα παιχνίδια του γκρουπ
Αν κανένα από τα παραπάνω κριτήρια δεν εκπληρωθεί η λύση δίνεται μέσω κλήρωσης! Στο ακόλουθο link της FIBA (σελ. 80-86) μπορείτε να δείτε ακριβώς τι ισχύει με τις ισοβαθμίες.


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
κάνω πουθενά λάθος; Ας λογαριάσει και κάνας άλλος ρε, μην με αφήνετε μόνο. Αλλες διαφορές: Τουρκία νίκη με 15 και ήττα από εμας με 8. Κάνει:
Τουρκία +15-8=7
Ελλάδα -1+8=7
ουπςςςς τι γίνεται τώρα ρε;;;; Τι μετράει σε περίπτωση ισοβαθμίας και στη διαφορά πόντων; Έχει κανεις προχειρο το επόμενο κριτήριο;
Μην με αφηνετε μονο λεει  :2funny:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.488
Like
27.703
Πόντοι
5.506
στην κληρωση θα πει τυποι
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Ρε παιδια, πώς γκουγκλαρετε δηλαδη?
Εγω γκουγκλαρισα "κριτηρια ισοβαθμιες μουντομπασκετ" και μου το εβγαλε πρωτο πρωτο

Με δεδομένο ότι το σενάριο των ισοβαθμιών είναι πιθανό, αξίζει να τονιστεί πως σε ισοβαθμία δύο ομάδων μετράει το μεταξύ τους αποτέλεσμα. Εφόσον όμως ισοβαθμίσουν τρεις ή και τέσσερις ομάδες ισχύουν τα ακόλουθα κριτήρια:

Μεγαλύτερη διαφορά πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια

Μεγαλύτερος αριθμός πόντων που σκόραρε μία ομάδα στα μεταξύ τους παιχνίδια
Μεγαλύτερη διαφορά πόντων σε όλα τα παιχνίδια του γκρουπ
Μεγαλύτερος αριθμός πόντων που σκόραρε μία ομάδα σε όλα τα παιχνίδια του γκρουπ
Αν κανένα από τα παραπάνω κριτήρια δεν εκπληρωθεί η λύση δίνεται μέσω κλήρωσης! Στο ακόλουθο link της FIBA (σελ. 80-86) μπορείτε να δείτε ακριβώς τι ισχύει με τις ισοβαθμίες.



το βρήκα κι εγώ όταν έβαλα το ίδιο στο γκουγκλ. Στην αρχή έγραφα "κανονισμός μουντομπάσκετ" κι έπαιρνα τα αρχίδια μου. Αν καταλαβαίνω καλά, λογικά αν έχουμε ίδιο goal average με την Τουρκία στην 3πλη ισοβαθμία, περνάμε εμείς γιατί θα έχουμε ψωλιάσει τους Τούρκους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
το βρήκα κι εγώ όταν έβαλα το ίδιο στο γκουγκλ. Στην αρχή έγραφα "κανονισμός μουντομπάσκετ" κι έπαιρνα τα αρχίδια μου. Αν καταλαβαίνω καλά, λογικά αν έχουμε ίδιο goal average με την Τουρκία στην 3πλη ισοβαθμία, περνάμε εμείς γιατί θα έχουμε ψωλιάσει τους Τούρκους
Οχι αν αυτοι εχουν ψωλιασει τη Βραζιλια με μεγαλυτερη διαφορα απο οτι εμεις αυτους. Το' χουμε?
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Κάτσε να γίνει καμιά στραβή απ'τη Νιου Ζίλαντ και θα δεις τί έχει να γίνει αύριο.Ίσως να είναι και καλύτερα βέβαια,μπας και επιτέλους αλλάξουν όλα.
Αύριο αν χρειαστεί θα καθαρίσει η διαιτησία για να το πάρουμε. Αλλά αν φθάσεις στο σημείο να κερδίσεις τους Νεοζηλανδους με τη βοήθεια των γκρι τότε  δεν είσαι ομάδα σοβαρή.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.488
Like
27.703
Πόντοι
5.506
Αύριο αν χρειαστεί θα καθαρίσει η διαιτησία για να το πάρουμε. Αλλά αν φθάσεις στο σημείο να κερδίσεις τους Νεοζηλανδους με τη βοήθεια των γκρι τότε  δεν είσαι ομάδα σοβαρή.
πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα τυπε?
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Οχι αν αυτοι εχουν ψωλιασει τη Βραζιλια με μεγαλυτερη διαφορα απο οτι εμεις αυτους. Το' χουμε?

ξαναδες ρε:

1) Νίκη Τουρκίας με 15 και ήττα από εμάς με 9:
Τουρκία +15-9=6
Ελλάδα -1+9=8 Περνάμε

2) Νίκη Τουρκίας με 15 και ήττα από εμάς με 7:
Τουρκία +15-7=8
Ελλάδα -1+7=6 Περνά Τουρκία

3) Νίκη Τουρκίας με 15 και ήττα από εμάς με 8:
Τουρκία +15-8=7
Ελλάδα -1+8=7 Περνάμε εμείς γιατί τους έχουμε νικήσει.

Η τελευταία περίπτωση είναι αυτή που δείχνω στη φωτο απο κάτω

 

Συνημμένα

  • isobaumiew.jpg
    isobaumiew.jpg
    116,9 KB · Εμφανίσεις: 41

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Δεν νομίζω να είναι κανείς τόσο στόκος, αλλά ας το διευκρινίσω: οταν λέω νίκη Τουρκίας εννοώ προφανώς επί Βραζιλίας
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ακομα προσπαθω να καταλαβω πως ειναι δυνατον ενας παικτης σε τοσο κρισιμο σημειο να παιρνει αγκαλιτσα τον προπονητη και να κανει χαβαλε  :headbang:
Το παιχνιδι για μενα χαθηκε στο διδυμο Μπουρουση-Βαρεζαο και στην επιμονη μας στα ψηλα σχηματα.
Στο 2ο δεκαλεπτο με Καλαθη-Σλουκα και Παπαγιαννη στο 5 η ομαδα πεταει και φτανουμε στο +17 !!
Στο 18ο λεπτο ξαναμπαινει Μπουρουσης...και για 10 λεπτα οι Βραζιλιανοι κανουν παρτυ κι οταν περνανε μπροστα ξαναμπαινει ο Παπαγιαννης  :S
Για τον Καλαθη τα γραφουμε χρονια-ειναι παρα πολυ καλος παικτης αλλα θελει ειδικη διαχειριση,οταν παιζει πανω απο 30-35 λεπτα η πιεζεται πολυ
θολωνει και κανει αβιαστα λαθη.  
Η σημερινή μαλακια του ροτεισιον και των συχνών αλλαγών αλλοιώνει το παιχνίδι μιας ομάδας. Ο Μπουρούσης μέχρι και η μάνα μου παρατήρησε ότι είναι αγυμναστος στα χέρια με περισσότερο λίπος. Ο παίκτης πήγε απλά και μόνο για την παρουσία. Ούτε ίχνος σοβαρης προσπάθειας στο γήπεδο. Ευτυχώς τελειώνει από την Εθνική φέτος.
Η Εθνική έδειξε ότι πλην Πρίντεζη δεν έχει άλλον ηγέτη που να βαράει 20+ πόντους. Ένας ακόμη αρκούσε χθες να πάρεις το ματς. Σιγά την ομάδα που παίξαμε. Αυτοκτόνησαμε στο 3ο δεκάλεπτο. Μόνο προπονητής-υπνος και άπειρος χάνει τέτοιο ματς.
Και σοβαρά τώρα υπήρχε περίπτωση ομάδα με 10 πόντους μπροστά να είναι σε λήθαργο για 10 ολόκληρα λεπτά με κοουτς Ιτουδη, Ομπράντοβιτς, Μπαρτζώκα. Και μόνο οι χριστοπαναγιες θα ξυπναγανε και τον πιο κοιμισμένο. Η προπονητική δεν είναι εύκολο πράγμα. Αν δεν είσαι ικανός να μεταμορφώσεις την κακη ψυχολογία παίκτη στο ματς δεν γίνεσαι επιτυχημένος προπονητής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom