Νέα

Εθνική Ελλάδος μπάσκετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geman30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 131K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σπανουλης

  • Να μεινει

    Ψήφοι: 50 70,4%
  • Επομενος

    Ψήφοι: 21 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    71

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Και ποιος είναι ο Σπύρος Γκόντας?WTF...

Ο αλάνθαστος?

Ο Βαγγέλης Ιωάννου είπε τα ίδια, αναφέροντας ότι έχει μιλήσει με διαιτητές. Στο sdna γράφουν τα ίδια, αναφέροντας κι αυτοί ότι έχουν ρωτήσει (δεν λένε ποιον, αλλά υποψιάζομαι διαιτητή/ές). Φίλε, σόρυ, εμπιστεύομαι αυτούς (και την κρίση μου μετά από όλα αυτά) κι όχι εσένα.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.504
Like
27.710
Πόντοι
5.506
παντα ομως μιζεροι και κακομοιροι...ραγιαδες παντα... αν υπαρχουν δυσκολιες παντα ενα γλυψιμο μπας και αφεντικο μας δειρει πιο λιγο.
εγω πιστευω σε αυτην την ομαδα και ξερω και ελπιζω οτι αμα παρει μπροστα ο γιαννης θα τους ισωπεδωσει...ο καλαθης θα τους δωσει το πορτοφολι αλλα αδειο κλπ κλπ κλπ....
αυτα με ολο τον σεβασμο οτι υπαρχουν εκει τουλαχιστον αλλες 8 πολυ καλες ομαδες
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.268
Πόντοι
6.536
Ο Βαγγέλης Ιωάννου είπε τα ίδια, αναφέροντας ότι έχει μιλήσει με διαιτητές. Στο sdna γράφουν τα ίδια, αναφέροντας κι αυτοί ότι έχουν ρωτήσει (δεν λένε ποιον, αλλά υποψιάζομαι διαιτητή/ές). Φίλε, σόρυ, εμπιστεύομαι αυτούς (και την κρίση μου μετά από όλα αυτά) κι όχι εσένα.

Χωρίς παρεξήγηση τύπε,στα αρχίδια μου. :animatedballs:
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Να στείλουμε άμεσα κάποιον από το μπου να σώσουμε την παρτίδα? :S

Καλη ιδεα τυπε  :rockon:
Δυστυχως δεν προλαβαινουμε το αυριανο παιχνιδι,με ΗΠΑ και Τουρκια πρεπει να οργανωθει αποστολη με ειδικους συμβουλους   :knockinb:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ε τι ρε? να αλλαξουν ολα...τι δεν καταλαβαινεις?
εξω ο πουστης ο καρκινος εμβιπι ,οξω 5,6 πρωτοκλασατοι της γιουρολιγκ...οξω ολοι...
θα μπει ο ελληναρας μεσα που ειναι μια ομαδα μονος του σε ολα,
O καρκίνος είναι ένας και μόνον αυτός πρέπει να αλλάξει. Να πάει σπιτάκι του ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και να αναλάβει άνθρωπος που και γνωρίζει και αγαπάει το μπάσκετ. Ένα σωρό έχουμε από δαύτους, μερικούς παγκοσμίου φήμης. Να μην υπάρχουν παιδιά και αποπαίδια στον πάγκο και στο ρόστερ της ομάδας.
Να παραβλέψουμε το ροκάνισμα της διαφοράς, τη μη χρήση παικτών που θα μπορούσαν να προσφέρουν, το πελάγωμα στην τακτική. Συμβαίνουν και αλλού.
Αλλά να τρως αιφνιδιασμό από εκτέλεση βολών, δείχνει ότι οι παίκτες είναι αλλού γι' αλλού.
Ούτε καταστροφολογούμε, ούτε μεμψιμοιρούμε, ούτε τρελαινόμαστε για την ήττα αλλά δεν υπάρχει και λόγος να παριστάνουμε ότι δεν τρέχει τίποτα μπας και μείνει ακόμα ο δεινόσαυρος στην ηγεσία. Από το '87 Βασιλακόπουλο ακούς. Ε, φτάνει πια. Γιατί δε βλέπω και τίποτα άξιο λόγου να γίνεται στο μπάσκετ. Αγγελόπουλοι και Γιαννακόπουλος για ένα πείσμα ασχολούνται. Αν σταματήσουν αυτοί ποιό είναι το ελληνικό μπάσκετ;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Τους Τούρκους πάντα τους έχουμε(πάντα νίκες εκτός από όταν έγινε στην Τουρκία),θέλουμε δύο ήττες των Βραζιλιάνων γιατί νομίζω τους usaδες δεν τους έχουμε.
Εκτός και αν νικήσει το Μαυροβούνιο ή η Τσεχία.

τύπε μου, οι Τούρκοι έπαιξαν ζώνη τους usaδες και είδες τι πήγε να γίνει. Μάντεψε τι άμυνα θα παίξουν με εμάς. Αν οι καραμαλάκες Παπαπέτρου και Παπανικολάου δεν βάλουν κανα σουτάκι, πάλι στα ίδια θα εγκλωβιστούμε. Παρεμπιπτόντως, οι usaδες δεν θα έχουν τον Τέιτουμ νομίζω. Αυτούς, ίσως επειδή δεν στηρίζονται τόσο σε τρικς και λοιπές μαλακίες που σκαρφίζονται οι ευρωπαιοι προπονητές, δεν αποκλείεται να τους κερδίσουμε, γιατί με αυτούς είμαι σίγουρος ότι ο Γιάννης θα βρίσκει χώρους.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.268
Πόντοι
6.536
παντα ομως μιζεροι και κακομοιροι...ραγιαδες παντα... αν υπαρχουν δυσκολιες παντα ενα γλυψιμο μπας και αφεντικο μας δειρει πιο λιγο.
εγω πιστευω σε αυτην την ομαδα και ξερω και ελπιζω οτι αμα παρει μπροστα ο γιαννης θα τους ισωπεδωσει...ο καλαθης θα τους δωσει το πορτοφολι αλλα αδειο κλπ κλπ κλπ....
αυτα με ολο τον σεβασμο οτι υπαρχουν εκει τουλαχιστον αλλες 8 πολυ καλες ομαδες

Εντάξει πολλοί περίμεναν τον Γιάννη να καρφώνει με την πούτσα.
Μια απλά καλή ομάδα είμαστε.
Αν ειμασταν στον όμιλο της Κίνας θα είχαμε 3/3!Και?
Έχει ψωμί ακόμα η διοργάνωση....
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.114
Πόντοι
506
Τι γκρινια ειναι αυτη?
Δεν ειναι γκρινια. Φετιχ ειναι.
Χανει η εθνικη και χυνουν απο καυλα.

Αν προσεξες χθες οσο ηταν μπροστα η Ελλαδα τσιμουδια στο θρεντ.
Με το που καλυψαν την διαφορα οι βραζιλιανοι, τσουπ, εμφανιστηκαν......

 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.504
Like
27.710
Πόντοι
5.506
O καρκίνος είναι ένας και μόνον αυτός πρέπει να αλλάξει. Να πάει σπιτάκι του ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και να αναλάβει άνθρωπος που και γνωρίζει και αγαπάει το μπάσκετ. Ένα σωρό έχουμε από δαύτους, μερικούς παγκοσμίου φήμης. Να μην υπάρχουν παιδιά και αποπαίδια στον πάγκο και στο ρόστερ της ομάδας.
Να παραβλέψουμε το ροκάνισμα της διαφοράς, τη μη χρήση παικτών που θα μπορούσαν να προσφέρουν, το πελάγωμα στην τακτική. Συμβαίνουν και αλλού.
Αλλά να τρως αιφνιδιασμό από εκτέλεση βολών, δείχνει ότι οι παίκτες είναι αλλού γι' αλλού.
Ούτε καταστροφολογούμε, ούτε μεμψιμοιρούμε, ούτε τρελαινόμαστε για την ήττα αλλά δεν υπάρχει και λόγος να παριστάνουμε ότι δεν τρέχει τίποτα μπας και μείνει ακόμα ο δεινόσαυρος στην ηγεσία. Από το '87 Βασιλακόπουλο ακούς. Ε, φτάνει πια. Γιατί δε βλέπω και τίποτα άξιο λόγου να γίνεται στο μπάσκετ. Αγγελόπουλοι και Γιαννακόπουλος για ένα πείσμα ασχολούνται. Αν σταματήσουν αυτοί ποιό είναι το ελληνικό μπάσκετ;
ολυμπιακος ειμαι μην το λες σε εμενα...
απλα δεν ειναι της ωρας τωρα,

ο σκουρτοπουλος ξερει αριστα το μπασκετ αλλα δεν ειναι για τετοια παιχνιδια
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.268
Πόντοι
6.536
τύπε μου, οι Τούρκοι έπαιξαν ζώνη τους usaδες και είδες τι πήγε να γίνει. Μάντεψε τι άμυνα θα παίξουν με εμάς. Αν οι καραμαλάκες Παπαπέτρου και Παπανικολάου δεν βάλουν κανα σουτάκι, πάλι στα ίδια θα εγκλωβιστούμε. Παρεμπιπτόντως, οι usaδες δεν θα έχουν τον Τέιτουμ νομίζω. Αυτούς, ίσως επειδή δεν στηρίζονται τόσο σε τρικς και λοιπές μαλακίες που σκαρφίζονται οι ευρωπαιοι προπονητές, δεν αποκλείεται να τους κερδίσουμε, γιατί με αυτούς είμαι σίγουρος ότι ο Γιάννης θα βρίσκει χώρους.

Καλά τα λες,αλλά οι Τούρκοι δεν έχουν ειδικό βάρος σαν ομάδα.Δες πως έχασαν,σαν 15χρονα.
Οι Αμερικάνοι μια χαρά παικταραδες έχουν.

Θα δείξει...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.708
Πόντοι
6.515
Σωστος

Χασαμε εναν ποντο στην τελευταια (αμφισβητουμενη) φαση απο μια πολυ καλη ομαδα και εχουνε λυσσαξει διάφοροι για τον προπονητη, για τους παικτες, για τον Βασιλακοπουλο κλπ κλπ.

o βασιλακοπουλος εχει γιο να αφησει οταν ελθει το πληρωμα του χρονου?  :think:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.268
Πόντοι
6.536
Δεν ειναι γκρινια. Φετιχ ειναι.
Χανει η εθνικη και χυνουν απο καυλα.

Αν προσεξες χθες οσο ηταν μπροστα η Ελλαδα τσιμουδια στο θρεντ.
Με το που καλυψαν την διαφορα οι βραζιλιανοι, τσουπ, εμφανιστηκαν......

Η πραγματικότητα είναι...Εγώ προσωπικά τα λέω πριν αρχίσει το τουρνουά.Μακαρι να διαψευστω.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.504
Like
27.710
Πόντοι
5.506
Καλά τα λες,αλλά οι Τούρκοι δεν έχουν ειδικό βάρος σαν ομάδα.Δες πως έχασαν,σαν 15χρονα.
Οι Αμερικάνοι μια χαρά παικταραδες έχουν.

Θα δείξει...
οχι ρε...πουθεναδες ειναι
οταν εμεις παιζαμε μπασκετ αυτοι τρωγανε κορομηλα ακομα
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.708
Πόντοι
6.515
Καλη ιδεα τυπε  :rockon:
Δυστυχως δεν προλαβαινουμε το αυριανο παιχνιδι,με ΗΠΑ και Τουρκια πρεπει να οργανωθει αποστολη με ειδικους συμβουλους   :knockinb:

να βαλουμε ψηφοφορια ποιους θα στειλουμε τυπε γιατι πανω απ όλα ειμαστε υπερ της αξιοκρατιας  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom