Νέα

Εργένης ψάχνει πόλη να ζήσει

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 679
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
28.252
Κριτικές
42
Like
30.012
Πόντοι
28.246
Δεν το κάνω για να στηρίξω φανερά celebre αλλά έχει επικαλεστεί τον Άγιο εδώ και 6 ώρες
Τωρα ανοιξα το νημα και ειδa αρχικα το ποστ του Νιπλη και λεω να κατεβω την σελιδα να δω και τα υπολοιπα σχολια ενω ειχα σκοπο να καλεσω τον αγιο στο τελος της αναγνωσης. Αλλα ειδα κσι με πρόλαβε ο celebre
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
986
Like
1.507
Πόντοι
206
Ψάχνω να βρω μία λύση ώστε και να περνάω καλά, αλλά και να βλέπω τους δικούς μου στην Ελλάδα περισσότερο τώρα που άρχισα να μειώνω την επαγγελματική μου δραστηριότητα και να έρχονται κι αυτοί να με βλέπουν χωρίς ταλαιπωρία. Ψάχνω λοιπόν νέα πόλη που να πληρεί τις παρακάτω προυποθέσεις:

-απευθείας πτήση προς/από Θεσσαλονίκη
-χώρα με cool πληθυσμό και κρατικές υπηρεσίες
-καιρός που να παλεύεται
-καλό σύστημα υγείας
-ει δυνατόν χαμηλή φορολογία. Θα ασχοληθώ κυρίως με επενδύσεις.

Υποψήφιοι προορισμοί - με βάση το site του αεροδρομίου Θεσσαλονίκης: Προορισμοί
-Παρίσι
-Κύπρος (Πάφος, Λάρνακα)
-Ιταλία (Μιλάνο, Βενετία, Ρώμη)
-Βουκουρέστι
-Βουδαπέστη

Δώστε αν θέλετε feedback για τη ζωή σε αυτούς τους προορισμούς (το Παρίσι το ξέρω). Κυρίως για τη νοοτροπία των ανθρώπων.
Θεσσαλονίκη-Αθήνα για εργένη μόνο αντε και Πάτρα
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
12.063
Like
11.934
Πόντοι
3.656
Τωρα ανοιξα το νημα και ειδa αρχικα το ποστ του Νιπλη και λεω να κατεβω την σελιδα να δω και τα υπολοιπα σχολια ενω ειχα σκοπο να καλεσω τον αγιο στο τελος της αναγνωσης. Αλλα ειδα κσι με πρόλαβε ο celebre
ο μουνης αμεσως να αρχισει μπαχαλο
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.835
Κριτικές
10
Like
2.617
Πόντοι
3.187
Ψάχνω να βρω μία λύση ώστε και να περνάω καλά, αλλά και να βλέπω τους δικούς μου στην Ελλάδα περισσότερο τώρα που άρχισα να μειώνω την επαγγελματική μου δραστηριότητα και να έρχονται κι αυτοί να με βλέπουν χωρίς ταλαιπωρία. Ψάχνω λοιπόν νέα πόλη που να πληρεί τις παρακάτω προυποθέσεις:

-απευθείας πτήση προς/από Θεσσαλονίκη
-χώρα με cool πληθυσμό και κρατικές υπηρεσίες
-καιρός που να παλεύεται
-καλό σύστημα υγείας
-ει δυνατόν χαμηλή φορολογία. Θα ασχοληθώ κυρίως με επενδύσεις.

Υποψήφιοι προορισμοί - με βάση το site του αεροδρομίου Θεσσαλονίκης: Προορισμοί
-Παρίσι
-Κύπρος (Πάφος, Λάρνακα)
-Ιταλία (Μιλάνο, Βενετία, Ρώμη)
-Βουκουρέστι
-Βουδαπέστη

Δώστε αν θέλετε feedback για τη ζωή σε αυτούς τους προορισμούς (το Παρίσι το ξέρω). Κυρίως για τη νοοτροπία των ανθρώπων.
Κιεβο Μαριουπολη Λβιβ
 

bourdgeorge

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
343
Πόντοι
21
Παρίσι: πανάκριβο, μόνο αλλαντικά, εκεί πάνε όλοι οι ερωτευμένοι και οι ψευτοκουλτουριάρες και με λες οτι θες να πας και συ εργένης μπακουρος σα την άδικη κατάρα, με ενοίκιο όσο βγάζεις το 6μηνο.


-Κύπρος (Πάφος, Λάρνακα) Μονο για Λεμεσο εχω δει καλα πραγματα, το καλοκαιρι εχει οση ζεστη εχει και το Ντουμπαι, γκομενες μόνο κάτι ταλαιπωρημενες βίζιτες.

-Βουκουρέστι εκεί θα σε φανε λάχανο. άστο. θα σε πετύχουν έτσι τίποτα ασβερκοι θα λες ομοντιε ομοντιε, τι να πας Βουκουρέστι... να κάνεις τι...

-Βουδαπέστη όμορφα αλλά δε ξέρεις τη γλώσσα καθόλου.

- Ιταλία: Βενετία είναι ωραία μέχρι και γω ήθελα να μετακομίσω μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι τόσο ρόδινα (έκατσα 2 εβδομάδες) υγρασία φουλ βράδυ αν δε ξέρεις που πας πέφτεις μέσα άνετα, και γενικά κουράζει όλη αυτή η θαλασσιλα. Ολως παραδοξως ένα από τα πιο ήσυχα κομμάτια της Βενετίας που όντως θα δούλευα είναι το λιμάνι. ιπτάμενο τραμ, περπατάς μέχρι το τέλος μέσα αφού λες θα πέσω, και τζα να το ελληνικό πόστο. γραφεία σύριζα με θάλασσα, τέρμα ηρεμία.

Μιλανο: βιομηχανικη πόλη άσχημη και μόνο ορισμένα σημεία είναι όμορφα όπως η κεντρική πλατεία όπως θες πες το με τα μαγαζιά ναι εντάξει και μετά; άσε που δεν έχεις και γυναίκα.

Ή Μονακο θα πας ή Μάλτα. Ξερω οτι το νήμα είναι τρολια σκέτη με παπατζα αλλά τεσπα.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
7.219
Κριτικές
2
Like
22.586
Πόντοι
6.236
τι τρικαλα βρε - κανε του και συ μια προσκληση για μυκονο που ξερεις και τα μερη
Ευχαρίστως αλλά, εκτός των άλλων, θέλει
  • καιρό που να παλεύεται
που μας έχει πεθάνει ο αέρας και
  • καλό σύστημα υγείας
που τι να του κάνει ένα πτωχικό κέντρο υγείας. :dunno:
 

jim2323

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.602
Like
9.848
Πόντοι
2.306
Ευχαρίστως αλλά, εκτός των άλλων, θέλει
  • καιρό που να παλεύεται
που μας έχει πεθάνει ο αέρας και
  • καλό σύστημα υγείας
που τι να του κάνει ένα πτωχικό κέντρο υγείας. :dunno:
ειναι φραγκατος λεει καλογερο - χρυση ευκαιρια να κανει και καμια επενδυση να σας αναβαθμισει:D:
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
556
Like
1.421
Πόντοι
206
Εφόσον έχεις φράγκα και έχεις λύσει το οικονομικό, μείνε Αθήνα.

Καλός καιρός, γυναίκες, ζωή, χόμπι, απευθείας πτήση για Θεσσαλονίκη.

Σύστημα υγείας... Δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι παραπάνω επειδή θα πληρώνεις την ασφάλεια σου στο εξωτερικό. Το ίδιο μπορείς να κάνεις κι εδώ.

Τώρα για το επενδυτικό, λύσεις υπάρχουν στην Ελλάδα, ώστε να μην φορολογηθείς, δεν είναι λόγος μετανάστευσης.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
7.219
Κριτικές
2
Like
22.586
Πόντοι
6.236

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom