Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Σήμερα είχαμε βόμβα 1.500 Ευρωτόνων  :2funny: :2funny: :2funny:
  Σήμερα ο φουκαράς ο νυχτοφύλακας θα σκάσει  :2funny:θα ξυπνίσει να πάει στη δουλειά και θα πάθει κωλούμπρα  :2funny: :2funny:.






Δημητρακη σου εριξε βομβα 10πλασιας ισχυος

Σου εσκισε τα κωλοβαρδουλα
κωλουμπρα επαθες
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Βρε ηλίθιε Gastarbeiter που πας να πάρεις κόσμο στο λαιμό σου και είσαι θύμα της ζωής... Γιατρός του Νοσοκομείου της Ρόδου μου έλεγε πως από τις εξετάσεις στα επείγοντα σε ξένους υπηκόους ανεπτυγμένων κρατών της δύσης, βρίσκουν θέματα υγείας που ποτέ δεν ήξεραν οι άνθρωποι πως τα έχουν! Μάλιστα τους συστήνουν και τι πρέπει να κάνουν στη πορεία! Πολλοί κλαίνε και τους αγκαλιάζουν και άλλοι τους δίνουν λεφτά(δεν τα δέχονται βέβαια)! Μου είπε πως αυτό συμβαίνει διότι για εξετάσεις τους έχουν μήνες στο περίμενε και σχεδόν κανένας δεν πάει αν δεν πληρώσει! Και μου είπε πόλλα στραβά στα νοσοκομεία κυρίως στη Γερμανία που ακόμα και το Ελληνικό μπάχαλο είναι πιο αποτελεσματικό!
Βέβαια οι Gastarbeiter με το Ελληνικό μυαλό νομίζουν πως τα νοσοκομεία της Γερμανίας λειτουργούν με Ελληνικό φιλότιμο.. Αν δεν τα σκάσεις χοντρά εκεί δεν ασχολείται κανένας μαζί σου! Και μετά νομίζει πως θέλουμε και το κακό του...:jerking:

Ενώ τα Ελληνικά νοσοκομεία.....
Για τα Ελληνικά είπα πως μέσα στο μπάχαλο υπάρχει μια αποτελεσματικότητα! Αυτό που μας ενδιαφέρει στο νήμα είναι πως ενώ ο Gastarbeiter πιστεύει πως είναι σε χώρα με τέλειο σύστημα, στην ουσία είναι σε μια δυτική χαβούζα!
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Τσαμπίκο τι γίνεται κατω Ρόδο ?

Σας έχει βαρέσει η κρίση κατακούτελα και γαματε ο ένας τον άλλο ...

Πότε πας Κολομβία ?

:sunglasses:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οι γιατροι στο εξωτερικο σε βλεπουν τελειως σαν πελατη (εκτος αν βρεις κανα ξενο και οχι ντοπιο).

Αλλα και οι Ελληνες ειναι 50%-50%. Η θα πεσεις σε ανθρωπο με φιλοτιμο η σε κανα αρχιδι που θα θελει φακελακι.

Αν πηγαινεις σαν μεσογειακος πανω πρεπει να κανεις γυμναστικη και σωστη διατροφη αλλιως το σωμα σου θα τα παιξει. Σαν τους Ρωμαιους που δε μπορουσαν να περασουν τον Ρηνο ενα πραγμα.

Οι Γερμανοι/Ξενοι δε μασανε, σκατα τρωνε απο μικροι ειναι μαθημενοι. Εγω χαλαω 150 τη βδομαδα για σουπερ μαρκετ αλλα τρωω σαν αρχοντας, φρουτα, ψαρια, γιαουρτια κλπ παντα το καλυτερο. Ολη τη βδομαδα την εχω βγαλει με φρεσκο ψαρι (τονο, αθερινα κλπ) και πολλα φρουτα.

Πολλοι Ελληνες ομως ερχονται, τη βγαζουν με λιντλ και μετα γαμησε τα.Μαζευουν παραπανω λεφτα αλλα χαζευουν. Αν εχεις σκοπο να μεινεις εξω 5+ χρονια, πρεπει να ριξεις χρημα για την υγεια σου (η οποια στη τελικη σου φερνει και τα φραγκα)


Για τη μαλακια που ειπε ο Δημητρακης για τα επιδοματα, οποιος θελει ας μπει να δει στο ιντερνετ τι παιζει Λουξεμβουργο. Γερμανια νομιζω ειναι 60% του μισθου για ενα χρονο, βελγιο 65%, Γαλλια 75%. Τα ξερω μιας και ειναι οι γειτονικες χωρες και θα σκεφτομουν να παω εκει.

Αλλα ο μητσος ακουει το καθε κακομοιρη μιζερο του γιουτιουμπ, που ουτε Ελλαδα γαμουσε/ειχε λεφτα και του κακοφαινεται η Γερμανια.

 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Τσαμπίκο τι γίνεται κατω Ρόδο ?

Σας έχει βαρέσει η κρίση κατακούτελα και γαματε ο ένας τον άλλο ...

Πότε πας Κολομβία ?

:sunglasses:
Είναι καυλιάρης εδώ ο κόσμος και τα γαμάει όλα :zfuck::zfuck::zfuck:

Κολομβία αν δεν μας κλείσουν μέχρι τον Νοέμβριο, το ψήνω! :rockon::rockon::rockon:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Σήμερα είχαμε βόμβα 1.500 Ευρωτόνων  :2funny: :2funny: :2funny:
  Σήμερα ο φουκαράς ο νυχτοφύλακας θα σκάσει  :2funny:θα ξυπνίσει να πάει στη δουλειά και θα πάθει κωλούμπρα  :2funny: :2funny:.






Δημητρακη σου εριξε βομβα 10πλασιας ισχυος

Σου εσκισε τα κωλοβαρδουλα
κωλουμπρα επαθες

Το ότι τον πιστεύεις δείχνει πόσο ηλίθιος είσαι :2funny:όσο είσαι εσύ πιλότος άλλο τόσο είναι δικά του τα λεφτά :2funny:
Κ'εσύ παίρνεις δεσμίδες με 20άρικα από την τράπεζα χωρίς να τα μετρήσεις?και τα πηγαίνεις σπίτι σου?:jerking::jerking::2funny:
Άσε που είναι κονσέρβα γιατί αυτό είναι Ελλάδα τώρα :2funny:
Οι γιατροι στο εξωτερικο σε


Για τη μαλακια που ειπε ο Δημητρακης για τα επιδοματα, οποιος θελει ας μπει να δει στο ιντερνετ τι παιζει Λουξεμβουργο. Γερμανια νομιζω ειναι 60% του μισθου για ενα χρονο, βελγιο 65%, Γαλλια 75%. Τα ξερω μιας και ειναι οι γειτονικες χωρες και θα σκεφτομουν να παω εκει.

Αλλα ο μητσος ακουει το καθε κακομοιρη μιζερο του γιουτιουμπ, που ουτε Ελλαδα γαμουσε/ειχε λεφτα και του κακοφαινεται η Γερμανια.
Το ότι όλοι οι Ελληνες του εξωτερικού είναι κακομοίρηδες και κοιτάνε πως θα πάρουν τα επιδόματα το ξέρουμε πολύ καλά :2funny:60% του μισθού δηλαδή γύρω στα 800 ευρώ το μήνα και μετά παίρνεις τα 400 που λέει το παιδί στο βίντεο :2funny:φοβερή ζωή!Αν βάλεις και της τρελλές τιμές στα μαγαζιά είναι σαν να έχεις 400 ευρώ στην Ρωσσία :headbang::headbang::headbang::headbang:
Αν είναι να ζεις έτσι πας κ' Ελλάδα κάνεις μπάνιο στη θάλλασα και πηγαίνεις Φυλης και Μεταξουργείο :2funny::2funny::2funny:

Ο Gastarbeiter παει να πάρει κόσμο στο λαιμό του και είναι θύμα της ζωής... Γιατρός του Νοσοκομείου της Ρόδου μου έλεγε πως από τις εξετάσεις στα επείγοντα σε ξένους υπηκόους ανεπτυγμένων κρατών της δύσης, βρίσκουν θέματα υγείας που ποτέ δεν ήξεραν οι άνθρωποι πως τα έχουν! Μάλιστα τους συστήνουν και τι πρέπει να κάνουν στη πορεία! Πολλοί κλαίνε και τους αγκαλιάζουν και άλλοι τους δίνουν λεφτά(δεν τα δέχονται βέβαια)! Μου είπε πως αυτό συμβαίνει διότι για εξετάσεις τους έχουν μήνες στο περίμενε και σχεδόν κανένας δεν πάει αν δεν πληρώσει! Και μου είπε πόλλα στραβά στα νοσοκομεία κυρίως στη Γερμανία που ακόμα και το Ελληνικό μπάχαλο είναι πιο αποτελεσματικό!
Βέβαια οι Gastarbeiter με το Ελληνικό μυαλό νομίζουν πως τα νοσοκομεία της Γερμανίας λειτουργούν με Ελληνικό φιλότιμο.. Αν δεν τα σκάσεις χοντρά εκεί δεν ασχολείται κανένας μαζί σου! Και μετά νομίζει πως θέλουμε και το κακό του...:jerking:

Τελικά αυτός είναι ο πιο θλιβερός από όλους! Το μεγάλο αντιπαράδειγμα του τι δεν πρέπει να καταντήσει κάποιος! Λέει συνέχεια πως ασχολούμαι μαζί του.. Εμένα με νοιάζει να μην κυκλοφορεί ως πρότυπο ένας εντελώς αποτυχημένος που κάνει συνεχώς λάθος επιλογές! Εξάλλου στο Μπου είμαστε και θα τρωει το σύννεφό του όπως ο Βανάκιας, ο νικολιός, ο εμπέρορ, ο ρούναρ , ο μπούφος , η κασιάνη και τα λοιπά αριστερά και αγάμητα νούμερα μέχρι να γίνουν άνθρωποι!!! :rockon::rockon::rockon:

Τώρα το γυρίσαμε ότι είναι καλύτερα να αρρωστήσεις στη Γερμανία απ΄'οτι στην Ελλάδα :2funny:Αυτούς τους αρρώστησε και τους γέρασε η κακοζω'ί'α και η δουλειά :headbang:.
Εκτός ότι το σά'ι'τ έχει καταντίσει σά'ι'τ των φουκαράδων που καυχιόντε ότι πήγαν κάπου οικονομικοί μετανάστες και δεν θα πεθάνουν από την πείνα :2funny:τώρα συζητάνε ότι τα νοσοκομεία είναι καλύτερα στη Γερμανία :2funny: Τα νοσοκομεία θα τους χρειαστούν σίγουρα εκει πέρα :2funny:
Έχει πλάκα που όλοι αυτοί οι φουκαράδες πάνε Ελλάδα γιά να πεθάνουνε όταν καταλάβουν ότι έφτασαν στα τελευταία τους :2funny:

 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-08-22 в 14.54.36.png
    Снимок экрана 2020-08-22 в 14.54.36.png
    922,8 KB · Εμφανίσεις: 24

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Χαχαχαχ ψευταρακη την φωτο με τα μουρμουρια που ποσταρα μια φορα ,βλεπω πως εσυ την ξαναποσταρες καμμια εικοσαρια χαχχαχαχα.
Αμοκ επαθες χαχαχχ . Ζαλιστηκες. Σε παταει ο καθε gastarbeiter.

Ο ψευταρακης βρισκει κανα βιντεακι απο καναν αποτυχημενο στο youtube κ το ποσταρει σαν δεδομενο. Το επιπεδο ζωης, ,τα ταξιδια, τα φραγκα κανει πως δεν τα βλεπει χαχαχα.

Το επιδομα ανεργιας ειναι στο 65% του μισθου..

Ο τσαμπικος αρχισε τα "μου ειπαν, ακουσα, ο ξαδερφος του κουμπαρου μου ειπε.... κτλ"
Για το νοσηλευτικο συστημα της λευκορωσιας θα μας πει κατι? Αφου εκει προτεινει τους αλλους να πανε, γιατι δεν παει ο ιδιος αραγε?? Χαχαχα
Ανευθυνος τελειως. Καλα που τον διαψευδω με επιχειρηματα κ σωζουμε κοσμο...
Αδειο μυδι νο2 ο τσαμπικος.
Ολη του η ζωη ενα ταξιδι στην αργεντινη. Αν ξερανε οι καημενοι γερμανοι πελατες του το μισος που τους εχει......χαχαχα

Κι εγω μισω τους τουρκους...... τρεχω να μαθω τουρκικα......λογικο.....χαχαχα
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • σκατορουφιολα.png
    σκατορουφιολα.png
    87,8 KB · Εμφανίσεις: 25

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Χαχαχαχ ψευταρακη την φωτο με τα μουρμουρια που ποσταρα μια φορα ,βλεπω πως εσυ την ξαναποσταρες καμμια εικοσαρια χαχχαχαχα.
Αμοκ επαθες χαχαχχ . Ζαλιστηκες. Σε παταει ο καθε gastarbeiter.

Ο ψευταρακης βρισκει κανα βιντεακι απο καναν αποτυχημενο στο youtube κ το ποσταρει σαν δεδομενο. Το επιπεδο ζωης, ,τα ταξιδια, τα φραγκα κανει πως δεν τα βλεπει χαχαχα.

Το επιδομα ανεργιας ειναι στο 65% του μισθου..

Ο τσαμπικος αρχισε τα "μου ειπαν, ακουσα, ο ξαδερφος του κουμπαρου μου ειπε.... κτλ"
Για το νοσηλευτικο συστημα της λευκορωσιας θα μας πει κατι? Αφου εκει προτεινει τους αλλους να πανε, γιατι δεν παει ο ιδιος αραγε?? Χαχαχα
Ανευθυνος τελειως. Καλα που τον διαψευδω με επιχειρηματα κ σωζουμε κοσμο...
Αδειο μυδι νο2 ο τσαμπικος.
Ολη του η ζωη ενα ταξιδι στην αργεντινη. Αν ξερανε οι καημενοι γερμανοι πελατες του το μισος που τους εχει......χαχαχα

Κι εγω μισω τους τουρκους...... τρεχω να μαθω τουρκικα......λογικο.....χαχαχα

Γιατί τι διαφέρεις απ'αυτόν του βίντεο?Κ'αυτός βγάζει όσα κ'εσύ κ'αυτός κάνει δουλειές που κανένας ντόπιος δεν πάει να κάνει.Κ'αυτός μένει σε ένα μικρό δωμάτιο!κ'αυτός δεν έχει αμάξι κ'αυτός ονειρεύεται να γυρίσει στην Ελλάδα.Το επίπεδο σου είναι.Αν και αυτός είναι πιό μάγκας γιατί μένει Σουηδία και όχι Γερμανία και αυτος δε χρωστάει στην Ελλάδα όπως χρωστάς εσύ :2funny:.
Τώρα γιά τα λεφτά που μας έβαλες γελοιοποιήθηκες γιατί δεν είναι δικά σου και ούτε ο Ιωσήφ δε σε πίστεψε :2funny:
Τα 20άρικα μάλλον δε σε αφήσαν να τα ανοίξεις σου είπαν να τα φέρεις πίσω όπως τα πήρες :2funny::2funny::2funny:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.485
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Ρε μπας σηκωσανε καμια...τραπεζα απο την απελπισια τους οι γκασταρμπαιτερς;!:P
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Φαλακρακη ξαναβαζεις μια φωτο το ταμπλετ να δουμε κατι??
Χαχαχασα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε μπας σηκωσανε καμια...τραπεζα απο την απελπισια τους οι γκασταρμπαιτερς;!:P


Μπα ούτε γ'αυτό είναι ικανοί .

Δεν μπορώ να καταλάβω τη μαλακία που τους δέρνει :jerking::2funny: επειδή αυτοί είναι ψεύτες και κακομοίρηδες πρέπει να είναι και οι άλλοι :2funny::headbang:
Δηλαδή τι νομίζετε ότι το δανείστικα το Tab όπως και τα λεφτά των γκαστερμπά'ι'τερ?:2funny: Πόσο κακομοίρης πρέπει να είναι κάποιος γιά να του φένονται εξωπραγματικά κάποια πράγματα που γιά μένα είναι της καθημερινότητας :2funny:
Μπορώ να σας το βάζω σχεδόν κάθε μέρα :2funny:μέχρι να το βλέπετε στον ύπνο σας :2funny: όπως ο Ιωσήφ Ιωσήφ βλέπει πιά την πούτσα μου στον ύπνο του που του την έστελνα κάθε μέρα :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Ο κακομοίρης ο γκαστερμπά'ι'τερ δεν μπορεί να το πιστέψει ότι πήρα ένα Tab με 760-770 Ευρώ του φένεται τρελλό :2funny::headbang:ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΤΟΣΗ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ :headbang::headbang::headbang::headbang:
Όταν έρχονται εδώ φουκαράδες σαν κ'αυτόν παθαίνουν κωλούμπρα όταν με βλέπουν αν είμαι με 3 τηλέφωνα τρελένονται :2funny::headbang: (τώρα κουβαλάω συνήθως 2) .Αυτοί είναι στόκοι αλλά οι καθαρίστριες που έχουν μαζί τους καταλαβαίνουν πόσο περίπου κάνουν οι γούνες μου και τα μπουφάν μου από φίδι και με το αμάξι (των 3.000 Ευρώ :jerking:) παθαίνουν κωλούμπρα :2funny:.Συνήθως με μισούν :2funny:όπως ο νυχτοφύλακας :2funny::2funny::2funny:
Ποτέ δεν έχω δει κάποιον να παίρνει λεφτά έτσι όπως στη φωτογραφία!:2funny::2funny::2funny:Αντε την άλλη φορά θέλουμε φωτογραφία όλα τα λεφτά της χρηματαποστολής :2funny::2funny::2funny:

 

Συνημμένα

  • tab s7 d.jpg
    tab s7 d.jpg
    205,8 KB · Εμφανίσεις: 33
  • tab s7 e.jpg
    tab s7 e.jpg
    360,8 KB · Εμφανίσεις: 29
  • Tab s7 f.jpg
    Tab s7 f.jpg
    390,8 KB · Εμφανίσεις: 25
  • Tab s7 g.jpg
    Tab s7 g.jpg
    323,3 KB · Εμφανίσεις: 27
  • lefta trapezas.jpg
    lefta trapezas.jpg
    210,3 KB · Εμφανίσεις: 31

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ομοφυλοφιλε δημητρακη με τα φραγκα που ειδεςχθες αγορασω ενα μικρο στολο tuareg αμα γουσταρω χαχχαχαχ
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Ομοφυλοφιλε δημητρακη με τα φραγκα που ειδεςχθες αγορασω ενα μικρο στολο tuareg αμα γουσταρω χαχχαχαχ
ρε φουκαρά φύλακα γκαστερμπαιτερ τι κόλπα είναι αυτά με τα λεφτα ρε :2funny: αποκλείεται να κρατάς τόσα λεφτά εκεί μέσα γιατί λογικά θα στα κλέψουν :jerking: κάνε ανάληψη από τράπεζα και δείξε την απόδειξη σου Να πιστέψουμε ότι είναι δικά σου, αλλά δεν είναι, σιγά μην σου αφήνει εσένα φράγκο η τράπεζα και η πρώην σου :2funny: κάνα κιλό εχασες τουλάχιστο, κάνα ωραίο ρούχο αγόρασες? Να ρήξεις κάνα πουτσο τουλάχιστον γιατί η άφραγκια και η άγαμια σε εχει βαρέσει στο κεφάλι :2funny: τουλάχιστον βρήκες εναν κουτό πονηρό τρόπο να δείξεις ότι έχεις λεφτά, ο Βαλκάνιος φουκαράς ο μεγαλύτερος ρεζιλης των φουκαραδων ανεβάζει κουρτίνες, εσύ τουλάχιστον ανεβάζεις πραγματικά αντικειμενα, και σιγά μην πάρεις αμάξι, τι να πω 21 αιώνα να μην έχετε ένα αμάξι :jerking: ακόμα και ο πάτερ κλεομενης έχει ένα :2funny:
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Σκατοδημητρακη πόσα σκατομπεργκερ και πόσες σκατοκρεμες
παίρνεις με τα φράγκα που σου φλάσαρε ο γκασταρμπαιτερ ???

Αν σε χέζουν με 200 γιούρο το μήνα δια 30 χεσιματα, 6,66 το σκατο στη μάπα κάθε μέρα θες 15000/6.66=2.252 χεσιματα επι 365 μέρες ,6 χρόνια και 2 μήνες συνεχόμενα χεσιματα για να τα μαζέψεις.


Δεν είσαι μακρυα, θέλει τρόπο όχι κόπο για σένα, συνηθισμένος είσαι , ΜΠΟΡΕΙΣ .-

Do the maths Kaksaka

:2funny::2funny::shit::shit::shit::2funny:


 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε δημητρακη τι 800 ευρω μας λες? Ακομα και ο κατωτατος στη Γερμανια ειναι μεγαλυτερος. Στο λουξεμβουργο ειναι 2 χιλιαρικα.

Τωρα αν ενας μπαρουφας , που στην ελλαδα ειχε για γκομενα το χερι του και δουλευε λαντζερης, πιστευε οτι θα παει γερμανια και θα γαμαει τη χαιντι κλουμ και θα παιρνει 3 χιλιαρικα, ε τοτε αυτος ειναι απλα μπαρουφας και δεν εχει καμια σχεση με τη πραγματικοτητα.

Αν Λουξεμβουργο παιρνεις κανα 5χιλιαρο το μηνα (που δεν ειναι και κατι σπουδαιο για ανθρωπους με ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ-ΣΠΟΥΔΕΣ) μεικτα, τοτε παιρνεις το μηνα το 80% αυτου καθαρα σαν επιδομα ανεργιας για ενα χρονο. Συν 2 μηνες που πρεπει να παρεις προειδοποιηση απο τη δουλεια σου.

Κατσε εσυ μετα μιλα για τα λεφτα που σου στελνουν οι γονεις σου και η κορη σου, οι οποιοι αν σε αποκληρωσουν μενεις μονο με τα εξτραδακια απο το χεσιμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom