Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Τι δεν καταλαβαίνεις?Αν υπάρχουν 60% εργατικοί και 40% ψωλίστ δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα,αφού οι εργατικοί δουλεύουν και για τους ψωλίστ.
Αν όμως έχεις 60% ψωλίστ και 40% εργατικούς τότε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.Οι εργατικοί θα την κοπανήσουν και θα μείνουν 80% ψωλίστ σε dog eat dog φάση ενώ η πίττα συνεχώς θα μειώνεται.
Στην απλή ο άλλος λέει θα πάω να δουλεύω για τους ψωλίστ εξωτερικού σίγουρα θα έχουν φροντίσει για καλύτερες αναλογίες,είναι πιο λογικοί και έχουν περισσότερο επενδεδυμένο κεφάλαιο.
Αυτές οι αναλογίες ψωλίστ εργατικών έχουν ξεφύγει πλέον τελείως.Δεν έχουν σχέση με την πραγματική γονιδιακή δεξαμενή αλλά ακολουθούν νόμους πέους.Καθένας κάνει ό,τι του καυλώσει που λένε και η συνισταμένη των ανεξάρτητων actions με βάση την καύλα του καθενός και όχι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί την κοινωνική δυναμική.
Οπότε οι τύποι έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.Πάνε να βρούνε σχέδια,σκοτεινές δυνάμεις,εξωτερικούς παράγοντες κτλ και μπερδεύονται διαρκώς.Το θέμα τους υπερβαίνει.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Τι δεν καταλαβαίνεις?Αν υπάρχουν 60% εργατικοί και 40% ψωλίστ δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα,αφού οι εργατικοί δουλεύουν και για τους ψωλίστ.
Αν όμως έχεις 60% ψωλίστ και 40% εργατικούς τότε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.Οι εργατικοί θα την κοπανήσουν και θα μείνουν 80% ψωλίστ σε dog eat dog φάση ενώ η πίττα συνεχώς θα μειώνεται.
Στην απλή ο άλλος λέει θα πάω να δουλεύω για τους ψωλίστ εξωτερικού σίγουρα θα έχουν φροντίσει για καλύτερες αναλογίες,είναι πιο λογικοί και έχουν περισσότερο επενδεδυμένο κεφάλαιο.
Αυτές οι αναλογίες ψωλίστ εργατικών έχουν ξεφύγει πλέον τελείως.Δεν έχουν σχέση με την πραγματική γονιδιακή δεξαμενή αλλά ακολουθούν νόμους πέους.Καθένας κάνει ό,τι του καυλώσει που λένε και η συνισταμένη των ανεξάρτητων actions με βάση την καύλα του καθενός και όχι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί την κοινωνική δυναμική.

Οπότε οι τύποι έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.Πάνε να βρούνε σχέδια,σκοτεινές δυνάμεις,εξωτερικούς παράγοντες κτλ και μπερδεύονται διαρκώς.Το θέμα τους υπερβαίνει.

Δηλαδή ο ψωλάς σου λέει είμαι τμήμα συγκεκριμένης γονδιακής δεξαμενής που λέμε Ελληνες που έχει κανονικά 70% εργατικούς μετρημένα κτλ.Τώρα που αυτοί την κοπανάνε γιατί κοιτάνε το καυλί τους ποιος θα θρέψει εμένα?Ποιος θα πληρώσει τους φόρους?Τη σύνταξή μου?Το μισθό μου?Αυτοί με αυτό που κάνουν με υποβαθμίζουν.
Χρειάζεται αντιρρόπιση λάθρο,δανεια,επιβάρυνση επόμενων γενεών κτλ αλλά πόσο μπορώ να το κάνω αυτό?
Είναι αυτό το άλυτο αίνιγμα.
Ενώ δηλαδή θεωρητικά προέρχεται από ανώτερο πληθυσμό τρώει ένα δυσανάλογο πέος οπότε πρέπει να βρει μια καινούργια θεωρία.Η οι Ελληνες βλάκεψαν,έγιναν χαζοί,ανάπηροι κτλ ή παίζει εξωτερικός παράγοντας κτλ.Είναι ο φαύλος κύκλος.
Καταλαβαίνετε αυτοί οι μαλάκες δε χρειάζεται μόνο να βρουν μια θεωρία,πρέπει να τη διατυπώσουν politically correct,και να βρουν και λύση,μιλάμε για mission impossible την επόμενη εικοσαετία,οπότε ζήσε Μαη μου να φας τριφύλλι.Δεν παίζει απλά.
αρχηγαρα δεν καταλαβα τι λες αλλα τα λες ωραια  :grin:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
το να γαμας πισω απο πακηδες στην ελλαδα δεν ειναι καλυτερο
εχεις δικιο.. κανε ενα τσεκ-απ στο γυναικακι σου πρωτα καλου-κακου,
για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια το πιο πλουσιο μελος εδω μεσα εχει 100 εκατομμυρια ευρω στην ακρη?
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Καθένας κάνει ό,τι του καυλώσει που λένε και η συνισταμένη των ανεξάρτητων actions με βάση την καύλα του καθενός και όχι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί την κοινωνική δυναμική.

Θεός!! :rockon:

Ωραίος ο kman2, έχει δίκιο εδώ.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
εχεις δικιο.. κανε ενα τσεκ-απ στο γυναικακι σου πρωτα καλου-κακου,
για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

το κεφαλι σου ησυχο δεν μπορεις να το εχεις ποτε
αλλα προτιμας να γαμησεις καποια στην πολωνια που την εχεσε ο αρχηγος
η καποια απο μπουρδελο στην ελλαδα που το γαμησαν 500 πακηδες
με την χυσαμολι του τελευταιου να μυριζει ακομη στο δωματιο
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
να γαμησεις καποια στην πολωνια που την εχεσε ο αρχηγος η καποια απο μπουρδελο στην ελλαδα
που το γαμησαν 500 πακηδες με την χυσαμολι του τελευταιου να μυριζει ακομη στο δωματιο
με τετοια διλημματα και εικονες φαινεται να εισαι μεγαλος γνωστης, αρα τα χεις ζησει και τα δυο  
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μωρη τσιμπουκοπνιχτρα Μαρκέλλα, κάνε μας απο μία πίπα τώρα που μαζοχτηκαμε όλοι μαζί,για αρχή, αργότερα θα σε μερεμετισουμε γιατί σου εξοκειλε το κωλαντερο και πας βάρκα γιαλό... :grin:
Πουτανακι. :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
:hi: παιδια για Αυστραλια στο Νταργουιν τι λεει? :) βλεπω ενώ είναι χειμωνας εκει εχει καλο καιρο  :hi:
Από κει ήταν ο θείος μου από την Αυστραλία.Το καλοκαίρι έχει κάτι jellyfish που αν σε τσιμπήσουν σε 3-4 λεπτά  :priest:ο θείος μου τη δεκαετία του '80 γάμαγε.Τώρα δεν ξέρω τι παίζει?Ζέστη έχει συνέχεια
Μονο στην ΕΛΛΑΔΑΡΑ μας αυτα...
Εσύ το λες γιά πλάκα αλλά αυτοί οι κακομοίρηδες στη μαύρη ξενητιά ονειρεύοντε πως θα έρθουν τον Αυγουστο στην Ελλαδίτσα γιά 10 μέρες,να ξεχάσουν την πικρή ξενητιά  :2funny:.Και ζούνε με το όνειρο της επιστροφής στην Ελλάδα  :headbang:
 
Η αληθεια ειναι οτι αυτοι που εχουν παει τα τελευταια χρονια εχουν ξεφυγει λιγο ...
ο δικος μου που ειναι γεννημενος/μεγαλωμενος εκει τετοιες μλκ δεν λεει ποτε :grin:

Πριν μηνες ειχε ερθει ενας νεομεταναστης απο Κολωνια και περηφανευοταν για την ποιοτητα ζωης που εχει και που το Αμστερνταμ δεν ειναι ουτε μια ωρα μακρια του ... :2funny:
Τι λίγο? :2funny:μυθομανεις είναι  :2funny:βάλαν φωτογραφίες σε τι ζούνε  :2funny:ο ένας στην αποθήκη του νοσοκομείου  :2funny:και ο άλλος σε ένα δωμάτιο 7-8 τετραγωνικά  :headbang: δουλεύουν διπλοβάρδιες  :headbang:και έχουν 2 ρεπό το μήνα  :headbang:βέβαια αυτό δεν τους εμποδίζει στην Ελλάδα στις καφετέριες να λένε τα φίδια που γράφουν εδώ μέσα  :jerking: :2funny:.

:hi: παιδια θελω 5000 ευρω δανεικα σε 1 μηνα επιστρεφω 6500 παντα με τον καταλληλο τοκο  :hi:
Πάρε όσα θέλεις από του Ιωσήφ :2funny: και του τα επιστρέφεις χωρίς τόκο όποτε μπορείς  :2funny:γιά να τον ευχαριστήσεις στέλνε του την πούτσα σου φωτογραφία στο Skype  :2funny: :2funny: :2funny:

να ενημερωσω οτι το νημα βρισκεται υπο στενη παρακολουθηση
εχουν εντοπιστει 2 υποπτα ατομα
θα ακολουθησει νεοτερη ανακοινωση
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Για σενα δηλαδη το εγραψε τυπε?  :think:

γενικα μιλαω παντως γιατι εχω επαφη με κατι νεομεταναστες τον τελευταιο χρονο που μου εχουν δωσει την χειροτερη εντυπωση

Ακριβως ,κατι μπαρουφες μου ελεγε του τυπου "πως ζειτε εδω?" ... :2funny:
Πριν έρθει κάτι παιδιά εδώ που έμεναν Αγγλία καλά παιδιά στο στυλ με γυαλιά που μετά της σπουδές πήγαν Αγγλία και παίρνουν 1700-2000 λίρες το μήνα.Στην ερώτηση μου που μένουν στο Λονδίνο μου απάντησαν ότι νοικιάζουν ένα δωμάτιο και μένουν έξω από την Λονδίνο,στην ερλωτηση αν έχουν  jaguar ή Bentley μου απάντησαν ότι πάνε με το μετρό.Εμένα της μέρες που ήταν μαζί μου και πηγαίναμε βόλτες στην πόλη και ότι ήθελα το έπαιρνα και είδαν πως ζω χωρίς να δουλεύω με περάσαν γιά εκατομμυριούχο  :2funny:.

:hi: παιδια το πιο πλουσιο μελος εδω μεσα εχει 100 εκατομμυρια ευρω στην ακρη?
Συγγνώμη γιά φτωχομπινέδες τους πέρασες? :2funny:εδώ μιλάς με δυσεκατομουριούχους  :jerking: :2funny:δεν είδες τη βεντάλια με τα πεντακοσάτικα που έχουν γιά να κάνουν αέρα    :2funny: :2funny: :2funny:
εχεις δικιο.. κανε ενα τσεκ-απ στο γυναικακι σου πρωτα καλου-κακου,
για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο
Η Πολωνέζα που έχεσε ο Βλάκμαν τώρα θα κοντεύει 50  :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-05-31 в 18.56.03.png
    Снимок экрана 2020-05-31 в 18.56.03.png
    389,8 KB · Εμφανίσεις: 66
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο,ο Μαρκέλλος καλος στο κρεβάτι... :think: :grin:
Τον παίρνεις ή σε παίρνει ρε μαλακακο; :2funny:

Και πούστης και κλώνος και καράφλας... κατάρα. :S
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μήτσο,ο Μαρκέλλος καλος στο κρεβάτι... :think: :grin:
Τον παίρνεις ή σε παίρνει ρε μαλακακο; :2funny:

Και πούστης και κλώνος και καράφλας... κατάρα. :S
Δε βαρέθηκες να γράφεις  :jerking:γράψε και τίποτ'άλλο  :jerking: :jerking: :jerking:

  Έχει πλάκα που στις φώτο που έβαλε ο κακομοίρης με την Αλβανίδα είναι πολύ χοντρός όπως και στην φώτο στην Τα'ι'λάνδη που έβαλε είναι τόφαλος και βρα΄χυσωμος.Αν προσέξετε στη φωτογραφία στη δουλειά του είναι πολύ λιγότερα κιλά (αν είναι ο ίδιος).Τώρα ποιά φωτογραφία είναι παλιά?και ποιά είναι καινούργια δεν μπορούμε να ξέρουμε?
  Με λίγα λόγια αν έχασε βάρος όπως λέει η φωτογραφία με την Αλβανίδα έιναι παλιά όταν ήταν χοντρός.Όπότε γκόμενα τώρα δεν έχει   :jerking::2funny:.
 

Συνημμένα

  • horiataros.jpg
    horiataros.jpg
    2,6 MB · Εμφανίσεις: 47
  • prionis5.jpg
    prionis5.jpg
    2,9 MB · Εμφανίσεις: 40

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ούτε το Κωνσταντίνου και Ελένης τόση επανάληψη!!!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τι να βαρεθω ρε καραφλο υπόθετο; Εσένα έχει κολλήσει η βελόνα χρόνια τώρα.
Τραβελογαμημενε,ή ο Μάρκελλος είναι γκόμενος σου ή είναι κλώνος σου και είσαι πούστης. :2funny:
Διαλέγεις και τον παίρνεις. :grin:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Τι να βαρεθω ρε καραφλο υπόθετο; Εσένα έχει κολλήσει η βελόνα χρόνια τώρα.
Τραβελογαμημενε,ή ο Μάρκελλος είναι γκόμενος σου ή είναι κλώνος σου και είσαι πούστης. :2funny:
Διαλέγεις και τον παίρνεις. :grin:
πάμε, κοντεύεις γεράματα και τα χάνεις σιγά σιγά, γκόμενες δεν σε κοιτάει καμία λογικό λόγο γειρατειας αλλά για να σε κοιτάξουν νέες πρέπει να είσαι λεφτας πράγμα που δεν είσαι  :2funny: φουκαράς είσαι, βάζεις φωτοσοπ 500ρικα σαν τον φύλακα  :2funny: πάμε ξανά πας σε μια γυναίκα για γνωριμία, πες είμαι φουκαράς, δεν μου σηκώνεται, μου στέλνουν πουτσες στο ίντερνετ και παθαίνω αμοκ, γερναω και ούτε να με ξεσκατηζει κάποια δεν θα έχω,θα θέλει να αυτοκτονήσει η γκόμενα μετά ρε ιωσηφ η όχι?  :2funny: κανόνισε γιατί έχω στα χέρια μου τα σοσιαλ μίντια σου, Χάρης τον κλώνο μου, θα τα δώσω στους άραβες του Ελ μπάσα να σου στέλνουν πουτσες όλη μέρα  :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Δε βαρέθηκες να γράφεις  :jerking:γράψε και τίποτ'άλλο  :jerking: :jerking: :jerking:

   Έχει πλάκα που στις φώτο που έβαλε ο κακομοίρης με την Αλβανίδα είναι πολύ χοντρός όπως και στην φώτο στην Τα'ι'λάνδη που έβαλε είναι τόφαλος και βρα΄χυσωμος.Αν προσέξετε στη φωτογραφία στη δουλειά του είναι πολύ λιγότερα κιλά (αν είναι ο ίδιος).Τώρα ποιά φωτογραφία είναι παλιά?και ποιά είναι καινούργια δεν μπορούμε να ξέρουμε?
   Με λίγα λόγια αν έχασε βάρος όπως λέει η φωτογραφία με την Αλβανίδα έιναι παλιά όταν ήταν χοντρός.Όπότε γκόμενα τώρα δεν έχει   :jerking::2funny:.
λογικά η πρώτη φώτο είναι πολύ παλιά, τώρα δεν έχει λογική γιατί αν ήταν καινούργια θα σημαίνει πως αδυνάτησε αλλά η λογική λέει είναι παλιά, επειδή η δουλειά του φύλακα είναι καθιστική και παχύνε  :2funny: άλλο ένα μείον για της γκόμενες πλην να είσαι φουκαράς γκαστερμπαιτερ, να παχύνει κιόλας  :jerking: μάζεψε τον γερο ιωσηφ γιατί μας έχει ζαλίσει όλη μέρα γράφει τα ίδια, ΑΝΤΕ μην δώσω το σκαιπ του σε όλο το Ελ μπάσα όταν επιστρέψω Ελλάδα  :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μαρκέλλα, ψάχνεις για τεράστια μόρια;
Στον κωλο σου κοίταξες;
Εκεί είναι όλα... :2funny: :grin:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δώσε σκαιπ, δώσε Σκάι,δώσε σοσιαλ μουντια... δώσε και τον πάτο σου στο κωλοδιορθωτηριο για να τον καλιμπραρουν. :grin:


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom