Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 109 άτομα (0 μέλη και 109 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια θελω 5000 ευρω δανεικα σε 1 μηνα επιστρεφω 6500 παντα με τον καταλληλο τοκο  :hi:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Μαζι με αυτους που πανε σαν ανειδικευτοι και χωρις γλωσσα Ελβετια, υπαρχουν και αυτοι που πανε και παιρνουν 100-150 χιλιαδες φραγκα.

Ο ανειδικευτος, παντου ανειδικευτος θα ειναι , τι να βγαλει? Απλα ισως βρει δουλεια αντι να ειναι ανεργος Ελλαδα
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
... έχουν τα επταπλάσια απο εμάς σύμφωνα με τη μαγκιά που πουλάνε εδώ μέσα!

Μπουλη 7x το χαρτζιλίκι της μαμάς σου δεν είναι κανένα φοβερό νούμερο, βγαίνει άνετα.

Όλα αυτά αποδεικνύονται εύκολα, αλλά το επιβεβαιωσαμε ότι είσαι ένα φοβισμένο ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ και το έκανες γαργάρα.

Παρε πουλο λοιπόν και μην αναφέρεσαι σε εμένα γιατί θα σε ξεκωλιαζω σε κάθε ευκαιρία.

Υ.Γ. :effemine:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Βρηκα αυτο εδω το ενδιαφερον άρθρο σχετικά με την Ελβετία,εδω λεει τα αντιθετα απ'αυτο που λενε καποιοι οτι ειναι ενας παραδεισος.

 

Συγγνωμη απο οτι ειδα σε επιχειρηση εστιασης δουλευε. Τι σχεση εχει η Ελβετια? Αν ηταν δηλαδη στην Ελλαδα σε τετοια επιχειρηση καλυτερα θα ηταν?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Η αληθεια ειναι οτι αυτοι που εχουν παει τα τελευταια χρονια εχουν ξεφυγει λιγο ...
ο δικος μου που ειναι γεννημενος/μεγαλωμενος εκει τετοιες μλκ δεν λεει ποτε :grin:

Πριν μηνες ειχε ερθει ενας νεομεταναστης απο Κολωνια και περηφανευοταν για την ποιοτητα ζωης που εχει και που το Αμστερνταμ δεν ειναι ουτε μια ωρα μακρια του ... :2funny:

τιποτα μουσατοι βλακομιλενιαλς  :jerking:
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
να ενημερωσω οτι το νημα βρισκεται υπο στενη παρακολουθηση
εχουν εντοπιστει 2 υποπτα ατομα
θα ακολουθησει νεοτερη ανακοινωση
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Λίγο ως πολύ όσοι έχουν φύγει εξωτερικό ξέρουν οτι Ελλάδα έχει μείνει τεράστιος όγκος ψωλάδων οπότε είναι εν ού παικτοίς.Δηλαδή ό,τι και να κάνει ο άλλος εν Ελλάδι θα ...πνιγεί.Και αν είναι ψωλάς το ίδιο.
Είτε ψωλάς είτε μη ψωλάς είναι πολύ σκατά.
Δεν υπάρχει ακόμα μεγάλη αντίδραση βέβαια για διάφορους λόγους πέραν της αντιπάθειας εναντίον των νεομεταναστών συγκριτικά με τους παλαιομετανάστες που είχαν τη λύπηση και συμπάθεια.
Εχουν καταλάβει όμως οι τύποι οτι κάτι δεν πάει καλά.Αυτό το έχουν καταλάβει.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
όσοι έχουν φύγει εξωτερικό ξέρουν. Δηλαδή ό,τι και να κάνει θα ...πνιγεί. είναι πολύ σκατά.
Δεν υπάρχει λύπηση και συμπάθεια. Εχουν καταλάβει όμως οι τύποι οτι κάτι δεν πάει καλά.Αυτό το έχουν καταλάβει.
:S
 

Συνημμένα

  • 240_F_296843416_UDJjLs5evsS1wqYqrCqXIR5CLT2EeUny.jpg
    240_F_296843416_UDJjLs5evsS1wqYqrCqXIR5CLT2EeUny.jpg
    13,7 KB · Εμφανίσεις: 32

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γενικά τα θέματα ψωλισμού μπαίνουν πολύ απλά.Ο άλλος αρνείται να απαντήσει.Λέει δεν το συζητάω το θέμα μαζί σου σε αυτό το πλαίσιο.
Οπότε εσύ δίνεις τη λύση που θες και προχωράς.
Αυτός τραβάει τα βυζιά του,δεν πιστεύει αυτό που βλέπει.Του φαίνεται οτι του τραβάνε το χαλί κάτω από τα πόδια και δεν ξέρει πώς να αντιδράσει γιατί είναι εγκλωβισμένος.Δεν έχει θεωρία.Δεν μπορεί να καταλάβει τι παίζει.
Τρελαίνονται οι τύποι.Το φέρνουν από εδώ το φέρνουν από εκεί,λένε αυτό και εκείνο και το άλλο,και στο τέλος τον πούλο.Πώς γκενέν αυτό που λένε?Τους φαίνονται όλα αφύσικα.
Μα δεν μπορεί να είναι αυτό λέει ο άλλος.Δε στέκει λογικά.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Γενικά τα θέματα ψωλισμού μπαίνουν πολύ απλά.Ο άλλος αρνείται να απαντήσει.Λέει δεν το συζητάω το θέμα μαζί σου σε αυτό το πλαίσιο.
Οπότε εσύ δίνεις τη λύση που θες και προχωράς.
Αυτός τραβάει τα βυζιά του,δεν πιστεύει αυτό που βλέπει.Του φαίνεται οτι του τραβάνε το χαλί κάτω από τα πόδια και δεν ξέρει πώς να αντιδράσει γιατί είναι εγκλωβισμένος.Δεν έχει θεωρία.Δεν μπορεί να καταλάβει τι παίζει.
Τρελαίνονται οι τύποι.Το φέρνουν από εδώ το φέρνουν από εκεί,λένε αυτό και εκείνο και το άλλο,και στο τέλος τον πούλο.Πώς γκενέν αυτό που λένε?Τους φαίνονται όλα αφύσικα.
Μα δεν μπορεί να είναι αυτό λέει ο άλλος.Δε στέκει λογικά.


οι μονοι ελληνες στο εστιατοριο αυτο στην ελλαδα ηταν οι σερβιτοροι και εγω
μοιραζουμε πονο στους ψωλαδες αρχηγε
 

Συνημμένα

  • InkedCapture122_LI.jpg
    InkedCapture122_LI.jpg
    406 KB · Εμφανίσεις: 63

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Το ότι βγαίνουν τελειωμένοι σαν τον ακαποειρα και τον τελειωμένο βρωμογερο Ιωσήφ να μας πουν γκει τον κλώνο μου και εμένα με ξεπερνά  :2funny: οι γκει έχουν γυναίκες για φίλες, μπορεί να πηδανε και καμιά, εσάς οι γυναίκες ούτε να σας φτυσουν, κάνουν εμετο μόλις δουν τον Ιωσήφ, άμα μάθουν ότι δεν του σηκώνεται κιόλας θα γελάνε μαζί του  :2funny: τι είναι προτιμότερο, να πας να πεις είμαι γκει σε μερικές γυναίκες? Θα σε δεχτούν θα σε κάνουν και φίλο, η να πας να πεις ειμαι φουκαράς, τελειωμένος, αποκληρως από όλο το σόι μου, στα γεράματα κοντά και δεν μου σηκώνεται? Η το ψέμα ότι είμαι πιλότος ενώ είμαι άνεργος  ;) :2funny: πες ότι στην Ρωσία δεν είναι και τόσο αποδεκτή η ομοφυλοφιλία, στα 3/4 του κόσμου εκτός από την Αφρική και της ισλαμικες χώρες είναι, τον φουκαρά όμως τον έχουν φτυσμενο σε όλο το κόσμο  :2funny: ακόμα και οι γονείς σ :jerking:ου σε διώχνουν άμα είσαι φουκαράς  :2funny: βγάλατε τον Μήτσο γκει, στα τέτοια μου, με τα χάλια σας γελάνε περισσότερο, και όχι με το αν είναι πουστης ο κλώνος του Μήτσου  :humpleg:

ολο αυτο για να μας πεις οτι τον παιρνεις :uglystupid:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
Για σενα δηλαδη το εγραψε τυπε?  :think:

γενικα μιλαω παντως γιατι εχω επαφη με κατι νεομεταναστες τον τελευταιο χρονο που μου εχουν δωσει την χειροτερη εντυπωση


τιποτα μουσατοι βλακομιλενιαλς  :jerking:
Ακριβως ,κατι μπαρουφες μου ελεγε του τυπου "πως ζειτε εδω?" ... :2funny:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Πώς γκενέν αυτό που λένε? Τους φαίνονται όλα αφύσικα.
Μα δεν μπορεί να είναι αυτό λέει ο άλλος. Δε στέκει λογικά.
Eισαι στην ξενιτια στην φαπα, μενεις σε μια υγρη υπογα, δουλευεις 12ωρα σαν ειλωτας,
δεν εχεις ακομη διπλωμα οδηγησης, και απο προσωπικη ζωη στο μηδεν.
Παρολα αυτα εχεις μια επαρση λες και εισαι βασιλιας, αλλα δεν εισαι τιποτε αλλο παρα ενα μικρο πιονι.
 

Συνημμένα

  • images (4).jpg
    images (4).jpg
    5,2 KB · Εμφανίσεις: 24

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Λίγο ως πολύ όσοι έχουν φύγει εξωτερικό ξέρουν οτι Ελλάδα έχει μείνει τεράστιος όγκος ψωλάδων οπότε είναι εν ού παικτοίς.Δηλαδή ό,τι και να κάνει ο άλλος εν Ελλάδι θα ...πνιγεί.Και αν είναι ψωλάς το ίδιο.
Είτε ψωλάς είτε μη ψωλάς είναι πολύ σκατά.
Δεν υπάρχει ακόμα μεγάλη αντίδραση βέβαια για διάφορους λόγους πέραν της αντιπάθειας εναντίον των νεομεταναστών συγκριτικά με τους παλαιομετανάστες που είχαν τη λύπηση και συμπάθεια.
Εχουν καταλάβει όμως οι τύποι οτι κάτι δεν πάει καλά.Αυτό το έχουν καταλάβει.
Σου το έχω ξαναπεί,μην ποστάρεις μεθυσμένος.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τι δεν καταλαβαίνεις?Αν υπάρχουν 60% εργατικοί και 40% ψωλίστ δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα,αφού οι εργατικοί δουλεύουν και για τους ψωλίστ.
Αν όμως έχεις 60% ψωλίστ και 40% εργατικούς τότε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.Οι εργατικοί θα την κοπανήσουν και θα μείνουν 80% ψωλίστ σε dog eat dog φάση ενώ η πίττα συνεχώς θα μειώνεται.
Στην απλή ο άλλος λέει θα πάω να δουλεύω για τους ψωλίστ εξωτερικού σίγουρα θα έχουν φροντίσει για καλύτερες αναλογίες,είναι πιο λογικοί και έχουν περισσότερο επενδεδυμένο κεφάλαιο.
Αυτές οι αναλογίες ψωλίστ εργατικών έχουν ξεφύγει πλέον τελείως.Δεν έχουν σχέση με την πραγματική γονιδιακή δεξαμενή αλλά ακολουθούν νόμους πέους.Καθένας κάνει ό,τι του καυλώσει που λένε και η συνισταμένη των ανεξάρτητων actions με βάση την καύλα του καθενός και όχι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί την κοινωνική δυναμική.

Οπότε οι τύποι έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.Πάνε να βρούνε σχέδια,σκοτεινές δυνάμεις,εξωτερικούς παράγοντες κτλ και μπερδεύονται διαρκώς.Το θέμα τους υπερβαίνει.

Δηλαδή ο ψωλάς σου λέει είμαι τμήμα συγκεκριμένης γονδιακής δεξαμενής που λέμε Ελληνες που έχει κανονικά 70% εργατικούς μετρημένα κτλ.Τώρα που αυτοί την κοπανάνε γιατί κοιτάνε το καυλί τους ποιος θα θρέψει εμένα?Ποιος θα πληρώσει τους φόρους?Τη σύνταξή μου?Το μισθό μου?Αυτοί με αυτό που κάνουν με υποβαθμίζουν.
Χρειάζεται αντιρρόπιση λάθρο,δανεια,επιβάρυνση επόμενων γενεών κτλ αλλά πόσο μπορώ να το κάνω αυτό?
Είναι αυτό το άλυτο αίνιγμα.
Ενώ δηλαδή θεωρητικά προέρχεται από ανώτερο πληθυσμό τρώει ένα δυσανάλογο πέος οπότε πρέπει να βρει μια καινούργια θεωρία.Η οι Ελληνες βλάκεψαν,έγιναν χαζοί,ανάπηροι κτλ ή παίζει εξωτερικός παράγοντας κτλ.Είναι ο φαύλος κύκλος.
Καταλαβαίνετε αυτοί οι μαλάκες δε χρειάζεται μόνο να βρουν μια θεωρία,πρέπει να τη διατυπώσουν politically correct,και να βρουν και λύση και να την κάνουν εύπεπτη,να τη βάλουν στη μαζική παραγωγή,να πείσουν,μιλάμε για mission impossible την επόμενη εικοσαετία,οπότε ζήσε Μαη μου να φας τριφύλλι.Δεν παίζει απλά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom