Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (0 μέλη και 25 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια για Αυστραλια στο Νταργουιν τι λεει? :) βλεπω ενώ είναι χειμωνας εκει εχει καλο καιρο  :hi:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
:2funny: Γαμω τους κωλογερους

ευτυχως μουστειλε ο ιωσηφ για πασπαλισμα κατι ψιλα απο τα δικα του  :grin:
Τάσσο οι Μετανάστες μας στις Δυτικές Χαβούζες έχουν τα επταπλάσια απο εμάς σύμφωνα με τη μαγκιά που πουλάνε εδώ μέσα! :grin:
Μόνο η φήμη της οικονομίας της χώρας που βρίσκονται τους κάνει αμέσως πολύ πιο πλούσιους απο εμάς! :2funny: :2funny: :2funny:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
Τάσσο οι Μετανάστες μας στις Δυτικές Χαβούζες έχουν τα επταπλάσια απο εμάς σύμφωνα με τη μαγκιά που πουλάνε εδώ μέσα! :grin:
Μόνο η φήμη της οικονομίας της χώρας που βρίσκονται τους κάνει αμέσως πολύ πιο πλούσιους απο εμάς! :2funny: :2funny: :2funny:
Η αληθεια ειναι οτι αυτοι που εχουν παει τα τελευταια χρονια εχουν ξεφυγει λιγο ...
ο δικος μου που ειναι γεννημενος/μεγαλωμενος εκει τετοιες μλκ δεν λεει ποτε :grin:

Πριν μηνες ειχε ερθει ενας νεομεταναστης απο Κολωνια και περηφανευοταν για την ποιοτητα ζωης που εχει και που το Αμστερνταμ δεν ειναι ουτε μια ωρα μακρια του ... :2funny:
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
αν υποθεσουμε οτι το αντιθετο του παραδεισου ειναι η κολαση,που ακριβως λεει οτι ηταν κολαση στην ελβετια;οτι της ελειπε η ελλαδα λεει και οτι επρεπε να μαθει ελβετικα...υπαρχουν ελβετικα;
ουτε τι γλωσσα μιλανε δεν εμαθε,η ελβετια φταιει;
Μπορεί να εννοούσε τα ραιτορωμανικα :2funny:
Σκέψου τι βλαχαδερα παίζουν!
Την ελβετική γερμανική διαλεκτο θα εννοεί,Schwizerdütsch
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96

Συνημμένα

  • InkedDSC_0002_LI.jpg
    InkedDSC_0002_LI.jpg
    3,6 MB · Εμφανίσεις: 45

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.298
Πόντοι
1.446
Τι λένε δηλαδή;Οτι αν δεν ξέρεις την γλώσσα κάτσε στα αβγά σου;Οτι αν σου λείπει ο φραπες και η παραλία θα έχεις πρόβλημα;

Και ναι αυτός που θα πάει Γερμανία και θα τον εκμεταλεύονται είναι ο ίδιος τύπος που στην Ελλάδα δουλευει ανασφάλιστος ή με μειωμένο ωράριο και πάει με το αφεντικό του στο ΑΤΜ να επιστρέψει το δωρο.Επειδή ανεβαίνεις σε αεροπλάνο δεν φευγει το κορόιδο απο πάνω σου.
Γερμανία δεν θες διαβατήριο.Εκτός αν είσαι Ρώσος.

Καλά διάβασα το άρθρο και μιλάμε για ηλίθιους. Αυτοί τι περίμεναν στην Ελβετία χωρίς να ξέρουν Γερμανικά. Και ο τύπος δεν βρήκε καμιά δουλειά της προκοπής Γκαρσόνι δούλευε τι μισθό περίμενε να παίρνει 5000 CHF; Με το πτυχίο σου και το μεταπτυχιακό σου μια χαρά δουλειά βρίσκεις στην Ελβετία και πολλές φορές σε προσλαβάνουν μόνο με αγγλικά,αν έχεις τεραστια εμπειρια σε τομέα (π.χ Ναυτιλιακά,Τραπεζικά,Προγραμματιστής). Άμα έχεις και Γερμανικά επιπέδου C1-C2 αντε γεία έχεις κάνει την τύχη σου. Τέλος προφανώς και δεν υφίσταται γλώσσα που λέγεται Ελβετικά,η Ελβετία είναι στην ουσία τρίγλωσση μιλάνε σε μεγαλύτερο ποσοστό Γερμανικά,μετά Γαλλικά και ένα μικρό ποσοστό μιλάει και Ιταλικά. Σε κάποια χωριά μόνο μιλάνε μια λατινογενής διάλεκτο που την ανέφερε και ο markosp.Επομένως η τύπισσα μαλακίες λέει ότι πρεπει να μάθεις Ελβετικά,έπρεπε να στρώσει τον κώλο της να μάθει Γερμανικά και να έχει πτυχίο πανεπιστημίου δεν της φταίει η χώρα που είναι αυτή ηλίθια,ήθελα να ήξερα αν θα προσλάμβανε αυτή άτομο σε δουλειά στην Ελλάδα χωρίς να ξέρει Ελληνικά
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τάσσο οι Μετανάστες μας στις Δυτικές Χαβούζες έχουν τα επταπλάσια απο εμάς σύμφωνα με τη μαγκιά που πουλάνε εδώ μέσα! :grin:
Μόνο η φήμη της οικονομίας της χώρας που βρίσκονται τους κάνει αμέσως πολύ πιο πλούσιους απο εμάς! :2funny: :2funny: :2funny:

χαβουζα ειναι η ελλαδα του κουλη που ψηφισατε
ο αλεξ ακομα να μας πει ποσα λαθρο εμπασε το κομμα του φετος




 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.298
Πόντοι
1.446
χαβουζα ειναι η ελλαδα του κουλη που ψηφισατε
ο αλεξ ακομα να μας πει ποσα λαθρο εμπασε το κομμα του φετος





Έτσι ακριβώς και η πλάκα είναι πως πολλοί μπάχαλοι από την Ελβετία επειδή δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα εκεί,ερχόντουσαν στην Ελλαδάρα στα Εξάθλεια και τα έκαναν όλα πουτάνα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν φόραγε μόνο αυτός παπιγιόν τύπε μου.
Υπάρχει και αυτός, αλλά μάλλον ο Λάκης δεν θα το διάλεγε για άβαταρ.  :grin:
61Zcyurq2oL._AC_SL1200_.jpg


Και παρόλο που είμαι ένας ευγενής ο Λάκης ακόμα ξύνεται στη γκλίτσα μου λες και μπορώ εγώ να συγχρωτίζομαι με την πλέμπα που ζει σε ανήλιαγα υπόγεια.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Έτσι ακριβώς και η πλάκα είναι πως πολλοί μπάχαλοι από την Ελβετία επειδή δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα εκεί,ερχόντουσαν στην Ελλαδάρα στα Εξάθλεια και τα έκαναν όλα πουτάνα

δεν εχει εκει κουλη να ψηφισουν? :2funny: :2funny:
θα τους φερει οσα λαθρο γουσταρουν και παραπανω
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Και παρόλο που είμαι ένας ευγενής ο Λάκης ακόμα ξύνεται στη γκλίτσα μου λες και μπορώ εγώ να συγχρωτίζομαι με την πλέμπα που ζει σε ανήλιαγα υπόγεια.

Ρε τύπε ... ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ...
καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή ...

Αλλά όχι σερβιτόροι στη νπυχτα σαν εσένα, να απαξιώνουν επιστήμονες !

Είσαι γκαρσόνι σερβιτόρος , μην το ξεχνάμε !!!!!

Πορτα δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου Λακη, ειτε εμπαινα παντα στα μαγαζια επειδη δουλευα

Θα κλάψεις αλλά ποτέ δε θα μάθεις τι πόστο είχα (και έχω ακόμα από χόμπυ) σε μαγαζί.


Έλεος ... δεν θα μας απαξιώνουν ... σερβιτόροι σε κλαμπ και ελληνάδικα !
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Ρε τύπε ... ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ...
καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή ...

Αλλά όχι σερβιτόροι στη νπυχτα σαν εσένα, να απαξιώνουν επιστήμονες !

Είσαι γκαρσόνι σερβιτόρος , μην το ξεχνάμε !!!!!


Έλεος ... δεν θα μας απαξιώνουν ... σερβιτόροι σε κλαμπ και ελληνάδικα !


Εισαι απιθανος μαλακας, επειδη δεν εχεις παει ποτε σε νυχτερινο μαγαζι λογω της βουζας που σε παντοφλιαζει, νομιζεις οτι στα μαγαζια δουλευουν μονο σερβιτοροι.


Ρωτα το φιλο σου το μπαρμαν απο το Πουντα στην Παρο να σου πει, ξερεις αυτον που σου εφαγε τη γκομενα και εκανες διαβημα στο Υπουργειο Τουρισμου.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
νομιζεις οτι στα μαγαζια δουλευουν μονο σερβιτοροι.

Ρε μαλάκα ... ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ... σε όλη την ανθρωπότητα ....

εκτός από κάτι ηλίθιες που ψάχνουν εμπριμέ γκόμενο στο μοναστηράκι ...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ, ΙΑΤΡΟΣ , ΛΟΓΙΣΤΗΣ ...

παρά ο πρώτος σε .... ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΜΑΓΑΖΙ !!!!!!!

ΕΛΕΟΣ !!!!!!


Πορτα δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου Λακη, ειτε εμπαινα παντα στα μαγαζια επειδη δουλευα

Θα κλάψεις αλλά ποτέ δε θα μάθεις τι πόστο είχα (και έχω ακόμα από χόμπυ) σε μαγαζί.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Επέστρεψαν στην Ελλάδα για ένα καλύτερο μέλλον  :2funny: ο φύλακας δεν μπορεί να γυρίσει όμως γιατί θα τον πάνε μέσα  :2funny:
Παρουσιάστηκε και ο άλλος βλαμμένος .
Τύπε ο αρχιβλαμμένος φίλος σου το έβαλε ήδη.
Εσύ μην γυρίσεις ,κατσε να παίζεις μαλακία στις γατούλες.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Το ότι βγαίνουν τελειωμένοι σαν τον ακαποειρα και τον τελειωμένο βρωμογερο Ιωσήφ να μας πουν γκει τον κλώνο μου και εμένα με ξεπερνά  :2funny: οι γκει έχουν γυναίκες για φίλες, μπορεί να πηδανε και καμιά, εσάς οι γυναίκες ούτε να σας φτυσουν, κάνουν εμετο μόλις δουν τον Ιωσήφ, άμα μάθουν ότι δεν του σηκώνεται κιόλας θα γελάνε μαζί του  :2funny: τι είναι προτιμότερο, να πας να πεις είμαι γκει σε μερικές γυναίκες? Θα σε δεχτούν θα σε κάνουν και φίλο, η να πας να πεις ειμαι φουκαράς, τελειωμένος, αποκληρως από όλο το σόι μου, στα γεράματα κοντά και δεν μου σηκώνεται? Η το ψέμα ότι είμαι πιλότος ενώ είμαι άνεργος  ;) :2funny: πες ότι στην Ρωσία δεν είναι και τόσο αποδεκτή η ομοφυλοφιλία, στα 3/4 του κόσμου εκτός από την Αφρική και της ισλαμικες χώρες είναι, τον φουκαρά όμως τον έχουν φτυσμενο σε όλο το κόσμο  :2funny: ακόμα και οι γονείς σ :jerking:ου σε διώχνουν άμα είσαι φουκαράς  :2funny: βγάλατε τον Μήτσο γκει, στα τέτοια μου, με τα χάλια σας γελάνε περισσότερο, και όχι με το αν είναι πουστης ο κλώνος του Μήτσου  :humpleg:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Παρουσιάστηκε και ο άλλος βλαμμένος .
Τύπε ο αρχιβλαμμένος φίλος σου το έβαλε ήδη.
Εσύ μην γυρίσεις ,κατσε να παίζεις μαλακία στις γατούλες.
πάλι εδώ είσαι εσύ ρε φουκαρά  :jerking: πτήση δεν έχεις?  :2funny: είπαμε κλώνος είμαι του Μήτσου όχι φίλος  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom