Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 52 άτομα (0 μέλη και 52 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Λάκη,να ξέρεις, υπάρχουν γραφεία που είναι φιλικά για ΑΜΕΑ. :grin:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τύπε .... είχες ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό νέος, με παρέα άλλους νέους ;;;
ΟΧΙ ΖΕΥΓΑΡΙ , ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ.
Να δεις πως γινόταν το παιχνίδι σε όλο τον άλλο κόσμο ;;;;


Μια φιλική ερώτηση κάνω ....

Γιατί αν ο κόσμος σου ήταν το wild rose και το privilege , είναι σαν να προσπαθώ να μιλήσω με κάποιον που μιλάει μόνο κινέζικα ....

Υ.Γ. Επειδή ... έχω κάτι μεροκαματάκια να κάνω, των 5 και 10 λεπτών ... θα μπω μετά τις 13.30 πάλι .
Λάκη τα έχουμε πει,δεν υπάρχει άνθρωπος να σε κάνει παρέα, μόνο ο ψυχίατρος σου...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τύπε .... είχες ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό νέος, με παρέα άλλους νέους ;;;
ΟΧΙ ΖΕΥΓΑΡΙ , ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ.
Να δεις πως γινόταν το παιχνίδι σε όλο τον άλλο κόσμο ;;;;


Μια φιλική ερώτηση κάνω ....

Γιατί αν ο κόσμος σου ήταν το wild rose και το privilege , είναι σαν να προσπαθώ να μιλήσω με κάποιον που μιλάει μόνο κινέζικα ....

Υ.Γ. Επειδή ... έχω κάτι μεροκαματάκια να κάνω, των 5 και 10 λεπτών ... θα μπω μετά τις 13.30 πάλι .


Λάκη, τα έχεις μπερδέψει για τα καλά. Όποιος δουλεύε ή διασκέδαζε στο πριβιλετζ, το αμφιθέατρο και το μπούζιος δε σημαίνει οτι δεν είχαν ζωή τις υπόλοιπες 18 ώρες της ημέρας τους.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ρε συ Μήτσο,πάνω που τα πάμε καλά,πας και βάζεις κάτι αυτογκόλ!
Τι να πω;
Έχεις το καλύτερο επάγγελμα στον κόσμο...
index.php
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ρε το σκατακη.Τον πληρώνουν 6,6 ευρώ για κάθε κρέμα προσώπου.
Του πάει πάντως.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Αμστερνταμ ειχε τρομερα μουνια, Αιντχοβεν τριχες. Χαγη δε ξερω τι παιζει.

Ειναι ενας λαος χωρις καθολου παιδεια. Δε μιλαω μονο για τροπους αλλα και απο γνωσεις (ιστορια,γεωγραφια κλπ).

Ειχα ενα φιλο τοτε, Ολλανδο, αλλα απο τη Καραιβικη. Ετρεγε πορτα στα κλαμπ γιατι ηταν μαυρος. Ελεος δηλαδη.

Αλλα τα λεφτα και τα διαμαντια καλα τα παιρνανε απο τις αποικιες. Εξαλλου και το απαρτχαιντ Ολλανδοι το τρεχανε.

Το ειπα και πριν, αν γυρναγα μονο αμστερνταμ, με πολυ δυνατο πακετο. Ολη η υπολοιπη Ολλανδια μια χαβουζα ηταν.

Εχω φιλους ακομα εκει. Το ωραιο ειναι οτι κανενας δε γαμησε/γαμαει ολλανδεζα.

Ακομα και αυστρια, γερμανια, βελγιο, ξερω και ζευγαρια ελληνα/ξενης. Η Ολλανδεζα μονο για κανα πουτσο ψαχνεται
Χαιρομαι που βάζετε τα πράγματα στη σωστή βάση για την Ολλανδία! Κυρίως για το ότι η ειρωνεία και η υπεροψία τους είναι τελείως κούφια χωρίς αντίκρισμα σε μόρφωση και ατομική οικονομική κατάσταση ή συνδυασμός αυτών των δύο! Το οτι η χώρα τους έχει τη τύχη να μην έχει εξωτερικούς εχθρούς και οι Εβραίοι που κινούν τα νήματα την έχουν κάνει χρηματηστήριο για δευτερεύοντα προϊόντα δεν σημαίνει πως οι ίδιοι είναι κάτι καλύτερο απο τα μέσα αμερικανάκια!

Οι γυναίκες είναι άλλο κεφάλαιο.. Καταρχήν άπαξ ολλανδέζα περάσει τα 30 γίνεται ένας ψιλός άχαρος όγκος κρέατος με σπασμένη μούρη και κινητικά προβλήματα!
Όσο είναι νέες κάνουν σχετικά νωρίς μια σχέση και πολλές φορές μπορεί να είναι με κάποιον Μαροκάνο ή Τούρκο αληταρά! Τα έκφυλα που βλέπετε μάλλον ξεκινάν απο τη σχέση και μετά! Έχω τύχει περίπτωση που η γυναίκα ζευγαριού Ολλανδών πίεζε Ρωσίδα που με περίμενε για παρτούζα! Μόνος του ο Ολλανδός είναι τελείως ακίνδυνος!
Το ίδιο και στον φίλο μου τον γυμναστή! Την είχε πέσει μια γκόμενα με τον άντρα της για να πάει στο δωμάτιο τους για ομαδικό! 
 
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ειδα κ το ταξιδι των ονειρων σου το 2015 στην αργεντινη. Ενταξει πηγες ,πραγματοποιησες το ονειρο σου, γυρισες τελειωσαμε.
Δεν εχεις κατι να πεις . Μονο που εγραψες την lineas aereas argentinas 5 αστερων αεροπορικη εταιρεια καταλαβαινω τι γινεται.
2 υπερατλαντικα ταξιδια εκανα μονο μεσα στο 2019 + 5-6 ελλαδα +πορτογαλια
Εγω ο gastarbeiter απο την χαβουζα. Εσυ ο επιχειρηματιας?
Εγώ τα μακρινά ταξίδια δεν τα κάνω απο επιτακτική ανάγκη να γαμήσω ασχέτως αν μου βγαίνει! Χαίρομαι πως τα μέρη των ονείρων μου είναι πολύ πιο κοντά και πηγαίνω 3-4 φορές το χρόνο και το υπόλοιπο διάστημα έρχονται οι κοπέλες στο μέρος μου!
Εσύ είναι λογικό να μην πηγαίνεις Σλαβικες χώρες γιατί δεν σε παίρνει ούτε εμφανισιακά ούτε απο άποψη στάτους!   
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Χαιρομαι που βάζετε τα πράγματα στη σωστή βάση για την Ολλανδία! Κυρίως για το ότι η ειρωνεία και η υπεροψία τους είναι τελείως κούφια χωρίς αντίκρισμα σε μόρφωση και ατομική οικονομική κατάσταση ή συνδυασμός αυτών των δύο! Το οτι η χώρα τους έχει τη τύχη να μην έχει εξωτερικούς εχθρούς και οι Εβραίοι που κινούν τα νήματα την έχουν κάνει χρηματηστήριο για δευτερεύοντα προϊόντα δεν σημαίνει πως οι ίδιοι είναι κάτι καλύτερο απο τα μέσα αμερικανάκια!

Οι γυναίκες είναι άλλο κεφάλαιο.. Καταρχήν άπαξ ολλανδέζα περάσει τα 30 γίνεται ένας ψιλός άχαρος όγκος κρέατος με σπασμένη μούρη και κινητικά προβλήματα!
Όσο είναι νέες κάνουν σχετικά νωρίς μια σχέση και πολλές φορές μπορεί να είναι με κάποιον Μαροκάνο ή Τούρκο αληταρά! Τα έκφυλα που βλέπετε μάλλον ξεκινάν απο τη σχέση και μετά! Έχω τύχει περίπτωση που η γυναίκα ζευγαριού Ολλανδών πίεζε Ρωσίδα που με περίμενε για παρτούζα! Μόνος του ο Ολλανδός είναι τελείως ακίνδυνος!
Το ίδιο και στον φίλο μου τον γυμναστή! Την είχε πέσει μια γκόμενα με τον άντρα της για να πάει στο δωμάτιο τους για ομαδικό! 
   
:2funny:
Ευτυχώς που έχουμε και σένα τώρα που την έκανε ο Σαββίδης!
Εδερνες Τουρκοφινλανδους,την ωρα που την πιεζαν για παρτουζα?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Φοβερό νησί η Ρόδος,υστερεί μόνο σε παραλίες(μέτριες) σε σχέση με άλλα νησιά.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Φοβερό νησί η Ρόδος,υστερεί μόνο σε παραλίες(μέτριες) σε σχέση με άλλα νησιά.
Πρέπει να ήσουν νότια! Στο Βόρειο κομμάτι έχει απίστευτες παραλίες!
Το σημαντικότερο όμως είναι η νυχτερινή ζωή με χιλιάδες νέους και νέες απο όλη την Ευρώπη και τον κόσμο! Βγαίνεις έξω το βράδι και δεν ξέρεις πως θα καταλήξει η βραδιά! Τι εθνικότητας γκόμενα θα γαμήσεις και σε ποιό ξενοδοχείο γκόμενας  θα σου ξημερώσει!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ένα 24άωρο στη Ρόδο η ζωή σου όλη τύπε! :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Οκ Τσαμπικο!
Θα υιοθετήσω την ψιλοκυπριακη σου προφορά για να γαμαω σαββιδικα ρωσικα μοντελα και να δερνω ολες τις φυλες του Ισραήλ!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Την έχω γυρίσει όλη,μέτριες παραλίες,δεν συγκρίνεται με Σκιάθο,Μύλο κλπ.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Στείλε κάνα κατσικάκι!!!
Να το φάμε,όχι να το γαμήσουμε. :grin:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Την έχω γυρίσει όλη,μέτριες παραλίες,δεν συγκρίνεται με Σκιάθο,Μύλο κλπ.
Οκ δεν έχω πάει Σκιάθο ή Μύλο και δεν μπορώ να συγκρίνω! Όμως δευτερο μέρος μετά τη Ρόδο μέχρι το 20015*, μόνο τη Βαρκελώνη θα έλεγα σε ζωή! Κι ας έχουν θολά νερά οι παραλίες της!

*Μετά γέμισε ακόμα περισσότερους αραπάδες και μουσουλμάνους απ' ότι είχε...
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Σε αυτο που ειπε ο ξενιτεμενος, δε θα συμφωνησω απολυτα.

Ξερω πραγματικα αρκετους που γυρισανε πισω. Ατομα που αφησανε δουλειες στο μοναχο , στο Λουξεμβουργο, στην Ολλανδια για να ερθουν πισω.

Νομιζω ο μεσος Ελληνας ειναι αρκετα φλωρος για καριερα εξω. Λιγοι ειμαστε που φυγαμε και δε μας νοιαζει καιρος, φαι κλπ.

Μεχρι και μανατζαρεους ξερω που κλαιγονται να βρουνε δουλεια Ελλαδα.

Οι γκομενες ειδικα τελειως σοφτ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εγω εδω μεσα φωτογραφιες δε θα ποσταρω ποτε. Οτι λεω, οποιος θελει το πιστευει.

Αλλα αν καποιος που ποσταρει φωτογραφιες για καποιο θεμα, λεει κουβεντες και μετα δεν ποσταρει τπτ, αυτο ειναι υποπτο.

Και μιλαω για ΚΜΑΝ μονο και αμερικη, τον ουρλαουμπερ τον πιστευω για καποιο λογο, δειχνει πιο τιμιος
Πολύ τίμιος  :2funny:τον λενε Γιάννη όπως είπε και για να αποδείξει ότι πήγε Φιλιπινες εβαλε το απόκομμα ενος εισητηρίου καποιου Τασου που πηγε από το Χονγκ Κονγκ στο Χίθροου  :jerking: :2funny:
 Το μεγαλύτερο ψεμα του ήταν αυτό  :2funny:που εβαλε διαλογους που εγραφε με τον εαυτο του και είπε οτι αυτή ειναι η γκομενα του  :2funny:η κοπελα αυτή εινσι Web μοντελο και δουλευει στο Λονδίνο στην κάμερα  :2funny:. Την πρώτη φωτο την εβαλε αυτός τη δευτερη τη βρηκα στο Web σάϊτ  :2funny:Τώρα αν εσυ αυτο δε το είδες τι να πω? :2funny:
 Εγω ξερω οτι όλοι που πήγατε στο εξωτερικο ειστε  για κλάματα  :2funny:.Νεροδούλι νεροφάί  :2funny:.
  Ο πιο γελοίος ειναι αυτος στην Κύπρο  :2funny:περιφανευετε οτι εχει μεγάλο μπαλκόνι οτι νοικιαζει διαμερισμα κσι οχι δωματιο ή αποθηκη  :2funny:και κάνει βόλτα στην παραλία και χαζεύει της τουρίστριες  :jerking:και μετά καθεται στο μπαλκονι και πινει καφέ και τρωει φετα  :jerking: :2funny:
  Εγω κοιμήθηκα σαν πουλάκι ενώ ο Γκαστερμπάϊτερ φύλαγε ολη τη νυχτα τα γραφεια των Γερμανών μαζι με τα φαντάσματα και της νυχτερίδες  :2funny:και τωρα ειναι παλι στη δουλεια και ανοίγει την πόρτα  στους Γερμανούς:2funny:κατα της 14.30 θα πάει για ύπνο μέχρι της 20.00 που θα ξαναπάει στη δουλεια  :headbang: :2funny:ειναι πικρό το ψωμί στη μαύρη ξενιτιά
 
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200629-224201_Gallery (1).jpg
    Screenshot_20200629-224201_Gallery (1).jpg
    250,1 KB · Εμφανίσεις: 41
  • moufa.jpg
    moufa.jpg
    18 KB · Εμφανίσεις: 41
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Και συ Μήτσο λες κάνα ψεματάκι που και που,την άλλη φορά έβαλες φωτογραφία από μπάνιο μπορδέλου γιατί ντρέπεσαι να βάλεις το δικό σου.
Σε πήρα χαμπάρι,το θυμάσαι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom