Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οταν ξεκινας να βαζεις για να το παιξεις γαμιας, πρεπει να βαλεις οταν σε προκαλουν για κατι που ειπες.

Ειναι αντρικος νομος.

Ο ΚΜΑΝ βαζει τις σπονσορετς του. Ο λαος τις κρινει (και κακως τον κατακρινουν τοσο) αλλα αν λεει πηγε αμερικη κατι θα μπορουσε να ποσταρει
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ενταξει ,μιας κ χρωσταω φωτος βαζω αν κ η φωτο απο κουζινα σου ειναι απο το 2005.
Βραζιλια 2019 κ 2017
Φιλιπινες 2017.

Το ταξιδι ηταν dusseldorf-heathrow-hongkong-manila.
Λογικο να μην ξερετε τετοια. Ειναι μακρια για σας....μπουαααααχαχαχχα
Αυτές οι σφραγγίδες ειναι του Φίλου σου του Μίντριντερ (που πηγε να σε καλύψει με τη νουφα φωτογραφια) ή του σεξβολκάνο? :2funny:
 Αυτοί ξερω οτι κάνουν ταξηδια σε αυτά τα μέρη,αν είχες πάει στ αλήθεια Βραζιλία θα είχες καμια 20αρια φωτογραφιες να μας βάλεις  :2funny:Εκτος αν είσαι ο πρώτος άνθρωπος που πηγε Βραζιλία και δεν έβγαλε φωτο το Ρίο την παραλία και στη μέση του Μαρακανά.
 Η κουζίνα σήμερα ειναι σεντόνια με νεκροκεφαλές δεν είχα το 2015.
 Καλα ας σε γαμισει ο Μαρκέλος τωρα  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Πως εισαι ετσι ρε μπαγλαμα  :2funny: :2funny: :2funny:

Χαχχαχαχ σαν να πεσες στις λασπες εισαι. Χαχχαχαχχα
 

Συνημμένα

  • 20200716_014025.png
    20200716_014025.png
    309,2 KB · Εμφανίσεις: 32

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τι λασπες ρε τυπε

Στη δουλεια ειναι ο Μητσος, τον χεσανε
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αυτές οι σφραγγίδες ειναι του Φίλου σου του Μίντριντερ (που πηγε να σε καλύψει με τη νουφα φωτογραφια) ή του σεξβολκάνο? :2funny:
 Αυτοί ξερω οτι κάνουν ταξηδια σε αυτά τα μέρη,αν είχες πάει στ αλήθεια Βραζιλία θα είχες καμια 20αρια φωτογραφιες να μας βάλεις  :2funny:Εκτος αν είσαι ο πρώτος άνθρωπος που πηγε Βραζιλία και δεν έβγαλε φωτο το Ρίο την παραλία και στη μέση του Μαρακανά.
 Η κουζίνα σήμερα ειναι σεντόνια με νεκροκεφαλές δεν είχα το 2015.
 Καλα ας σε γαμισει ο Μαρκέλος τωρα  :2funny:
Οτι θελει το αγορι μου.
Εβαλες-εβαλα
Βαζεις μπανιο κ βαζω φωτος απο βραζιλια. Αει να δω.... χαχαχαχ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε Δημητρακη, εχεις ποντικια σε αυτο το σπιτι? Μου θυμιζει ενα στον πειραια μιας γειτονισσας που ειχε ποντικια συνεχεια.

Ααααα για αυτο εχεις το γατακι.

Ουρλαουμπερ εισαι τιμιος. Μισθοδοσια λειπει μονο νομιζω.
Οχι εχω μονο φίδια και γάτες  :2funny:
  Τι τίμιος μωρέ ο αρχιψεύτης :jerking:καλα τυφλός εισαι? :jerking: :2funny:δεν ειδες που εβαλε διαλογους που έγραφε με τον εαυτο του και μια φωτογραφία κλεμενη από το ιντερνετ από ένα Web μοντέλο που δουλευει Αγγλια και μας έλεγε ότι ειναι γκομενα του! :2funny:που ζεις και δε τα ειδες αυτα? :2funny:
  Θα σας την εβαζα παλι αλλα δε την εχω στο τηλέφωνο   :2funny:
 Όσο για το Βλάκμαν το ιδιο ψεύτης ειναι  :2funny: εβαλρ ενα διαμερισμα που νοίκιασε μέσω R bnb στην Αθήνα και ελεγε οτι ειναι δικο του και οτι εχει 3 διαμερισματα στην Αθήνα  :jerking: :2funny:

  Αν δε γεμίσει το σάϊτ φωτογραφίες θα φάει πολυ δούλεμα γιατι και ο Βαλκάνιος φουκαρας τα ιδια έκανε  :2funny:μουφα σφραγγίδες...μουφα ενοικιαστήρια  :jerking:και ο βαλκανιος φουκαρας ειχε  βαλει μια από τσόντες οτι ειναι γκομενα του  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Οχι εχω μονο φίδια και γάτες  :2funny:
  Τι τίμιος μωρέ ο αρχιψεύτης :jerking:καλα τυφλός εισαι? :jerking: :2funny:δεν ειδες που εβαλε διαλογους που έγραφε με τον εαυτο του και μια φωτογραφία κλεμενη από το ιντερνετ από ένα Web μοντέλο που δουλευει Αγγλια και μας έλεγε ότι ειναι γκομενα του! :2funny:που ζεις και δε τα ειδες αυτα? :2funny:
  Θα σας την εβαζα παλι αλλα δε την εχω στο τηλέφωνο  :2funny:
  Όσο για το Βλάκμαν το ιδιο ψεύτης ειναι  :2funny: εβαλρ ενα διαμερισμα που νοίκιασε μέσω R bnb στην Αθήνα και ελεγε οτι ειναι δικο του και οτι εχει 3 διαμερισματα στην Αθήνα  :jerking: :2funny:

  Αν δε γεμίσει το σάϊτ φωτογραφίες θα φάει πολυ δούλεμα γιατι και ο Βαλκάνιος φουκαρας τα ιδια έκανε  :2funny:μουφα σφραγγίδες...μουφα ενοικιαστήρια  :jerking:και ο βαλκανιος φουκαρας ειχε  βαλει μια από τσόντες οτι ειναι γκομενα του  :2funny:
Βαζεις -βαζω

Χαχαχχαχαχα
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Δεν εχω δει διαλογους , ειχα μερες να μπω. τα ταξιδια πρεπει να τα εκανε παντως. Ουτε για τη γκομενα

Ναι ναι, καλα λες εχεις και φιδια, ειδαμε ολοι και ενα πολυ μικρο ανακοντα που εχεις στο σπιτι σου, το εχει δει ολο το ιντερνετ ντυμενο καουμποι.

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Λίγα λόγια για τα σκάφη !
Είναι αληθινά !!!

Απλά δεν είναι ... δικά του !
Σεκιουριτάς είναι στη μαρίνα ... ή σερβιτόρος απέναντι και βγάζει φωτό.
Το είπε άλλωστε, ότι έμπαινε σε όλα τα μαγαζιά ... γιατί ... ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΚΕΙ !!!!


Λάκη, αυτοί που δούλευαν στα μαγαζιά που εσύ ΕΤΡΩΓΕΣ ΠΟΡΤΑ γαμούσαν μουνάρες σύμφωνα με τα λεγόμενά σου ενώ εσύ έμενες στην απ έξω γιατί δεν είχες γνωστό και δεν ήσουν μπαρμαν-ντιτζει;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
ναι, μαρεσουν και εμένα, όμως πρώτα δουλεύει τον εαυτο του και μετά έμας  :2funny: αυτός πριν χρόνια διαλαλούσε δεξιά και αριστερά ότι κάνει δουλειές του ποδαριού για να τα βγάλει πέρα και τώρα έγινε σκαφατος  :jerking: ας μας πει πως τα κονομήσε και σε μένα να φύγω από τον Μήτσο γιατί βαρέθηκα να του προσέχω της γάτες  :2funny:



Δεν έλεγα οτι κάνω δουλειές του ποδαριού, έλεγα οτι είμαι μακροχρόνια άεργος και έτρωγα τη σύνταξη της μανούλας μου. Θα με παρακολουθείς σωστά.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Αμστερνταμ ειχε τρομερα μουνια, Αιντχοβεν τριχες. Χαγη δε ξερω τι παιζει.
Η αληθεια ειναι οτι εχει κατι νιαμου που σου κουνιεται ο εγκεφαλος. Μου αρεσε η ολλανδια (την εχω γυρισει ολη) και η νοοτροπια τους μ φανηκε πολυ κουλ και οπεν.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Λάκη, αυτοί που δούλευαν στα μαγαζιά που εσύ ΕΤΡΩΓΕΣ ΠΟΡΤΑ γαμούσαν μουνάρες σύμφωνα με τα λεγόμενά σου ενώ εσύ έμενες στην απ έξω γιατί δεν είχες γνωστό και δεν ήσουν μπαρμαν-ντιτζει;;;


Αν δεν θες να σε βρίζω συνέχεια ...
ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΡΤΑ , ΓΙΑΤΙ ... ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ !!!!!!

Αραιά και που που πήγαινα, πήγαινα με τραπέζια και παρέες και πάλι πόρτα δεν τρώγαμε.
Αλλά όπως είπα , αυτό άντε να ήταν 2-3 φορές το μήνα, εποχές που εγώ ήμοπυν έξω κάθε μέρα.

Καμάκι σοβαρό δεν έπαιζε, ό,τι κι αν λες. Κι εσύ αν δούλευες , αν έπαιζε σοβαρό καμάκι , θα είχες ακόμη καβάτζες, δεν θα ήσουν παντρεμένος σε χωριό με γίδια και ζωοκλέφτες .

Μουνάρες , είχα γαμήσει εκατοντάδες ... βίζιτες ....
Τότε είχε αφρό cg, ειδικά πριν μπουν ρουμανία & βουλγαρία στην εε και χαλάσει η πιάτσα !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
αυτός πριν χρόνια διαλαλούσε δεξιά και αριστερά ότι κάνει δουλειές του ποδαριού για να τα βγάλει πέρα και τώρα έγινε σκαφατος 

Με ποιό προφίλ το έκανε αυτό ;;
Maximos ;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Αν δεν θες να σε βρίζω συνέχεια ...
ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΡΤΑ , ΓΙΑΤΙ ... ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ !!!!!!

Αραιά και που που πήγαινα, πήγαινα με τραπέζια και παρέες και πάλι πόρτα δεν τρώγαμε.
Αλλά όπως είπα , αυτό άντε να ήταν 2-3 φορές το μήνα, εποχές που εγώ ήμοπυν έξω κάθε μέρα.

Καμάκι σοβαρό δεν έπαιζε, ό,τι κι αν λες. Κι εσύ αν δούλευες , αν έπαιζε σοβαρό καμάκι , θα είχες ακόμη καβάτζες, δεν θα ήσουν παντρεμένος σε χωριό με γίδια και ζωοκλέφτες .

Μουνάρες , είχα γαμήσει εκατοντάδες ... βίζιτες ....
Τότε είχε αφρό cg, ειδικά πριν μπουν ρουμανία & βουλγαρία στην εε και χαλάσει η πιάτσα !


Να τη η κωλοτούμπα, όσοι γαμούσαμε στα 90's-00's στα μαγαζιά που ο Λάκης δεν πήγαινε γιατί δεν ήξερε κανένα και δεν έβρισκε να γαμήσει, απαγορεύεται να παντρευτούμε γιατί ........είχαμε καβάτζες και απαγορεύεται να φύγουμε από τις χαβούζες και να πάμε στα εξωτικά Χανιά.


Λάκη, παντρεύτηκες την πρώτη που γάμησες; Μπέσα τώρα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ενώ στο εξωτερικό τι να σε πω... πετάμε απ’ τη χαρά μας. Ο Έλληνας έχει βαθιά ριζωμένο το γονίδιο της πατρίδας, πάντα γυρνά σε αυτήν δε μπορεί χωρίς αυτήν. Στο εξωτερικό με 2000 το μήνα τι ζωή θα κάνεις; Μέχρι και οι γιατροί γυρίζουν πίσω, κάθονται για πρακτική κλπ σε νοσοκομείο στη Γερμανία στην ειδίκευση τους, γυρίζουν, ανοίγουν γραφείο και χεζονται στο τάληρο. Τι να σου προσφέρει η Νορβηγία; Ή η Σουηδία που είναι ένα γκέτο; Πολύ λίγοι ασπάζονται το εξωτερικό και αυτοί είναι άνθρωποι που γρήγορα εναρμονίζονται με τον τρόπο ζωής της τάδε χώρας.
Καλύτερα να μιλάς για τον εαυτό σου παλληκάρι.

Ξέρω δεκάδες άτομα που μένουμε εξωτερικό και μόνο για διακοπές πάμε Ελλάδα.

Και μάλλον δεν έχεις ιδέα για τι μιλάς. Ποιος γυρνάει πίσω και χεζεται στο ταληρο;; Ίσως ένας στους 100 και αν.
Ξέρω τουλάχιστον 3 παιδιά που ζούσαν εξωτερικό, γύρισαν στο μπουρδελο και μέσα στο εξάμηνο ξαναεφυγαν έξω.
Αν δεν είσαι εργατακι και έχεις κάποια καλή ειδικότητα δεν γυρνάς για κανένα λόγο πίσω.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Να τη η κωλοτούμπα, όσοι γαμούσαμε στα 90's-00's στα μαγαζιά που ο Λάκης δεν πήγαινε γιατί δεν ήξερε κανένα και δεν έβρισκε να γαμήσει, απαγορεύεται να παντρευτούμε γιατί ........είχαμε καβάτζες και απαγορεύεται να φύγουμε από τις χαβούζες και να πάμε στα εξωτικά Χανιά.

Τι εξωτικό έχουν ρε γίδι ;;
Τα κωλόμπαρα που παίζουν απ έξω μόνο μαύρα ζανταρισμένα 4Χ4 και μπαίνεις μόνο με ... μαύρο ποκάμισο;
Φουμάρεις μπάφο ;;;;

Είμαι ειλικρινής. Έχω πει ότι καμάκι σε άσχετες άρχισα να κάνω λίγο μετά τα 20.
Έτυχε να έχω κλείσει τα 20 , όταν είχε μπει η δεκαετία του 1990 !!!!!!

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ, ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ;;; ΟΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΕΛΑΤΗΣ , ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙ
ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ... ΥΠΟΓΑ ;;;;;

Μεγάλη δαπάνη, πολύς κόσμος και μέτρια αποτελέσματα.
Δεν λέω ότι δεν μπορούσε να γίνει ....
Αλλά αν κάποιος μπορούσε να το κάνει αυτό ΜΟΝΟ ΠΣ που είχε κόσμο βέβαια,
ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ .


Οπότε γιατί να πάει εκεί ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΣΤΙΣ ΧΑΜΟΥΡΕΣ ;;;;
Οι εργαζόμενοι εκεί ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΓΑΜΑΓΑΝ.
Οπουδήποτε αλλού , γινόταν πάντα περισσότερο παιχνίδι
ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΩΛΟΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΑΧΤΕΣ .... ΕΚΑΝΑΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑΪΖΑΝ.
Και πολλοί βλάκες νέοι τότε, ΕΤΡΩΓΑΝ ΤΗ ΦΟΛΑ. Όχι εγώ όμως !!!!!



Που είναι τώρα όλοι ;;;
ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ !!!!!!!

Κανένα μαγαζί στην αθήνα δεν έχουν !!!!!!!!
Και μύκονο .... τον πούλο ....

Ακόμη χειρότερα οι παρατρεχάμενοι !!!!!!

Εγώ , μάζευα τηλέφωνα και στο αναγνωστήριο της ιατρικής , πίσω από το ... άγαλμα του ιπποκράτη
και στο αναγνωστήριο της λέσχης στην ιπποκράτους ....

Οπότε .... τις υπόγες και τα κλαμπ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ.

Και γλύτωνα και τις μουσική που έπαιζε εκεί ρε πούστη ... πολύ χαμηλό επίπεδο .......


[size=14pt]Πιάναν τόπο καλύτερα τύπε τα λεφτά που ΕΦΑΓΑ ΣΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ.
ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.[/size]

[size=17pt]
Αυτά που έφαγα σε ... μπουκάλια και κανάτες
ΣΤΑ ΚΩΛΟΜΑΓΑΖΑ , τα μετανιώνω !!!!!!![/size]


Αυτό το μήνυμα περνάω και στους νεότερους !!!!!!!

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΟΜΩΣ !!!!!!!!!!

Βρες μου ... μαγαζί με ουρά τώρα και πόρτα να πάω !!!!!!!!
ΨΟΦΗΣΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ .

ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ.

Δεν λείπουν από κανέναν.
Δεν τους έχει κανείς ανάγκη.


ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ .
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τι εξωτικό έχουν ρε γίδι ;;
Τα κωλόμπαρα που παίζουν απ έξω μόνο μαύρα ζανταρισμένα 4Χ4 και μπαίνεις μόνο με ... μαύρο ποκάμισο;
Φουμάρεις μπάφο ;;;;





Οι εργαζόμενοι εκεί ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΓΑΜΑΓΑΝ.

Εντάξει τύπε, εξωτικό είναι μόνο το μετάξι.





Α γειά σου λοιπόν, συμφωνήσαμε επιτέλους, απλά κάποιοι ήταν στην απ έξω. :hi:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τύπε .... είχες ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό νέος, με παρέα άλλους νέους ;;;
ΟΧΙ ΖΕΥΓΑΡΙ , ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ.
Να δεις πως γινόταν το παιχνίδι σε όλο τον άλλο κόσμο ;;;;


Μια φιλική ερώτηση κάνω ....

Γιατί αν ο κόσμος σου ήταν το wild rose και το privilege , είναι σαν να προσπαθώ να μιλήσω με κάποιον που μιλάει μόνο κινέζικα ....

Υ.Γ. Επειδή ... έχω κάτι μεροκαματάκια να κάνω, των 5 και 10 λεπτών ... θα μπω μετά τις 13.30 πάλι .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom