Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (0 μέλη και 25 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πρωτες δουλειες παντα σε γαμανε, σε οποιαδηποτε χωρα.

Ασε που Ολλανδια ειναι λιγο πικρα. Περασα 1.5 χρονο χαλια.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Καλά βρε κακομοιρη επειδή εσυ δεν εχεις κουζίνα πρεπει να μην έχουν κ οι αλλοι  :2funny:.
  Λεφτα εβαλα οσα πηρα σε ενα μηνα οχι οσα μάζευα σε 2 χρονια  όπως εσυ:2funny: καινεπειδη ο αλλος ο βλακας ελεγε οτι τα 500αρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου σας εβαλα και στην τράπεζα φωτο που νου έδιναν 500άρικα.
  500άρικο εχεις πιασει ποτέ στα χέρια σου κακομοίρη? :2funny:
 Η κουζίνα μου είναι στο ίντερνετ γιατι τραβάω τα βιντεάκια  :2funny:εχει εκατομμύρια views  :2funny:.
 Αυτές της φωτο της εχω ξαναβάλει ολο το σπιυι μου υπαρχει σε παλαιότερα ποστ.
  Εκτός αυτού άτομα από το σάϊτ που έχουν έρθει Αγία Πετρουπολη εχουν κοιμηθεί στην κουζίνα στο ντιβάνι της φωτογραφίας.
 Είσαι πάλι στη δουλεια βλέπω  :2funny:θα είσαι μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:να φυλάς τα γραφεία των Γερμανών:2funny:....και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι Γερμανοί εσυ θα τους ανοίγεις την πόρτα  :2funny:
   Όπως το ειπα κατα της 20.00 πας στη δουλειά κσι φεύγεις το μεσημερι 14.30  :2funny:
  Γκομενες βλεπω δεν εχεις  :2funny:μια μας εβαλες για γκομενα σου κ αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία  από το ιντερνετ:2funny:
Επιτελους

Ψυγειο βρωμικο εξωτερικα
Κουζινα ηλεκτρικη μεστην μπιχλα. Πωπω τι βρωμιαρης που εισαι... βαλε τον μαρκελο να καθαρισει. :2funny: :2funny: :2funny:
Πλυντηριο γερμανικο κ ας κραζεις την γερμανια.
Στο ντουβαρι σεντονι εχεις? Τιναφτορε θα παρεις κ καμμια φωτια. Πλακακια δεν εχετε στην ρωσσια? Αντε ολα εγω θα στα λεω?
Τραπεζι πτυσσόμενο των 20€ κ καλοριφερακι ελεκτρικο απο κατω για τις δυσκολες νυχτες του χειμωνα χαχαχα

Το δυσκολο ειναι το μπανιο...εκει αλλα λογια να αγαπιομαστε χαχαχαχ

Λεγε τι θελεις να βαλω...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ρε συ Μήτσο, γιατί σε πήρε τόσο καιρό να βάλεις 3 φωτογραφίες;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ενώ στο εξωτερικό τι να σε πω... πετάμε απ’ τη χαρά μας. Ο Έλληνας έχει βαθιά ριζωμένο το γονίδιο της πατρίδας, πάντα γυρνά σε αυτήν δε μπορεί χωρίς αυτήν. Στο εξωτερικό με 2000 το μήνα τι ζωή θα κάνεις; Μέχρι και οι γιατροί γυρίζουν πίσω, κάθονται για πρακτική κλπ σε νοσοκομείο στη Γερμανία στην ειδίκευση τους, γυρίζουν, ανοίγουν γραφείο και χεζονται στο τάληρο. Τι να σου προσφέρει η Νορβηγία; Ή η Σουηδία που είναι ένα γκέτο; Πολύ λίγοι ασπάζονται το εξωτερικό και αυτοί είναι άνθρωποι που γρήγορα εναρμονίζονται με τον τρόπο ζωής της τάδε χώρας.
Αυτο ειναι ενα το καλύτερο ποστ σχετικά με το πως ζουνε οι Έλληνες στη δυτική Ευρώπη.
Πρωτες δουλειες παντα σε γαμανε, σε οποιαδηποτε χωρα.

Ασε που Ολλανδια ειναι λιγο πικρα. Περασα 1.5 χρονο χαλια.
Τουλαχιστον τους Ολλανδός τους βρηκα φιλικότερος από τους Γερμανούς  :2funny:θυμάμαι στο Άμστερνταμ τη δεύτερη μέρα ειχα βαρεθεί και δεν ειχεψτιποτ άλλο να δω.

 
Επιτελους

Ψυγειο βρωμικο εξωτερικα
Κουζινα ηλεκτρικη μεστην μπιχλα. Πωπω τι βρωμιαρης που εισαι... βαλε τον μαρκελο να καθαρισει. :2funny: :2funny: :2funny:
Πλυντηριο γερμανικο κ ας κραζεις την γερμανια.
Στο ντουβαρι σεντονι εχεις? Τιναφτορε θα παρεις κ καμμια φωτια. Πλακακια δεν εχετε στην ρωσσια? Αντε ολα εγω θα στα λεω?

Το δυσκολο ειναι το μπανιο...εκει αλλα λογια να αγαπιομαστε χαχαχαχ

Λεγε τι θελεις να βαλω...
Άσε τα χεις βαλει ολα  :2funny:δεν εχεις και τιποτ άλλο να βάλεις ολα τα είδαμε  :2funny:και ολα για σενα τα ξερουμε μέχρι και το ωραριο σου δεν εχεις πλάκα πια,αντιθετα φέρνεις λύπηση.
 Η κουζινα μου ειναι πολύ μεγαλύτερη απο το δωματιο σου  :2funny:.

Εκανε ανακαινιση τυπε  :2funny: :2funny: :2funny:
Αυτες οι φωτογραφίες υπάρχουν σε πιο παλιά ποστ στο σάϊτ,της εχω ξαναβάλει,και το μπανιο μου κάπου υπάρχει.Απορω πως δε τα βρήκατε Το? :2funny:Το μπσνιο μου η τουαλετα μου και η κουζινα υπάρχουν και σε βίντεο για τη μήνυση που θέλουν να μου κάνουν οι Ελεηνίδες  :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αυτο ειναι ενα το καλύτερο ποστ σχετικά με το πως ζουνε οι Έλληνες στη δυτική Ευρώπη.Τουλαχιστον τους Ολλανδός τους βρηκα φιλικότερος από τους Γερμανούς  :2funny:θυμάμαι στο Άμστερνταμ τη δεύτερη μέρα ειχα βαρεθεί και δεν ειχεψτιποτ άλλο να δω.

  Άσε τα χεις βαλει ολα  :2funny:δεν εχεις και τιποτ άλλο να βάλεις ολα τα είδαμε  :2funny:και ολα για σενα τα ξερουμε μέχρι και το ωραριο σου δεν εχεις πλάκα πια,αντιθετα φέρνεις λύπηση.
 Η κουζινα μου ειναι πολύ μεγαλύτερη απο το δωματιο σου  :2funny:.
Αυτες οι φωτογραφίες υπάρχουν σε πιο παλιά ποστ στο σάϊτ,της εχω ξαναβάλει,και το μπανιο μου κάπου υπάρχει.Απορω πως δε τα βρήκατε Το? :2funny:Το μπσνιο μου η τουαλετα μου και η κουζινα υπάρχουν και σε βίντεο για τη μήνυση που θέλουν να μου κάνουν οι Ελεηνίδες  :2funny:

Ο τυπος μια πρωτη δουλεια ειχε και μετα εφυγε. Στην πρωτη δουλεια οπου και αν εισαι, και ντοπιος να εισαι , δε βγαζεις λεφτα. Εγω που ειμαι στη δυτικη Ευρωπη και εχω περασει και απο μπλοκ , προτιμω τη δυτικη Ευρωπη. Αλλα για αρχη, αν εισαι σε κωλο μερος μπορει οντως να ειναι χαλια. Οπως παντου αλλωστε.


Αλλο Αμστερνταμ αλλο υπολοιπη Ολλανδια. Για αμστερνταμ μπορει να γυρναγα εκει. Χαγη δε ξερω τι παιζει αλλα σιγουρα δεν ειναι αμστερνταμ.

Οι Ολλανδοι ειναι λιγοτερο "ντροπαλοι" αλλα τους θεωρω τελειως μαλακες.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ναι ισχυει αυτό που λες. Τώρα που είπες πίκρα... Αύγουστο μήνα δε θα ξεχάσω... ζέστη, ντάλα ήλιο, ξεκινάει μπουρίνι με ήλιο, συνεχίζει πιο έντονο και σηκώνει αέρα. Έχουμε γίνει όλοι μουνι, της άλλης της έχει σηκωθεί το μίνι, δε ξέρει από που να κρυφτεί, φεύγουν ομπρέλες κλπ. Να τρέχουν όλοι να κρυφτούν. Κάπως έτσι πήγε ΟΛΟΣ ο Σεπτέμβριος.

Ολλανδια το καλοκαιρι εχει και τις 4 εποχες σε μια μερα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Καλά βρε κακομοιρη επειδή εσυ δεν εχεις κουζίνα πρεπει να μην έχουν κ οι αλλοι  :2funny:.
  Λεφτα εβαλα οσα πηρα σε ενα μηνα οχι οσα μάζευα σε 2 χρονια  όπως εσυ:2funny: καινεπειδη ο αλλος ο βλακας ελεγε οτι τα 500αρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου σας εβαλα και στην τράπεζα φωτο που νου έδιναν 500άρικα.
  500άρικο εχεις πιασει ποτέ στα χέρια σου κακομοίρη? :2funny:
  Η κουζίνα μου είναι στο ίντερνετ γιατι τραβάω τα βιντεάκια  :2funny:εχει εκατομμύρια views  :2funny:.
  Αυτές της φωτο της εχω ξαναβάλει ολο το σπιυι μου υπαρχει σε παλαιότερα ποστ.
  Εκτός αυτού άτομα από το σάϊτ που έχουν έρθει Αγία Πετρουπολη εχουν κοιμηθεί στην κουζίνα στο ντιβάνι της φωτογραφίας.
  Είσαι πάλι στη δουλεια βλέπω  :2funny:θα είσαι μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:να φυλάς τα γραφεία των Γερμανών:2funny:....και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι Γερμανοί εσυ θα τους ανοίγεις την πόρτα  :2funny:
    Όπως το ειπα κατα της 20.00 πας στη δουλειά κσι φεύγεις το μεσημερι 14.30  :2funny:
  Γκομενες βλεπω δεν εχεις  :2funny:μια μας εβαλες για γκομενα σου κ αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία  από το ιντερνετ:2funny:
Θες καινούργια ταπετσαρία,αυτή έχει κρεμάσει
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
:2funny: :2funny:
  Άσε τα χεις βαλει ολα  :2funny:δεν εχεις και τιποτ άλλο να βάλεις ολα τα είδαμε  :2funny:και ολα για σενα τα ξερουμε μέχρι και το ωραριο σου δεν εχεις πλάκα πια,αντιθετα φέρνεις λύπηση.
Για να γλυτωσεις το λες  
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Καλά βρε κακομοιρη επειδή εσυ δεν εχεις κουζίνα πρεπει να μην έχουν κ οι αλλοι  :2funny:.
  Λεφτα εβαλα οσα πηρα σε ενα μηνα οχι οσα μάζευα σε 2 χρονια  όπως εσυ:2funny: καινεπειδη ο αλλος ο βλακας ελεγε οτι τα 500αρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου σας εβαλα και στην τράπεζα φωτο που νου έδιναν 500άρικα.
  500άρικο εχεις πιασει ποτέ στα χέρια σου κακομοίρη? :2funny:
 Η κουζίνα μου είναι στο ίντερνετ γιατι τραβάω τα βιντεάκια  :2funny:εχει εκατομμύρια views  :2funny:.
 Αυτές της φωτο της εχω ξαναβάλει ολο το σπιυι μου υπαρχει σε παλαιότερα ποστ.
  Εκτός αυτού άτομα από το σάϊτ που έχουν έρθει Αγία Πετρουπολη εχουν κοιμηθεί στην κουζίνα στο ντιβάνι της φωτογραφίας.
 Είσαι πάλι στη δουλεια βλέπω  :2funny:θα είσαι μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:να φυλάς τα γραφεία των Γερμανών:2funny:....και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι Γερμανοί εσυ θα τους ανοίγεις την πόρτα  :2funny:
   Όπως το ειπα κατα της 20.00 πας στη δουλειά κσι φεύγεις το μεσημερι 14.30  :2funny:
  Γκομενες βλεπω δεν εχεις  :2funny:μια μας εβαλες για γκομενα σου κ αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία  από το ιντερνετ:2funny:

Σου φούσκωσε το αυτοκόλλητο στον τοίχο Μήτσε, πιαστο με λίγο τσιροτο

:2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Απλά είναι πολύ παλιά η φωτογραφία.
Δε τρέχει και τίποτα βέβαια.
Γιατι δεν βαζει μια φωτογραφια σημερινη?
Τοσο δυσκολο ειναι?
Αφου ειναι παλια η φωτο τοτε κ η κουζινα θα ειναι σε αθλια κατασταση σημερα.
Δεν το ηξερα πως η φωτο ειναι παλια.

Ενα κλικ την κουζινα κ ενα κλικ το μπανιο. Τοσο δυσκολο πια?

Μονο οτι εχει 3 κινητα κ 5 ταμπλετ γραφει.
Τα ταμπλετ εχουν και καμερα.

Τραβα δυο φωτός ψευταρακη, αντε να σε δω....
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο αν είσαι εντάξει βγάλε τώρα μια φωτογραφία,δεν έχεις κάτι να ντρέπεσαι.Να φαίνεται και η ημερομηνία από το site.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μήτσο ... κανά μασούρι έχει βάλει κανείς από αυτούς που πάνε να στην πούνε ;;;


Ότι hustler & trovadouros31 , είναι το ίδιο άτομο , το ξέρεις έτσι ;;;

Πως ξεγελάνε τους mods είναι περίεργο.

Μπαίνει με τον ένα λογαριασμό από edge
και με τον άλλο με ... opera ;;;

Τόσο αρχάριοι είναι οι υπεύθυνοι ;;;;;
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Γιατι δεν βαζει μια φωτογραφια σημερινη?
Τοσο δυσκολο ειναι?
Αφου ειναι παλια η φωτο τοτε κ η κουζινα θα ειναι σε αθλια κατασταση σημερα.
Δεν το ηξερα πως η φωτο ειναι παλια.

Ενα κλικ την κουζινα κ ενα κλικ το μπανιο. Τοσο δυσκολο πια?

Μονο οτι εχει 3 κινητα κ 5 ταμπλετ γραφει.
Τα ταμπλετ εχουν και καμερα.

Τραβα δυο φωτός ψευταρακη, αντε να σε δω....
κόλλημα με της φώτο έφαγες φουκαρά  :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Φώτο από διαμέρισμα ζητήσαμε δεν έβαλες, φώτο από γκόμενά ούτε, φώτο από αμάξι στα όνειρα σου  :jerking: φώτο από ταξίδια ούτε καν :2funny: μας έχεις βάλει 2, μια που τρως γαρίδες σαν οι οικοδόμοι στην Ελλάδα  :2funny: με μπύρα αμστελ, και μια που πίνεις μπύρα και βλέπεις αγώνα στην Ελλάδα, που μέσα σου μακάρι να μπορούσες να επιστρέψεις αλλά είναι αδύνατο εξαιτίας της πρώην και της τράπεζας  :2funny: και πόσες άλλες αιτήσεις για φώτο σου έχει κάνει ο κλώνος μου και εχεις κάνει την πάπια  :jerking: ο μήτσος ανέβασε πολλές φώτο και μια φορά που δεν ανεβάζει κάτι σκατε από το κακό σας  :jerking: ανέβασες φωτοσοπ με πολλά χαρτονόμισματα ενώ του κλώνου μου είναι ορίτζιναλ η φώτο με τα 2000 κάτι περίπου  :2funny: τι άλλο να πω, βάλε εσύ πρώτα αμάξι και γκόμενά και θα σου βάλει ο μήτσος οτι θες μετά, αλλά δεν το κόβω, η δεν θα βάλεις καθόλου, η θα βάλεις ψεύτικες  :jerking: όπως ο μελλοντικός sugarbaby του τραππυσταρα που έβαλε σκάφος που τέτοιο έχει μόνο ο εμιρης του καταρ :jerking: καλά ούτε καν baby πρέπει να ναι, 40αρης έχω ακούσει ότι είναι  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom