Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 84 άτομα (0 μέλη και 84 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Φίλε είσαι από το πρωί ως το βράδυ εδώ μέσα. Να σε ρωτήσω με όλο το θάρρος, τι δουλειά κάνεις; Γιατί μου κάνει εντύπωση. Εκτός αν είσαι εισοδηματίας, πάσο.
καθηγητής μαλακιας ειναι ο Λακης.
παραδιδει ιντερνετικα μαθηματα καθημερινά
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
καθηγητής μαλακιας ειναι ο Λακης.
παραδιδει ιντερνετικα μαθηματα καθημερινά

Σε ξεκωλιάσαμε τότε με το σαβίδη με εκείνα τα posts για το ... χαλάνδρι !!!!!!!

Ψόφησες.

Θα τα θυμάσαι δεκαετίες που θα σε γαμάνε στη δουλειά και θα κλαις ...

Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ.
Θα ξυπνάς τα βράδια και θα σκούζεις !!!!!!!

ΚΑΡΙΟΛΗΔΕΣ ΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΑΒ .... ΜΕ ΞΕΚΩΛΙΑΣΑΤΕ !!!!!!!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Λάκη φήμες λένε πως δεν σου κάνει κου-κου,σου φεύγουνε τα τσίσα λέει...
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Σε ξεκωλιάσαμε τότε με το σαβίδη με εκείνα τα posts για το ... χαλάνδρι !!!!!!!

Ψόφησες.

Θα τα θυμάσαι δεκαετίες που θα σε γαμάνε στη δουλειά και θα κλαις ...

Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ.
Θα ξυπνάς τα βράδια και θα σκούζεις !!!!!!!

ΚΑΡΙΟΛΗΔΕΣ ΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΑΒ .... ΜΕ ΞΕΚΩΛΙΑΣΑΤΕ !!!!!!!
δεν τα εχω διαβασει καν.
δεν εχω καμια σχεση με το χαλανδρι.
αλλα με διαλυσατε!
πρεπει να κοψεις την πρωινη και τη βραδυνη.
συνεχισε να βαρας μεσημεριανη και απογευματινη μην παθεις συνδρομο στερησης
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
δεν εχω καμια σχεση με το χαλανδρι.

Που μένεις τύπε ;;;
μελίσσια ;;;

ή είσαι μεγιστάνας των βριλησσίων ;;;;;

Ταπείνωσε τα σκουλήκια που μένουν δυτική αττική, μενίδι , λιόσσια κτλ !!!

Δώσε πόνο !

Βάλε φωτό από τις εξατμίσεις ενός παγκάνι από αυτά που είναι στη διπλανή θέση στάθμευσης
του δικού σου κόρσα
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Που μένεις τύπε ;;;
μελίσσια ;;;

ή είσαι μεγιστάνας των βριλησσίων ;;;;;

Ταπείνωσε τα σκουλήκια που μένουν δυτική αττική, μενίδι , λιόσσια κτλ !!!

Δώσε πόνο !

Βάλε φωτό από τις εξατμίσεις ενός παγκάνι από αυτά που είναι στη διπλανή θέση στάθμευσης
του δικού σου κόρσα
Σε χαρτοκουτο στο κέντρο μενω.
Ποτε Μεταξουργείο,ποτε Εξάρχεια.
Ανάλογα την εποχη.
Μετακινουμαι με τα πόδια, γι'αυτό δεν ειμαι ενα αποκρουστικό αγυμναστο ζελέ οπως εσυ
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Δούλεψα 1 χρόνο Ολλανδία, έφαγα βροχή και σαλάμι με το κιλό. Δεν θα σας το πρότεινα με τίποτα, καλύτερα Ελλάδα με 800€ παρά εξωτερικό με 2000€. Το ενοίκιο, η ασφάλεια, το φαγητό, πάλι ταπί μένεις. Εδώ τουλάχιστον μιλάς την γλώσσα σου, έχεις τον ήλιο σου, το χαμόγελο σου και δικούς σου ανθρώπους να βγεις έξω, να περάσεις καλά και να στηριχτείς στις δυσκολίες.
Τι δουλειά τύπε;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητράκη, οι γκασταρμπάιτερ έχουν 2 βασικά προβλήματα. Δεν έχουν όχημα κ πάνε με τα πόδια ή με το λεωφορείο και δεν έχουν δική τους τουαλέτα στο οικοτροφείο. Πρότεινε τους το όχημα της φωτό, να λύσουν κ τα 2 προβλήματα.
:2funny:κ εγώ αυτό κατάλαβα ότι η τουαλετα γ αυτους είναι μεγάλη πολυτέλεια:2funny:
 Χτες βρήκαμε το ωράριο του  :2funny:παει στη δουλεια στις 20.00 δουλεύει μέχρι της 5.00-6.00 το πρωϊ κει μετα πιάνει πσλι δουλειά κατά της 9.00 και φεύγει κατα της 14.30 .Τη νύχτα  είναι μέσα στο σάϊτ και απαντάει αμεσως τη μερα αν δεν απαντήσει  αμεσως απαντάει μέσα σε 20-30 λεπτά.
  Σήμερα σν ειδες εβαλε ενα ποστ αποθηκευμένο κατα της 15.40 για να δείξει ότι δεν ειναι ετσι  :2funny:Το πιθανότερο ειναι να παρακάλεσε κάποιον να μπει στο λογαριασμό του και να βαλει αυτο το ποστ γιατί εκείνη την ώρα 14.30-20.00 αυτος κοιμάται γιατί της άλλες ώρες δουλευει  :2funny:
  Εγω σε όλα αυτα  εχω απαντήσει και λεφτα εχω βάλει και τουαλέτες και μπάνια  :2funny:.
  Κρίμα που μαζεύτηκε και δε γράφει γιατι είχε πολύ  :2funny:κάθε φορα πήγαινε να το παίξει μαγκας
ξεφτιλιζόνταν  :2funny:

  Αυτό το ποδήλατο ειναι φοβερή εφεύρεση  :2funny: στο ρεπό του πηγε με το λεοφωρειο κει λογικά θα εδωσε 3-4 ευρω πηγαιν έλα ενώ με αυτό θα πήγαινε τσάμπα  :2funny:και αν έχει πολύ κόσμο στην τουαλετα θα πηγαίνει στο ποδήλατο  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
:2funny:κ εγώ αυτό κατάλαβα ότι η τουαλετα γ αυτους είναι μεγάλη πολυτέλεια:2funny:
  Χτες βρήκαμε το ωράριο του  :2funny:παει στη δουλεια στις 20.00 δουλεύει μέχρι της 5.00-6.00 το πρωϊ κει μετα πιάνει πσλι δουλειά κατά της 9.00 και φεύγει κατα της 14.30 .Τη νύχτα  είναι μέσα στο σάϊτ και απαντάει αμεσως τη μερα αν δεν απαντήσει  αμεσως απαντάει μέσα σε 20-30 λεπτά.
  Σήμερα σν ειδες εβαλε ενα ποστ αποθηκευμένο κατα της 15.40 για να δείξει ότι δεν ειναι ετσι  :2funny:Το πιθανότερο ειναι να παρακάλεσε κάποιον να μπει στο λογαριασμό του και να βαλει αυτο το ποστ γιατί εκείνη την ώρα 14.30-20.00 αυτος κοιμάται γιατί της άλλες ώρες δουλευει  :2funny:
  Εγω σε όλα αυτα  εχω απαντήσει και λεφτα εχω βάλει και τουαλέτες και μπάνια  :2funny:.
  Κρίμα που μαζεύτηκε και δε γράφει γιατι είχε πολύ  :2funny:κάθε φορα πήγαινε να το παίξει μαγκας
ξεφτιλιζόνταν  :2funny:

  Αυτό το ποδήλατο ειναι φοβερή εφεύρεση  :2funny: στο ρεπό του πηγε με το λεοφωρειο κει λογικά θα εδωσε 3-4 ευρω πηγαιν έλα ενώ με αυτό θα πήγαινε τσάμπα  :2funny:και αν έχει πολύ κόσμο στην τουαλετα θα πηγαίνει στο ποδήλατο  :2funny:
Πότε εβαλες φωτο κουζινα ρε ψευτρονι
Πότε εβαλες μπανιο ολοκληρο ρε απατεωνα??

Χαχαχχαχ

Πότε εβαλες λεφτα περισσοτερα απο μενα βρε μικρουλη?

Τσαρε απο τα λιντλ χαχαχαχχα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Χρηματοοικονομικά. Συνάδελφοι άχρηστοι, το γραφείο μου κάθε μέρα γεμάτο πάκους, εξαιρετικό περιβάλλον. Η δουλειά σαν αντικείμενο δεν με λύγισε, η ψυχρότητα τους ναι. Έβγαινα στις 11 το βράδυ και δεν υπήρχε ψυχή... πέρα από ένα - δυο τρελούς με ποδήλατα και κάτι μαύρους που έβγαζαν τα σκουπίδια έξω. Στην κεντρική πλατεία και γύρω από τα campus είχε κόσμο, μέχρι εκεί.
Τι να σου πω ρε φίλε.Ο καθένας έχει και διαφορετικά όρια.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πότε εβαλες φωτο κουζινα ρε ψευτρονι
Πότε εβαλες μπανιο ολοκληρο ρε απατεωνα??

Χαχαχχαχ

Πότε εβαλες λεφτα περισσοτερα απο μενα βρε μικρουλη?

Τσαρε απο τα λιντλ χαχαχαχχα
Καλά βρε κακομοιρη επειδή εσυ δεν εχεις κουζίνα πρεπει να μην έχουν κ οι αλλοι  :2funny:.
  Λεφτα εβαλα οσα πηρα σε ενα μηνα οχι οσα μάζευα σε 2 χρονια  όπως εσυ:2funny: καινεπειδη ο αλλος ο βλακας ελεγε οτι τα 500αρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου σας εβαλα και στην τράπεζα φωτο που νου έδιναν 500άρικα.
  500άρικο εχεις πιασει ποτέ στα χέρια σου κακομοίρη? :2funny:
 Η κουζίνα μου είναι στο ίντερνετ γιατι τραβάω τα βιντεάκια  :2funny:εχει εκατομμύρια views  :2funny:.
  Αυτές της φωτο της εχω ξαναβάλει ολο το σπιυι μου υπαρχει σε παλαιότερα ποστ.
  Εκτός αυτού άτομα από το σάϊτ που έχουν έρθει Αγία Πετρουπολη εχουν κοιμηθεί στην κουζίνα στο ντιβάνι της φωτογραφίας.
 Είσαι πάλι στη δουλεια βλέπω  :2funny:θα είσαι μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:να φυλάς τα γραφεία των Γερμανών:2funny:....και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι Γερμανοί εσυ θα τους ανοίγεις την πόρτα  :2funny:
   Όπως το ειπα κατα της 20.00 πας στη δουλειά κσι φεύγεις το μεσημερι 14.30  :2funny:
  Γκομενες βλεπω δεν εχεις  :2funny:μια μας εβαλες για γκομενα σου κ αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία  από το ιντερνετ:2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200715-230455_Gallery.jpg
    Screenshot_20200715-230455_Gallery.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 35
  • Screenshot_20200715-230435_Gallery.jpg
    Screenshot_20200715-230435_Gallery.jpg
    972,8 KB · Εμφανίσεις: 34
  • Screenshot_20200715-230422_Gallery.jpg
    Screenshot_20200715-230422_Gallery.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 38

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Καλά βρε κακομοιρη επειδή εσυ δεν εχεις κουζίνα πρεπει να μην έχουν κ οι αλλοι  :2funny:.
  Λεφτα εβαλα οσα πηρα σε ενα μηνα οχι οσα μάζευα σε 2 χρονια  όπως εσυ:2funny: καινεπειδη ο αλλος ο βλακας ελεγε οτι τα 500αρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου σας εβαλα και στην τράπεζα φωτο που νου έδιναν 500άρικα.
  500άρικο εχεις πιασει ποτέ στα χέρια σου κακομοίρη? :2funny:
 Η κουζίνα μου είναι στο ίντερνετ γιατι τραβάω τα βιντεάκια  :2funny:εχει εκατομμύρια views  :2funny:.
 Αυτές της φωτο της εχω ξαναβάλει ολο το σπιυι μου υπαρχει σε παλαιότερα ποστ.
  Εκτός αυτού άτομα από το σάϊτ που έχουν έρθει Αγία Πετρουπολη εχουν κοιμηθεί στην κουζίνα στο ντιβάνι της φωτογραφίας.
 Είσαι πάλι στη δουλεια βλέπω  :2funny:θα είσαι μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:να φυλάς τα γραφεία των Γερμανών:2funny:....και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι Γερμανοί εσυ θα τους ανοίγεις την πόρτα  :2funny:
   Όπως το ειπα κατα της 20.00 πας στη δουλειά κσι φεύγεις το μεσημερι 14.30  :2funny:
  Γκομενες βλεπω δεν εχεις  :2funny:μια μας εβαλες για γκομενα σου κ αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία  από το ιντερνετ:2funny:
Τι μου θύμησες...Πριν 4-5 χρόνια είχα πεταχτεί τράπεζά για κάτι πληρωμές και βαστούσα και ένα πεντακοσαρικο! Με πλησιάζει ένας από την ουρά και μου λέει "Νεαρέ να το δω λίγο" και το έπιασε και το έβλεπε σαν να ήταν αντικείμενο...εξωγήινου πολιτισμου :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ενώ στο εξωτερικό τι να σε πω... πετάμε απ’ τη χαρά μας. Ο Έλληνας έχει βαθιά ριζωμένο το γονίδιο της πατρίδας, πάντα γυρνά σε αυτήν δε μπορεί χωρίς αυτήν. Στο εξωτερικό με 2000 το μήνα τι ζωή θα κάνεις; Μέχρι και οι γιατροί γυρίζουν πίσω, κάθονται για πρακτική κλπ σε νοσοκομείο στη Γερμανία στην ειδίκευση τους, γυρίζουν, ανοίγουν γραφείο και χεζονται στο τάληρο. Τι να σου προσφέρει η Νορβηγία; Ή η Σουηδία που είναι ένα γκέτο; Πολύ λίγοι ασπάζονται το εξωτερικό και αυτοί είναι άνθρωποι που γρήγορα εναρμονίζονται με τον τρόπο ζωής της τάδε χώρας.

2000 ειναι λιγα για ολλανδια. Ειναι τιποτα για αμστερναμ , αλλα παλευεται σε αλλη πολη. Που ησουν τυπε? Φανταζομαι μια πρωτη δουλεια ηταν?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τι μου θύμησες...Πριν 4-5 χρόνια είχα πεταχτεί τράπεζά για κάτι πληρωμές και βαστούσα και ένα πεντακοσαρικο! Με πλησιάζει ένας από την ουρά και μου λέει "Νεαρέ να το δω λίγο" και το έπιασε και το έβλεπε σαν να ήταν αντικείμενο...εξωγήινου πολιτισμου :2funny:
Μα και ο Βλάκας ο Ακαποέϊρα  :jerking:που το παίζει ξερόλας και ταξιδεμένος έγραψε ότι τα 500αρικα δε κυκλοφορούν πια  :jerking:και οτι τα εβγαλα από το σεντουκι μου  :jerking:μερα απο 7-8 μερες οταν πηρα λεφτα σας εβαλα φωτο από την τράπεζα που μου έδιναν 500άρικα  :2funny:
  Ο γκαστερμπάϊτερ δεν πρέπει να έχει πιάσει στα χέρια του 500άρικο  :2funny: καλα δε ντράπηκε να μας βάλει φωτο δεκαρικα και εικοσαρικα?Άσε που μπορεί να μάζεψαν ολοι οι συγκάτοικοι του τα λεφτα και να του τα έδωσαν να τα φωτογραφίσει  :2funny: φενεται στη φωτογραφία ότι ειναι από διαφορετικούς πάκους  :2funny:εχει και από τη μια και από την άλλη μεριά δεκαρικα.
  Αν πρόσεξες η κουζίνα μου που είναι 12.5-12.8 τετραγωνικα ειναι πολυ μεγαλύτερη από το δωμάτιο που νοικιάζει ο γκαστερμπάϊτερ :2funny:που δεν ειναι πάνω απο 7-8 τετραγωνικα  :2funny:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ενώ στο εξωτερικό τι να σε πω... πετάμε απ’ τη χαρά μας. Ο Έλληνας έχει βαθιά ριζωμένο το γονίδιο της πατρίδας, πάντα γυρνά σε αυτήν δε μπορεί χωρίς αυτήν. Στο εξωτερικό με 2000 το μήνα τι ζωή θα κάνεις; Μέχρι και οι γιατροί γυρίζουν πίσω, κάθονται για πρακτική κλπ σε νοσοκομείο στη Γερμανία στην ειδίκευση τους, γυρίζουν, ανοίγουν γραφείο και χεζονται στο τάληρο. Τι να σου προσφέρει η Νορβηγία; Ή η Σουηδία που είναι ένα γκέτο; Πολύ λίγοι ασπάζονται το εξωτερικό και αυτοί είναι άνθρωποι που γρήγορα εναρμονίζονται με τον τρόπο ζωής της τάδε χώρας.

Θεωρώ ότι ο καθένας όταν γνωρίζει τι ζητάει περνάει καλά.Το εάν κάποιος είναι έξω και δεν πετάει απ'την χαρά του, είναι καθαρά δικό του θέμα.

Επίσης η μιζέρια που βγάζει ο Έλληνας στην Ελλάδα σε τραβάει προς τα κάτω, ενώ έξω όσο και να μιζεριασει κανείς η κατάσταση σε ωθεί να εξελιχθεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom