Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
:happy: :happy: :happy: :happy:

Το ζευγάρι της χρονιάς!!!
 

Συνημμένα

  • kefalas me skoyfo (2).jpg
    kefalas me skoyfo (2).jpg
    32,3 KB · Εμφανίσεις: 34
  • 20200712_161200.jpg
    20200712_161200.jpg
    19,4 KB · Εμφανίσεις: 22

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Που το 'κονομησες αυτό το αλογατο ρε Μητσακο?

10 πόντους πιο ψηλή από τη σιδερώστρα είναι?  :2funny:



Υ.Γ. Μητσε αυτή τη μπριζα να την προσέχεις. Μετά τους υδραυλικούς και οι Ρώσοι ηλεκτρολόγοι αποδεικνυονται μεγάλοι μάστορες. Εμείς για το καλό σου ενδιαφερόμαστε  :rockon:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Τι λες τωρα ... αν εχεις λεφτα δεν υπαρχει καλυτερο μερος
δηλ που δεν ειναι βαρετη? στην Γερμανια η στην Ισπανια που αναφερεις(εκει να δεις αριστεριστες  :grin:) ... αν ειναι δυνατον

Αν εχεις μυρια μια χαρα ειναι η Νεα Υορκη ... μην τρελλαθουμε
Βοστωνη ειναι πιο ησυχα και για αυτο θα την επελεγα
αναλογα τι ζηταει ο καθενας ,τα παντα μπορεις να βρεις και να κανεις σε αυτη την χωρα


Αμερικη θα ζουσα μονο στο Τεξας και μακρια απο Αουστιν κλπ αριστερολιμπεραλ καφροπολεις.Πουθενα αλλου.Απο ευρωπη μονο Ισπανια και φυσικα οχι Βαρκελωνη.Η χωρα εχει τα παντα ολες τις season και απο μουνια λεφτα να εχεις.Λατινες,Ρουμανες,Σλαβες,Ισπανιολες,γυφτορομα κλπ.Απο κουζινα σαν την ελληνικη με ποικιλια.Ιμπιζα και διπλα σου εχεις Γαλλια και ολοκληρη την Ευρωπη για ταξιδια.Να μην βαλω μεσα και το ποδοσφαιρο που θα βλεπεις ματσαρες.Ειναι σαν την Ελλαδα αλλα πιο μεγαλη και με σαφως περισσοτερα πραγματα να κανεις και να δεις.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Αυτή την Ασιάτισσα που έβαλε ο μήτσος και την λέτε άσχημη, και ότι φοράει περούκα, με αυτήν μίλησε ο μήτσος προχτές, έδειξε της μάπες σας έναν έναν, και η κοπέλα φρικαρε, τι φουκαράδες είναι αυτοί είπε  :2funny: :2funny: :2funny: φανταστείτε κάποια που θεωρείτε εσείς μέτρια στην Ρωσία δεν γύρνα ούτε να σας κοιτάξει  :2funny:
εχεις δικιο ευσι ειναι
Εχει σκασει ο δασκαλος ιωσηφ τροβαδουρος που γαμαει ο Ντιμας τετοιο ξερολουκουμο κι αυτος τον παιζει με τσοντες στην τβ
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
εχεις δικιο ευσι ειναι
Εχει σκασει ο δασκαλος ιωσηφ τροβαδουρος που γαμαει ο Ντιμας τετοιο ξερολουκουμο κι αυτος τον παιζει με τσοντες στην τβ

:2funny: :2funny: :2funny: :respect:

Έχει και άλλη...καλύτερη, αλλά την πιάσανε να κλέβει πορτοφόλια στο μετρό...
08072020-gada_dimosiop_klopes031.jpg
 

Συνημμένα

  • to sourgelo tou dimitraki.jpg
    to sourgelo tou dimitraki.jpg
    63 KB · Εμφανίσεις: 32

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Αμερικη θα ζουσα μονο στο Τεξας και μακρια απο Αουστιν κλπ αριστερολιμπεραλ καφροπολεις.Πουθενα αλλου.Απο ευρωπη μονο Ισπανια και φυσικα οχι Βαρκελωνη.Η χωρα εχει τα παντα ολες τις season και απο μουνια λεφτα να εχεις.Λατινες,Ρουμανες,Σλαβες,Ισπανιολες,γυφτορομα κλπ.Απο κουζινα σαν την ελληνικη με ποικιλια.Ιμπιζα και διπλα σου εχεις Γαλλια και ολοκληρη την Ευρωπη για ταξιδια.Να μην βαλω μεσα και το ποδοσφαιρο που θα βλεπεις ματσαρες.Ειναι σαν την Ελλαδα αλλα πιο μεγαλη και με σαφως περισσοτερα πραγματα να κανεις και να δεις.
αν ειναι σαν ελλαδα να μην περασουμε ουτε απ εξω τυπε
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
αν ειναι σαν ελλαδα να μην περασουμε ουτε απ εξω τυπε


Μιλαω για ποιοτητα ζωης φιλε.Αν περιμενεις νοσοκομεια,σχολεια,συγκοινωνιες,δρομους και υπηρεσιες αστο.Ειναι κατι σαν το Ελλαδισταν.Αλλα απο φαγητο,κλιμα,ζωη,κοσμο,κοινωνια,διασκεδαση,γυναικες κλπ ειναι τοπ.Αν θες σοβαρο κρατος και να εισαι σπιτι δουλεια και υπνο τοτε πας Γερμανια,Ολλανδια,και σκανδιναβια.Αλλα εκει θα κανεις ενα χαρακιρι να γλιτωσεις απο την ρουτινα την οποια θα σιχαθεις σε χρονο ντετε...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ρε εσείς, είστε άδικοι με τον Δημητράκαρο.

Εγώ βλέπω ότι άλλαξε σεντόνια.

Δηλαδή μπορεί να έχει περισσότερα από 2 ζευγάρια.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ρε Βαλ το καλοριφέρ στην πρίζα να φάει πιροσκί με την ησυχία του το κορίτσι  :vomit:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200712-214523.png
    Screenshot_20200712-214523.png
    656,4 KB · Εμφανίσεις: 28

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
ξεροχυνω με μεγα μυστη δημητρακη :wanker:
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Μιλαω για ποιοτητα ζωης φιλε.Αν περιμενεις νοσοκομεια,σχολεια,συγκοινωνιες,δρομους και υπηρεσιες αστο.Ειναι κατι σαν το Ελλαδισταν.Αλλα απο φαγητο,κλιμα,ζωη,κοσμο,κοινωνια,διασκεδαση,γυναικες κλπ ειναι τοπ.Αν θες σοβαρο κρατος και να εισαι σπιτι δουλεια και υπνο τοτε πας Γερμανια,Ολλανδια,και σκανδιναβια.Αλλα εκει θα κανεις ενα χαρακιρι να γλιτωσεις απο την ρουτινα την οποια θα σιχαθεις σε χρονο ντετε...

Ισπανοί αν και δεν έχω γνωρίσει πάνω από δύο και όχι τίποτα πολλά πολλά να ξέρω τι είναι,αλλά Αγγλία που πήγα ταξιδάκι και μίλησα και με Έλληνες και Ιταλούς έχουν τη χειρότερη γνώμη για αυτούς.Απλά κωλολαός όπως μου είπαν.Το παιζουν φιλικοί και έτσι όμως τις μεγαλύτερες πουστίες σε δουλειές,ίντριγκες και ότι χειρότερο είναι μέσα..Αυτά από όσα μου είπαν άλλοι..
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Αμερικη θα ζουσα μονο στο Τεξας και μακρια απο Αουστιν κλπ αριστερολιμπεραλ καφροπολεις.Πουθενα αλλου.Απο ευρωπη μονο Ισπανια και φυσικα οχι Βαρκελωνη.Η χωρα εχει τα παντα ολες τις season και απο μουνια λεφτα να εχεις.Λατινες,Ρουμανες,Σλαβες,Ισπανιολες,γυφτορομα κλπ.Απο κουζινα σαν την ελληνικη με ποικιλια.Ιμπιζα και διπλα σου εχεις Γαλλια και ολοκληρη την Ευρωπη για ταξιδια.Να μην βαλω μεσα και το ποδοσφαιρο που θα βλεπεις ματσαρες.Ειναι σαν την Ελλαδα αλλα πιο μεγαλη και με σαφως περισσοτερα πραγματα να κανεις και να δεις.
Φιλε οκ δεν θελω να στο χαλασω ,αφου γουσταρεις τοσο την Ισπανια μια χαρα
απλα για να ζησεις εκει καλα και να κανεις αυτα που λες δεν χρειαζονται μυρια ...

Χοντρο πακετο θελει η Αμερικη που ομως ειναι αλλο επιπεδο σε ολα (μην τα ξαναγραφω)

υγ. ρουμανες ,σλαβες ,γυφτορομα ειναι γεματο και το Βουκουρεστι που επισης εχει καλη κουζινα

 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Ισπανοί αν και δεν έχω γνωρίσει πάνω από δύο και όχι τίποτα πολλά πολλά να ξέρω τι είναι,αλλά Αγγλία που πήγα ταξιδάκι και μίλησα και με Έλληνες και Ιταλούς έχουν τη χειρότερη γνώμη για αυτούς.Απλά κωλολαός όπως μου είπαν.Το παιζουν φιλικοί και έτσι όμως τις μεγαλύτερες πουστίες σε δουλειές,ίντριγκες και ότι χειρότερο είναι μέσα..Αυτά από όσα μου είπαν άλλοι..

Και εγω εχω σχηματισει αρνητικη αποψη για Ισπανους, σε αντιθεση με Ιταλους η Πορτογαλους π.χ ( πολη καλη). Αλαζονες, υπεροπτες, κλικαδοροι, ψευτογοηδες. Μη τσουβαλιαζουμε ομως. Εχω γνωρισει και πολυ καλα παιδια. Απλα 1. η αρνητικη εικονα που εχουν λιγοι, κανει τη μεγαλη εντυπωση και δε βλεπεις τη θετικη εικονα των υπολοιπων ( περισσοτερων) και 2. Προφανως ειναι μια συγκεκριμενη κατηγορια καποιοι που πανε στο εξωτερικο .
Την ιδια η χειροτερη εικονα μαλλον μπορει να εχουν καποιοι αλλοι ξενοι για τους Ελληνες π.χ.
Στην ιδια τη χωρα, νομιζω θα εχουν πολλες διαφορες ανα περιφερεια.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οι Ισπανοι ειναι υπεροπτες και μονιμως σε ισπανικες κλικες.

Οσο για τους Ιταλους, αναφορικα με δουλεια τουλαχιστον, τους θεωρω τελειως μπλαμπλαδες μηδεν παραγωγικοτητα και ολο φουμαρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom