Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σημασία έχει ποιος έχει το πάνω χέρι!  Εγώ δέχομαι να κάνω παρέα με ξένο μόνο όταν δέχεται πως είναι για τον πούτσο και μαζί μου ξεστραβώνεται! Είχα έναν Βέλγο που ερχόταν κάθε χρόνο και τον φώναζα για καμάκι μαζί μου! Μια φορά την έπεσα σε κάτι Λιθουανές  και τον φώναξα για το μπάζο!O Μαλάκας στο τέλος την ...παντρεύτηκε και ούτε στο γάμο του δεν με κάλεσε! Μιλάμε για Δυτικούς πιρφόρους μεγατόνων!!  

Στη Γερμανία έκανα παρέα με Γερμανούς έναν Ολλανδό και έναν Νορβηγό που τους είχα συνεχώς στο δούλεμα!
   

 

Θυμάμαι είχα πάει Νορβηγία το 2004 και έκανα καμάκι σε ένα καφέ οπότε έρχεται ένας Νορβηγός και μου λέει ρε φίλε καμακώνεις πολύ καλά τις γκόμενες,από πού είσαι?Μπορείς να μου γνωρίσεις καμία?Αυτές εκεί του λέω μου φαίνεται οτι ψιλογουστάρουνε.Αυτές μου λέει είναι Σουηδέζες στάνταρντ μου λέει.Σίγουρα?Ναι,μου λέει φαίνονται.Τις ρωτάω και ήταν όντως Σουηδέζες.
Αφασία ήταν με το Νορβγηγό να καμακώνουμε μαζί.

Την πιο πολλή πλάκα την είχε ένας Ιάπωνας που ήμασταν μαζί Βιέννη το 1998 σε γκρουπ.Μέναμε σε εστίες φοιτητών και ο Ιάπωνας είχε γίνει κολλητός.Φοβερός αντιγραφέας.Με έβλεπε που καμάκωνα Αυστριακές και έδινε συγχαρητήρια,είσαι πολύ καλός μου λέει.Κάποια στιγμή τον βλέπω να μιλάει σε γκόμενες,να λέει ακριβώς τα ίδια με εμένα με ακριβώς τις ίδιες εκφράσεις και χειρονομίες.Τα είχε ξεπατικώσει όλα.Ηταν και κάτι Ιταλοί με μοδάτο ντύσιμο,τον βλέπω κάποια στιγμή με τα ίδια ακριβώς ρούχα όπως οι Ιταλοί.Μετά μαθήματα χιπ χοπ και να χορεύει χιπ χοπ σαν Αράπης.
Πήγαμε τετραήμερο Βουδαπέστη μπαίνουμε στη ντίσκο Χόστελ και ο τύπος γίνεται ανάρπαστος από τις Ουγγαρέζες.Τέλειο ιταλικό ντύσιμο,ελληνικό καμάκι και να χορεύει σα νέγρος.
Φοβερός στην αντιγραφή είχα κουφαθεί.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Εχω απαντήσει πάρα πολλές φορές σε αυτή την ερώτηση,απαντάω ακόμα μία,δεν έχω πρόβλημα.Έφυγα από Ελλάδα γιατί δεν μου άρεσε η ζέστη και η αγαμία!χειμώνα γύριζα με ένα μπλουζάκι!4 μήνες το χρόνο υπέφερα από την ζέστη  :headbang:και φυσικά ήθελα να γαμάω  :2funny:.Η τότε Ρωσσία δεν έχει καμία σχέση με τώρα.Τότε δεν είχε καθόλου ανέσεις αλλά τότε ημουν 18 ετών και δεν έσκαγα,μόνο ότι έφυγα από Ελλάδα ημουν τρισευτυχησμένος  :).
  Αμέσως κατάλαβα ότι εδώ χωρίς διαμέρισμα και διαβατήριο είσαι σαν νεκρός!Έβαλα αυτούς τους 2 στόχους και τους πέτυχα,και τώρα μένω εδώ στον παράδεισο  :).
Δηλάδη εσύ καλά έκανες αλλά οι άλλοι  κάνουν λάθος.Παρόλο που κάνουν το ίδιο πράγμα,και χωρίς να τους βοηθάνε οικονομικά απο την Ελλάδα. Οκ.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Το μελλον ειναι η Αφρικη. Η πιο ενδιαφερουσα ηπειρος αυτη τη στιγμη στον πλανητη
Αν ειχα 20.000.000 ευρω, μπορει και να τα επενδυα ολα εκει

σε προλαβαν οι κινεζοι

λογω διαφθορας μπορει να τα εχανες και να κατεληγες σε τοπικη φυλακη
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
σε προλαβαν οι κινεζοι

λογω διαφθορας μπορει να τα εχανες και να κατεληγες σε τοπικη φυλακη

Εχει πραμα για ολους τυπε.
Σε αντιθεση με Ευρωποαμερικες που ειναι ολα πιασμενα.

Το παν ειναι να μαθεις να λαδωνεις σε τετοιες χωρες, οπου το κατα κεφαλην ΑΕΠ ειναι κατω απο 2.000 νταλαρσ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
για τουρκο φιλο μας ελεγες
που τον γνωρισες?
Γαμούσα σε ένα σαλόν και με παρακάλεσαν να του πω στα Αγγλικά στο τηλέφωνο πως να βρει το σπίτι  :2funny:μετά έκανα το μεταφραστή του είπα ότι έχει τρεις γκόμενες εκεί,μία που πήδηξα και άλλες δύο.Δε διάλεξε καμία και βγήκαμε έξω μαζί από το σαλόν.
 Αυτός ήταν Τουρκος δευτερης γεννιάς γεννημένος στη Γερμανία.Οι Έλληνες της Γερμανίας που είναι από κάτι χωριά είναι πολύ χειρότεροι από έναν νεό Τούρκο της Κωνσταντινούπολης ή της Σμύρνης.Οι Έλληνες της Γερμανίας είναι εντελώς βλαχαδεροί  :headbang:
Δηλάδη εσύ καλά έκανες αλλά οι άλλοι  κάνουν λάθος.Παρόλο που κάνουν το ίδιο πράγμα,και χωρίς να τους βοηθάνε οικονομικά απο την Ελλάδα. Οκ.
Εγώ έφυγα γιατί δεν μου άρεσε τίποτα στην Ελλάδα,λεφτά είχα,δεν πήγα οικονομικός μετανάστης γιά να δουλέψω γιατί Ελλάδα δεν είχα να φάω.Πήγα φοιτητής,με σκοπό να μείνω μόνιμα.Έχει μεγάλη διαφορά από τους χωριάτες που πήγαν Γερμανία γιάτι δεν είχαν να φάνε.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Εχει πραμα για ολους τυπε.
Σε αντιθεση με Ευρωποαμερικες που ειναι ολα πιασμενα.

Το παν ειναι να μαθεις να λαδωνεις σε τετοιες χωρες, οπου το κατα κεφαλην ΑΕΠ ειναι κατω απο 2.000 νταλαρσ

λαδωμα η λεξη κλειδι αλλα αν χαλάσει το ντιλ θα εισαι τυχερος αν χασεις μονο τα λεφτα σου
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
λαδωμα η λεξη κλειδι αλλα αν χαλάσει το ντιλ θα εισαι τυχερος αν χασεις μονο τα λεφτα σου

Μα δε χρειαζεται να πηγαινεις εκει και να χωνεις το κεφαλι σου στον τροβα.
Ολα γινονται εξ αποστασεως πλεον. Ολη η Αφρικη πλεον εχει σμαρτφον και δουλευει bitcoin, revolut, western union και social media
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Γαμούσα σε ένα σαλόν και με παρακάλεσαν να του πω στα Αγγλικά στο τηλέφωνο πως να βρει το σπίτι  :2funny:μετά έκανα το μεταφραστή του είπα ότι έχει τρεις γκόμενες εκεί,μία που πήδηξα και άλλες δύο.Δε διάλεξε καμία και βγήκαμε έξω μαζί από το σαλόν.
 Αυτός ήταν Τουρκος δευτερης γεννιάς γεννημένος στη Γερμανία.Οι Έλληνες της Γερμανίας που είναι από κάτι χωριά είναι πολύ χειρότεροι από έναν νεό Τούρκο της Κωνσταντινούπολης ή της Σμύρνης.Οι Έλληνες της Γερμανίας είναι εντελώς βλαχαδεροί  :headbang:Εγώ έφυγα γιατί δεν μου άρεσε τίποτα στην Ελλάδα,λεφτά είχα,δεν πήγα οικονομικός μετανάστης γιά να δουλέψω γιατί Ελλάδα δεν είχα να φάω.Πήγα φοιτητής,με σκοπό να μείνω μόνιμα.Έχει μεγάλη διαφορά από τους χωριάτες που πήγαν Γερμανία γιάτι δεν είχαν να φάνε.


περιμενες στο σαλον μεχρι να το βρει?

οποιον συναντας σε μπουρδελο τον βγαζεις για καφε?
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Μα δε χρειαζεται να πηγαινεις εκει και να χωνεις το κεφαλι σου στον τροβα.
Ολα γινονται εξ αποστασεως πλεον. Ολη η Αφρικη πλεον εχει σμαρτφον και δουλευει bitcoin, revolut, western union και social media

πρεπει να πας
να γνωρισεις τον στρατηγο, τον γιο του προεδρου κλπ κλπ
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
πρεπει να πας
να γνωρισεις τον στρατηγο, τον γιο του προεδρου κλπ κλπ

Γνωριζεις τα δεξια τους χερια στο Λονδινο, Παρισι, κλπ
Τα μεγαλα αφεντικα, μονο μεσω skype η zoom
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
περιμενες στο σαλον μεχρι να το βρει?

οποιον συναντας σε μπουρδελο τον βγαζεις για καφε?
τι  :jerking:είπες πάλι  :2funny:είχα γαμίσει 2 φορές είχα ακόμα 10 λεπτά  και με παρακάλεσαν να μιλήσω στο τηλέφωνο,μίλησα,έκανα το μπάνιο μου και όταν βγήκα ήταν στο σαλόνι και με παρακάλεσαν να μεταφρασω του έδειξαν της γκόμενες δεν διάλεξε καμία και φύγαμε μαζί.Απλά πράγματα  :2funny:
   Εδώ δε συναντάς κανέναν πρέπει να πάρεις τηλέφωνο γιά να πας.Απλός έτυχε η φάση  :2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
τι  :jerking:είπες πάλι  :2funny:είχα γαμίσει 2 φορές είχα ακόμα 10 λεπτά  και με παρακάλεσαν να μιλήσω στο τηλέφωνο,μίλησα,έκανα το μπάνιο μου και όταν βγήκα ήταν στο σαλόνι και με παρακάλεσαν να μεταφρασω του έδειξαν της γκόμενες δεν διάλεξε καμία και φύγαμε μαζί.Απλά πράγματα  :2funny:
    Εδώ δε συναντάς κανέναν πρέπει να πάρεις τηλέφωνο γιά να πας.Απλός έτυχε η φάση  :2funny:

σου ειπε οτι ειναι τουρκος και συνεχισες να του μιλας?
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Το μελλον ειναι η Αφρικη. Η πιο ενδιαφερουσα ηπειρος αυτη τη στιγμη στον πλανητη
Αν ειχα 20.000.000 ευρω, μπορει και να τα επενδυα ολα εκει


Αδελφε μου νομιζεις οτι η αφρικη ειναι καμμια independent continent?Φυσικα και οχι.Οι αμερικανοι τα εχουνε ολα υπολογισμενα.Ο θειος μπιλακος γκειτς εχει πολυ μεγαλο φιλανθρωπικο εργο εκει κατω.Τι νομιζεις..για την καλη του την ψυχη το κανει?Αφρικη,Αμερικη,Ευρωπη ειναι ενα.Κουμαντο οι ιδιοι και οι ιδιοι κανουν το γνωστο αγγλοσαξωνικο-ασκεναζιτικο λομπι κουμανταρει τον πλουτο της δυσης.Ψαξε στην λιτσα των billionare και δες τα κορυφαια ονοματα.Η Αφρικη επισης εχει εκατονταδες ΜΚΟ απο πισω με σορους,μπιλλ γκειτς,ομπαμα,κλιντον κλπ.Ολοι οι φυσικοι ποροι ειναι δικοι τους λαδωνοντας τους ολιγαρχες των παρακμιακων ιθαγενων...!Η μονη αγορα και ηπειρος που μπορεις να χωθεις ειναι στην ασια.Ειδικα χωρες οπως Κινα,Κορεα,Ιαπωνια,Χονγκο Κονγκ,Σιγκαπουρη κλπ τα επομενα χρονια θα παιζουν ψηλα την μπαλα.Εκει ειναι το μελλον!!!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αδελφε μου νομιζεις οτι η αφρικη ειναι καμμια independent continent?Φυσικα και οχι.Οι αμερικανοι τα εχουνε ολα υπολογισμενα.Ο θειος μπιλακος γκειτς εχει πολυ μεγαλο φιλανθρωπικο εργο εκει κατω.Τι νομιζεις..για την καλη του την ψυχη το κανει?Αφρικη,Αμερικη,Ευρωπη ειναι ενα.Κουμαντο οι ιδιοι και οι ιδιοι κανουν το γνωστο αγγλοσαξωνικο-ασκεναζιτικο λομπι κουμανταρει τον πλουτο της δυσης.Ψαξε στην λιτσα των billionare και δες τα κορυφαια ονοματα.Η Αφρικη επισης εχει εκατονταδες ΜΚΟ απο πισω με σορους,μπιλλ γκειτς,ομπαμα,κλιντον κλπ.Ολοι οι φυσικοι ποροι ειναι δικοι τους λαδωνοντας τους ολιγαρχες των παρακμιακων ιθαγενων...!Η μονη αγορα και ηπειρος που μπορεις να χωθεις ειναι στην ασια.Ειδικα χωρες οπως Κινα,Κορεα,Ιαπωνια,Χονγκο Κονγκ,Σιγκαπουρη κλπ τα επομενα χρονια θα παιζουν ψηλα την μπαλα.Εκει ειναι το μελλον!!!

Φοβαμαι τους Ασιατες, πλην Γιαπωνεζων. Ειναι και διεφθαρμενοι και εξυπνοι, δηλαδη πολυ επικινδυνοι

Οι Αφρικανοι ειναι απλα διεφθαρμενοι, αλλα παιζεις πιο ευκολα μπαλα μαζι τους

Βεβαια μεχρι να βρω τα υπολοιπα 19.999.900 ευρω που μου λειπουν για τα 20 μυρια, ολα αυτα τα προβληματα ειναι θεωρητικα  :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
σου ειπε οτι ειναι τουρκος και συνεχισες να του μιλας?
Πάντος οι Τούρκοι δεν είναι κομπλεξικοί να μας μισούνε,εμένα οι Τούρκοι δε με ενοχλήσαν ποτέ,και είχα πολλές γκόμενες Τουρκάλες.
  Οι Ελληνες στο εξωτερικό είναι πολύ χειρότεροι  :vomit: αν έχεις λεφτά σου φέρονται σα να τους χρωστάς και σε κοιτάνε με κακία  :2funny: :2funny:και φυσικά θα σου ζητήσουν λεφτά δανεικά και αγύριστα  :2funny:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Φοβαμαι τους Ασιατες, πλην Γιαπωνεζων. Ειναι και διεφθαρμενοι και εξυπνοι, δηλαδη πολυ επικινδυνοι

Οι Αφρικανοι ειναι απλα διεφθαρμενοι, αλλα παιζεις πιο ευκολα μπαλα μαζι τους

Βεβαια μεχρι να βρω τα υπολοιπα 19.999.900 ευρω που μου λειπουν για τα 20 μυρια, ολα αυτα τα προβληματα ειναι θεωρητικα  :grin:


Οι Ιαπωνες ειναι  τρελα ρομποτακια.Οι γερμανοι της ασιας κατ εμε.Βασικα εμενα το point μου ειναι η Ελλαδα σαν χωρα στην εξωτερικη της πολιτικη να ανοιξει και αλλες πορτες και να σταματησει ειναι να ειναι τοσο δυτικολαγνη!Η ασιατικη αγορα  ετσι οπως βλεπω τα πραγματα ειναι το μελλον.Η δυση καταρρεει σε αρκετα ζητηματα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Οι Ιαπωνες ειναι  τρελα ρομποτακια.Οι γερμανοι της ασιας κατ εμε.Βασικα εμενα το point μου ειναι η Ελλαδα σαν χωρα στην εξωτερικη της πολιτικη να ανοιξει και αλλες πορτες και να σταματησει ειναι να ειναι τοσο δυτικολαγνη!Η ασιατικη αγορα  ετσι οπως βλεπω τα πραγματα ειναι το μελλον.Η δυση καταρρεει σε αρκετα ζητηματα.

Της Ελλαδας (και οχι μονο) οι πολιτικοι ειναι υπαλληλοι. Ειδικα στην εξωτερικη πολιτικη, ολες τους οι αποφασεις ειναι πληρως καθοδηγουμενες.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.318
Like
1.833
Πόντοι
216
Της Ελλαδας (και οχι μονο) οι πολιτικοι ειναι υπαλληλοι. Ειδικα στην εξωτερικη πολιτικη, ολες τους οι αποφασεις ειναι πληρως καθοδηγουμενες.


Καλα εννοειται αυτο απο ανεκαθεν ηταν ετσι τα πραγματα.Μια ζωη τα πουτανακια των αμερικανων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom