Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 322 άτομα (0 μέλη και 322 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
ο άσχετος παίκτης, που δεν ξέρει γλώσσα ... αν πάει με παραπάνω , έχει δυνατότητες ;;;
π.χ. με 5 χιλιάρικα ή 6 ....
Εχει με τετοιο ποσο ...
θα χασει ομως σε ποιοτητα γυναικων αφου συνηθως αυτες που μιλανε αγγλικα δεν ειναι οτι καλυτερο
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οταν εγραφα οτι με 2000 το μηνα περνας υπεροχα ελεγες αλλα ... τωρα ηρθες στα λογια μου.
Κιεβο ειναι φθηνοτερο απο Κισιναου που και αυτο με την σειρα του ειναι φθηνοτερο απο Τιρασπολ  :grin: ειναι τα παραδοξα της πρωην ΕΣΣΔ ...η Οδησσος ειναι καπου στη μεση.
βασικα το πρωτο υπερτερει σε γκομενες ακομα και απο Μινσκ που ειναι και ακριβοτερο κατα πολυ ...
υστερει μονο στο Πητερ , και στη Μοσχα φυσικα που ομως θελεις τουλαχιστον 3000+ μηνιαιως για να περνας καλα
Στις δυο τελευταιες βεβαια δεν βλεπεις αραβοτουρκους ,στο Μινσκ υπαρχουν αρκετοι οχι ομως στο χαλι των Κιεβου-Κισιναου-Οδησοου.

Αυτα εν ολιγοις για το big 4

Εντάξει άμα ο άλλος είναι αρχιδοψωλάς,βύσμα,τελειωμένος,κατασταλαγμένος χωρίς φιλοδοξίες ισχύει.
Το βασικό ερώτημα είναι πώς γαμάς μπλοκ με δυτικό μισθό.Εγώ έχω προσπαθήσει να απαντήσω αυτό ακριβώς στο ερώτημα.Οχι πώς θα γίνεις βύσμα,ψωλάς,εισοδηματίας και μετά θα κοιτάς να εισχωρήσεις ψάχνοντας την καλύτερη χώρα.
Θέτω το ζήτημα με βάση ανήσυχους γαμιάδες και πουτσιστές.Πώς προωθείς καριέρα Δύση ενώ παράλληλα δρέπεις όλα τα πλεονεκτήματα του μπλοκ.Είναι excess φάση,αδρεναλίνη.Χτυπάς σε όλα τα ταμπλώ αδιαφορώντας για συνέπειες.
Οι πιο πολλοί θέλουν ευκολία ανετιά,γενικά λεωφόρους δε θέλουν κίνδυνο,ρίσκα,σκληρή δουλειά.
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Εντάξει άμα ο άλλος είναι αρχιδοψωλάς,βύσμα,τελειωμένος,κατασταλαγμένος χωρίς φιλοδοξίες ισχύει.
Το βασικό ερώτημα είναι πώς γαμάς μπλοκ με δυτικό μισθό.Εγώ έχω προσπαθήσει να απαντήσω αυτό ακριβώς στο ερώτημα.Οχι πώς θα γίνεις βύσμα,ψωλάς,εισοδηματίας και μετά θα κοιτάς να εισχωρήσεις ψάχνοντας την καλύτερη χώρα.
Θέτω το ζήτημα με βάση ανήσυχους γαμιάδες και πουτσιστές.Πώς προωθείς καριέρα Δύση ενώ παράλληλα δρέπεις όλα τα πλεονεκτήματα του μπλοκ.Είναι excess φάση,αδρεναλίνη.Χτυπάς σε όλα τα ταμπλώ αδιαφορώντας για συνέπειες.
Οι πιο πολλοί θέλουν ευκολία ανετιά,γενικά λεωφόρους δε θέλουν κίνδυνο,ρίσκα,σκληρή δουλειά.
το καλύτερο είναι δουλίτσα στο Φρανκφούρτη οντερ..γερμανικος μισθος(σχεδον) σε απόσταση αναπνοής από μουνολιβαδα
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Εντάξει άμα ο άλλος είναι αρχιδοψωλάς,βύσμα,τελιεωμένος,κατασταλεαγμένος χωρίς φιλοδοξίες ισχύει.
Το βασικό ερώτημα είναι πώς γαμάς μπλοκ με δυτικό μισθό.Εγώ έχω προσπαθήσει να απαντήσω αυτό ακριβώς οτο ερώτημα.Οχι πώς θα γίνεις βύσμα,ψωλάς,εισοδηματίας και μετά θα κοιτάς να εισχωρήσεις ψάχνοντας την καλύτερη χώρα.
Θέτω το ζήτημα με βάση ανήσυχους γαμιάδες και πουτσιστές.Πώς προωθείς καριέρα Δύση ενώ παράλληλα δρέπεις όλα τα πλεονεκτήματα του μπλοκ.Είναι excess φάση,αδρεναλίνη.Χτυπάς σε όλα τα ταμπλώ αδιαφορώντας για συνέπειες.
Οι πιο πολλοί θέλουν ευκολία ανετιά,γενικά λεωφόρους δε θέλουν κίνδυνο,ρίσκα,σκληρή δουλειά.
Το να εισαι πχ εισοδηματιας δηλ να αγοραζεις-πουλας και αυτο ενα ειδος δουλειας ειναι.
δεν ειναι αναγκαιο να εργαζεσαι σωνει και καλα με την εννοια της καθημερινοτητας ...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Σου ξαναλέω δεν έχεις ιδέα.
εσύ πληροφόρησε για το τι συμβαίνει στον ελληνικό τουρισμό και ιδιαίτερα σε αυτά τα νησιά από την τηλεόραση το ίντερνετ και τις καφενειακές συζητήσεις.

έχω μεγάλη πελατεία, με ετήσια έσοδα πολύ πάνω από 100 χιλιάρικα  ....
θες κι άλλα ;;;;

οι πελάτες μου δεν είναι ντελιβεράδες, ούτε υπάλληλοι κινητής τηλεφωνίας ....

με κρουαζιέρα έχω πάει και ο ίδιος οκτώβριο και μας ρώταγαν οι ταβερνιάρηδες ... γιατί πήγαμε ... μπαρ στη μύκονο του αγίου δημητρίου δεν υπήρχε ανοιχτό το βράδυ ......

ο έλληνας χαλάει περισσότερα ακόμη κι αν οι ξένοι είναι λιγότεροι ... λόγω νοοτροπίας ......
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Το να εισαι πχ εισοδηματιας δηλ να αγοραζεις-πουλας και αυτο ενα ειδος δουλειας ειναι.
δεν ειναι αναγκαιο να εργαζεσαι σωνει και καλα με την εννοια της καθημερινοτητας ...

Αυτό εξαρτάται από τις γενικές συνθήκες.Φαντάσου έναν που αγόρασε Αθήνα το 2009 και ήθελε να πουλήσει το 2012.Πήρε τα αρχίδια του.Εχασε τα μισά και παραπάνω λεφτά και βρέθηκε χρεωμένος στην τράπεζα.Η έναν που αγόρασε Κίεβο 2013 και ήθελε να πουλήσει 2015.Ενώ μεσολάβησε πόλεμος το 2014 που έριξε τις τιμές στο μισό και το ένα τρίτο.
Γίνονται πράγματα τελείως απρόβλεπτα.Πόλεμοι,κρίσεις,επαναστάσεις ειδικά στις ασταθείς περιοχές.

Δεν είναι τόσο απρόβλεπτα,τις γενικές ροπές τις καθορίζουν άτομα σαν εμένα.Απλά δεν ξέρεις αν η κρίση θα έρθει το 2006,το 2008 ή το 2010.Οτι θα έρθει είναι δεδομένο.
Ο μέσος όρος είναι ο μέσος όρος.Αμα είσαι μέσος όρος γαμάς μέσο όρο.Αν νομίζεις οτι ξέρεις καλά το μέσο όρο,μπορείς να επενδύσεις .... άφοβα.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
έχω μεγάλη πελατεία, με ετήσια έσοδα πολύ πάνω από 100 χιλιάρικα  ....
θες κι άλλα ;;;;

οι πελάτες μου δεν είναι ντελιβεράδες, ούτε υπάλληλοι κινητής τηλεφωνίας ....

με κρουαζιέρα έχω πάει και ο ίδιος οκτώβριο και μας ρώταγαν οι ταβερνιάρηδες ... γιατί πήγαμε ... μπαρ στη μύκονο του αγίου δημητρίου δεν υπήρχε ανοιχτό το βράδυ ......

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τσου ρε Λάκη...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
το καλύτερο είναι δουλίτσα στο Φρανκφούρτη οντερ..γερμανικος μισθος(σχεδον) σε απόσταση αναπνοής από μουνολιβαδα

Αυτό έκανα το 2004 και ξεσκίστηκα στον πούτσο Τσεχία,Πίλσεν.Τρελό vfm τότε.Παράδεισος.Με 1500 το μήνα γαμούσες κι έδερνες.Αλλη γκόμενα κάθε βδομάδα σχεδόν.
Τώρα η Τσέχα μόντελα ίδιας εμφάνισης ούτε για κατούρημα δε σε έχει.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Έχω να προτείνω χώρες Βιζεγκραντ, Βαλτική ή Ρωσία-Ουκρανία-Λευκορωσία σε οποιαδήποτε εργασία!!!
Τουλάχιστον εκεί θα  :knockinb: σαν άνθρωπος κάποιος !!!  
Τι απαντηση ειναι αυτη.
Συγκεκριμενα πραματα. Με τηλεφωνα κτλ.

Αλλα που να βρεις.
Μονο μπαχαλισσμα.

Σα να λεω στον αλλον τραβα στο ντουμπαι ετσι στο ξεκαρφωτο γιατι παιζουν φραγκα.
Που? Πως? Τι? Δεν παίζει ρολο...
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
έχω μεγάλη πελατεία, με ετήσια έσοδα πολύ πάνω από 100 χιλιάρικα  ....
θες κι άλλα ;;;;

οι πελάτες μου δεν είναι ντελιβεράδες, ούτε υπάλληλοι κινητής τηλεφωνίας ....

Δεν αμφιβάλλω.
Αυτοι οι δύο ευκατάστατοι πελάτες σου που πηγαίνουν Μύκονο κάθε καλοκαίρι είναι ένα τίποτα μπροστά στους ευκατάστατους ξένους που επισκέπτονται κάθε χρόνο
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
έχω μεγάλη πελατεία, με ετήσια έσοδα πολύ πάνω από 100 χιλιάρικα  ....
θες κι άλλα ;;;;

οι πελάτες μου δεν είναι ντελιβεράδες, ούτε υπάλληλοι κινητής τηλεφωνίας ....

με κρουαζιέρα έχω πάει και ο ίδιος οκτώβριο και μας ρώταγαν οι ταβερνιάρηδες ... γιατί πήγαμε ... μπαρ στη μύκονο του αγίου δημητρίου δεν υπήρχε ανοιχτό το βράδυ ......

ο έλληνας χαλάει περισσότερα ακόμη κι αν οι ξένοι είναι λιγότεροι ... λόγω νοοτροπίας ......
Ποτε πηγες κρουαζιέρα?
Αν πηγες τα τελευταία 7 χρόνια λες ψέματα.
Τίποτα δεν ψωνίζει ο Έλληνας μπροστά στον ξένο πλέον.
Πριν το 2006 συμφωνώ
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Μήτσοοοοοοοοοοοοοοοο
δες το βίντεο !!!!!!!!!
αυτή που ... μιλάει για δισεκατομυριούχους (στη μύκονο , μάλλον τρύπιους)
ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΡΩΣΣΟΣ ;;;;;;;;
Αυτη η αβυζη στραβοχειλα με μουρη εντομου, ουτε να μαζευει τα χυμενα κωλοχορτα απο τα καλαθακια των bou δεν ειναι. Tι παραλογες απαιτησεις.  Κουτσες στραβες στον Αγ. Παντελεημονα που λενε  :grin:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
σε  ιστορικές γερμανικές πόλεις , μαζεύονται πολλοί κουλτουριάρηδες ...
και γκόμενες με ... αεράτο μουνί .... οπότε αν είσαι εκεί και ψωλάρεις, απλά κάποια στιγμή
θα βρεθείς μπροστά σε μουνέτα που διψάνε για ψωλή, τα οποία στην ελλάδα, δεν τα βρίσκεις ούτε σε σενάριο τσόντας ....

πιστεύω χαλαρά ότι αν πίνεις μπύρες στο πεζοδρόμιο στη γέφυρα του καρόλου στην πράγα ...
ή βγάζεις φωτογραφίες τα ντουβάρια στο κάστρο της χαϊδεμβέργης ή στο ανάκτορο της καρλσρούης
βγάζεις πολύ πιο εύκολα γκόμενα από το να σέρνεσαι 2-3 καλοκαίρια σε μύκονο ή σαντορίνη ....

εκεί αν δεν είσαι στη νύχτα ή δεν έχεις πάρει τη γκόμενά σου μαζί
τα αρχίδια μου θα πάρεις ........
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Αυτό εξαρτάται από τις γενικέ συνθήκες.Φαντάσου έναν που αγόρασε Αθήνα το 2009 και ήθελε να πουλήσει το 2012.Πήρε τα αρχίδια του.Εχασε τα μισά λεφτά.Η έναν που αγόρασε Κίεβο 2013 και ήθελε να πουλήσει 2015.
Γίνονται πράγματα τελείως απρόβλεπτα.Πόλεμοι,κρίσεις,επανατσάσεις ειδικά στις ασταθείς περιοχές.
Συμβαινει και το αναποδο ομως ,ενας που αγορασε το 1996 και πουλησε το 2006 κερδισε πολλα ...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ποτε πηγες κρουαζιέρα?
Αν πηγες τα τελευταία 7 χρόνια λες ψέματα.
Τίποτα δεν ψωνίζει ο Έλληνας μπροστά στον ξένο πλέον.
Πριν το 2006 συμφωνώ

Κρουαζιέρα ήταν πριν 10 χρόνια !
Τις καλές εποχές.
Του αγίου δημητρίου και ήταν πεθαμένη η μύκονος ........

δεν αναφέρθηκα σε ψώνια !

ο έλληνας, πολλοί έλληνες τουλάχιστον , θα πάνε συνεχόμενα 3-4 μέρες για πλάκα σε ταβέρνες μεσημέρι βράδυ
και θα κάνουν χαμό , θα ανοίξουν κρασιά και τα αρχίδια μου ........

οι ξένοι σε ίδιο χρονικό διάστημα θα πάνε ένα μεσημέρι και το μεθεπόμενο βράδυ
και θα κάνουν ανά ζευγάρι λογαριασμό το 1/3 αντίστοιχου ελληνικού ζευγαριού .....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
σε  ιστορικές γερμανικές πόλεις , μαζεύονται πολλοί κουλτουριάρηδες ...
και γκόμενες με ... αεράτο μουνί .... οπότε αν είσαι εκεί και ψωλάρεις, απλά κάποια στιγμή
θα βρεθείς μπροστά σε μουνέτα που διψάνε για ψωλή, τα οποία στην ελλάδα, δεν τα βρίσκεις ούτε σε σενάριο τσόντας ....

πιστεύω χαλαρά ότι αν πίνεις μπύρες στο πεζοδρόμιο στη γέφυρα του καρόλου στην πράγα ...
ή βγάζεις φωτογραφίες τα ντουβάρια στο κάστρο της χαϊδεμβέργης ή στο ανάκτορο της καρλσρούης
βγάζεις πολύ πιο εύκολα γκόμενα από το να σέρνεσαι 2-3 καλοκαίρια σε μύκονο ή σαντορίνη ....

εκεί αν δεν είσαι στη νύχτα ή δεν έχεις πάρει τη γκόμενά σου μαζί
τα αρχίδια μου θα πάρεις ........

Στις γερμανικές φοιτητουπόλεις γαμάς όντως αν έχεις τις προυποθέσεις.Εικοσάρης φοιτητής στην ίδια πόλη,καλοστεκούμενος,από το Νότο,με περιουσία,μέλλον,φιλοδοξίες,δυναμικός,εντάξει είσαι catch.Αμα είσαι 30 και άνω είσαι άσχετος,predator τελείως,βλάκας,δεν έχεις σχέση με το χώρο και το περιβάλλον,σε θεωρούν creepy και παράξενο.
Γερμανία,Δύση πρέπει να κολλάς κάπως δε δέχονται αλεξιπτωτιστές.Γενικά το περιβάλλον πιέζει πολύ για την ισορροπία,πρέπει να είσαι οικονομικά,κοινωνικά,εισοδηματικά και εμφανισιακά ισοδύναμος με τη γκόμενα που κυκλοφορείς.Δεν υπάρχουν busted dudes,τρωγλοδύτες με μουνάρες ή θεογκόμενοι με μπάζα.Γερμανικό κόσμο σε κλωτσάνε συνέχεια να ισορροπήσεις,να γειωθείς στα κυβικά σου.Δεν καταλαβαίνουν τη Βαλκάνια ανωτερότητα.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
σε  ιστορικές γερμανικές πόλεις , μαζεύονται πολλοί κουλτουριάρηδες ...
και γκόμενες με ... αεράτο μουνί .... οπότε αν είσαι εκεί και ψωλάρεις, απλά κάποια στιγμή
θα βρεθείς μπροστά σε μουνέτα που διψάνε για ψωλή, τα οποία στην ελλάδα, δεν τα βρίσκεις ούτε σε σενάριο τσόντας ....

πιστεύω χαλαρά ότι αν πίνεις μπύρες στο πεζοδρόμιο στη γέφυρα του καρόλου στην πράγα ...
ή βγάζεις φωτογραφίες τα ντουβάρια στο κάστρο της χαϊδεμβέργης ή στο ανάκτορο της καρλσρούης
βγάζεις πολύ πιο εύκολα γκόμενα από το να σέρνεσαι 2-3 καλοκαίρια σε μύκονο ή σαντορίνη ....

εκεί αν δεν είσαι στη νύχτα ή δεν έχεις πάρει τη γκόμενά σου μαζί
τα αρχίδια μου θα πάρεις ........
Ίσως ισχύει,αλλα είπαμε Μύκονος είναι για σελφαρισμα.
Η χώρα έχει απειρες επιλογές.
Σαμοθράκη Παξοί Σποράδες.
Χρόνο και όρεξη να έχεις για να επισκεφτείς όλα τα όμορφα μέρη της.
Σεξοτουρισμός στο εξωτερικό
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν αμφιβάλλω.
Αυτοι οι δύο ευκατάστατοι πελάτες σου που πηγαίνουν Μύκονο κάθε καλοκαίρι είναι ένα τίποτα μπροστά στους ευκατάστατους ξένους που επισκέπτονται κάθε χρόνο

Δεν είναι δύο ....

είναι 50 το μήνα .... κάθε μήνα ... τα τελευταία 16 χρόνια ....
εσένα πόσο είναι το δείγμα σου ;;;

έφορος της μυκόνου είσαι ;;
διευθυντής ΔΟΥ ;;;;;;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στις γερμανικές φοιτητουπόλεις γαμάς όντως αν έχεις τις προυποθέσεις.Εικοσάρης φοιτητής στην ίδια πόλη,καλοστεκούμενος,από το Νότο,με μέλλον,φιλοδοξίες,εντάξει είσαι catch.Αμα είσαι 30 και άνω είσαι άσχετος,predator τελείως,βλάκας,δεν έχεις σχέση με το χώρο και το περιβάλλον,σε θεωρούν creepy και παράξενο.
Γερμανία,Δύση πρέπει να κολλάς κάπως δε δέχονται αλεξιπτωτιστές.

έχει και σιτεμένες κουλτουριάρες ....
35άρες 40ρες που είναι 1.75 και πιθανόν εσύ δεν τις κοιτάς επειδή δεν είναι 1.88
δεν ντύνονται σαν πορτιέρισες του βουντού και δεν είναι βίζιτες .....
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αυτη η αβυζη στραβοχειλα με μουρη εντομου, ουτε να μαζευει τα χυμενα κωλοχορτα απο τα καλαθακια των bou δεν ειναι. Tι παραλογες απαιτησεις.  Κουτσες στραβες στον Αγ. Παντελεημονα που λενε  :grin:

Κατά τα άλλα .... δίνει οδηγίες σε άλλες καριόλες πως να βρουν πλούσιους μαλάκες να δαγκώσουν ......

ΕΝΩ Η ΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΑ .... 40
και προσπαθεί να βγάλει μεροκάματο από τα κλικ ............

ΡΕ ΚΑΤΙ ΣΟΥΡΓΕΛΑ ..................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom