Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Βοηθός κουζίνας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο στην ελλαδα ή οπουδηποτε αλλου?

Αν ναι ποσταρε το
Αν οχι ,τοτε μην μπαχαλιαζεις. Καποιος μπορει να ξεκινησει μια νεα ζωη απο πλυστης πιατων.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο στην ελλαδα ή οπουδηποτε αλλου?

Αν ναι ποσταρε το
Αν οχι ,τοτε μην μπαχαλιαζεις. Καποιος μπορει να ξεκινησει μια νεα ζωη απο πλυστης πιατων.
Έχω να προτείνω χώρες Βιζεγκραντ, Βαλτική ή Ρωσία-Ουκρανία-Λευκορωσία σε οποιαδήποτε εργασία!!!
Τουλάχιστον εκεί θα  :knockinb: σαν άνθρωπος κάποιος !!!  
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αυτά τα κάνει ένα μικρό μέρος των κατοίκων της χώρας που δεν έχει καμιά σχέση με τον μέσο Ελβετό!
Ο μέσος Ελβετός είναι για τον πούτσο άνθρωπος για λύπηση... Ντύνεται χάλια, γεμίζει πατόκορφα με τατουάζ, τρέφεται με ότι χειρότερο, είναι παχύσαρκος με γελοία μόρφωση γεμάτος ψυχολογικά προβλήματα! Δεν μπορείτε να παραμυθιάσετε κάποιον που μένει Ρόδο και έχει καθημερινή επαφή μαζί τους!!!   

Τύπε στη ρόδο δεν βλέπεις μέσο ελβετό .
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Αυτούς που έβλεπα ένα χρόνο στην αυστρία , τους ελβετούς, είχαν σχέση λες με αυτούς που βλέπεις στη ρόδο ;;;
Ποιός είναι ο μέσος ;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Έχω να προτείνω χώρες Βιζεγκραντ, Βαλτική ή Ρωσία-Ουκρανία-Λευκορωσία σε οποιαδήποτε εργασία!!!
Τουλάχιστον εκεί θα  :knockinb: σαν άνθρωπος κάποιος !!!  

Να πάει κάποιος Ουκρανία να δουλέψει?Με ουκρανικό μισθό,200 δολλάρια το μήνα?Δε νομίζω να έχουν πολλοί αυτό το όνειρο.
Εκτός αν είσαι βύσμα και δουλεύεις Ουκρανία με δυτικό μισθό φυτευτός.
Ουκρανία λέει μόνο να μείνεις αν έρθεις σαν εισοδηματίας με παθητικό εισόδημα άνω των 2000 ευρώ μηνιαίως ή αν κάνεις κάποια τολμηρή επένδυση έχοντας Ουκρανή γκόμενα που την εμπιστεύεσαι.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ποια προνομιούχο περιοχή ρε μαλακά? Το 1952 που άρχισε ο ΑΟΟΑ του Παπάγου ήταν κατσαβραχα

Ρε ηλίθιε ... ήρθες από το δεδέαγατς και ξέρεις τα πάντα ...

ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΠΟΥΛΑΓΑΝ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΙ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ;;;;
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Τύπε στη ρόδο δεν βλέπεις μέσο ελβετό .
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Αυτούς που έβλεπα ένα χρόνο στην αυστρία , τους ελβετούς, είχαν σχέση λες με αυτούς που βλέπεις στη ρόδο ;;;
Ποιός είναι ο μέσος ;
Στη Ρόδο συμβαίνει το εξής παράδοξο...

Απο τις θεωρητικά ανεπτυγμένες δυτικές χώρες χαβούζες βλέπεις μόνο τον ΠΑΤΟ... Που ο πάτος τους είναι χειρότερος και απο τους βλάχους του θεσσαλικού κάμπου..
Αντίθετα απο Βαλκάνια και Ανατολική Ευρώπη βλέπεις Τοπ κόσμο!  
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Να πάει κάποιος Ουκρανία να δουλέψει?Με ουκρανικό μισθό,200 δολλάρια το μήνα?Δε νομίζω να έχουν πολλοί αυτό το όνειρο.
Εκτός αν είσαι βύσμα και δουλεύεις Ουκρανία με δυτικό μισθό φυτευτός.
Δηλαδή οι Ουκρανοί με μισθό 200 δολλάρια το μήνα που είναι το 90% της χώρας δεν γαμάνε το 90% των γυναικών της χώρας που είναι μουνάρες?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οπότε τοπ ελβετούς ή μέσους δεν βλέπεις.
Δεν απαξιώνω το νησί ή τον τουρισμό του , αλλά αυτό ισχύει γενικά για την ελλάδα,
με εξαίρεση βράχο , που βλέπεις τοπ πουσταριά ....
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Στη Ρόδο συμβαίνει το εξής παράδοξο...

Απο τις θεωρητικά ανεπτυγμένες δυτικές χώρες χαβούζες βλέπεις μόνο τον ΠΑΤΟ... Που ο πάτος τους είναι χειρότερος και απο τους βλάχους του θεσσαλικού κάμπου..
Αντίθετα απο Βαλκάνια και Ανατολική Ευρώπη βλέπεις Τοπ κόσμο!  
Κανείς το λαθος να συγκρίνεις τους βλαχοδημαρχους ορεσιβιους Ελβετούς με τους Ελβετούς των πόλεων.
Είναι σα να λες οτι οι νεαροί Μυκονιάτες ειναι το ίδιο με τους 50αρηδες κτηνοτροφους απο την Ηλεία
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
οι μυκονιάτες είναι αγιογδύτες όλοι ....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δηλαδή οι Ουκρανοί με μισθό 200 δολλάρια το μήνα που είναι το 90% της χώρας δεν γαμάνε το 90% των γυναικών της χώρας που είναι μουνάρες?

Οι Ουκρανοί,όχι οι ξένοι.Σαν ξένος χρειάζεσαι τα τριπλά από τον Ουκρανό για το ίδιο επίπεδο.
Θυμάμαι έναν Ουκρανό ταξιτζή μου λέει ωραία γκόμενα έχεις,πόσα της έδωσες.Λέω 100 δολλάρια.Μου λέει καταλαβαίνεις τη θέση μου?Πού θα βρω εγώ τα 100 δολλάρια να γαμήσω τέτοια γκόμενα?Μα πώς να τα βγάλω αυτά τα λεφτά.Τι κατάσταση είναι αυτή?Εγώ τι θα κάνω?
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
έχω πάει σχεδόν παντού στην ευρώπη,  πολλά μέρη ήπα-καναδα, κάμποσα ασία , ειρηνικό , νησιά του ατλαντικού ...


πιο αισχρά μέρη τουριστικά από τις κυκλάδες δεν έχω δει ...


ούτε φωτογραφία μου δεν ξαναστέλνω , πρόκειται για αίσχος ....

για το ίματζ φταίνε ακόμη τα κωστοπουλικά περιοδικά κτλ και τα βρωμερά μήντια
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οπότε τοπ ελβετούς ή μέσους δεν βλέπεις.
Δεν απαξιώνω το νησί ή τον τουρισμό του , αλλά αυτό ισχύει γενικά για την ελλάδα,
με εξαίρεση βράχο , που βλέπεις τοπ πουσταριά ....

Ετσι είναι.Ρόδο,Κέρκυρα κτλ πάει συνήθως η εργατική και μικρομεσαία τάξη της Δύσης οπότε εκπλήσεσσαι με το χαμηλό επίπεδο.Γερμανία βλέπεις την πραγματικότητα.
Αντίστοιχα ο άλλος Μονακό,Σαν Τροπέ ή ακριβά μέρη μπορεί να πιστεύει οτι όλοι οι Ελβετοί είναι τραπεζίτες και ευκατάταστατοι,όλοι οι Αγγλοι λόρδοι,οι Ρώσοι ζάπλουτοι ολιγάρχες, και όλοι οι Αραβες πετρελαιάδες και πρίγκιπες αφού τέτοιους βλέπει.Οτι όλες οι Ρωσίδες είναι μοντέλα,οι Τσέχες μούναροι πορνοστάρ κτλ.

Δε σημαίνει οτι αυτό που βλέπεις έξω αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα στο μέρος προέλευσης.
Ρόδο,Κω βλέπεις βασικά το μικρομεσαίο προς μέσο Δυτικό.Συν εργατική τάξη από Αγγλία.Γενικά χαμηλό επίπεδο για τις χώρες τους.Δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα.Οπως και ο Ροδίτης δεν είναι ο μέσος όρος Ελληνα οικονομικά.
Για να καλιμπράρεις πραγματικά το γερμανοειδή,Δυτικό κτλ τι δυνατότητες έχει και τι παίζει στην πράξη,πρέπει να έρθεις Γερμανία.Αλλιώς έχεις ψευδαισθήσεις,ασχολείσαι με υποσύνολα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
πχ τι άγγλους βλέπεις στο λας βέγκας ή στο φουντσάλ ή στο νασάου ...
και τι άγγλους βλέπεις στη ... χερσόνησο ή στην κροατία,
που πάνε οι τραμουντάνες με πακέτα 399 λίρες, 7μερο ολ ινκλουσιβ !!!!!!!

καμία σχέση !!!!!!
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
έχω πάει σχεδόν παντού στην ευρώπη,  πολλά μέρη ήπα-καναδα, κάμποσα ασία , ειρηνικό , νησιά του ατλαντικού ...


πιο αισχρά μέρη τουριστικά από τις κυκλάδες δεν έχω δει ...


ούτε φωτογραφία μου δεν ξαναστέλνω , πρόκειται για αίσχος ....

για το ίματζ φταίνε ακόμη τα κωστοπουλικά περιοδικά κτλ και τα βρωμερά μήντια
Συμφωνώ για Μύκονο,αλλα είπαμε οι πελάτες περιμένουν στην ουρα.
Όποιος θέλει σελφι, πολυκοσμία, μεταξωτές κορδέλες,σελεμπριτυζ παει Μύκονο.
Οι υπόλοιποι μπορουμε να διαλέξουμε τόσα νησιά και παραθαλάσσια μέρη της χώρας
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Παλι βρωμιζεις τα διαφορα θρεντ ρε σιχαμα?
Δεν εβαλες μυαλο με την ψηφοφορια?
Θελεις κι αλλη? Αντεχεις κι αλλη ξεφτιλα?

Τραβα στο θρεντ σου κι ερχομαι να σε ξαναρωτησω πως εκανε αμυθητη περιουσια ο παππους σου εν μεσω κατοχης κ εμφυλιου για να μας ζαλιζεις εσυ τα αρχιδια σημερα.

15 χρονια εχω μεσα δεν φτανει που δεν ποσταρες ουτε μια βοηθεια για καποιον που χρειαζεται, προσπαθεις να μπαχαλιασεις κιολας ρε ξεφτιλισμενε.
Φοβερή βοήθεια τους δίνεις μπράβο  :2funny: :2funny: :2funny:βοηθάς  :jerking: :2funny:η ψηφοφορία ήταν γιά σένα  :2funny:εσύ είσαι ο φουκαράς που χρωστάς παντού και έχεις ανάγκη από λεφτά  :2funny: :2funny:.
   Η πρώην γυναίκα σου στα Γιαννιτσά έχει βγάλει το δημοτικό? :2funny:αν ναι της έχω δουλειά στη Γερμανία,να έρθει να έχετε 2 μισθούς και να έχεις και λιγότερη εφορία  :2funny:

Βοηθός κουζίνας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
κάπως έτσι  :2funny: :2funny:
 
οχι αλλα εχω βγαλει τα ΟΥΚ :hi:
Και ο Χάρης έχει βγάλει τα ΟΥΚ  :2funny: και μετά ήταν και εκπαιδευτής  :2funny:σίγουρα θα τον είχες εκπαιδευτή  :2funny:.
 
 Θα σας βάλω κ'εγώ αγγελίες που βρήκα από Γερμανία  :2funny:

      Ο δήμος Νυρεμβέργης ζητάει εργατικούς Έλληνες με απολυτήριο δημοτικού καθαριστές στις κοινόχρηστες τουαλέτες του δήμου,μισθός 1.200 ευρώ και μπορείτε να τρώτε κ'από μέσα αν δεν σας δει ο Σεκιουριτάς,μετά από 2-3 χρόνια σκληρής δουλειάς  :2funny: υπάρχει δυνατότητα εξέλιξης σε υπεύθυνο της τουαλέτας που δίνει το χαρτί  και κοιτάει οι τουαλέτες να είναι καθαρές με μισθό 1.300 ευρώ και μπορείτε να τρώτε κ'εσείς από μέσα :2funny: τηλ.  017569696969  :2funny:
  Στον υπεύθυνο της τουαλέτας δίνεται υπερησιακό δωμάτιο με μόνο 300 ευρώ το μήνα!

 
   
 

Συνημμένα

  • germania oikotorfeio.jpg
    germania oikotorfeio.jpg
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 47

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Συμφωνώ για Μύκονο,αλλα είπαμε οι πελάτες περιμένουν στην ουρα.
Όποιος θέλει σελφι, πολυκοσμία, μεταξωτές κορδέλες,σελεμπριτυζ παει Μύκονο.
Οι υπόλοιποι μπορουμε να διαλέξουμε τόσα νησιά και παραθαλάσσια μέρη της χώρας

Δεν είναι έτσι. Υπάρχουν κάποιοι δεδομένοι μαλάκες κλόουν που πάνε ...
αλλά με τη διαφήμιση θέλουν να συνεχίσουν να παρασύρουν και άλλους
που δεν ανήκουν στα κυκλώματα που πρέπει αναγκαστικά να πάνε εκεί ...
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ, ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΙΤΛΟΥ ΠΛΟΥΣΙΟΥ.
Καμία σχέση , μαλάκες πιάνονται.

Κάποια στιγμή πρέπει να κοπεί η μαλακία σε αυτό τον τόπο.
Η ΣΥΓΚΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ.
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ.
ΧΡΗΣΙΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom