Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο γιατί έχουν τέτοιο κόλλημα οι Ρώσοι με τις πίκλες και γενικά με τα τουρσιά;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Να θυμίσω πως πριν 2-3 χρόνια ένας φίλος μου Ροδίτης πήγε Αγ. Πετρούπολη και μέσω πμ κανονίσαμε να συναντήσει τον Δημητράκη που τον ήξερε μόνο απο τα βιντεάκια του και όχι απο το Site!

Ο Δημητράκης πήγε και τον πήρε με το σιδερένιο άλογο και πήγαν σε καλό κλάμπ  όπου είχε μεγάλη οικιότητα με τους πορτιέριδες που απο την εμπειρία μου στη Μόσχα είναι τύποι που δεν μιλιούνται!
Στο κλάμπ έκαναν καμάκι αλλά ήταν μέρα που δεν είχε κόσμο! Ο φίλος μου νομίζω πήρε ένα τηλέφωνο απο πάσα του Δημητράκη!
Όταν μου είπε την εμπειρία του με τον Μήτσο μου είπε πόσο τυχερός είναι που μένει Αγ Πετρούπολη και  μπορεί κάθε μέρα να γαμάει!!!  :heavymetalbig:
Αυτό έγινε πριν από 5 χρόνια.Ο Βασίλης είναι πολύ δυνατός στο καμάκι (μου θύμιζε το Ραλφ Μάτσιο λιγάκι)και πολύ έξυπνος αμέσως κατάλαβε ότι το στυλ του καμακιού της Ρόδου δεν έχει πέραση και ότι πρέπει να είσαι μόνιμος εδώ,και να έχεις αυτά που λέω γιά να κάνεις δουλειά (αμάξι,διαμέρισμα).
   Τότε ακόμα είχε ντίσκο πηγαίναν 28+ ετών ,τώρα πάνε οι ίδιες που είναι 35άρες  :vomit: πρακτικά αδύνατον να πάνε πιά πιτσιρίκες!
   Θυμάμαι γούσταρε μία αντμινιστράτορ από το μπαρ κακό κογιότ ,του είπα ότι αυτές είναι οι πιό εύκολες γιατί είναι από άλλες πόλεις και αν πας 3-4 φορές της βγάζεις πανεύκολα γκόμενες,μου απάντησε ναι γιά σένα με το σιδερένιο άλογο και το δικό σου διαμέρισμα,γιά μένα που το μόνο που έχω είναι ένα δωμάτιο στο τριάστερο ξενοδοχείο που μένω όχι.
  Ξαναήρθε τώρα το χειμώνα και τον συνάντησα,κάθε μέρα είχε γκόμενες ΑΛΛΑ 35άρες.
   Ο Βασίλης σίγουρα θα σου είπε ότι οι γκόμενες ξετρελένονταν με το σιδερένιο μου άλογο
  Οι πορτιέριδες βοηθάνε πάρα πολύ,αν έχει γκόμενες με παίρνουν τηλέφωνο να έρθω  :2funny:έχουν μεγάλη εμπειρία στις γκόμενες επειδή βλέπουν κόσμο και ξέρουν ποιές  :knockinb: και ποιές όχι.Θυμάμαι το Νοέμβρη με πήραν τηλέφωνο ότι είχε μιά παρέα μπατσίνες 26-30 ετών,έβαλα ένα μπλουζάκι ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και πήγα  :2funny: ένα πορτιέρης είναι μπάτσος ОМОН (Ειδικές δυνάμεις της Αστυνομίας και ΜΑΤ) και δουλεύει στο κλαμπ το βράδυ με αυτόν της τρελάναμε  :2funny:εννοείτε ότι τους είπα ότι ήμουν κ έγώ μπάτσος στην Ελλάδα  :2funny: :2funny: :2funny:.Μετά πήγαμε σάουνα  :2funny:
  Περίπου μιά φορά το τρίμηνο με παίρνουν τηλέφωνο να έρθω επειγώντος  :2funny:Στα κρυφά τράβανε φωτογραφίες της γκόμενες και μου της στέλνουν  :2funny:και αν μου αρέσουν πηγαίνω  :2funny:
  Οι γκόμενες εδώ σε αντίθεση με την Ελλάδα δεν τρελένονται γιά πορτιέριδες και μπάρμαν.
  Τώρα καταλαβαίνεις γιατί με μισούν αυτοί που κουβάλησαν εδώ οι καθαρίστριες που είχαν γιά γκόμενες στην Ελλάδα και ήρθαν εδώ μαζί τους να βρούνε δουλειά :headbang:είναι τραγικοί σαν τον χωριάτη νυχτοφύλακα  :2funny: εμένα μου αρέσει να  :2funny: με τα χάλια τους  :2funny:.Όλοι σχεδόν μετά από 2 μήνες γυρίζουν Ελλάδα γιά ένα καλύτερο μέλλον  :2funny: :2funny:
   
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.499
Πόντοι
1.706
Χαίρομαι που συμφωνούμε !!!!!

Τέτοιοι ... τύποι ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ ;;;;;

Δεν καταστρέφουν τις γυναίκες ;;;;;;

Η συμπεριφορά τους αυτή, δεν πηγάζει από το ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΧΡΗΜΑ, ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΟΙ ...

κάτι που είναι 100% πολιτικό θεμα ;;;

Σε ποιά άλλη χώρα π.χ. ... είχαν χαρίσει σε στρατιωτικούς οικόπεδα .... τα οποία μετά από μια γενιά έγιναν πανάκριβα ;;;;

Σε ποιά χώρα χάρισαν ... άδειες επαγγελματικού οχήματος, που μετά από μια γενιά πωλούνταν 250.000 ευρώ ;;;;
Οπα! Τι επαθες τυπε και μιλας σωστα?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.499
Πόντοι
1.706
Αρκεί να είναι σοβαρή χώρα όπως η Ρωσία, η Λευκορωσία και οι χώρες του Βισεγκραντ και όχι δυτικές χαβούζες όπως η Γερμανία, η Αγγλία και η Σκανδιναβία !

Μπορεις να μας δωσεις καμμια ιδεα τι μπορει να κανει καποιος στο μπλοκ χωρις κεφαλαια?
Ο δημητρακης ξερουμε τι δουλεια εκανε μεχρι να ερθει το πρωτο εμβασμα.

Ενω στην χαβουζα πας με τρυπια παπουτσια κ σε 2 χρονια φευγεις με μερσεντες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Σε ποιά άλλη χώρα π.χ. ... είχαν χαρίσει σε στρατιωτικούς οικόπεδα .... τα οποία μετά από μια γενιά έγιναν πανάκριβα ;;;;

Σε ποιά χώρα χάρισαν ... άδειες επαγγελματικού οχήματος, που μετά από μια γενιά πωλούνταν 250.000 ευρώ ;;;;

Τυπε διαφθορα και χαλια πολιτικοι-πολιτικες υπαρχουν στις περισσοτερες χωρες, εκτος απο καποιες δυτικες (+Ιαπωνια) οπου δουλευει ψιλονορμαλ η δικαιοσυνη και το πολιτευμα

Αν διαβασεις για διαφθορα σε χωρες οπως Βραζιλια, Ινδια, χωρες της Κεντρικης Αμερικης, φυσικα της Αφρικης (σχεδον ολες) αλλα και Ρωσια, Κινα κλπ θα σου πεσουν τα μαλλια, και ας εισαι σχετικα εξοικειωμενος απο τα δικα μας λαμογια, που ουσιαστικα ειναι Γ Εθνικη στη διαφθορα σε σχεση με αυτους.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Λοιπόν Dimitraki ,μετά τα βίντεο και τις φωτό με το πουλί σου,στο ζητάω ευγενικά να αποχωρήσεις απ το νήμα.Το είπες μια, το είπες δύο, το είπες ένα χρόνο, όλο μας λες για τις πόρτες σου,για την τουαλέτα σου, ότι είσαι μάγκας που δεν δουλεύεις κ όλοι οι υπόλοιποι που δουλεύουν καθυστερημένοι, λοιπόν να ξέρεις ότι από μένα την επόμενη φορά που θα ξαναγράψεις εδώ, θα έχεις αναφορά από μένα.
Καλά πως δεν τον μαζεύουν αυτόν?
Χαλάει όλο το νήμα...
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.499
Πόντοι
1.706
Νομίζεις δε θα πήγαινα αν είχε αρθεί η καραντίνα?Περιμένω κάποιο θαύμα αλλιώς θα αναγκαστώ να γαμάω Δυτικές μέχρι το Σεπτέμβριο.
Στην καλύτερη Πολωνέζες και Λιθουανές.Γαμώ τον κορωνοιό και τους πουστοκινέζους που μας έχουν μπλοκάρει.Πρέπει δηλαδή ο άλλος να τρώει νυχτερίδες?Δε σκέφτεται το σπόνσορα που θέλει να γαμήσει?

Κμαν ελεγα να παω πσκδ κιεβο αλλα δεν βρισκω απευθειας πτηση ενω εβρισκα παλιοτερα.
Εχεις ομως καραντινα κ lockdowns κτλ?

Αν ειναι να παω κ να την βγαλω σε ενα δωματιο καλυτερα να μην παω
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Τυπε διαφθορα και χαλια πολιτικοι-πολιτικες υπαρχουν στις περισσοτερες χωρες, εκτος απο καποιες δυτικες (+Ιαπωνια) οπου δουλευει ψιλονορμαλ η δικαιοσυνη και το πολιτευμα

Αν διαβασεις για διαφθορα σε χωρες οπως Βραζιλια, Ινδια, χωρες της Κεντρικης Αμερικης, φυσικα της Αφρικης (σχεδον ολες) αλλα και Ρωσια, Κινα κλπ θα σου πεσουν τα μαλλια, και ας εισαι σχετικα εξοικειωμενος απο τα δικα μας λαμογια, που ουσιαστικα ειναι Γ Εθνικη στη διαφθορα σε σχεση με αυτους.
Έτσι ακριβως..κανουμε το λάθος και συγκρίνουμε ελλαδισταν με χωρες δυτικες..ειμαστε ενας μέσος όρος προς τα κάτω σε ολα αλλά υπάρχουν χειρότερα  
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Κμαν ελεγα να παω πσκδ κιεβο αλλα δεν βρισκω απευθειας πτηση ενω εβρισκα παλιοτερα.
Εχεις ομως καραντινα κ lockdowns κτλ?

Αν ειναι να παω κ να την βγαλω σε ενα δωματιο καλυτερα να μην παω

Μπορείς να πας αλλά όταν γυρίσεις Γερμανία μένεις υποχρεωτικά 15 μέρες σε καραντίνα.Αυτή είναι η μαλακία.Πρέπει να πάρεις δηλαδή 3 βδομάδες άδεια.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Κατα συμπτωση, σημερα ειδα το βιντεο ενος τυπου που κανει ανταποκριση απο Κινα εδω και χρονια και τελικα αποφασισε να φυγει γιατι δεν αντεξε το χαλι της χωρας και τη διαφθορα που διασπειρει παντου το ΚΚΚ

(οποιος ενδιαφερεται να μαθει ακριβως τι παιζει σε αυτη τη χωρα, το καναλι του ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει)



 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μήτσο γιατί έχουν τέτοιο κόλλημα οι Ρώσοι με τις πίκλες και γενικά με τα τουρσιά;

Γιατί αν δεν τα κάνουν τουρσιά το καλοκαίρι τον χειμώνα θα δάγκωναν το καβλί τους μόνο.

Δεν φυτρώνει τίποτε.

Μα τίποτε λέμε, εκτός από πατάτες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γιατί αν δεν τα κάνουν τουρσιά το καλοκαίρι τον χειμώνα θα δάγκωναν το καβλί τους μόνο.

Δεν φυτρώνει τίποτε.

Μα τίποτε λέμε, εκτός από πατάτες.
Κάποτε έτσι ήταν,και πατάτες φύτευαν,και τουρσιά έκαναν.Αλλά αυτό γινόταν τη δεκαετία του '90.Τώρα έχει τα πάντα όλο το χρόνο στα σούπερ μάρκετ και κανεις δεν κάθεται να φυτεύει και να κάνει τουρσιά.Στην Ουκρανία στα χωριά και φυτεύουν και τουρσιά κάνουν.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Κάποτε έτσι ήταν,και πατάτες φύτευαν,και τουρσιά έκαναν.Αλλά αυτό γινόταν τη δεκαετία του '90.Τώρα έχει τα πάντα όλο το χρόνο στα σούπερ μάρκετ και κανεις δεν κάθεται να φυτεύει και να κάνει τουρσιά.Στην Ουκρανία στα χωριά και φυτεύουν και τουρσιά κάνουν.

Γιατί αν δεν τα κάνουν τουρσιά το καλοκαίρι τον χειμώνα θα δάγκωναν το καβλί τους μόνο.

Δεν φυτρώνει τίποτε.

Μα τίποτε λέμε, εκτός από πατάτες.

Μάλιστα,τρώνε πολύ πίκλα ρε παιδί μου,γιαυτό ο Μήτσος έχει τόση πέραση... :grin: :tooth:
 

Συνημμένα

  • η-πικλα.jpg
    η-πικλα.jpg
    53,6 KB · Εμφανίσεις: 51

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.499
Πόντοι
1.706
Αυτό έγινε πριν από 5 χρόνια.Ο Βασίλης είναι πολύ δυνατός στο καμάκι (μου θύμιζε το Ραλφ Μάτσιο λιγάκι)και πολύ έξυπνος αμέσως κατάλαβε ότι το στυλ του καμακιού της Ρόδου δεν έχει πέραση και ότι πρέπει να είσαι μόνιμος εδώ,και να έχεις αυτά που λέω γιά να κάνεις δουλειά (αμάξι,διαμέρισμα).
   Τότε ακόμα είχε ντίσκο πηγαίναν 28+ ετών ,τώρα πάνε οι ίδιες που είναι 35άρες  :vomit: πρακτικά αδύνατον να πάνε πιά πιτσιρίκες!
   Θυμάμαι γούσταρε μία αντμινιστράτορ από το μπαρ κακό κογιότ ,του είπα ότι αυτές είναι οι πιό εύκολες γιατί είναι από άλλες πόλεις και αν πας 3-4 φορές της βγάζεις πανεύκολα γκόμενες,μου απάντησε ναι γιά σένα με το σιδερένιο άλογο και το δικό σου διαμέρισμα,γιά μένα που το μόνο που έχω είναι ένα δωμάτιο στο τριάστερο ξενοδοχείο που μένω όχι.
  Ξαναήρθε τώρα το χειμώνα και τον συνάντησα,κάθε μέρα είχε γκόμενες ΑΛΛΑ 35άρες.
   Ο Βασίλης σίγουρα θα σου είπε ότι οι γκόμενες ξετρελένονταν με το σιδερένιο μου άλογο
  Οι πορτιέριδες βοηθάνε πάρα πολύ,αν έχει γκόμενες με παίρνουν τηλέφωνο να έρθω  :2funny:έχουν μεγάλη εμπειρία στις γκόμενες επειδή βλέπουν κόσμο και ξέρουν ποιές  :knockinb: και ποιές όχι.Θυμάμαι το Νοέμβρη με πήραν τηλέφωνο ότι είχε μιά παρέα μπατσίνες 26-30 ετών,έβαλα ένα μπλουζάκι ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και πήγα  :2funny: ένα πορτιέρης είναι μπάτσος ОМОН (Ειδικές δυνάμεις της Αστυνομίας και ΜΑΤ) και δουλεύει στο κλαμπ το βράδυ με αυτόν της τρελάναμε  :2funny:εννοείτε ότι τους είπα ότι ήμουν κ έγώ μπάτσος στην Ελλάδα  :2funny: :2funny: :2funny:.Μετά πήγαμε σάουνα  :2funny:
  Περίπου μιά φορά το τρίμηνο με παίρνουν τηλέφωνο να έρθω επειγώντος  :2funny:Στα κρυφά τράβανε φωτογραφίες της γκόμενες και μου της στέλνουν  :2funny:και αν μου αρέσουν πηγαίνω  :2funny:
  Οι γκόμενες εδώ σε αντίθεση με την Ελλάδα δεν τρελένονται γιά πορτιέριδες και μπάρμαν.
  Τώρα καταλαβαίνεις γιατί με μισούν αυτοί που κουβάλησαν εδώ οι καθαρίστριες που είχαν γιά γκόμενες στην Ελλάδα και ήρθαν εδώ μαζί τους να βρούνε δουλειά :headbang:είναι τραγικοί σαν τον χωριάτη νυχτοφύλακα  :2funny: εμένα μου αρέσει να  :2funny: με τα χάλια τους  :2funny:.Όλοι σχεδόν μετά από 2 μήνες γυρίζουν Ελλάδα γιά ένα καλύτερο μέλλον  :2funny: :2funny:
   

Μπουααααααχαχαχχαχ

Με τετοια ονειρα που βλεπεις πως να μην εισαι ευτυχισμενος

Χαχαχαχχααχχα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τώρα έχει τα πάντα όλο το χρόνο στα σούπερ μάρκετ και κανεις δεν κάθεται να φυτεύει και να κάνει τουρσιά.

Και ολο αυτο το απεραντο πραγμα στο χαρτη τι παραγει ολο το χρονο ρε Μητσο;
Μονο ξυλεια και ορυκτα;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.499
Πόντοι
1.706
Μπορείς να πας αλλά όταν γυρίσεις Γερμανία μένεις υποχρεωτικά 15 μέρες σε καραντίνα.Αυτή είναι η μαλακία.Πρέπει να πάρεις δηλαδή 3 βδομάδες άδεια.

Αστο καλυτερα

Δεν λενε να ανοιξουν και τα φκκ γαμωτ
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Καλά νταξ, Сало έτρωγαν πάντα και τρώνε.

Σάμπως ξέρουν και καλλίτερα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αστο καλυτερα

Δεν λενε να ανοιξουν και τα φκκ γαμωτ

Τώρα λέει κάπως να φέρεις γκόμενα Ελλάδα,όχι φυσικά από Ουκρανία,Λευκορρωσία,Ρωσία που είναι κλειστές.
Αμα άνοιγε η Τουρκία θα έπαιζε να φέρεις εκεί αλλά σιγά μην κάνουν τα χατήρια του Ερντογάν.
Φαντάσου να γαμάνε μόνο οι Αιγύπτιοι και οι Τουρκαλάδες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μπουααααααχαχαχχαχ

Με τετοια ονειρα που βλεπεις πως να μην εισαι ευτυχισμενος

Χαχαχαχχααχχα
Ναι και ο Βασίλης ο φίλος του ρολογά από τη Ρόδο που ήρθε εδώ και πήγαμε στις ντίσκο όνειρο ήταν  :2funny:είχαμε το ίδιο όνειρο και εγώ και ο ρολογάς:2funny:
  Όσοι ήρθαν εδώ και με βρήκαν και παλιά και πρόσφατα τα ίδια έγραψαν γιά μένα ότι τώρα και ο ρολογάς.
  Αν έρθεις εσύ εδώ θα δεις τη διαφορά μας  :2funny:Θα δεις πως θα κοιτάνε εσένα οι γκόμενες  σα κακομοίρη με ένα βλέμμα όλο περιφρόνιση ή με λύπιση σαν να λένε πως είσαι έτσι βρε κακομοίρη  :2funny:και πως θα κοιτάνε εμένα.Οι φουκαράδες που έρχονται εδώ και ψάχνουν γιά δουλειά σαν κ'εσένα είναι  :2funny:
   Δεν είναι τυχαίο που δεν έχεις ούτε μιά γκόμενα να μας βάλεις φωτογραφία  :2funny:και έβαλες το Web μοντέλο από το Λονδίνο γιά γκόμενα σου μαζί με διαλόγους που έγραφες στον εαυτό σου  :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλά νταξ, Сало έτρωγαν πάντα και τρώνε.

Σάμπως ξέρουν και καλλίτερα.
Τα χεις μπερδέψεις τελείως!Στη Ρωσσία κανείς δεν  το έτρωγε και δεν το τρώει αυτό,αυτο το  φτιάχνουν και το τρώνε μόνο στην Ουκρανία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom