Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Που είναι όλα τα ταλέντα ;;;
Προμόταρας ;;;;
Ποιός από όλους ;;;;;;

Ματσάκι πάντως δεν έγινε.


Μόνο τα συνηθισμένα, οι συνήθεις παπάρες που τη λένε στο μητσάρα ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΤΡΕΝΟ.

Για να καταλάβεις.Κανενας δε ζηλεύει το δημητρακη γιατί είναι μεν στη Ρωσία αλλά δεν εχει μία για τις γκόμενες.Ειναι σα να εισαι στο καλύτερο εστιατόριο αλλά να πεινας και να βλέπεις τους άλλους γύρω να τρώνε γκουρμέ εδέσματα.
Αυτο που βιώνει ο δημητρακης ειναι μαρτύριο,να τους βλεπει όλους γύρω με γκομενες και αυτός να μπαζωνει.
Το μόνο ευκολο να πας και να μείνεις ένα δυο μήνες  με λίγα λεφτά αλλα είναι βλακεία γιατι τρως τη μπιχλα και δε γαμας και τίποτα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μα και να βάζαν ! Το πληρώνει ο καθένας από την τσέπη του ! Και παίρνει όποιο γουστάρει !
ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΝΤΑΓΗ ... δεν μπορεί να υπάρχει μπόνους από εταιρεία σε οδοντίατρο !
Δέν λέω ότι πολλοί δεν θα ήθελαν να τα παίρνουν ... ή ότι είναι υπεράνω !!!
Απλά δεν γίνεται !!!!!!

Ενώ με τα φάρμακα ..... βλέπει η εταιρεία πόσα δικά της συνταγογραφεί ο καθένας ....

οπότε παίζουν συνεδριάκια ... ταξιδάκια .... και άλλα μπόνους ....

Και εκτός από τα φάρμακα .... υπάρχουν και ακριβότερα πραγματάκια που πληρώνονται από τα ταμεία ....

[size=14pt]ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΝΗΜΑΤΑ,ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΕΣ, ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΕΣ ΕΊΝΑΙ ... ΟΠΩΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ...[/size]
[size=22pt]ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ !!!!![/size]
Δηλαδή οι οδοντίατροι δεν τα παίρνουν απο τα υλικά?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δηλαδή οι οδοντίατροι δεν τα παίρνουν απο τα υλικά?

Δεν έχει καμία σχέση με οδοντίατρο, απλά είχε προβλήματα με τα δόντια του, πήγαινε συχνά να τα φτιάξει και νομίζει πως έμαθε τη δουλειά. :tooth:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Για να καταλάβεις.Ειναι σα να εισαι στο καλύτερο εστιατόριο αλλά να πεινας και να βλέπεις τους άλλους γύρω να τρώνε γκουρμέ εδέσματα.
Αυτο που βιώνει ειναι μαρτύριο,να τους βλεπει όλους γύρω με γκομενες και αυτός να μπαζωνει.
Το μόνο ευκολο να πας και να μείνεις ένα δυο μήνες  με λίγα λεφτά αλλα είναι βλακεία γιατι τρως τη μπιχλα και δε γαμας και τίποτα.
Καλα ρε κατμαν, αυτο ακριβως δεν εγινε με εσενα στην πολωνια που ακολουθουσες  τα ζευγαρακια κατα ποδας και τους φωτογραφιζες κρυφα την στιγμη που φασονοταν σε διαφορα σημεια της πολης, και μας ελεγες κοιταξτε εδω, κοιταξτε εκει. Ενω εσυ σολο με την μαριγουλα - μαριγω
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Οι οδοντίατροι είναι τίμιοι και από την πολλή τιμιότητα βαρέσανε φαλιμέντο και τα λουκετιάσανε τα ιατρεία.
ενω οι πολιτικοι κρατανε τα σκηπτρα της τιμιοτητας, πιο απ τα σκανδαλα να πρωτοθυμηθούμε..
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.414
Like
23.064
Πόντοι
5.506
Δεν έχει καμία σχέση με οδοντίατρο, απλά είχε προβλήματα με τα δόντια του, πήγαινε συχνά να τα φτιάξει και νομίζει πως έμαθε τη δουλειά. :tooth:


Kανονίστε να μας κρατήσει μούτρα με αυτά που του γράφετε και να τον ξαναδούμε μετά το Σεπτέμβρη, σαν τους κινηματογράφους.  :grin:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Έχεις δίκιο Λάκη, δεν έχουμε ζωή.
ψάξε με τι συσκευή και πότε έχουν τραβηχτεί οι φωτό
Καλα ο αλλος μπορει να ειναι μουτσος μεσα στο σκαφος, και οταν λειπουν τ αφεντικα του να τραβαει φωτο
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Για να καταλάβεις.Κανενας δε ζηλεύει το δημητρακη γιατί είναι μεν στη Ρωσία αλλά δεν εχει μία για τις γκόμενες.Ειναι σα να εισαι στο καλύτερο εστιατόριο αλλά να πεινας και να βλέπεις τους άλλους γύρω να τρώνε γκουρμέ εδέσματα.
Αυτο που βιώνει ο δημητρακης ειναι μαρτύριο,να τους βλεπει όλους γύρω με γκομενες και αυτός να μπαζωνει.
Το μόνο ευκολο να πας και να μείνεις ένα δυο μήνες  με λίγα λεφτά αλλα είναι βλακεία γιατι τρως τη μπιχλα και δε γαμας και τίποτα.
:2funny: ποιες γκόμενες έχεις εσύ ρε γκαστερμπαιτερ  :jerking:  ναι ο Δημήτρης δέν έχει μια , κάνει αγορές για προσωπική φροντίδα όσα δουλεύεις εσύ ένα μήνα να τα βγάλεις :jerking: ο Δημήτρης πληρώνει 30-40 ευρώ όσες εσύ πληρώνεις 500-1000 και δέν της γαμας κιόλας :2funny: στο κλάμπ τότε σε πέταξαν έξω οι σεκιούριτι γιατί ενοχλούσες της γυναικες που ήταν εκεί  :jerking: τουλάχιστον εσύ έχεις που νά χέσεις, έχεις ένα αεροθρρμο τον χειμώνα,ο σεκιούριτας δεν χωράει να μπει στο κρεβάτι επειδή είναι στενό τό δωμάτιο τού :2funny: όσο περνάνε οι καιροί βγαίνουν στην φορά χειρότεροι από σένα. :jerking: . Πάντως τυχερός ο μπαγασας με 30-40 έχει ωραίες από τα σάιτ, στην Ελλάδα είναι ακριβές χωρίς κάποιο λόγο, εμφάνιση, υπηρεσίες κλπ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.414
Like
23.064
Πόντοι
5.506
Καλα ο αλλος μπορει να ειναι μουτσος μεσα στο σκαφος, και οταν λειπουν τ αφεντικα του να τραβαει φωτο


Εννοείται, μπορεί να βγήκε ένα λεπτό μέσα από το μηχανοστάσιο μέσα στα γράσα και τα λάδια τύπε.  :2funny: :2funny: :2funny:



1510234973847-1509972430856-sail-8.jpeg
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Άρα οδοντίατροι και πολιτικοί είναι εξίσου λαμόγια, συμφωνούμε.  :grin:
Πετάς κάτι ωραία ώρες ώρες, άσχετα που η αγαμία σε έχει βαρεσει και σένα :2funny: τί θα γίνει Με τα τσοντοσινεμα,θα ανοίξουν?Σε έχει πεθάνει το μαράζι :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
:2funny: ποιες γκόμενες έχεις εσύ ρε γκαστερμπαιτερ  :jerking:  ναι ο Δημήτρης δέν έχει μια , κάνει αγορές για προσωπική φροντίδα όσα δουλεύεις εσύ ένα μήνα να τα βγάλεις :jerking: ο Δημήτρης πληρώνει 30-40 ευρώ όσες εσύ πληρώνεις 500-1000 και δέν της γαμας κιόλας :2funny: στο κλάμπ τότε σε πέταξαν έξω οι σεκιούριτι γιατί ενοχλούσες της γυναικες που ήταν εκεί  :jerking: τουλάχιστον εσύ έχεις που νά χέσεις, έχεις ένα αεροθρρμο τον χειμώνα,ο σεκιούριτας δεν χωράει να μπει στο κρεβάτι επειδή είναι στενό τό δωμάτιο τού :2funny: όσο περνάνε οι καιροί βγαίνουν στην φορά χειρότεροι από σένα. :jerking: . Πάντως τυχερός ο μπαγασας με 30-40 έχει ωραίες από τα σάιτ, στην Ελλάδα είναι ακριβές χωρίς κάποιο λόγο, εμφάνιση, υπηρεσίες κλπ

Μητσο εδειχνε την Αγια Πετρουπολη πριν στις ειδησεις.
Γιορταζανε κατι, δεν προσεξα τι, πολυ εντυπωσιακες εικονες απο την πολη

 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
ο Δημήτρης πληρώνει 30-40 ευρώ όσες εσύ πληρώνεις 500-1000 και δέν της γαμας κιόλας. Πάντως τυχερός ο μπαγασας με 30-40 έχει ωραίες από τα σάιτ, στην Ελλάδα είναι ακριβές χωρίς κάποιο λόγο, εμφάνιση, υπηρεσίες κλπ
ο κμαν ειναι της φασης πληρωνω αρα υπαρχω.. και εμεις στην ελλαδα το πληρωνουμε με καπελο, γιατι λεφτα υπαρχουν..  :grin:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Καλα ρε κατμαν, αυτο ακριβως δεν εγινε με εσενα στην πολωνια που ακολουθουσες  τα ζευγαρακια κατα ποδας και τους φωτογραφιζες κρυφα την στιγμη που φασονοταν σε διαφορα σημεια της πολης, και μας ελεγες κοιταξτε εδω, κοιταξτε εκει. Ενω εσυ σολο με την μαριγουλα - μαριγω

Φωτογραφιες με ζευγαρακι αλλος παιρνει παρα πόδας.

Ειναι μισοτρελος και φοραει καπελο του μεγαλου ναπολεοντα  :think:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200628-123725_Gallery.jpg
    Screenshot_20200628-123725_Gallery.jpg
    754,7 KB · Εμφανίσεις: 30

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
:2funny: ποιες γκόμενες έχεις εσύ ρε γκαστερμπαιτερ  :jerking:  ναι ο Δημήτρης δέν έχει μια , κάνει αγορές για προσωπική φροντίδα όσα δουλεύεις εσύ ένα μήνα να τα βγάλεις :jerking: ο Δημήτρης πληρώνει 30-40 ευρώ όσες εσύ πληρώνεις 500-1000 και δέν της γαμας κιόλας :2funny: στο κλάμπ τότε σε πέταξαν έξω οι σεκιούριτι γιατί ενοχλούσες της γυναικες που ήταν εκεί  :jerking: τουλάχιστον εσύ έχεις που νά χέσεις, έχεις ένα αεροθρρμο τον χειμώνα,ο σεκιούριτας δεν χωράει να μπει στο κρεβάτι επειδή είναι στενό τό δωμάτιο τού :2funny: όσο περνάνε οι καιροί βγαίνουν στην φορά χειρότεροι από σένα. :jerking: . Πάντως τυχερός ο μπαγασας με 30-40 έχει ωραίες από τα σάιτ, στην Ελλάδα είναι ακριβές χωρίς κάποιο λόγο, εμφάνιση, υπηρεσίες κλπ

Ρε δημητρακη σταματα το αυτο με τον κλωνο. Αφου σε καταλαβαμε ολοι.
Χρησιμοποιεις τις ιδιες λεξεις, τα ιδια εμοτικονς, ενω ξεχνιεσαι και χρησιμοποιεις τον τριτο ενικο και μετα καπακι τον πρωτο ενικο. Φτανει.

Στο δευτερο εχεις δικιο. Οταν εχεις δικιο στο λεω. Εγω ρε μπαγασα δεν ειχα ποτέ και σε τιποτα δικιο? Ουτε μια φορα δε με δικαιωσες.


Εχεις κολλησει με το 2Χ2 XXL κρεβατι μου. Πως γινετε ο φτωχομεταναστης να εχει XXL κρεβατι, κι εσυ να κοιμασαι στον σπασμενο, στρογγυλο, 20ετιας καναπε??
Τροφη για σκεψη..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε μλκ, τώρα απαντάς και στον εαυτό σου;;;;

Γρήγορα, τα ίδια χάπια με του Λάκη και συ.
Ναι και έχουμε και αλληλογραφία με τον κλωνο μου  :2funny:εδώ δες πόσα μηνύματα ανταλλάσουμε  :2funny:
εκεινη την εποχη υπηρχαν και γονεις με την παρακατω αντιληψη, πχ.-αντι να στειλω τον γιο ή την κορη μου στην δυση και να παρεκκλινει απο τον στοχο του/της, θα τον/την στειλω στο ανατολικο μπλοκ για σπουδες που θα να ειναι αναγκαστικα περιορισμενος-η, και θα ακολουθει το στανταρ προγραμμα, αλλιως εκδιωχθηκε
Εγώ πήγα μέσω ενός μεσάζοντα,το πανεπηστήμιο έπαιρνε 1.500 $ το χρόνο και οι γονείς μου του έδιναν 5.500  :headbang: :2funny:όταν τελείωσα τη γλώσσα είπα θα κάνω μόνος μου συμβόλαιο με πανεπηστήμιο και να μην του δώσουν τα λεφτά.Αυτοι πήγαν και του τα έδωσαν  :headbang:γιατί εγώ θα πήγαινα σε μη αναγνωρισμένο πανεπηστήμιο!Βέβαια τότε οι γονείς μου είχαν τρομερή δύναμη!Ηταν σαν τον Γερμανικό στρατό το 1941!Θα με ισοπεδώναν αν έκανα κάτι,γ'αυτό έκατσα ήσυχα μάζευα λεφτά....αγώρασα διαμερίσματα και ετοιμαζόμουν.Το λάθος μου ήταν που δεν πίστευα ότι θα ήταν τόσο καθάρματα που έφταναν μέχρι το τέλος!Με άγριους εκβιασμούς να χάσω το διαμέρισμα που αγώρασα και έμεναν 800 $ από της 32.369 $ καθώς και εκβιασμός να έρθω στην Ελλάδα!Νόμιζα ότι θα τα βρίσκαμε 15-20 μέρες εκβιασμοί και θα τελείωνε το θέμα και θα ζούσα το υπόλοιπο της ζωής μου στην Ρωσσία.Τώρα οι γονείς μου είναι σα το Γερμανικό στρατό το 1945  :2funny: κ'εγώ σαν τον Αμερικάνικο με ατομικές βόμβες  :2funny:οπότε δε σηκώνω μαλακίες!Δεν τους εκδικούμε απλός ζω όπως ήθελα να ζω,και δεν πηγαίνω Ελλάδα.Βέβαια αν είχαν δύναμη δε θα μ'αφηναν έτσι αλλά απλός δεν μπορούν να κάνουν κατι είναι το αντίθετο απ'ότι τη δεκαετία του '90 αυτοί σε καταστολή κ' εγώ διάσημος και παντοδύναμος  :2funny:.Με τη διαφορά ότι έχουν παραιτηθεί από της ιδέες τους!
Κι υστερα ξυπνησες. Εσενα περιμεναν οι φριτζηδες, με το απολυτηριο δημοτικου να σου δωσουν μισθο συντονιστη διευθυντη. Πλακα μας κανεις
Είπε θα τα αυξήσει και θα παίρνει 10.000 ευρώ το μήνα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Η πλάκα είναι ότι οι γιατροί στο νοσοκομείο που δουλεύει παίρνουν 3.000-3.500 ευρώ και θα παίρνει αυτός που κουβαλάει τα πτώματα 5.000? :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-06-28 в 13.41.57.png
    Снимок экрана 2020-06-28 в 13.41.57.png
    661,2 KB · Εμφανίσεις: 37
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
397
Like
280
Πόντοι
21
Ρε δημητρακη σταματα το αυτο με τον κλωνο. Αφου σε καταλαβαμε ολοι.
Χρησιμοποιεις τις ιδιες λεξεις, τα ιδια εμοτικονς, ενω ξεχνιεσαι και χρησιμοποιεις τον τριτο ενικο και μετα καπακι τον πρωτο ενικο. Φτανει.

Στο δευτερο εχεις δικιο. Οταν εχεις δικιο στο λεω. Εγω ρε μπαγασα δεν ειχα ποτέ και σε τιποτα δικιο? Ουτε μια φορα δε με δικαιωσες.


Εχεις κολλησει με το 2Χ2 XXL κρεβατι μου. Πως γινετε ο φτωχομεταναστης να εχει XXL κρεβατι, κι εσυ να κοιμασαι στον σπασμενο, στρογγυλο, 20ετιας καναπε??
Τροφη για σκεψη..

Δηλαδη τι θες να πεις,
ο Μητσακος με τον Μαρκελο ειναι το ιδιο προσωπο;
Πεφτω απο τα συννεφα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom