Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μέσα από το thread ανεδείχθη επιτέλους η θεμελιώδης και κομβική σημασία των χεστρών στη ζωή και κυρίως στην εργασία στο εξωτερικό. :grin: :grin:
:2funny: :2funny: :2funny:
Ο πολιτισμός ενός λαού φαίνεται και από το που χέζει.
Ο δε "άνθρωπος" που δέχεται να τον χέζουν θα έπρεπε να εκτιμά την σπουδαιότητα μιας άνετης χεστρας :grin:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Αυτο με τις χεστρες παντως και εγω δεν το πολυκαταλαβα  :grin: δηλ οποιο διαμερισμα εχει μεγαλο μπανιο σημαινει οτι εχει και μεγαλη αξια και οτι ο ιδιοκτητης του ειναι πλουσιος ενω το αντιθετο οχι? :2funny:
Η τουαλετα ειναι το κριτηριο η το σε ποια χωρα - πολη - περιοχη ειναι το ακινητο ...

Βοστωνη ας πουμε σε παλιο διωροφο ξυλινο σπιτι με εξι δωματια ο ιδιοκτητης εμενε στο ενα και νοικιαζε τα υπολοιπα ,το καθενα 30m2 περιπου με μικρο μπανιο ... ενοικιο 2.300$  :grin: συνολο 11.500 το μηνα και τα εξυνε ολη την μερα.
Αξια ακινητου κοντα στα 2.000.000 με 2.500.000 ... ενα τετραγωνικο ποδι κοστιζει(μεση τιμη) στα 1.000-1.500 στο κεντρο της πολης και οσο απομακρυμεσαι οι τιμες κατεβαινουν, 1 τεραγωνικο μετρο ειναι 10,8 τετραγωνικα ποδια οποτε υπολογιστε.

Φτωχος ο αμερικανος συμφωνα με την λογικη σας επειδη εβαζε τον κωλο του να καθεται σε μικρη χεστρα  :grin: :grin:
Οχι δεν παιζει κανεναν ρολο. Ο καθενας οτι μπορει.
Μηπως δεν εχεις καταλαβει πως οτι γινετε ειναι επειδη τοοοοοσα χρονια ο δημητρακης προσβαλει κοσμο πιστευοντας πως ειναι κατι το ιδιαιτερο (τρομαρα του) κι επειδη μας επριξε τα αρχιδια ,τωρα που ζηταμε αποδειξεις μας δειχνει τα ρημαδια του κ τα πενταρια του.
Γιατι δεν ξεκατινιαζω κανεναν αλλον?

Γιατι σεβομαι...

Παραξενο που εσυ ενω τον εκραζες χειροτερα τωρα τον υπερασπιζεσαι...
Φανταζομαι γιατι, αλλα το κραταω για τον εαυτο μου...
 

krevati69

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2020
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Κανείς δεν έχει αναφερθεί στην σπουδαιότητα του μπιντέ.
Μόνο πέριξ της Μεσογείου έχω δεί τέτοιες ευκολίες, οι άλλοι ούτε που ξέρουν τι λέμε.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
:2funny: :2funny: :2funny:
Ο πολιτισμός ενός λαού φαίνεται και από το που χέζει.
Ο δε "άνθρωπος" που δέχεται να τον χέζουν θα έπρεπε να εκτιμά την σπουδαιότητα μιας άνετης χεστρας :grin:
:2funny:
Σε δεύτερη φάση πιστεύω οτι πρέπει να επεκταθούμε στους μπιντέδες.

Προσωπικά αρνούμαι να εργαστώ σε χώρες που δεν χρησιμοποιούν παντού μπιντέδες ακόμα και έναντι τριπλάσιου μισθού.

Είναι συνήθεια που μου έμεινε από το Στρατό. Οπως και στους περισσότερους εδώ μέσα άλλωστε. :grin: :grin:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Και εγώ, είμαι παραδοσιακός τύπος!
Η κατάργηση του δε στα νέα διαμερίσματα με κάνει έξω φρενών :tickedoff:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Αυτο ηταν το δικο μου μπανιο στο Κισιναου
ειχε περασει ο μιδας αλλα δεν θυμαμαι αν ειχε χεσει για να το δει :grin:

700 -800 € το τετραγωνικο μετρο γιατι αν και σε καλη περιοχη ηταν μακρια απο το κεντρο
σε αυτα που ηταν πιο κοντα στοιχιζε 1.000 και στο καρακεντρο 1.200

για να παρετε μια ιδεα ...
Αυτο μαλιστα.

Εσενα γιατι δεν σου λεμε κατι δηλαδη? Χωρις να το παιζεις καμπόσος
Γιατι θα μας κανεις ρομπα.

Του δημητρακη ειναι αχουρι και νομιζει πως ειναι τσαρος και προσβαλει ολους ενω ειναι για κλαματα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Μέσα από το thread ανεδείχθη επιτέλους η θεμελιώδης και κομβική σημασία των χεστρών στη ζωή και κυρίως στην εργασία στο εξωτερικό. :grin: :grin:
Κατι ηξερε ο Κατακουζηνός οταν εκανε την μελετη για το "αποχετευτικο συστημα στο βυζαντιο"
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μιλαω για το συνολο τους και εννοω την τρελα που εχουν στον μυαλο, που δεν μπορεις να βγαλεις ακρη.

Δεν μιλησα για εμφανιση ,ουτε λεω πως ειμαι μοντελοπνιχτης

Έχουν  τρέλα οι γερμανίδες ;;
ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ;;;

Είναι για ηλεκτροσόκ και άσπρα κελιά . Όλες.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
και ναι και οχι

Τι σημασια εχει...

Μπορακάϋ ακούγεται ως ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ εξωτικό νησί. ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Το καλύτερο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.
Όπως και το Μπαλί .

Γιατί είναι ασία.


Δεν συγκρίνεις με μπόρα μπόρα , ταϊτή , φίτζι ....

ούτε βερμούδα .
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Καταρχήν είναι εντελώς άσχετοι με τη Ρωσσία και ο Βλάκμαν και ο Γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:από τα μέσα της δεκαετίας του '70 η τουαλέτα και το μπάνιο είναι στάνταρ 1.7-1.9 τετραγωνικά τουαλέτα και το μπάνιο 2.8-3.4 τετραγωνικά ότι σπίτι και να πάρεις από ενός δωματίου 33-45 τετραγωνικά εως τριών δωματίων 90 τετραγωνικά έχουν το ίδιο μέγεθος τουαλέτα και μπάνιο και είναι ξεχωριστά.Αυτό έγινε γιατί σε τέτοια διαμερίσματα μένουν οικογένειες.Συνήθως οι γονείς και ένα παιδί και πολλές φορές και η γιαγιά,οπότε η ξεχωριστή τουαλέτα από το μπάνιο βολεύει.
  Πιθανόν αυτοί να νομίζαν ότι οι τουαλέτες στη Ρωσσία είναι Τούρκικες?ή δεν έχει καθόλου τουαλέτα στο σπίτι? :2funny:Παντος εντελώς ηλίθιο να ζητάνε φωτογραφίες της τουαλέτας  :jerking: :2funny:τέλος πάντων τους της έβαλα και το βούλωσαν  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Ο Ιωσήφ έχει καταντίσει εντελώς γελοίος  :jerking:
  Γιά αυτούς τους γκαστερμπά'ι'τερ το να εχεις δικη σου τουαλέτα είναι φοβερή πολυτέλεια  :2funny:.Ο Βλάκμαν μένει σε αποθηκευτικό χώρο του νοσοκομείου που δουλευει και κουβαλάει τα πτώματα  :2funny:και ο άλλος στο μικρό δωματιάκι που νοικιάζει  :2funny:
  Γιατί ο Βλάκμαν ή ο άλλος ο γκαστερμπά'ι'τερ που μπορεί να είναι 1.50 ύψος  :2funny:γαμάνε? :2funny:.Αν δεις κάπου λέει γιά τους μισθούς στη Γερμανία 1.150-1.200 ευρώ,γ'αυτο και ζούνε έτσι  :vomit:
 Αυτός είναι ένα απλό παιδί,δεν είναι ούτε αυτιστικός σαν τον Βλάκμαν ούτε νάνος σαν τον γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny: Πήγε Γερμανία και γράφει πως είναι στ'αλήθεια η Γερμανία.Αν είχε έρθει Ρωσσία θα έγραφε πολύ χειρότερα!Οσοι ήρθαν γιά δουλειά στην Ρωσσία χειρότερα έγραφαν  :2funny:
Eσύ αποβολή του Τσατσένκο τι ύψος έχεις;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ρωσία,Ουκρανία λείπουν οι ανέσεις,είναι λογικό.Αμα θες στάνταρτς ευρωπαικού τύπου πρέπει να πληρώσεις αδρά.
Αυτό που προβάλλεται σαν ιδεώδες,ψωλάρω με 1500 ευρώ το μήνα παθητικό εισόδημα σε πρώην ΕΣΣΔ είναι μαλακία απολύτως.
Αν έχεις 2500 ευρώ το μήνα,κάτι γίνεται.
Αν δηλαδή έχεις αποσυρθεί τελείως και δε δουλεύεις.Αν δουλεύεις,η Δυτική Ευρώπη είναι πολύ καλύτερη.Ανατολική Ευρώπη χάνεις πάρα πολλά λεφτά μη δουλεύοντας και καταλήγεις στη μιζέρια.
Πολλοί βρήκαν ενδιάμεσες λύσεις τύπου Πολωνία,Τσεχία χώρες με μουνάρες,καλή ζωή,ευρωπαικές ανέσεις,φτηνές και με ευκαιρίες για δουλειά,τώρα βέβαια τραβάνε τα βυζιά τους αφού η γερμανοποίηση και η ένταξη στην ΕΕ τους κατέστησε μη ανταγωνιστικούς στις γκόμενες.Και δε γαμάνε και έχουν μείνει στάσιμοι εισοδηματικά ενώ αν έμεναν Δύση θα ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση.
Αν ένας 45άρης αποφασίσει να ψωλάρει και έχει π.χ. συνολικό εισόδημα 1500 ευρώ το μήνα τότε πιο πολύ θα γαμήσει Φιλιπίννες,Ταυλάνδη παρά ανατολική Ευρώπη.Βέβαια αν έχει 2500 ευρώ θα γαμήσει και ανατολική Ευρώπη.Είναι θέμα κλίμακας αλλά αφορά ψωλάδες,άτομα που έχουν αποσυρθεί και ψωλάρουν.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πολλοί βρήκαν ενδιάμεσες λύσεις τύπου Πολωνία,Τσεχία χώρες με μουνάρες,καλή ζωή,ευρωπαικές ανέσεις,φτηνές και με ευκαιρίες για δουλειά,τώρα βέβαια τραβάνε τα βυζιά τους αφού η γερμανοποίηση και η ένταξη στην ΕΕ τους κατέστησε μη ανταγωνιστικούς στις γκόμενες.Και δε γαμάνε και έχουν μείνει στάσιμοι εισοδηματικά ενώ αν έμεναν Δύση θα ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

Οπότε εγώ με 5-6 χιλιάρικα το μήνα στην ουγγαρία .... θα γυρίζω άντερα όλη μέρα, να τα καθαρίζω για κοκορέτσι ...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οπότε εγώ με 5-6 χιλιάρικα το μήνα στην ουγγαρία .... θα γυρίζω άντερα όλη μέρα, να τα καθαρίζω για κοκορέτσι ...

Ουγγαρία δε θα κάνεις τίποτα.Για εισοδηματίες μόνο πρώην ΕΣΣΔ,Ουκρανία,Ρωσία ή Λευκορρωσία.
Οπου μπαίνει η ΕΕ,δυσκολεύουν σημαντικά τα πράγματα.
Τι να σε κάνουν οι Ουγγαρέζες?Εχουν δίπλα το Βιενέζο γαμέα,το Βαυαρό λεφτά κτλ.Δε μετράς πρακτικά σα μεσήλιξ.
Ουγγαρία Ρωσίδες τουρίστριες και μετανάστριες θα γαμάς κατ ανάγκην.
Σαν Ελλην μεσήλικος εισοδηματίας μόνο πρώην ΕΣΣΔ μετράς.Θα γαμάς εικοσιπεντάρες Ουκρανές ή τριαντάρες,τριανταπεντάρες Ρωσίδες.Κάπως έτσι χοντρικά.
Με 5-6 χιλιάρικα το μήνα παθητικό εισόδημα πρέπει να δοκιμάσεις Κίεβο ή Μινσκ.Θα ξεσκιστείς στον πούτσο.
Αν και δε νομίζω να βγάζεις τόσα.Για να το κάνεις αυτό πρέπει να έχεις κάπου 3-4 μύρια ακίνητη περιουσία.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ουγγαρία δε θα κάνεις τίποτα.Για εισοδηματίες μόνο πρώην ΕΣΣΔ,Ουκρανία,Ρωσία ή Λευκορρωσία.
Οπου μπαίνει η ΕΕ,δυσκολεύουν σημαντικά τα πράγματα.
Τι να σε κάνουν οι Ουγγαρέζες?Εχουν δίπλα το Βιενέζο γαμέα,το Βαυαρό λεφτά κτλ.Δε μετράς πρακτικά σα μεσήλιξ.
Ουγγαρία Ρωσίδες θα γαμάς κατ ανάγκην.

Είναι ότι δεν είμαι κοντός τύπε και είμαι λευκός, οπότε από μακριά δεν με βλέπουν για ερυθρόδερμο,
όπως τους περισσότερους ελληνάρες.

Οι περισσότεροι ελληνάρες είστε κάπως έτσι
native-american-man-picture-id91531074


και γιαυτό γουστάρετε και κάτι τέτοιες ...
URL]]
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Είναι ότι δεν είμαι κοντός τύπε και είμαι λευκός, οπότε από μακριά δεν με βλέπουν για ερυθρόδερμο,
όπως τους περισσότερους ελληνάρες.

Οι περισσότεροι ελληνάρες είστε κάπως έτσι
native-american-man-picture-id91531074


και γιαυτό γουστάρετε και κάτι τέτοιες ...
https://[URL unfurl="true"]www.mediastorehouse.com/p/632/native-american-woman-12065981.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Εμφανισιακά σα σαρανταπεντάρης και πάνω έτσι κι αλλιώς δε μετράς Ουγγαρία για γκόμενες κάτω των 35.
Μόνο Ουκρανέζες στην Ευρώπη δέχονται διαφορά ηλικίας άνω της εικοσαετίας.Οι εμφανίσιμες Ρωσίδες άντε να δέχονται τα 15 χρόνια μάξιμουμ.
Είτε άσπρος είτε μελαχρινός είτε ψηλός είτε κοντός άμα σε πάρουν τα χρόνια δεν έχεις leverage στους πρώην δορυφόρους της ΕΣΣΔ,Τσεχία,Ουγγαρία,Σλοβακία.Σε βλέπουν σα μπάρμπα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom