Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
602
Like
451
Πόντοι
26
Οι Αραβες αλληλουποστηρίζονται αλλά είναι πολύ πιο τεμπέληδες από εμάς.Επίσης παριστάνουν τους μάγκες και τα βλέπουν όλα σα θέμα διαπραγμάτευσης,σαν παζάρι.
Ενας Ελληναράς τρώει 5 Αραβες στην κατσιά.
Ο Ελληναράς έχει νοοτροπία ραγιά,θα βγει στην αρένα να φέρει αποτέλεσμα.Δεν κάθεται να διαπραγματεύεται με τα θηρία.
οι ισραηλιτες αλληλουποστηριζονται και μου πανε και πως λειτουργουν στα θεματα ασφαλειας της χωρας τους. Ειδικα οταν ειναι εξωτερικο εκει υπαρχει φουλ αλληλουποστηρξη
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
οι ισραηλιτες αλληλουποστηριζονται και μου πανε και πως λειτουργουν στα θεματα ασφαλειας της χωρας τους. Ειδικα οταν ειναι εξωτερικο εκει υπαρχει φουλ αλληλουποστηρξη
Εδώ οι άραβες είναι γκετοποιημένοι και τώρα πιά δεν μετράνε,ούτε οικονομικά γιάτι να έχεις σουβλατζίδικο δε θεωρείτε πιά χλιδή  :2funny:καθώς και οι γκόμενες λίγο μαυριδερός να είσαι δεν σε θεωρούν γιά άνθρωπο  :2funny:Είναι σαν του Ελληνες γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:που δεν τους θεωρούν οι ντόπιοι γιά ανθρώπους!
  Τώρα ότι οι Έλληνες μετράνε είναι γιά  :2funny:κάποτε που ήταν περηποιημένοι οι Έλληνες είχαν πέραση τώρα με τα μούσια,της φόρμες γυμναστικής,τα μαλλιά,τα τατουάζ και τα σκουλαρίκια είναι γιά κλάματα.ούτε γιά κηδεία δεν κάνουν :2funny:
  Οι άραβες τώρα πιά δεν έρχονται εδώ,κάποτε ερχόντουσαν φοιτητές,όλοι κοιτάνε να πάνε στην Ευρώπη σαν τρελλοί!
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Εδώ οι άραβες είναι γκετοποιημένοι και τώρα πιά δεν μετράνε,ούτε οικονομικά γιάτι να έχεις σουβλατζίδικο δε θεωρείτε πιά χλιδή  :2funny:καθώς και οι γκόμενες λίγο μαυριδερός να είσαι δεν σε θεωρούν γιά άνθρωπο  :2funny:Είναι σαν του Ελληνες γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:που δεν τους θεωρούν οι ντόπιοι γιά ανθρώπους!
  Τώρα ότι οι Έλληνες μετράνε είναι γιά  :2funny:κάποτε που ήταν περηποιημένοι οι Έλληνες είχαν πέραση τώρα με τα μούσια,της φόρμες γυμναστικής,τα μαλλιά,τα τατουάζ και τα σκουλαρίκια είναι γιά κλάματα.ούτε γιά κηδεία δεν κάνουν :2funny:
  Οι άραβες τώρα πιά δεν έρχονται εδώ,κάποτε ερχόντουσαν φοιτητές,όλοι κοιτάνε να πάνε στην Ευρώπη σαν τρελλοί!

Τα 500 ευρώ για τους Πακιστανούς είναι σαν μια περιουσία αφού τα προϊόντα γενικά στο Πακιστάν, είναι συγκριτικά πολύ φθηνότερα από ότι εδώ πέρα.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Επειδή ο μέσος Έλληνας εργοδότης έχει γραμμένο στα παπάρια του το μέσο Έλληνα εργαζόμενο, βάζοντας τον να δουλεύει 10-12 ώρες για 400-500 ευρώ, σκέφτομαι να πάω ή Νέα Ζηλανδία (νόμιμα στούντιο) που είναι αξιοπρεπές το βιοτικό επίπεδο με αξιοπρεπείς μισθούς και ώρες εργασίας ή Σκανδιναβία. Τι μου προτείνετε;;
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Εδώ οι άραβες είναι γκετοποιημένοι και τώρα πιά δεν μετράνε,ούτε οικονομικά γιάτι να έχεις σουβλατζίδικο δε θεωρείτε πιά χλιδή  :2funny:καθώς και οι γκόμενες λίγο μαυριδερός να είσαι δεν σε θεωρούν γιά άνθρωπο  :2funny:Είναι σαν του Ελληνες γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:που δεν τους θεωρούν οι ντόπιοι γιά ανθρώπους!
  Τώρα ότι οι Έλληνες μετράνε είναι γιά  :2funny:κάποτε που ήταν περηποιημένοι οι Έλληνες είχαν πέραση τώρα με τα μούσια,της φόρμες γυμναστικής,τα μαλλιά,τα τατουάζ και τα σκουλαρίκια είναι γιά κλάματα.ούτε γιά κηδεία δεν κάνουν :2funny:
  Οι άραβες τώρα πιά δεν έρχονται εδώ,κάποτε ερχόντουσαν φοιτητές,όλοι κοιτάνε να πάνε στην Ευρώπη σαν τρελλοί!

Δεν έχουν όλοι την ομορφιά σου... :grin: :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • egefaliko.jpg
    egefaliko.jpg
    61,9 KB · Εμφανίσεις: 50

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Επειδή ο μέσος Έλληνας εργοδότης έχει γραμμένο στα παπάρια του το μέσο Έλληνα εργαζόμενο, βάζοντας τον να δουλεύει 10-12 ώρες για 400-500 ευρώ, σκέφτομαι να πάω ή Νέα Ζηλανδία (νόμιμα στούντιο) που είναι αξιοπρεπές το βιοτικό επίπεδο με αξιοπρεπείς μισθούς και ώρες εργασίας ή Σκανδιναβία. Τι μου προτείνετε;;
Βγες πρώτα απο το δωματιο σου και μετά βλέπεις αν θας πας ΝΖ ή Σκανδιανβία.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δεν έχουν όλοι την ομορφιά σου... :grin: :grin: :grin:
Για δε βάζεις ολόκληρη τη φωτογραφία που γαμάω? :2funny: :2funny: :2funny:εμένα μου σηκώνετε δεν είμαι ανίκανος σαν τον Βλάκμαν :2funny:Τώρα ο Βλάκμαν θα κουβαλάει τους πεθαμένους από την εντατική στο υπόγειο  :2funny:ή θα τους παίρνει από το υπόγειο να τους πάει γιά νεκροψία ή θα τους φορτώνουν στο φορτηγάκι του γραφείου κηδειών  :2funny: :2funny: :2funny:

Επειδή ο μέσος Έλληνας εργοδότης έχει γραμμένο στα παπάρια του το μέσο Έλληνα εργαζόμενο, βάζοντας τον να δουλεύει 10-12 ώρες για 400-500 ευρώ, σκέφτομαι να πάω ή Νέα Ζηλανδία (νόμιμα στούντιο) που είναι αξιοπρεπές το βιοτικό επίπεδο με αξιοπρεπείς μισθούς και ώρες εργασίας ή Σκανδιναβία. Τι μου προτείνετε;;
Ευτυχώς που καταλάβατε βλέποντας πως ζούνε οι γκαστερμπά'ι'τερ του σά'ι'τ ότι η Γερμανία είναι μιά φρίκη  :2funny:
  Και που ρωτάς δε νομίζω να σου πούνε γιατί κανένας δεν είναι εκεί.Πάντος από τη Γερμανία σίγουρα ζούνε πολύ καλύτερα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Βγες πρώτα απο το δωματιο σου και μετά βλέπεις αν θας πας ΝΖ ή Σκανδιανβία.

Το εργασιακό σύστημα στην Ελλάδα, ειδικά τώρα με τον ξεφτίλα τον Κούλη, είναι για τον πούτσο.

Εξωτερικό και να μην ξαναδώ αυτό τον αλήτη που έχουμε για πρωθυπουργό.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Για δε βάζεις ολόκληρη τη φωτογραφία που γαμάω? :2funny: :2funny: :2funny:εμένα μου σηκώνετε δεν είμαι ανίκανος σαν τον Βλάκμαν :2funny:Τώρα ο Βλάκμαν θα κουβαλάει τους πεθαμένους από την εντατική στο υπόγειο  :2funny:ή θα τους παίρνει από το υπόγειο να τους πάει γιά νεκροψία ή θα τους φορτώνουν στο φορτηγάκι του γραφείου κηδειών  :2funny: :2funny: :2funny:
Ευτυχώς που καταλάβατε βλέποντας πως ζούνε οι γκαστερμπά'ι'τερ του σά'ι'τ ότι η Γερμανία είναι μιά φρίκη  :2funny:
  Και που ρωτάς δε νομίζω να σου πούνε γιατί κανένας δεν είναι εκεί.Πάντος από τη Γερμανία σίγουρα ζούνε πολύ καλύτερα  :2funny: :2funny: :2funny:
αν γνωριζεις τη γλωσσα και δεν εργαστεις σε ελληνικο εστιατοριο,στο οποιο εστιατοριο οι αμοιβες ειναι μικρες,η γερμανια  μονο φρικη δεν ειναι.πολυ καλοι μισθοι,βοηθεια στις οικογενειες,πολυ καλο επιπεδο παιδειας,συστημα υγειας που πληρωνεις μονο τη λευκανση πρωκτου,απειρες δραστηριοτητες κτλ.
αν για να ζησεις χρειαζεσαι την εργασια αλλα δεν εχεις γνωσεις,οπου και να εισαι θα ειναι ασχημα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.411
Like
23.064
Πόντοι
5.506
Το εργασιακό σύστημα στην Ελλάδα, ειδικά τώρα με τον ξεφτίλα τον Κούλη, είναι για τον πούτσο.

Εξωτερικό και να μην ξαναδώ αυτό τον αλήτη που έχουμε για πρωθυπουργό.


Τύπε, στο καλό και από το πεζοδρόμιο. Δεν έχεις ανάγκη εσύ, "σπιρτούλης" είσαι.  :happy: :happy: :happy:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
 

Συνημμένα

  • germania oikotorfeio.jpg
    germania oikotorfeio.jpg
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 61

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ο δημητράκης μόνο για γατες και κρεμες λέει.Πόσα βγάζει τον μήνα δεν λέει.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Ο δημητράκης μόνο για γατες και κρεμες λέει.Πόσα βγάζει τον μήνα δεν λέει.
τυπε,ο δημητρακης μπορει να εχει λεφτα.εγω δεν ειμαι η παπαρηγα να τον διωξω ποινικα επειδη εχει λεφτα αλλα αφου δεν εργαζεται και το θρεντ αφορα εργαζομενους,καθε του παρεμβαση ειναι ατοπη.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
τυπε,ο δημητρακης μπορει να εχει λεφτα.εγω δεν ειμαι η παπαρηγα να τον διωξω ποινικα επειδη εχει λεφτα αλλα αφου δεν εργαζεται και το θρεντ αφορα εργαζομενους,καθε του παρεμβαση ειναι ατοπη.
To έπιασες το νόημα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
τυπε,ο δημητρακης μπορει να εχει λεφτα.εγω δεν ειμαι η παπαρηγα να τον διωξω ποινικα επειδη εχει λεφτα αλλα αφου δεν εργαζεται και το θρεντ αφορα εργαζομενους,καθε του παρεμβαση ειναι ατοπη.
τυπε,ο δημητρακης μπορει να εχει λεφτα.εγω δεν ειμαι η παπαρηγα να τον διωξω ποινικα επειδη εχει λεφτα αλλα αφου δεν εργαζεται και το θρεντ αφορα εργαζομενους,καθε του παρεμβαση ειναι ατοπη.
Άστο,εγώ είμαι εδώ και πηγαίνω και Ευρώπη συχνά και βλέπω πως ζούνε εκεί οι Έλληνες,τώρα αν είστε τόσο χάνοι και πιστεύετε αυτά που σας λένε στις καφετέριες εγω τι να πω? :2funny:Πηγαίνετε τότε στη Γερμανία να ζήσετε στις πανσιόν 4-5 τετραγωνικά  :2funny:να σας φτύνουν οι Γερμανοί  και γράφετε στο σά'ι'τ ότι τα κονομάτε και έχετε πισσίνες και να το παίζετε μεγιστάνες  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.411
Like
23.064
Πόντοι
5.506
Άστο,εγώ είμαι εδώ και πηγαίνω και Ευρώπη συχνά και βλέπω πως ζούνε εκεί οι Έλληνες,τώρα αν είστε τόσο χάνοι και πιστεύετε αυτά που σας λένε στις καφετέριες εγω τι να πω? :2funny:Πηγαίνετε τότε στη Γερμανία να ζήσετε στις πανσιόν 4-5 τετραγωνικά  :2funny:να σας φτύνουν οι Γερμανοί  και γράφετε στο σά'ι'τ ότι τα κονομάτε και έχετε πισσίνες και να το παίζετε μεγιστάνες  :2funny:


Eδω ρε μήτσο το παίζεις μεγιστάνας εσύ που μένεις στο σπίτι με την πολυουρεθανη και τα καλώδια να κρέμονται, αυτοί να μην το παίξουν λίγο;


Πρόσεξε με τους αφρούς μην πάθει τίποτα το σεμεδάκι που βάζεις στο κεφάλι για μαλλιά.


0o1dmez.jpg
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Άστο,εγώ είμαι εδώ και πηγαίνω και Ευρώπη συχνά και βλέπω πως ζούνε εκεί οι Έλληνες,τώρα αν είστε τόσο χάνοι και πιστεύετε αυτά που σας λένε στις καφετέριες εγω τι να πω? :2funny:Πηγαίνετε τότε στη Γερμανία να ζήσετε στις πανσιόν 4-5 τετραγωνικά  :2funny:να σας φτύνουν οι Γερμανοί  και γράφετε στο σά'ι'τ ότι τα κονομάτε και έχετε πισσίνες και να το παίζετε μεγιστάνες  :2funny:
εσυ μπορει να πηγαινεις συχνα στην ευρωπη,εγω ζω κι εργαζομαι στην καρδια της ευρωπης,πραγμα που σημαινει οτι μπορω να εχω πολυ καλυτερη και ασφαλεστερη αποψη απο εσενα.ισως ,εαν φυσικα μου το επιτρεπεις,να γνωριζω και καλυτερα απο εσενα τη δικη μου τσεπη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
εσυ μπορει να πηγαινεις συχνα στην ευρωπη,εγω ζω κι εργαζομαι στην καρδια της ευρωπης,πραγμα που σημαινει οτι μπορω να εχω πολυ καλυτερη και ασφαλεστερη αποψη απο εσενα.ισως ,εαν φυσικα μου το επιτρεπεις,να γνωριζω και καλυτερα απο εσενα τη δικη μου τσεπη.
Τέλεια βάλε μας κ'εσύ φωτογραφίες από την έπαυλη που μένεις στην υπέροχη Γερμανία όπως μας έβαλε και ο σεκιουριτάς γλαστερμπά'ι'τερ και όπως μας έβαλε και ο Βλάκμαν  :2funny:να δούμε και από σένα τα Γερμανικά στάνταρ  :2funny:Αν έχεις και τηλεόραση και βλέπεις και Ελληνικά κανάλια  τότε είσαι θεός  :2funny:
    Εγώ σας βάζω πραγματικές πληροφορίες γιά τη  Ρωσσία και όχι μπούρδες που λένε στις καφετέριες  :jerking: :2funny:
  Μη μας βάλεις μούφα φωτογραφίες σαν τον βαλκάνιο φουκαρά  :2funny:και μην μας γράψεις  :jerking: ότι είσαι καθηγητής πανεπηστημίου γιατί ο κόσμος όσο χαζός και να είναι θα το καταλάβει και θα κραχτείς άσχημα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom