Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Φυσικα τζογαρα τυπε ,μονο ομως slots και ρουλετα  :grin: δεν ασχοληθηκα με χαρτια αν και παλιοτερα στο ποκερ ημουνα αρκετα καλος πιστευω ...
ρωτησε οτι θελεις και αν το γνωριζω πολυ ευχαριστως
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
πραγματικά η Κύπρος ΔΕΝ ΕΧΕΙ καθόλου ΜΜΜ... και αυτά τα λίγα που έχει είναι για τα μπάζα...

βεβαια το να νοικιάσεις αυτοκινητο είναι μπιρ παρά ...

με 380 ευρώ νοικιάζεις για έναν μήνα Golf me 280 Corsa me 450 Nissan Juke...
Τον γλύφεις βλέπω  :2funny:Με αυτό το φουκαρά θα πετύχεις τον στόχο σου  :2funny: σίγουρα του έχεις στείλει Π.Μ. και του λες ότι Αγγλία θα βγάζει 20.000 λίρες το μήνα  :2funny: ο μπατίρης θα το πιστέψει  :2funny:και θα έρθει Αγγλία γιατί στην Κύπρο τρώει τα  :shit: του  :2funny:και κάθεται στο μπαλκόνι και  :jerking: :2funny:.
  Θα προσφερθείς να μείνει σπίτι σου τον πρώτο καιρό και το βράδυ το βραδάκι εκεί που θα κοιμάται θα του γλύψεις το πουλάκι  :2funny: :2funny: :2funny:
  Πόσο μαλάκας πρέπει να είναι κανείς γιά να πιστέψει της  :jerking: που μας γράφεις  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Έγραψες γιά  υπέροχα μέρη όπως το Μάντσεστερ,Leeds τη όμορφα μέρη  :2funny:ξέχασες το πανέμορφο Λίβερπουλ  :2funny:καθώς και το Μπέλφαστ  :2funny:.
  Σίγουρα η Αγγλία είναι η χώρα των ευκαιριών  :2funny:ο γιός του Πακιστανού μπορεί να γίνει δήμαρχος του Λονδίνου ή ακόμα και υπουργός  :vomit: :vomit: :vomit:.
 
:2funny: Εγω με το φτωχο μου το μυαλο ξερω οτι δεν υπαρχει Ελληνας που να εχει παει Αμερικη και να μην εχει φωτο ...
οσο για την Ρωσια πραγματι ειναι ολα χαλια και τα δε τρενα ακομα χειροτερα  :grin:
αντε εχω ορεξη σημερα  :2funny: :2funny: :2funny:
Πάλι λες ψέματα Τάσο  :2funny:έβαλες φωτογραφία το τρένο που πήγες στις Η.Π.Α και μας λες ότι είναι Ρωσσικό τρένο  :2funny:πήγες να μας κορο'ι'δέψεις αλλά σε καταλάβαμε  :2funny:.Ο Βλάκμαν ξέρει τα πάντα γύρω από τη Ρωσσία κ'ας μην έχει πάει ποτέ του  :2funny:το ίδιο και γιά της Η.Π.Α  :2funny:που απέδειξε ότι πήγε  :2funny:βάζοντας φωτογραφίες και βίντεο  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny: (πάλι στον ύπνο του).
  Εσύ τα είδες πάντος τα σκουριασμένα Lada στη Μόσχα και την Αγία Πετρούπολη  :2funny:καθώς και τα σκουριασμένα φορτηγά με τα καρότσια που ρυμουλκούσαν  :2funny:είδες την φτώχια και την μιζέρια  :2funny:περίμενες και στην ουρά γιά να πάρεις ψωμί  :2funny:πήρες ψωμί?ή έμεινες νυστικός? :2funny:
  Έχουν πάντος μεγάλ φαντασία μερικοί εδώ μέσα  :2funny:δεν έχουν πάει ποτέ ή πήγαν πριν από 20 χρόνια και γράφουν γιά το πως είναι η Ρωσσία  :2funny: :2funny: :2funny:
  Βέβαια πιό πολύ μου αρέσουν οι αναλύσεις του Βλάκμαν γιά της Η.Π.Α  :2funny:Εκεί πεθαίνω στα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.
 
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν ξέρω άμα θες απλά να την πεις στον Λάκη.
Αλλά προφανώς και δεν ισχύει.
Όπως εκτιμάς ένα ολοκληρωμένο φαγητό η τις περίπλοκες  γεύσεις ενός καλού κρασιού έτσι είναι και με τα cocktail.

Προφανώς και θέλει να μου την πει.
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έπινα γλυκά ποτά.
Μπορεί να είχα πιεί 10-20 γλυκά κοκτέηλ συνολικά στη ζωή μου ! Πιθανόν και λιγότερα.
Γλυκά κρασιά που μου χάριζαν , τα πέταγα σφραγισμένα.
Ούτε γλυκά έτρωγα ποτέ.
Τελευταία όμως δεν ξέρω , τα αποζητά ο οργανισμός μου !
Και γλυκά ποτά και γλυκά !
Η μάνα μου με κάτι γριές πίναν γλυκό κρασί με κέηκ το χειμώνα και έτρωγα κι εγώ.
Αισθάνομαι σαν να μου λείπει η γλυκιά γεύση !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
:2funny: Εγω με το φτωχο μου το μυαλο ξερω οτι δεν υπαρχει Ελληνας που να εχει παει Αμερικη και να μην εχει φωτο ...
οσο για την Ρωσια πραγματι ειναι ολα χαλια και τα δε τρενα ακομα χειροτερα  :grin:
αντε εχω ορεξη σημερα  :2funny: :2funny: :2funny:

Τρελή καβλάρα η υπάλληλος του τρένου με τη στολή !!!!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έπινα γλυκά ποτά.
Μπορεί να είχα πιεί 10-20 γλυκά κοκτέηλ συνολικά στη ζωή μου ! Πιθανόν και λιγότερα.
Γλυκά κρασιά που μου χάριζαν , τα πέταγα σφραγισμένα.
Ούτε γλυκά έτρωγα ποτέ.
Τελευταία όμως δεν ξέρω , τα αποζητά ο οργανισμός μου !
Και γλυκά ποτά και γλυκά !
Η μάνα μου με κάτι γριές πίναν γλυκό κρασί με κέηκ το χειμώνα και έτρωγα κι εγώ.
Αισθάνομαι σαν να μου λείπει η γλυκιά γεύση !

Αγαμίες Λάκη;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Τον γλύφεις βλέπω  :2funny:Με αυτό το φουκαρά θα πετύχεις τον στόχο σου  :2funny: σίγουρα του έχεις στείλει Π.Μ. και του λες ότι Αγγλία θα βγάζει 20.000 λίρες το μήνα  :2funny: ο μπατίρης θα το πιστέψει  :2funny:και θα έρθει Αγγλία γιατί στην Κύπρο τρώει τα  :shit: του  :2funny:και κάθεται στο μπαλκόνι και  :jerking: :2funny:.
  Θα προσφερθείς να μείνει σπίτι σου τον πρώτο καιρό και το βράδυ το βραδάκι εκεί που θα κοιμάται θα του γλύψεις το πουλάκι  :2funny: :2funny: :2funny:
  Πόσο μαλάκας πρέπει να είναι κανείς γιά να πιστέψει της  :jerking: που μας γράφεις  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Έγραψες γιά  υπέροχα μέρη όπως το Μάντσεστερ,Leeds τη όμορφα μέρη  :2funny:ξέχασες το πανέμορφο Λίβερπουλ  :2funny:καθώς και το Μπέλφαστ  :2funny:.
  Σίγουρα η Αγγλία είναι η χώρα των ευκαιριών  :2funny:ο γιός του Πακιστανού μπορεί να γίνει δήμαρχος του Λονδίνου ή ακόμα και υπουργός  :vomit: :vomit: :vomit:.
Βρε τριχωτε Αυστραλοπιθηκα, θα αφήσω τις παραλίες, τα ποσά τετραγωνικά μπαλκόνι, τους μεζέδες μου, τις Ρωσίδες, το αμάξι και την μηχανή μου για να πάω Αγγλία;
Κανένας καθυστερημένος σαν εσένα μπορεί να το πίστευε μόνο. Εγώ δουλεύω στο μπαλκόνι και βγάζω φράγκα για 5-6 ταξίδια στο εξωτερικό τον χρόνο.

Εσύ κακομοίρη το μόνο ταξίδι που κανείς είναι μέχρι το σουπερμάρκετ. Άντε καιρό έχεις να ποστάρεις φώτο από ντομάτες. Τι περιμένεις;
Βάλε καμία, μόνο για τέτοια αξίζουν τα ποστ σου. Γιατί από δουλειές είσαι ο τελευταίος να μιλήσεις.
 

asdff

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2009
Μηνύματα
27
Κριτικές
11
Like
413
Πόντοι
290
Για μένα ειναι ρίσκο το εξω αλλα αξίζει να δοκιμάσεις. Εγω δουλεύω σε γκαζάδικο έξω. Θα βγάλεις λεφτα αλλα δέν έχεις ζωή καθημερινότητα. Καλό είναι να φύγεις με μικρό κεφάλαιο και αν σε πάει συνεχίζεις. Προτερεώτητα η ποιοτικότερη ζωή και οχι τα χρήματα με λογικη άμεσης επιστροφής. Εκτός αν θές να δίνεις παρατάσεις αφραγκίας 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τρελή καβλάρα η υπάλληλος του τρένου με τη στολή !!!!
Μιλάς γιά την Αμερικάνα στο Τρένο που πήρε ο Τάσος γιά να πάει στο Λας Βέγκας :2funny:
Βρε τριχωτε Αυστραλοπιθηκα, θα αφήσω τις παραλίες, τα ποσά τετραγωνικά μπαλκόνι, τους μεζέδες μου, τις Ρωσίδες, το αμάξι και την μηχανή μου για να πάω Αγγλία;
Κανένας καθυστερημένος σαν εσένα μπορεί να το πίστευε μόνο. Εγώ δουλεύω στο μπαλκόνι και βγάζω φράγκα για 5-6 ταξίδια στο εξωτερικό τον χρόνο.

Εσύ κακομοίρη το μόνο ταξίδι που κανείς είναι μέχρι το σουπερμάρκετ. Άντε καιρό έχεις να ποστάρεις φώτο από ντομάτες. Τι περιμένεις;
Βάλε καμία, μόνο για τέτοια αξίζουν τα ποστ σου. Γιατί από δουλειές είσαι ο τελευταίος να μιλήσεις.
Συγγνώμη εσύ είσαι άτριχο πουστάκι  :2funny:?
  Τα ταξήδια σου είναι με την Rayan Air φαντάζομαι  :2funny: παίρνεις από 6 μήνες πριν τα εισητήρια με 20-50 ευρώ  :2funny:κλείνεις 6 μήνες πριν από το R bnb  :2funny: παίρνεις και το λεοφωρείο από το αεροδρόμιο  :2funny: και τρως τυρόπιτες ή παίρνεις ψωμί και τυρί και φτιάχνεις σάντου'ι'τς και τα παίρνεις μαζί σου  :2funny:
Μεζλεδες ε,? :jerking: :2funny:τι λες ρε μεγάλε? :2funny:Μ'αρέσει το μπαλκόνι  :jerking: :2funny:καλά στο σπίτι σου στα εξάρχεια δεν είχες μπαλκόνι?και σου χει κάνει τόση ενύπωση? :jerking: :2funny:Της Ρωσσίδες φαντάζομαι της βλέπεις από το μπαλκόνι και τραβάς  :jerking: :2funny:
  Στις παραλίες φαντάζομαι πας με το λεοφωρείο  :2funny:
  Αγγλία νομίζεις ότι θα έβγαζες λεφτά  :2funny:βέβαια έχει και τα αρνητικά της η Αγγλία ότι θα στον ακούμπαγε ο πουστρόγερος  :2funny:όταν θα πήγαινες να μείνεις σπίτι του  :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
:2funny: Εγω με το φτωχο μου το μυαλο ξερω οτι δεν υπαρχει Ελληνας που να εχει παει Αμερικη και να μην εχει φωτο ...
οσο για την Ρωσια πραγματι ειναι ολα χαλια και τα δε τρενα ακομα χειροτερα  :grin:
αντε εχω ορεξη σημερα  :2funny: :2funny: :2funny:
Εγώ θα σας βάλω φώτο πως είναι η Ρωσσία σύμφωνα με τον Βλάκμαν  :2funny:πλάκα πλάκα στην Ελλάδα αυτή την εικόνα έχουν γιά την Ρωσσία  :2funny:
  Τάσο έτσι δεν είναι τα αυτοκίνητα και τα ταξί στην Μόσχα και την Αγία Πετρούπολη? :2funny:
  Έτσι δεν ήταν ο σταθμός του τρένου και το τρένο? :2funny:
    Πρόλαβες να αρκουδοποιηθείς? :2funny:
  Γελάω που ο Βλάκμαν γράφει αρκουδοποιήσε όταν αυτός στη Γερμανία σε 3 χρόνια έχει γίνει σαν πρεζάκιας  :2funny:σα να γέρασε 10 χρόνια στη Γερμανία  :2funny:.
  Εγώ στη (φτωχή) Ρωσσία όπως με βλέπεις πολύ καλά κρατιέμαι.
 

Συνημμένα

  • taxi rus.jpg
    taxi rus.jpg
    132,5 KB · Εμφανίσεις: 18
  • taxi rus2.jpg
    taxi rus2.jpg
    87,4 KB · Εμφανίσεις: 15
  • taxi rus3.jpg
    taxi rus3.jpg
    124,3 KB · Εμφανίσεις: 22
  • taxi rus4.jpg
    taxi rus4.jpg
    119,9 KB · Εμφανίσεις: 19
  • treno2.jpg
    treno2.jpg
    103,1 KB · Εμφανίσεις: 14
  • treno.jpg
    treno.jpg
    77,5 KB · Εμφανίσεις: 18
  • treno3.jpg
    treno3.jpg
    46,2 KB · Εμφανίσεις: 16

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
:2funny: Εγω με το φτωχο μου το μυαλο ξερω οτι δεν υπαρχει Ελληνας που να εχει παει Αμερικη και να μην εχει φωτο ...
οσο για την Ρωσια πραγματι ειναι ολα χαλια και τα δε τρενα ακομα χειροτερα  :grin:
αντε εχω ορεξη σημερα  :2funny: :2funny: :2funny:
Κανεις δεν αμφιβαλει για το ποσο αλλαξε η ρωσια προς το καλυτερο με την ελευση πουτιν.
Σε πολλα πραματα την ζηλευω.
Τι να το κανεις ομως αν αυτες τις ομορφιες δεν μπορεις να τις γευτεις?
Αν τα τρενα ειναι υπεροχα αλλα δεν παιρνεις τρενο?
Αν τα μουνια ειναι σουπερ αλλα δεν μπορεις να τα πλησιάσεις σε αποσταση μικροτερη των 10 μετρων?

Μονο πουτανες?
Πουτανες γαμας στα αμετρητα fkk της γερμανιας οσο θες. Δεν ειναι δυσκολο. Και ο βοηθος σερβιτορου με το ενα ρεπο την εβδομαδα μπορει να παει fkk κ να ριξει 2-3 παργαλατσους.

Σα να ειμαι εγω στην γερμανια κ χαιρομαι που η μερσεντες εβγαλε καινουργιο μοντελο ενω δεν προκειτε να το "γευτω" ποτέ.
Ή οτι το βερολινο εχει καλη νυχτερινη ζωη, ενω εγω δεν βγαινω εξω ποτε τις νυχτες
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Κανεις δεν αμφιβαλει για το ποσο αλλαξε η ρωσια προς το καλυτερο με την ελευση πουτιν.
Σε πολλα πραματα την ζηλευω.
Τι να το κανεις ομως αν αυτες τις ομορφιες δεν μπορεις να τις γευτεις?
Αν τα τρενα ειναι υπεροχα αλλα δεν παιρνεις τρενο?
Αν τα μουνια ειναι σουπερ αλλα δεν μπορεις να τα πλησιάσεις σε αποσταση μικροτερη των 10 μετρων?

Μονο πουτανες?
Πουτανες γαμας στα αμετρητα fkk της γερμανιας οσο θες. Δεν ειναι δυσκολο. Και ο βοηθος σερβιτορου με το ενα ρεπο την εβδομαδα μπορει να παει fkk κ να ριξει 2-3 παργαλατσους.

Σα να ειμαι εγω στην γερμανια κ χαιρομαι που η μερσεντες εβγαλε καινουργιο μοντελο ενω δεν προκειτε να το "γευτω" ποτέ.
Ή οτι το βερολινο εχει καλη νυχτερινη ζωη, ενω εγω δεν βγαινω εξω ποτε τις νυχτες

Ρωσία με 4000 ευρώ μηνιαίως έχεις πρόσβαση σε τρομερά μουνιά που Γερμανία δε βλέπεις ούτε στον ύπνο σου με αυτά τα λεφτά.Ρωσία όμως πόσοι τα βγάζουν αυτά?
Αντε να τα βγάζει το 0.5% των αντρών.
Για αυτό οι Ρωσίδες κοιτάνε να συμπληρώσουν εισόδημα με τους Δυτικούς άντρες.
Οι πουτάνες την ίδια τιμή έχουν σε Γερμανία,Ρωσία,Ουκρανία δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές και η ποιότητα είναι περίπου ίδια.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
   Γελάω που ο Βλάκμαν γράφει αρκουδοποιήσε όταν αυτός στη Γερμανία σε 3 χρόνια έχει γίνει σαν πρεζάκιας  :2funny:σα να γέρασε 10 χρόνια στη Γερμανία  :2funny:.
:2funny: Μην το γελας γιατι οι περισσοτεροι ετσι καταντουν
γνωστος μου πηγε στην Κολωνια για δουλεια στα μεσα Δεκεμβριου και ειχα μιλησει μαζι του τελευαια φορα τον Ιανουαριο(1.100 ευρω μου ειχε πει οτι παιρνει)
Ξαναμιλησαμε πριν καμια βδομαδα στο whatsapp με καμερα και σοκαριστηκα ... σε 4 μηνες εχει γερασει 4 χρονια ... :S

Κανεις δεν αμφιβαλει για το ποσο αλλαξε η ρωσια προς το καλυτερο με την ελευση πουτιν.
Σε πολλα πραματα την ζηλευω.
Τι να το κανεις ομως αν αυτες τις ομορφιες δεν μπορεις να τις γευτεις?
Αν τα τρενα ειναι υπεροχα αλλα δεν παιρνεις τρενο?
Αν τα μουνια ειναι σουπερ αλλα δεν μπορεις να τα πλησιάσεις σε αποσταση μικροτερη των 10 μετρων?

Μονο πουτανες?
Πουτανες γαμας στα αμετρητα fkk της γερμανιας οσο θες. Δεν ειναι δυσκολο. Και ο βοηθος σερβιτορου με το ενα ρεπο την εβδομαδα μπορει να παει fkk κ να ριξει 2-3 παργαλατσους.

Σα να ειμαι εγω στην γερμανια κ χαιρομαι που η μερσεντες εβγαλε καινουργιο μοντελο ενω δεν προκειτε να το "γευτω" ποτέ.
Ή οτι το βερολινο εχει καλη νυχτερινη ζωη, ενω εγω δεν βγαινω εξω ποτε τις νυχτες
Κοιτα η Ρωσια δεν ειναι πλεον τοσο ακριβη οσο ας πουμε πριν 10 χρονια
ειδικα Αγια Πετρουπολη βρηκα λογικες τις τιμες σε ολα , οποτε γιατι να μην βγαινεις εξω?
με ενα εισοδημα 2.000 το μηνα και δικο σου σπιτι περνας υπεροχα με γκομενες,σεμιπρος,πουτανες και οτι γουσταρεις ...
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.078
Πόντοι
7.216
Ρωσία με 4000 ευρώ μηνιαίως έχεις πρόσβαση σε τρομερά μουνιά που Γερμανία δε βλέπεις ούτε στον ύπνο σου με αυτά τα λεφτά.Ρωσία όμως πόσοι τα βγάζουν αυτά?
Αντε να τα βγάζει το 0.5% των αντρών.
Για αυτό οι Ρωσίδες κοιτάνε να συμπληρώσουν εισόδημα με τους Δυτικούς άντρες.

Αυτό ισχύει πάνω κάτω σε όλες τις χώρες του κόσμου. Οι ευκατάστατοι είναι ένα μικρό ποσοστό. Τι 0,5% τι 1%. Μεγάλη διαφορά μεταξύ τους, αλλά στο σύνολο είναι και τα δυο μικρά ποσοστά.

Οι πουτάνες την ίδια τιμή έχουν σε Γερμανία,Ρωσία,Ουκρανία δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές και η ποιότητα είναι περίπου ίδια.
Σε αυτό δεν έχεις δίκαιο αν μιλάς για απόλυτα νούμερα. Γι'αυτό άλλωστε υπάρχει και ο σεξοτουρισμός και πάει ο άλλος σε τρίτες χώρες. Για να γαμεί φθηνότερα.
Σε σχετικά νούμερα αγοραστικής δύναμης ισως είναι έτσι. Σε απόλυτα σαφώς και υπάρχει τρομερή διαφορα.
Τάνα στην αμερική π.χ. με λιγότερο από 300$ δεν υπάρχει. Εδώ στο μετάξι γαμείς κάποιος με 10€.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Ακριβως και τωρα που το αναφερες
στο Βεγκας ειχαμε παρει τηλεφωνο(2 ειμασταν) να παμε σε σαλον ,ολα καλα θα ερχοτανε να μας παρουν απο το ξενοδοχειο κιολας με δικο τους αμαξι ...
πριν κλεισουμε με ρωταει ποιο ειναι το μπατζετ μας ,του λεω 300$ για τον καθενα γιατι ηθελα να παω να δω τι παιζει.
καντε το 600 απαντα γιατι δεν υπαρχουν διαθεσιμες γυναικες σε αυτη την τιμη  :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αυτό ισχύει πάνω κάτω σε όλες τις χώρες του κόσμου. Οι ευκατάστατοι είναι ένα μικρό ποσοστό. Τι 0,5% τι 1%. Μεγάλη διαφορά μεταξύ τους, αλλά στο σύνολο είναι και τα δυο μικρά ποσοστά.
Σε αυτό δεν έχεις δίκαιο αν μιλάς για απόλυτα νούμερα. Γι'αυτό άλλωστε υπάρχει και ο σεξοτουρισμός και πάει ο άλλος σε τρίτες χώρες. Για να γαμεί φθηνότερα.
Σε σχετικά νούμερα αγοραστικής δύναμης ισως είναι έτσι. Σε απόλυτα σαφώς και υπάρχει τρομερή διαφορα.
Τάνα στην αμερική π.χ. με λιγότερο από 300$ δεν υπάρχει. Εδώ στο μετάξι γαμείς κάποιος με 10€.

Λέμε οτι στη Γερμανία,Ρωσία,Ουκρανία τα ίδια πάνω κάτω κοστίζουν.Δε μίλησα για ΗΠΑ αλλά για αυτές τις χώρες συγκεκριμένα.Αυτή που γαμάς στη Γερμανία στα FKK με 50 ευρώ την ίδια ποιότητα γαμάς και Ουκρανία για τα ίδια λεφτά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γενικά όσοι το παίζουν άνετοι,ψύχραιμοι κτλ είναι για τον πούτσο τελείως.Εδώ μιλάμε για αφανισμό γόνων,ψωλάδων.Μιλάμε για πολλή πούτσα και ξανά πούτσα σε υπερθετικό βαθμό.
Μανιακή καταδίωξη που λένε.
Μπορεί να το θεωρούν αδικαιολόγητη αντίδραση αλλά στα αρχίδια μου.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Φυσικα τζογαρα τυπε ,μονο ομως slots και ρουλετα  :grin: δεν ασχοληθηκα με χαρτια αν και παλιοτερα στο ποκερ ημουνα αρκετα καλος πιστευω ...
ρωτησε οτι θελεις και αν το γνωριζω πολυ ευχαριστως

Καλησπέρα!

Κοιμήθηκα από νωρίς χτες και δεν είδα την απάντησή σου.

Που λες, μου έλεγε ένας τύπος ότι στο Βέγκας όταν κερδίζεις κρατάει επιτόπου το Καζίνο ένα ποσοστό για εφορία. Δεν προλάβαμε να συζητήσουμε λεπτομέρειες, δεν κατάλαβα πως γίνεται, στο cash-out η κάτι άλλο.

Αντιλήφθηκες κάτι τέτοιο η παπαριες μου έλεγε?
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Οχι φιλε μου
δυο τρεις φορες που κερδισα απο τα slots και πηγα να εξαργυρωσω μου τα δωσανε ολα κανονικα ,μαλιστα μεχρι και το τελευταιο σεντ
220 ,56 αν θυμαμαι καλα ... μου ειχε κανει εντυπωση αυτο.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Λογικό, κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση όταν μου το είπε.

Δε φαινόταν μουφας, ίσως εννοούσε τπτ μεγάλα τουρνουά, ή ίσως είχε καταλάβει αυτός λάθος.

Τεσπα, θενκς α λοτ!

Εύχομαι πάντα ταξίδια και επιστροφή στο ποκερακι όταν βρεις χρόνο  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom