Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
750 στο Λουξεμβούργο τη μέρα, στο χώρο του IT δεν είναι και πολλά.

Τα σοβαρά contracts είναι από χιλιάρικο και πάνω.

δεν υπάρχουν αυτά παίκτη μου... 900 έπαιρνε ο project director...

το καλό είναι ότι αυτά είναι καθαρά...
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
750 στο Λουξεμβούργο τη μέρα, στο χώρο του IT δεν είναι και πολλά.

Τα σοβαρά contracts είναι από χιλιάρικο και πάνω.

Μια χαρα ειναι 750 αλλα εξαρταται απο κρατησεις, και μερες απασχολησης. Αν το εχει κανει εξυπνα με καμια εταιρια Γιβραλταρ κλπ, αυτα ειναι λεφτα που το 70% της χωρας δε τα βλεπει ποτε
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
φτωχομπινέ μου έστειλες μια φωτό με 6-7 τηλεκοντρολ (εκτός λειτουργίας τα περισσότερα) και νομίζεις ότι είσαι ο μάγκας ?

Γέρο , η φωτογραφία, ήταν τεστ. Εστάλη μόνο σε εσένα, για να δώσεις περιγραφή στον ζωνάτο .... ΜΕ pm.
ΑΠΕΤΥΧΕΣ ΣΤΟ ΤΕΣΤ, EΚΑΝΕΣ ΒΟΥΚΥΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ, απέδειξες ότι είσαι αναξιόπιστος.

Η αποτυχία, μάλλον επαληθεύει τις ... προτιμήσεις που σου προσάπτει ο λαδάκης !

Οπότε δεν θα έχεις ποτέ τίποτε από μένα σε pm.

Όταν θα έχω κέφια, θα βάλω δημόσια φωτογραφίες.

Αλλά τις βάζω με ρέγουλα, γιατί όποτε βάζω , χάνουμε κόσμο !!!!!
Όπως τότε με το λατζέρη από το χομπόκεν .... τον χάσαμε !

Κρίμα! Λιγότερο γέλιο, όσο χάνουμε ταλέντα !!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν σε βλέπω στη λίστα ;
Είσαι ινγκόγνιτο , όπως οι ροθτσιλντ, δεν σε βάζουν πλέον στη λίστα ;;;;;;;;;

δεν είμαι ένας από δαύτους και ούτε θέλω να είμαι ... μου αρκούν αυτά που έχω βγάλει μέχρι και έχω αποταμιεύσει τα οποία σε κινητά είναι επταψήφιο νούμερο (που ξεκινάει από 2) και σε ακίνητα άλλα τόσα σε αντικειμενικές αξίες...


δεν θέλω και δεν χρειάζομαι άλλα...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
τα οποία σε κινητά είναι επταψήφιο νούμερο (που ξεκινάει από 2)

Αλλά ... ΟΧΙ ΙΧ στην αγγλία !!!!!!!!!!!

Άλλο ένα βράδυ που έπαθα λόξυγγα από το γέλιο στο μπου !!!!!!!!!!

Να βάλω βότκα με τσέρυ μαρνιέ ;;;;
Το βρίσκω γαμάτο συνδιασμό για καλοκαίρι !!!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μια χαρα ειναι 750 αλλα εξαρταται απο κρατησεις, και μερες απασχολησης. Αν το εχει κανει εξυπνα με καμια εταιρια Γιβραλταρ κλπ, αυτα ειναι λεφτα που το 70% της χωρας δε τα βλεπει ποτε

μηδενικές κρατήσεις ... αν το συμβόλαιο είναι τρίμηνο και το επόμενο ανανεωθεί στο άλλο φορολογικό έτος τότε δεν πληρώνει μία...

το πρώτο συμβόλαιο έληξε παραμονές χριστουγέννων το δεύτερο ξεκίνησε αρχές γενάρη του επομένου έτους και το τρίτο έγινε σε άλλο όνομα  ;)

9 μήνες από 23 μέρες τον μήνα 150 Κ ευρώ ... βγάλε τα έξοδα που λόγω κόστους ζωής είναι αρκετά έμειναν περιπου τα μισά
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
δεν είμαι ένας από δαύτους και ούτε θέλω να είμαι ... μου αρκούν αυτά που έχω βγάλει μέχρι και έχω αποταμιεύσει τα οποία σε κινητά είναι επταψήφιο νούμερο (που ξεκινάει από 2) και σε ακίνητα άλλα τόσα σε αντικειμενικές αξίες...


δεν θέλω και δεν χρειάζομαι άλλα...
καλα αδερφε μου εχεις περιουσια 4 μυριων και αντι να τα τρως με μουναρες,ζεις αγγλια,παιρνεις το λεωφορειο και γραφεις στο μπουρδελα.κομ?
ποσο ακομα νομιζεις οτι θα ζησεις?
παρατα ολα και πηγαινε να ζησεις σε ενα εξωτικο μερος
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αλλά ... ΟΧΙ ΙΧ στην αγγλία !!!!!!!!!!!

Άλλο ένα βράδυ που έπαθα λόξυγγα από το γέλιο στο μπου !!!!!!!!!!

Να βάλω βότκα με τσέρυ μαρνιέ ;;;;
Το βρίσκω γαμάτο συνδιασμό για καλοκαίρι !!!!!!

ειπα και θα το ξαναπώ... δεν το χρειάζομαι...

όποτε χρειάζομαι για εκδρομές νοικιάζω ένα από την europcar που μου το φέρνει και στο γραφείο και το παραλαμβάνει στο γραφείο (έχω και ειδικές τιμές λόγω Ο2 εκπίπτουν και τα ενοικια από το φορολογητέο της εταιρείας)...

και πάντα καινούργιο κατηγορίας D ... με ελάχιστα μιλια στο κοντέρ, φρεσκοπλυμένο και μυρωδάτο...

και εσύ κάνε τον μάγκα με το golf της εικοσαετίας που στο πειράζει ο μαστρο Μήτσος με αντάλαγμα την μασέλα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
καλα αδερφε μου εχεις περιουσια 4 μυριων και αντι να τα τρως με μουναρες,ζεις αγγλια,παιρνεις το λεωφορειο και γραφεις στο μπουρδελα.κομ?
ποσο ακομα νομιζεις οτι θα ζησεις?
παρατα ολα και πηγαινε να ζησεις σε ενα εξωτικο μερος

ηταν να φύγω 26 Μαρτίου αλλά λόγω του ιού αποκλείστικα... τώρα ευελπιστώ ότι 2 Ιουλίου θα ανοίξουν οι πτήσεις και θα επιστρέψω για να αρχίσω τις περιοδιες χωρίς λάπτοπ  ;)

και θα ξεκινήσω από Ελλάδα που αφενός μου έχει λείψει αφετέρου δεν την έχω γυρίσει ολη επειδή ταξίδευα εξωτερικό πάρα πολύ... οπότε φέτος και μέχρι του χρόνου το Πάσχα έχει τουρ της Ελλάδας...

του χρόνου βλέπουμε...
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Which country is better to live in, between the USA and Germany?

77 Answers


 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Tα ντουβάρια τα έχτισες με τον ιδρώτα σου;

ποιά ντουβάρια μωρέ... του αφησε ο μακαρίτης ο γέρος του 2-3 δυάρια στο Πέραμα και ένα σπίτι που το έχτισε κάπου στην Βουλιαγμένη σιγά σιγά (να σκεφτείς ότι δεν έχει κεντρική θέρμανση και την βγάζει με αιρ κοντίσιον ο τσίπης) και μας το παίζει κάποιος...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Αλλά δεν δίνει μισό μεροκάματο για να πάρει το φιέστα 20ετίας που έχουν όλα τα πάκια !!!!!!!!!


Είναι κρίμα τέτοια ψυχαγωγία να την έχουμε τσάμπα !!!!!!!!!

θα έπρεπε να πληρώνουμε κανονικά !!!!!!


Ρε παπάρα, αγόρασες αμάξι τελικά, γι αυτό μας τα πρήζεις;
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
καλα αδερφε μου εχεις περιουσια 4 μυριων και αντι να τα τρως με μουναρες,ζεις αγγλια,παιρνεις το λεωφορειο και γραφεις στο μπουρδελα.κομ?
ποσο ακομα νομιζεις οτι θα ζησεις?
παρατα ολα και πηγαινε να ζησεις σε ενα εξωτικο μερος

Ξερω ατομο με παρομοια περιουσια, που καθε χρονο λεει του χρονου τα παραταω και παω για μουναρες και στο τελος δεν το κανει ποτε. 4 χρονια η ιδια ιστορια, στο τελος θα τα φαει σε γερανους για να του σηκωνεται. Το χρημα ειναι εθιστικο μαλλον
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
εγώ τραλαλάκη έβαλα φορολογική δήλωση, τιμολόγια που εκδίδω και αντίγραφα λογαριασμών τραπέζης ... εσύ τι μας έδειξες ? που είναι το μάτσο με τα πενηντάρικα με το οποίο θα θαμπώσεις τις στριπτηζούδες... ?

φτωχομπινέ [size=20pt]μου έστειλες μια φωτό με 6-7 τηλεκοντρολ[/size] (εκτός λειτουργίας τα περισσότερα) και νομίζεις ότι είσαι ο μάγκας ?

βάλε το μάτσο με τα πενηντάρικα αν έχεις αρχίδια στο παντελόνι σου και όχι μουνάκι...


Κλαίω ρε μλκ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Tα ντουβάρια τα έχτισες με τον ιδρώτα σου;

Μπάρμπα Νο2, ολίγον νεότερε του μπάρμπα Νο1 τραμού, γιατί δεν θες να το χωνέψεις ;;;;;;;
Αφού το έχω πει άπειρες φορές.
Τσίμπαγα πελάτες προσωπικά και οι δικοί μου ήταν όλοι στη δουλειά (πατέρας και 2 αδέλφια).
Με 50 μύρια δρχ το 1996, χτυπήσαμε οικοπεδάκι δυτική αττική με επιπλέον υποχρέωση να δώσουμε 1 διαμέρισμα στον ιδιοκτήτη. Από εκεί πουλήσαμε 11 διαμερίσματα.
Από κάτι τέτοια σχέδια, βγήκαν ακίνητα και χρήμα. Τρελή εποχή.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
ποιά ντουβάρια μωρέ... του αφησε ο μακαρίτης ο γέρος του 2-3 δυάρια στο Πέραμα και ένα σπίτι που το έχτισε κάπου στην Βουλιαγμένη σιγά σιγά [size=20pt](να σκεφτείς ότι δεν έχει κεντρική θέρμανση και την βγάζει με αιρ κοντίσιον ο τσίπης)[/size] και μας το παίζει κάποιος...


Ε γι αυτό έχει πολλά τηλεκοντρόλ τότε.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ξερω ατομο με παρομοια περιουσια, που καθε χρονο λεει του χρονου τα παραταω και παω για μουναρες και στο τελος δεν το κανει ποτε. 4 χρονια η ιδια ιστορια, στο τελος θα τα φαει σε γερανους για να του σηκωνεται. Το χρημα ειναι εθιστικο μαλλον

μπα ήδη έκανα δήλωση ότι δεν θέλω ανανέωση συμβολαίο από 30 Ιουνίου και μετά και επίσης έστειλα επιστολή ότι αφήνω το διαμέρισμα από 15 Ιουλίου .. και έχω κλείσει και εισητήρια 2 Ιουλίου (ελπίζω να γίνει η πτήση ή τουλάχιστον να γίνουν πτήσεις μέχρι 15 Ιουλίου) ...

ααα ναι είπα και όχι σε μια πρόταση της Wind για εργασία στην Ελλάδα... (η οποία ήταν και δελεαστική διότι ήταν 2 μέρες την βδομάδα)...

με το που θα φτάσω ο δικηγόρος αναλαμβάνει την κατάθεση αίτησης συνταξιοδότησης (μεταφορά των ετών του εξωτερικού στην Ελλάδα κλπ), 30 Ιουνίου μπαίνει η παραγγελία για το αμάξι ώστε να με περιμένει μόλις φτάσω (Opel Grandland 1.6/180 Auto X-Clusive με μονό αριθμό κυκλοφορίας) ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Μπάρμπα Νο2, ολίγον νεότερε του μπάρμπα Νο1 τραμού, γιατί δεν θες να το χωνέψεις ;;;;;;;
Αφού το έχω πει άπειρες φορές.
Τσίμπαγα πελάτες προσωπικά και [size=20pt]οι δικοί μου ήταν όλοι στη δουλειά (πατέρας και 2 αδέλφια). [/size]
Με 50 μύρια δρχ το 1996, χτυπήσαμε οικοπεδάκι δυτική αττική με επιπλέον υποχρέωση να δώσουμε 1 διαμέρισμα στον ιδιοκτήτη. Από εκεί πουλήσαμε 11 διαμερίσματα.
Από κάτι τέτοια σχέδια, βγήκαν ακίνητα και χρήμα. Τρελή εποχή.


Έτσι μπράβο, να ναι καλά οι άνθρωποι.  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom