Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Καλά, το Κάλγκαρυ στην δεύτερη θέση και το Ντουμπάϊ στην 93;

Το Μπρνο πιο πάνω από το Δουβλίνο;

Είμαστε με τα καλά μας, ποιος θα πάει να δουλέψει στο Μπρνο;

Ρε γέρο ... μετράει και η αισθητική .... να μην νοιώθεις στη πόλη που μένεις ότι είναι σαν να είσαι κάτω από γέφυρα στον κηφισσό ... ή στον ακάλυπτο πολυκατοικίας στου ψυρρή ....

Το μπρνο είναι χαριτωμένη πόλη ... όπως και η καρλσρούη και η χαϊδεμβέργη και το πασάου ...

ενώ οι πόλεις της αγγλίας, εκτός λονδίνο , εδιμβούργο οξφόρδη , είναι αίσχος .......

για τον warth που είπε για το δείγμα μου για αγγλία ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....

εκτός από τα μέλη του φόρουμ στο κωλονησί ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....


ξέρω και καμιά 50ρια οδοντιάτρους ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ !!!!!!!

στην ελλάδα ο πιο τελειωμένος, έχει 2-3 !!!!!!
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.515
Like
143
Πόντοι
16
Τα 3 μεγαλα αρνητικα της Αγγλιας ειναι:

- Ο καιρός. Δεν παλεύεται
- Δεν εχει βουνα. Υψηλοτερη κορυφη σε ολο το νησι καπου στα 1100 στα χαιλαντς.
- Ειναι νησι, που σημαινει περικυκλωμενος απο θαλασσα χωρις δυνατοτητα μετακινησης σε διπλανες χωρες οδικως. Υπαρχει φυσικα το τρενο κατω απ τη Μαγχη αλλα δε συγκρινεται με το να εισαι πχ Μοναχο που εχεις 1000 προορισους οδικως η με τρενο

Κατα τ αλλα ειναι ωραια σαν χωρα με πολλα θετικα. Αν ειχε μεσογειακο καιρο η Αγγλια θα ητανε παραδεισος.

O καιρος δεν ειναι τοσο απαλευτος οσο σε αλλες χωρες (Γερμανια, σκανδιναβικες πχ), ειδικα στον νοτο. Το κρυο παλευεται, ακομα και στην καρδια του χειμωνα, και απο Μαιο-Σεπτεμβρη ειναι μια χαρα. Οι 25 βαθμοι στην Αγγλια ειναι αντιστοιχα 35 σχεδον στην Ελλαδα. Επισης ηδη νυχτωνει πληρως μετα τις 9, τελη Ιουνιου ακομα και 10:30 το βραδυ δεν ειναι πισσα.

Το φλατ δεν παιζει κανενα ρολο εκτος κι αν εχεις χομπι την ορειβασια.

Δοκιμασε μια φορα οδηγηση απο νοτια προς βορεια, να περνας απο ολη την αγγλικη εξοχη, τα midlands, Βορρα, και φτασε μεχρι Σκωτια και ιδανικα λιγες μερες highlands. Εναλλακτικα, μονοημερες με το αυτοκινητο σε Brighton, Oxford, Cambridge, Lake District, York, Cornwall, South Wales, με καλο καιρο ολα αυτα ειναι παραδεισος.

Μιλαμε για χωρα που οι κατοικοι της πινουν πολυ (και οι γυναικες), τζογαρουν πολυ (και οι γυναικες) και δουλευουν πολυ (και οι γυναικες), αυτο απο μονο του τα λεει ολα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τα 3 μεγαλα αρνητικα της Αγγλιας ειναι:

Δεν συμφωνώ με αυτά που λες. Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.
Δεν φταίει το κλίμα. Και σε άλλες χώρες δεν είναι καλό το κλίμα.
Δεν φταίει το ... φλατ έδαφος ! Στην ουγγαρία επίσης δεν έχει βουνά.
Το ότι είναι νησί ναι φταίει. Την κάνει αποκλεισμένη .
Και η ελλάδα όμως, πρακτικά σαν να είναι νησί είναι . Γιατί γειτονεύει με .....
Μάλιστα η ελλάδα είναι σαν νησί πιο ... απομακρυσμένο από την αγγλία !
Στην αγγλία με 20 λεπτά πτήση , φτάνεις σε ... ανθρώπους . Στην ελλάδα θες μια ώρα και βάλε !
Οπότε η ελλάδα είναι σαν να είναι νησί όπως ... η μαδέρα !

Στην αγγλία υπάρχει τρελή φτώχεια. Παντού. Σε όλα. Μιζέρια. Ερημιά. Πλήξη.

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε γέρο ... μετράει και η αισθητική .... να μην νοιώθεις στη πόλη που μένεις ότι είναι σαν να είσαι κάτω από γέφυρα στον κηφισσό ... ή στον ακάλυπτο πολυκατοικίας στου ψυρρή ....

Το μπρνο είναι χαριτωμένη πόλη ... όπως και η καρλσρούη και η χαϊδεμβέργη και το πασάου ...

ενώ οι πόλεις της αγγλίας, εκτός λονδίνο , εδιμβούργο οξφόρδη , είναι αίσχος .......

για τον warth που είπε για το δείγμα μου για αγγλία ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....

εκτός από τα μέλη του φόρουμ στο κωλονησί ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....


ξέρω και καμιά 50ρια οδοντιάτρους ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ !!!!!!!

στην ελλάδα ο πιο τελειωμένος, έχει 2-3 !!!!!!

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΌΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ [size=30pt]ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ[/size] ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ????

[size=50pt]ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ[/size] ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΣΟΥ ? ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ...

ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ

 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ρε γέρο ... μετράει και η αισθητική .... να μην νοιώθεις στη πόλη που μένεις ότι είναι σαν να είσαι κάτω από γέφυρα στον κηφισσό ... ή στον ακάλυπτο πολυκατοικίας στου ψυρρή ....

Το μπρνο είναι χαριτωμένη πόλη ... όπως και η καρλσρούη και η χαϊδεμβέργη και το πασάου ...

ενώ οι πόλεις της αγγλίας, εκτός λονδίνο , εδιμβούργο οξφόρδη , είναι αίσχος .......

για τον warth που είπε για το δείγμα μου για αγγλία ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....

εκτός από τα μέλη του φόρουμ στο κωλονησί ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ....


ξέρω και καμιά 50ρια οδοντιάτρους ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ !!!!!!!

στην ελλάδα ο πιο τελειωμένος, έχει 2-3 !!!!!!

Εγω στην πολη μου ειχα καμια 20αρια Ελληνες. Οι μισοι ειχαν αυτοκινητο (οι μονιμοι εννοειται ολοι). Απο τους υπολοιπους οι 7-8 ηταν διατοντες αστερες, δηλαδη πηγαν εκει για 1-2-3 χρονια το πολυ και εφυγαν. Μεταξυ τους και εγω. Αν καποιος μου ελεγε σε εκεινη τη φαση να αγορασω αυτοκινητο θα του εκανα μηνυση. Αν παλι επεμενε να αγορασω για να κανω μοστρα, θα του ανοιγα το κεφαλι στα δυο.
Τα μισα μεταχειρισμενα 5ετιας ειχαν κατω απο 1000 ευρω, δηλαδη 10 εργασιμες μερες δουλεια.

Προσωπικα αν δω καποιον που ειχα καιρο να δω και μου πει οτι ειναι εξωτερικο, αν τυχον ρωτησω (που δε θα ρωτησω) αν εχει αυτοκινητο, θα ειναι 20η ερωτηση και κατω.

Θα προηγηθουν σημαντικοτερες ερωτησεις, εκ των οποιων το 95% θα ειναι για τη δουλεια του

Απορω γιατι κολλησατε με τις ροδες και τα τουβλα, λες και αυτος ειναι ο σκοπος καποιου που περναει τα συνορα.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Το μπρνο είναι χαριτωμένη πόλη ... .
η Βαρσοβια πάλι οχι αλλα ειναι ακομα πιο ψηλά,η λιστα διαμορφωνεται με βαση τι δουλειες υπαρχουν ,ποσο ευκολα πας εκει κλπ,πχ τα 2 εκ Ουκρανοι θα προτιμουσαν καπου αλλου απο Πολωνια αλλα εκει ειναι πιο ευκολα για αυτους και μετα ερχεται η τσεχία
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Ποιοί πουλάνε και ποιοί αγοράζουν (χρωστάνε) στον κόσμο.

Οι χώρες με τις μεγαλύτερες εξαγωγές το 2019

1. China (2,49 τρις δολάρια εξαγωγές)
2. USA (1,64 τρις δολάρια εξαγωγές)
3. Germany (1,48 τρις δολάρια εξαγωγές)
4. Holland (709 δις δολάρια εξαγωγές)
5. Japan (705 δις δολάρια εξαγωγές)
6. France (569 δις δολάρια εξαγωγές)
7. S.Korea (542 δις δολάρια εξαγωγές)
8. Hong Kong (534 δις δολάρια εξαγωγές)
9. Italy (532 δις δολάρια εξαγωγές)
10. England (468 δις δολάρια εξαγωγές)

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Για να καταλάβετε την διαφορά ανάμεσα σε Αμερική και Γερμανία.

Ο γιος ενός μετανάστη από τους Γαργαλιάνους έφτασε στο δεύτερο σημαντικότερο κρατικό αξίωμα στην Αμερική.

Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει ποτέ στην Γερμανία.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΌΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ [size=30pt]ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ[/size] ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ????

[size=50pt]ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ[/size] ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΣΟΥ ? ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ...

ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ

Σε πονάω πολύ γέρο .
Το ξέρω.
Με τα όρια ταχύτητας που έχει η αγγλία , εδώ που τα λέμε, είναι άχρηστα και για λεφτάδες,που μπορούν να έχουν !

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ, ΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ , ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 10.
Όλα είναι καλύτερα στη γερμανία .
Αλλά στη γερμανία , οι μισοί και βάλε έλληνες, έχουν αυτοκίνητα.
Στην αγγλία ... ΚΑΝΕΝΑΣ.

Παραδέχομαι , αν νοιώθεις καλύτερα , ότι και η μαλακία ιμπίριαλ σύστεμ , δεξιά τιμόνι τα αρχίδια μου,
το κάνει ακόμη πιο χάλια. Και ανεπιθύμητο.

Έλα, μην κλάψεις !
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγω στην πολη μου ειχα καμια 20αρια Ελληνες. Οι μισοι ειχαν αυτοκινητο. Απο τους υπολοιπους οι 7-8 ηταν διατοντες αστερες, δηλαδη πηγαν εκει για 1-2-3 χρονια το πολυ και εφυγαν. Μεταξυ τους και εγω. Αν καποιος μου ελεγε σε εκεινη τη φαση να αγορασω αυτοκινητο θα του εκανα μηνυση. Αν παλι επεμενε να αγορασω για να κανω μοστρα, θα του ανοιγα το κεφαλι στα δυο.
Τα μισα μεταχειρισμενα 5ετιας ειχαν κατω απο 1000 ευρω, δηλαδη 10 εργασιμες μερες δουλεια.

Προσωπικα αν δω καποιον που ειχα καιρο να δω και μου πει οτι ειναι εξωτερικο, αν τυχον ρωτησω (που δε θα ρωτησω) αν εχει αυτοκινητο, θα ειναι 20η ερωτηση και κατω.

Θα προηγηθουν σημαντικοτερες ερωτησεις, εκ των οποιων το 95% θα ειναι για τη δουλεια του

Απορω γιατι κολλησατε με τις ροδες και τα τουβλα, λες και αυτος ειναι ο σκοπος καποιου που περναει τα συνορα.

ΑΝΤΕ ΜΠΡΆΒΟ..στα 10 τελευταια χρόνια που έφυγα από την Ελλάδα (και πάλι) έχω αλλάξει τρείς χώρες (Αγγλία, Λουξεμβούργο, Αρμενία) και στην Αγγλία έχω αλλάξει τέσσερις πόλεις... (Sheffield, Reading, Newbury, Slough) ... κανονικός soldier of fortune ... σιγά μην αγοράσω σπίτι ή αυτοκίνητο ... αφού με 1600-2000 νοικιάζω σε μια μέρα διαμέρισμα επιπλωμένο με όλους τους λογαριασμούς πληρωμένους και καθαριστρια μια φορά την εβδομάδα (που θα μου αλλάξει μέχρι και τις πετσέτες στο μπάνιο) γιατί να ασχοληθώ ?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σε πονάω πολύ γέρο .
Το ξέρω.
Με τα όρια ταχύτητας που έχει η αγγλία , εδώ που τα λέμε, είναι άχρηστα και για λεφτάδες,που μπορούν να έχουν !

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ, ΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ , ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 10.
Όλα είναι καλύτερα στη γερμανία .
Αλλά στη γερμανία , οι μισοί και βάλε έλληνες, έχουν αυτοκίνητα.
Στην αγγλία ... ΚΑΝΕΝΑΣ.

Παραδέχομαι , αν νοιώθεις καλύτερα , ότι και η μαλακία ιμπίριαλ σύστεμ , δεξιά τιμόνι τα αρχίδια μου,
το κάνει ακόμη πιο χάλια. Και ανεπιθύμητο.

Έλα, μην κλάψεις !

ρε ηλίθιε τις συγκοινωνίες και τα ΜΜΜ της Αγγλίας δεν τα έχει άλλη χώρα στον κόσμο .. βλάκα...

και όταν εγώ οδηγούσα ανάποδο τιμόνι εσύ ήσουν σπόρος στα παπάρια του γέρου σου βλάκα...

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Για να καταλάβετε την διαφορά ανάμεσα σε Αμερική και Γερμανία.

Ο γιος ενός μετανάστη από τους Γαργαλιάνους έφτασε στο δεύτερο σημαντικότερο κρατικό αξίωμα στην Αμερική.

Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει ποτέ στην Γερμανία.

Στην αγγλία ;;;;;;;;;;;;;
tenor.gif
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
:2funny:  :2funny: :2funny: :2funny:

Έχει  ο Νιγηριανός αυτοκίνητο, γιατί να έχει
ο Τραμου, αφού ο σεβντάς του τον κυκλοφορεί
με το car

vintage-british-sports-car-classic-red-sunbeam-tiger-mark-i-roadster-sporting-hard-top-boca-raton-concours-event-45441934.jpg


Ο Τραμούλης είναι και τσιγγουνάκος,
που να ξοδεύεται να πάρει και αυτός !

:2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ρε ηλίθιε τις συγκοινωνίες και τα ΜΜΜ της Αγγλίας δεν τα έχει άλλη χώρα στον κόσμο .. βλάκα...

Τι λες ρε ζώο ;
Στη γερμανία είναι πολύ καλύτερα τα τρένα.
Το αντίστοιχο του ice στην αγγλία , πιάνει καμιά 100στη χλμ λιγότερα και για το μισό της διαδρομής!
Ένα παπάρι έχει η αγγλία.
Άσε που αν βγεις αργά από σταθμούς, κινδυνεύει η παρθενιά του κώλου σου.
Στη γερμανία δεν στην πέφτει κανείς.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Στην αγγλία ;;;;;;;;;;;;;
tenor.gif

λαλάκη πόσο μαλάκας είσαι ?

Κυβερνητικοί υπουργοί
Πρωθυπουργός
Πρώτος Λόρδος του Θησαυροφυλακίου
Υπουργός για τη Δημόσια Διοίκηση Μπόρις Τζόνσον 2019–σήμερα
Αρχιγραμματέας του Κράτους
Υπουργός Εξωτερικών και Κοινοπολιτειακών Υποθέσεων Ντόμινικ Ράαμπ 2019–σήμερα
Υπουργός Οικονομικών Σατζίντ Χαβίντ 2019–σήμερα
Υπουργός Εσωτερικών Πρίτι Πατέλ 2019–σήμερα
Καγκελάριος του Δουκάτου του Λάνκαστερ Μάικλ Γκόουβ 2019–σήμερα
Υπουργός Δικαιοσύνης
Λόρδος Καγκελάριος Ρόμπερτ Μπάκλαν 2019–σήμερα
Υπουργός Αρμόδιος για την Έξοδο από την Ευρωπαϊκή Ένωση Στίφεν Μπάρκλεϊ[10] 2018–σήμερα
Υπουργός Άμυνας Μπέν Ουάλας[11] 2019–σήμερα
Υπουργός Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας Ματ Χάνκοκ[12] 2018–σήμερα
Υπουργός Επιχειρήσεων, Ενέργειας και Βιομηχανικής Στρατηγικής Άντρια Λέντσομ[13] 2019–σήμερα
Υπουργός Διεθνούς Εμπορίου
President of the Board of Trade Λιζ Τρας[14] 2019–σήμερα
Υπουργός Εργασίας και Συντάξεων
Minister for Women and Equalities Άμπερ Ραντ[15] 2018–σήμερα
Υπουργός Παιδείας Γκάβιν Ουίλιαμσον[16] 2019–σήμερα
Υπουργός Περιβάλλοντος, Τροφίμων και Αγροτικών Υποθέσεων Τερέζα Βίλιερς[17] 2019–σήμερα
Υπουργός Στέγασης, Κοινοτήτων και Τοπικής Αυτοδιοίκησης Ρόμπερτ Τζένρικ[18] 2019–σήμερα
Υπουργός Μεταφορών Γκραντ Σαπς[19] 2019–σήμερα
Υπουργός Αρμόδιος για τη Βόρεια Ιρλανδία Τζούλιαν Σμιθ[20] 2019–σήμερα
Υπουργός Αρμόδιος για τη Σκωτία Άλιστερ Τζακ[21] 2019–σήμερα
Υπουργός Αρμόδιος για την Ουαλία Άλουν Κερνς[22] 2016–σήμερα
Πρόεδρος της Βουλής των Λόρδων
Λόρδος Βασιλικής Σφραγίδας Νάταλι Έβανς[23] 2016–σήμερα
Υπουργός Ψηφιακή Πολιτικής, Πολιτισμού, Μέσων Ενημέρωσης και Αθλητισμού Νίκι Μόργκαν[24] 2019–σήμερα
Υπουργός Διεθνούς Ανάπτυξης Αλόκ Σάρμα[25] 2019–σήμερα
Υπουργός Άνευ Χαρτοφυλακίου
Πρόεδρος του Κόμματος Τζέιμς Κλέβερλι[26] 2019–σήμερα
Συμμετέχοντες στις κυβερνητικές συνεδριάσεις
Αρχιγραμματέας Θησαυροφυλακίου Ρίσι Σουνάκ[27] 2019–σήμερα
Λόρδος Πρόεδρος του Συμβουλίου
Πρόεδρος της Βουλής των Κοινοτήτων Τζέικομπ Ρις-Μογκ[28] 2019–σήμερα
Επικεφαλής Συντονισμού της Βουλής των Κοινοτήτων
Κοινοβουλευτικός Γραμματέας Θησαυροφυλακίου Μαρκ Σπένσερ[29][30] 2019–σήμερα
Γενικός Εισαγγελέας για την Αγγλία και την Ουαλία Τζέφρι Κοξ[31] 2018–σήμερα
Minister of State for Energy Κουάζι Κουάρτενγκ 2019–σήμερα
Γενικός Ταμίας
Υπουργός Αρμόδιος για το Υπουργικό Γραφείο Όλιβερ Ντάουνεν[32] 2019–σήμερα
Υπουργός Επικρατείας Αρμόδιος για το Northern Powerhouse Τζέικ Μπέρι[33][34] 2019–σήμερα
Υπουργός Στέγασης Έσθερ Μακβέι[35] 2019–σήμερα
Υπουργός Επικρατείας Αρμόδιος για τα Πανεπιστήμια Τζο Τζόνσον[36] 2019–σήμερα
Υπουργός Επικρατείας Αρμόδιος για την Ασφάλεια Μπράντον Λιούις[37] 2019–σήμερα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom