Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 342 άτομα (0 μέλη και 342 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
Χρηστο σε αυτες τις δουλειες το προβλημα ειναι ο ανταγωνισμος. Σκεψου οτι μολις πας για συνεντευξη θα σου αρχισει με τις παρακατω ερωτησεις:

1. Ποσα χρονια δουλευεις μηχανακι;
2. Ξερεις καλα την πολη; Που πεφτει η ταδε οδος, πχ;
3. Ποσο καλα ξερεις τη γλωσσα; Θα μπορεις να συνεννοηθεις με τους πελατες;
4. Συστασεις απο προηγουμενη δουλεια σου εχεις και απο ποιον;

και εκει αρχιζεις και καταλαβαινεις οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ροδινα οσο φαινονται στην αρχη
ναι ενταξει εχεις δικιο κουβεντα κανουμε :) εδώ τα εχει συγκεντρωτικα 22 δολαρια την ωρα αν εισαι πολύ καλος πας και στα 25 δολαρια την ωρα για άλλες περιοχες πας στα 10 με 15 την ωρα δεν είναι μεγαλο το βιντεακι αυτο :)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Χρηστο σε αυτες τις δουλειες το προβλημα ειναι ο ανταγωνισμος. Σκεψου οτι μολις πας για συνεντευξη θα σου αρχισει με τις παρακατω ερωτησεις:

1. Ποσα χρονια δουλευεις μηχανακι;
2. Ξερεις καλα την πολη; Που πεφτει η ταδε οδος, πχ;
3. Ποσο καλα ξερεις τη γλωσσα; Θα μπορεις να συνεννοηθεις με τους πελατες;
4. Συστασεις απο προηγουμενη δουλεια σου εχεις και απο ποιον;

και εκει αρχιζεις και καταλαβαινεις οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ροδινα οσο φαινονται στην αρχη

Οποτε Χρηστο με το καλημερα, μολις σε δει οτι δεν εχεις τα παραπανω και οτι εχεις αναγκη τη δουλεια, δεν εχεις ζητηση στην αγορα και εισαι μονος σαν την καλαμια στον καμπο στην αλλη ακρη του κοσμου, θα σε κατεβασει κατευθειαν στο ελαχιστο, δηλαδη στα 11 νταλαρς την ωρα, δηλαδη 2300 το μηνα πες 3000 με τα τιπς και 2800 τελικο αν βγαλεις το φορο. Κανα 1400 πες για σπιτι και μετακινησεις και κανα 600 για φαγητο, θα σου μενουν 800 νταλαρς αποταμιευση στην καλυτερη, και στο καλυτερο σεναριο.
Στην πραγματικοτητα, ειναι χειροτερα γιατι τα μισα αφεντικα εινια για τον πεο και ολο και καποια πουστια θα σου κανουν οπως οι βενζιες δικες σου, θα δουλευεις 6 ωρες στην αιχμη και οχι 8, θα δουλευεις 5 μερες τη βδομαδα οποτε βαλε μειον 400 το μηνα, αλλος μπορει να σου κραταει τα τιπς (το κανουν σε πολλα εστιατορια και ειναι μεγαλο θεμα γενικως) και πολλα αλλα.

Γενικα οπου βλεπεις να εχεις ανταγωνισμο με λατινο-μεξικανο-μαυρο-κινεζους κρατα μικρο καλαθι
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Θα πω το Δ,τις φοράει για να πάει στο δάσος να κόψει κούτσουρα για τον πάτο του... :S :S :S
ΈΧΑΣΕΣ!Έχασες ταξήδι στο Λονδίνο!Την διαμονή στο παλάτι του Τραμουντάνα  :2funny:την βόλτα με το λεοφωρείο με τα βελούδινα καθίσματα και το WI-FI  :2funny:την επίσκεψη στο Αγγλικό Super Market που όπως είδες στη φωτογραφία τέτοια πληθώρα τροφίμων δεν θα βρεις πουθενά στον κόσμο :2funny:   και τέλος έχασες το υπέροχο τσιμπούκι από τον Τραμουντάνα! :2funny:
  Η σωστή απάντηση είναι το Β' οι γαλότσες είναι του Βλάκμαν  :2funny:Που της φοράει στο εργοστάσιο  :2funny:και στα ραντεβού του με της τελειωμένες που τον μαδάνε  :2funny: :2funny: :2funny:.
 

Συνημμένα

  • galotses2.jpg
    galotses2.jpg
    208,1 KB · Εμφανίσεις: 45
  • vlakman a.jpg
    vlakman a.jpg
    423,4 KB · Εμφανίσεις: 34
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
τωρα με την καραντινα παρακολουθωντας αρκετα you tube είναι ενας ντελιβερας καλιφορνια σαντα μονικα και περιξ που αναλυει ποσα λεφτα βγαζει την  ημερα και σε ποσες ορες ποσα βγαζει. Κουβεντα φιλολογικου χαραχτηρα κανουμε ότι ότι θα παμε  :) αλλα ο ντιλιβερας αυτος τα αναλυει ολα τα παντα πιθανος για καποιους που θελουν εκει να κανουν αυτην την δουλεια  με τα ελληνικα δεδομενα μη ξεροντας τι παιζει εκει για ενοικια κτλ με εκανε μεγαλη εντυπωση τα χρηματα που εβγαζε και το σχολιασαμε εδώ και κουβεντιαζουμε :hi:

Το πιο πιθανο ειναι να λεει ψεματα και να τα φουσκωνει για να μαζευει views και subscribers και να κονομαει απο το youtube
Οπως βλεπεις εσενα σε καταφερε και καταφερε και εμας να μιλαμε για αυτον και να δουμε και το βιντεακι του.
Ειναι σα να ανεβαζεις εσυ πχ βιντεο απο ενα χωραφι ελιες και να λες οτι βγαζεις πχ 1 ευρω το δεντρο και να δειτε σημερα κλαδεψα πενηντα δεντρα και εβγαλα 50 ευρω, αρα βγαζω 1300 ευρω το μηνα, μενω σε καλυβα και δεν πληρωνων τιποτα, αρα ελατε και εσεις οι ινδοπακιστανοι στην Ελλαδα να μαζεψετε ελιες για να γινετε πλουσιοι.
Αμα γινεις viral στο youtube (μονο απο Ινδια-Πακισταν θα εχεις 1.5 δις πληθυσμο εν δυναμει viewers) εσυ θα κονομησας τρελα απ το καναλι και τα βιντεο σου και αυτοι θα ερχονται με βαρκες για να ψαχνουν τα 50 ευρω μεροκαματο στις ελιες που θα γινουν 15 ως δια μαγειας μολις τα αφεντικα καταλαβουν οτι εχουν να κανουν με παμφτωχους Ινδους...
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
Το πιο πιθανο ειναι να λεει ψεματα και να τα φουσκωνει για να μαζευει views και subscribers και να κονομαει απο το youtube
Οπως βλεπεις εσενα σε καταφερε και καταφερε και εμας να μιλαμε για αυτον και να δουμε και το βιντεακι του.
Ειναι σα να ανεβαζεις εσυ πχ βιντεο απο ενα χωραφι ελιες και να λες οτι βγαζεις πχ 1 ευρω το δεντρο και να δειτε σημερα κλαδεψα πενηντα δεντρα και εβγαλα 50 ευρω, αρα βγαζω 1300 ευρω το μηνα, μενω σε καλυβα και δεν πληρωνων τιποτα, αρα ελατε και εσεις οι ινδοπακιστανοι στην Ελλαδα να μαζεψετε ελιες για να γινετε πλουσιοι.
Αμα γινεις viral στο youtube (μονο απο Ινδια-Πακισταν θα εχεις 1.5 δις πληθυσμο εν δυναμει viewers) εσυ θα κονομησας τρελα απ το καναλι και τα βιντεο σου και αυτοι θα ερχονται με βαρκες για να ψαχνουν τα 50 ευρω μεροκαματο στις ελιες που θα γινουν 15 ως δια μαγειας μολις τα αφεντικα καταλαβουν οτι εχουν να κανουν με παμφτωχους Ινδους...
δεν μπορουν να δουλεψουν σε αυτους τους ρυθμους αυτοι που δουλεύουμε εμεις στα χωραφια :happy: (και οι αλβανοι ειναι πολυ καλοι εργατες εννοείτε δουλευω σαν αυτους για να δουλεψω :grin:) για ελληνα που θελει να δουλεψει στο χωραφι δεν μπορει να τον πιασει κανεις ινδος πακιστανος κτλ  :hi:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
σε ένα άλλο βιντεακι του ο αμερικανος ντελιβερας σε 7 ωρες δουλειας εβγαλε 210 δολαρια  σε 8 ας πουμε 240 δολαρια  6 μερες να δουλευει είναι 5760 δολαρια κάθε μηνα τον χρονο 69120 :grin: :grin: αναφερθηκε για το ηλεκτρικο  σκουτερακι του ότι πηρε 1 από τα καλυτερα στην αγορα 3800 δολαρια  και γενικα οσο τον βλεπω είναι ευχαριστημένος με την δουλεια του :hi:
Aσε τα μουνιά που γαμάει σε κάθε ντιλίβερι που κάνει.
Εσύ μας δουλευεις ή είσαι τόσο ευκολόπιστος;
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
ναι ενταξει εχεις δικιο κουβεντα κανουμε :) εδώ τα εχει συγκεντρωτικα 22 δολαρια την ωρα αν εισαι πολύ καλος πας και στα 25 δολαρια την ωρα για άλλες περιοχες πας στα 10 με 15 την ωρα δεν είναι μεγαλο το βιντεακι αυτο :)
15$ την ωρα είναι το βασικό τύπε.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
ΈΧΑΣΕΣ!Έχασες ταξήδι στο Λονδίνο!Την διαμονή στο παλάτι του Τραμουντάνα  :2funny:την βόλτα με το λεοφωρείο με τα βελούδινα καθίσματα και το WI-FI  :2funny:την επίσκεψη στο Αγγλικό Super Market που όπως είδες στη φωτογραφία τέτοια πληθώρα τροφίμων δεν θα βρεις πουθενά στον κόσμο :2funny:   και τέλος έχασες το υπέροχο τσιμπούκι από τον Τραμουντάνα! :2funny:
   Η σωστή απάντηση είναι το Β' οι γαλότσες είναι του Βλάκμαν  :2funny:Που της φοράει στο εργοστάσιο  :2funny:και στα ραντεβού του με της τελειωμένες που τον μαδάνε  :2funny: :2funny: :2funny:.

με τέτοιες γαλότσες δεν πάνε για δουλεία ούτε οι κτηνοτρόφοι αγελάδων στα χωριά
της ελβετίας, τι ενδυματολογικό στυλ και παπαριές...  :2funny:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Η σωστή απάντηση είναι το Β' οι γαλότσες είναι του Βλάκμαν Που της φοράει στο εργοστάσιο και στα ραντεβού του με της τελειωμένες που τον μαδάνε  :2funny:
Του εχει μεινει φαινεται απο τοτε που ηταν βοσκος. Οταν ετρεχε μετα τα βοσκοτοπια κατευθειαν για καμακι, και δεν προλαβαινε να αλλαξει παπουτσια. Απο τοτε το συνήθισε και παρουσιαζεται ετσι στα ραντεβου.  :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
με τέτοιες γαλότσες δεν πάνε για δουλεία ούτε οι κτηνοτρόφοι αγελάδων στα χωριά
της ελβετίας, τι ενδυματολογικό στυλ και παπαριές...  :2funny:
Τα πρώτα θύματα της κρίσης είναι πάντα οι γκαστερμπά'ι'τερ,σύντομα ο Βλάκμαν ο Τραμουντάνα και τα άλλα σκουπίδια που μας ρεζιλεύουν διεθνώς θα γυρίσουν Ελλάδα γιά ένα καλύτερο μέλλον  :vomit: :2funny:.
    Η Ρωσσία είναι γιά τους δυνατούς και ικανούς,αυτοί την περνάνε ζωή και κότα και  :knockinb:.Οι αδύναμοι δουλεύουν στα εργοστάσια της Γερμανίας και μένουν σε αποθήκες  :2funny:Οι φουκαράδες στην Αγγλία περιμένουν έξω από  τα Super market στην ουρά γιά να μπούνε μέσα μπας και βρούνε τίποτα να φάνε  :2funny:και πάνε με το λεοφωρείο στη δουλειά κάθε πρω'ι'  :2funny: υπάρχει και ο άλλος φτωχομπινές στην Κύπρο που νοικιάζει καινούργιο διαμέρισμα και κάθεται στο μπαλκόνι και  :jerking: :2funny:φοβερή ζωή  :2funny:Στην Ελλάδα πρέπει να μην είχανε που να μείνουν και δεν είχανε να φάνε γιά να είναι ευτυχησμένοι που δεν πεινάνε και έχουν που να μείνουν  :2funny: :headbang:
    Μ'αρέσει που πολλαπλασιάζουν το μισθό τους  :2funny: ο Βλάκμαν τα 1700-1800 που πρέπει να παίρνει με της υπερωρίες τα κάνει 5.000-10.000  :2funny:η πουστάρα λέει ότι βγάζει 20.000 το μήνα  :2funny:οι Ντελιβεράδες στο youtube λένε ότι βγάζουν 4.000 το μήνα  :2funny:.Το γελοίο είναι ότι κάποιοι τους πιστεύουν  :2funny:
Του εχει μεινει φαινεται απο τοτε που ηταν βοσκος. Οταν ετρεχε μετα τα βοσκοτοπια κατευθειαν για καμακι, και δεν προλαβαινε να αλλαξει παπουτσια. Απο τοτε το συνήθισε και παρουσιαζεται ετσι στα ραντεβου.  :grin:
Απλός δεν έχει λεφτά να πάρει άλλα παπούτσια και πάει με της μπότες της δουλειάς  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ενώ εσύ τύπε μας κάνεις περήφανους..!  :S :S :S

Μας κάνει περήφανους και τιμάει την πατρίδα μας στο εξωτερικό,δύστυχος ο Μήτσος είναι τρανό παράδειγμα brain drain!
Μόνο με τον επαναπατρισμό τέτοιων μυαλών θα μπορούσε να ορθοποδήσει ξανά η χώρα μας... 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ενώ εσύ τύπε μας κάνεις περήφανους..!  :S :S :S
Ναι εγώ τιμάω την Ελλάδα,δεν είμαι ούτε φτωχομπινές ούτε πουστάρα να ψάχνω γιά Πακιστανούς  :2funny:.
    Στην Ελλάδα τιμούν την περίφανη εργατιά  :2funny:εδώ στη Ρωσσία τους θεωρούνε σκουπίδια και αποτυχημένους.
    Γιατί θέλω να βάλουν βίζα γιά τους Ελληνες?γιά να μην πηγαίνουν αυτοί πουθενά ας κάθονται Ελλάδα να κλαίνε τη μοίρα τους :2funny:Πόσο ξεφτίλα είναι γιά τη γειτονιά ο Βλάκμαν  :vomit:ένας φουκαράς,βρώμικος ντυμένος άθλια :vomit:που πηγαίνει στο εργοστάσιο γιά δουλειά!
  Εγώ είμαι εδώ με τα σπίτια μου ,της γκομενίτσες μου,τ'αμάξια μου,το ντύσιμο μου,την οικονομική μου άνεση.Και συχνά όταν με βλέπουν λένε:Να ποιός έκλεψε τα λεφτά των συνταξιούχων στην Ελλάδα και ήρθε εδώ  :2funny:.Ενώ τον βλάκμαν τον λυπούντε και τον βλέπουν σαν κακομοίρη γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny: :vomit:όπως και τους υπόλοιπους Ελληνες οικονομικούς μετανάστες!
  Εγώ δίνω συμβουλές πως θα Πορνομεταναστεύσει κάποιος,πόσα λεφτά χρειάζεται το μήνα κλπ. αν είναι να πάω κάπου σαν γκαστερμπά'ι'τερ βάζω ένα ανώδυνο τέλος στη ζωή μου! :2funny:Αυτό δεν είναι ζωή είναι ένα μαρτύριο  :vomit:και χωρίς καμία προοπτική!Ο Βλάκμαν (αν δε γυρίσει Ελλάδα που είναι το πιθανότερο ή δε πεθάνει,γιατί έχει λιώσει σαν κερί από της κακουχίες στη μαύρη ξενιτιά) σε 10 χρόνια στα ίδια  :shit:θα είναι,στην αποθήκη θα μένει και ίσα ίσα θα τη βγάζει.Ο Τραμουντάνα κ'αυτός αν μείνει εκεί στο νοίκι θα είναι και θα πηγαινει με το λεοφωρείο στη δουλειά κάθε πρω'ι' και ο φουκαράς που είναι στην Κύπρο κ'αυτός στο νοίκι θα είναι και θα νομίζει ότι κάτι πέτυχε επειδή έχει να φάει και νοικιάζει καινούργιο διαμέρισμα.Αυτό δεν είναι ζωή είναι μιά κατάρα  :vomit:
 

Συνημμένα

  • gasterbaiter.jpg
    gasterbaiter.jpg
    132,4 KB · Εμφανίσεις: 42

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ρε βλάκα δημητράκη ένας σκατοαρβανίτης είσαι ρε μπουχέσα,ποιος σε γαμάει?Είσαι εκεί μες στα σκατά και τώρα με τον κοροναιό θα τον πιεις κλαρίνο.
Στόκε το παίζεις πονηρός που τρως τα λεφτά των γονιών σου.
Η το παίζεις ευγενής,ενώ είσαι για τον πούτσο εντελώς.
Τα άτομα σαν εμένα διέλυσαν τους ψευτοευγενείς και το Greek dream εντελώς,τους εξαερώσαμε.Οχι θα τους αφήναμε τους τζερτζελέδες.
Γενικά οι βληματικοί αυτοί τύποι πιστεύουν οτι επειδή δένουν διαφορετικές κατηγορίες ατόμων με συμφέροντα θα διστάσεις να τους τον φορέσεις επειδή θα θιχτούν έτσι συγγενείς κτλ.Πλανώνται πλάνην οικτράν.Τον κακό τους το φλάρο δηλαδή.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Ναι εγώ τιμάω την Ελλάδα,δεν είμαι ούτε φτωχομπινές ούτε πουστάρα να ψάχνω γιά Πακιστανούς  :2funny:.
    Στην Ελλάδα τιμούν την περίφανη εργατιά  :2funny:εδώ στη Ρωσσία τους θεωρούνε σκουπίδια και αποτυχημένους.
    Γιατί θέλω να βάλουν βίζα γιά τους Ελληνες?γιά να μην πηγαίνουν αυτοί πουθενά ας κάθονται Ελλάδα να κλαίνε τη μοίρα τους :2funny:Πόσο ξεφτίλα είναι γιά τη γειτονιά ο Βλάκμαν  :vomit:ένας φουκαράς,βρώμικος ντυμένος άθλια :vomit:που πηγαίνει στο εργοστάσιο γιά δουλειά!
   Εγώ είμαι εδώ με τα σπίτια μου ,της γκομενίτσες μου,τ'αμάξια μου,το ντύσιμο μου,την οικονομική μου άνεση.Και συχνά όταν με βλέπουν λένε:Να ποιός έκλεψε τα λεφτά των συνταξιούχων στην Ελλάδα και ήρθε εδώ  :2funny:.Ενώ τον βλάκμαν τον λυπούντε και τον βλέπουν σαν κακομοίρη γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny: :vomit:όπως και τους υπόλοιπους Ελληνες οικονομικούς μετανάστες!
   Εγώ δίνω συμβουλές πως θα Πορνομεταναστεύσει κάποιος,πόσα λεφτά χρειάζεται το μήνα κλπ. αν είναι να πάω κάπου σαν γκαστερμπά'ι'τερ βάζω ένα ανώδυνο τέλος στη ζωή μου! :2funny:Αυτό δεν είναι ζωή είναι ένα μαρτύριο  :vomit:και χωρίς καμία προοπτική!Ο Βλάκμαν (αν δε γυρίσει Ελλάδα που είναι το πιθανότερο ή δε πεθάνει,γιατί έχει λιώσει σαν κερί από της κακουχίες στη μαύρη ξενιτιά) σε 10 χρόνια στα ίδια  :shit:θα είναι,στην αποθήκη θα μένει και ίσα ίσα θα τη βγάζει.Ο Τραμουντάνα κ'αυτός αν μείνει εκεί στο νοίκι θα είναι και θα πηγαινει με το λεοφωρείο στη δουλειά κάθε πρω'ι' και ο φουκαράς που είναι στην Κύπρο κ'αυτός στο νοίκι θα είναι και θα νομίζει ότι κάτι πέτυχε επειδή έχει να φάει και νοικιάζει καινούργιο διαμέρισμα.Αυτό δεν είναι ζωή είναι μιά κατάρα  :vomit:

Ρε τύπε δηλαδή τι προτείνεις, οσοι δε γεννήθηκαν με λεφτά να αυτοκτονήσουν για να μην ταλαιπωρούνται?
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Τα πρώτα θύματα της κρίσης είναι πάντα οι γκαστερμπά'ι'τερ. Η Ρωσσία είναι γιά τους δυνατούς και ικανούς,αυτοί την περνάνε ζωή και κότα και  :knockinb:. Οι αδύναμοι δουλεύουν στα εργοστάσια της Γερμανίας και μένουν σε αποθήκες. Οι φουκαράδες στην Αγγλία περιμένουν έξω από τα S.market στην ουρά γιά να μπούνε μέσα μπας και βρούνε τίποτα να φάνε και πάνε με το λεοφωρείο στη δουλειά κάθε πρω'ι', υπάρχει και ο άλλος  στην Κύπρο που νοικιάζει καινούργιο διαμέρισμα και κάθεται στο μπαλκόνι, φοβερή ζωή. Στην Ελλάδα πρέπει να μην είχανε που να μείνουν και δεν είχανε να φάνε.
Μ'αρέσει που πολλαπλασιάζουν το μισθό τους  :2funny:
Ναι τιμάω την Ελλάδα,δεν είμαι ούτε φτωχομπινές ούτε πουστάρα να ψάχνω γιά Πακιστανούς  :2funny:.
Στην Ελλάδα τιμούν την περίφανη εργατιά  :2funny:εδώ στη Ρωσσία τους θεωρούνε σκουπίδια και αποτυχημένους.
είμαι εδώ με τα σπίτια μου ,της γκομενίτσες μου,τ'αμάξια μου,το ντύσιμο μου,την οικονομική μου άνεση.Και συχνά όταν με βλέπουν λένε:Να ποιός έκλεψε τα λεφτά των συνταξιούχων στην Ελλάδα και ήρθε εδώ  :2funny:.
Εγώ δίνω συμβουλές πως θα Πορνομεταναστεύσει κάποιος,πόσα λεφτά χρειάζεται το μήνα κλπ. αν είναι να πάω κάπου σαν γκαστερμπά'ι'τερ βάζω ένα ανώδυνο τέλος στη ζωή μου! :2funny:Αυτό δεν είναι ζωή είναι ένα μαρτύριο  και χωρίς καμία προοπτική!
Πορνομεταναστης φαρος φωτεινος..  :sunglasses:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τα άτομα σαν εμένα διέλυσαν τους ψευτοευγενείς και το Greek dream εντελώς,τους εξαερώσαμε.

Τι διαλύσατε ρε τύπε, πλάκα κάνεις ;;;
Απλά φύγατε.
Στην ελλάδα τα βύσματα και οι ψωλάδες τα ίδια με πάντα είναι.

Είπες για αρβανίτες ;;;
Ξέρεις φαντάζομαι πως ζουν κάτι αρβανίτες, που οι πατεράδες τους πουλάγαν τα μποστάνια των παππούδων για οικόπεδα !!!!!

Κουστουμιά όλη μέρα, καφενές, μεζέδες, τελευταία μερσεντέ αραγμένη έξω από τη μονοκατοικία ...
ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ...

κάτι εγγόνια που θέλαν να σπουδάσουν ΗΠΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ...
Σε αγορασμένο σπίτι .... αγοράζουν εκεί ένα escalade για να πηγαίνουν στο κολλέγιο ....

Υπάρχουν τύποι στα αρβανιτοχώρια της αττικής ΠΟΥ ΤΩΡΑ, ΜΑΖΕΥΟΥΝ 1/4 ΤΟΥ ΜΥΡΙΟΥ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑ ....

όλα από τα μποστάνια του παππού ....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε τύπε δηλαδή τι προτείνεις, οσοι δε γεννήθηκαν με λεφτά να αυτοκτονήσουν για να μην ταλαιπωρούνται?
Αν είναι να ζω σαν τον Βλάκμαν ναι η αυτοκτονία είναι μιά αξιοπρεπή λύση!Οποιος θέλει να κάνει λεφτά και έχει μυαλό μπορεί να βγάλει λεφτά δεν είναι κάτι το αδύνατον.
  Απλός του Βλάκμαν δε φτάνει το μυαλό του γ'αυτό είναι σ'αυτή την κατάσταση :headbang:.
  Εγώ είμαι ευτυχησμένος ποτέ δεν κυνήγισα το χρήμα,έφτιαξα αυτά που έφτιαξα γιά να μπορώ να ζήσω εδώ.Να ξυπνάω στις 13.00 να έχω το φαγάκι μου τ'αμαξάκια μου τα διαμερισματα μου και της γκομενίτσες μου.Το να ζει σαν τον Βλάκμαν σε αποθήκες,οικοτροφεία ή σε ένα παλιό διαμέρισμα στο νοίκι κάποιος 18 ετών έχει λογική αλλά ένας 50άρης να είναι γκαστερμπά'ι'τερ και να δουλεύει εργοστάσιο και να μένει σε μιά αποθήκη και να έχει λιώσει είναι γιά αυτοκτονία.
  Ο Βλάκμαν τα τελευταία 3-4 χρόνια έχει γίνει σαν λείψανο!Από τη δουλεια στο εργοστάσιο στη Γερμανία είναι σαν πτωμα  :headbang:
   
Ρε βλάκα δημητράκη ένας σκατοαρβανίτης είσαι ρε μπουχέσα,ποιος σε γαμάει?Είσαι εκεί μες στα σκατά και τώρα με τον κοροναιό θα τον πιεις κλαρίνο.
Στόκε το παίζεις πονηρός που τρως τα λεφτά των γονιών σου.
Η το παίζεις ευγενής,ενώ είσαι για τον πούτσο εντελώς.
Τα άτομα σαν εμένα διέλυσαν τους ψευτοευγενείς και το Greek dream εντελώς,τους εξαερώσαμε.Οχι θα τους αφήναμε τους τζερτζελέδες.
Γενικά οι βληματικοί αυτοί τύποι πιστεύουν οτι επειδή δένουν διαφορετικές κατηγορίες ατόμων με συμφέροντα θα διστάσεις να τους τον φορέσεις επειδή θα θιχτούν έτσι συγγενείς κτλ.Πλανώνται πλάνην οικτράν.Τον κακό τους το φλάρο δηλαδή.
Μου φένεται ότι η αγαμία και η αφραγκία σε έχει βαρεσει εντελώς στο κεφάλι  :headbang: :jerking: :2funny:
   Εγώ που είμαι στα σκατά δε χρειάζεται να δουλεύω στο εργοστάσιο γιά να μην πεθάνω  ?:2funny:Δηλαδή με τον κορονο'ι'ό τι θα πάθω? :2funny:εγώ που είμαι δυνατός και ξεκούραστος αν κολλήσω θα τον περάσω όπως και τη γρίπη των χοίρων σε λιγότερο από ένα 24ωρο!Εσύ που είσαι λείψανο και αρρωστιάρης και ανίκανος αν κολλήσεις τον ιό θα τα τεζάρεις!Εγώ το μόνο που στερήθηκα με τον ιό είναι αυτά εδώ τα Γιαπωνέζικα αναψυκτικά και τα χάμπουργκερ  :2funny:Δε λέω μου λείπει πολύ που καθόμαστε και τρώγαμε και πηγαίναμε βόλτες στα εμπορικά κέντρα με τα γατάκια μου  :2funny:
  Εγώ ούτε έχασα τη δουλειά μου όπως εσύ,ούτε είμαι έτοιμος να γυρίσω Ελλάδα γιά ένα καλύτεορ μέλλον  :2funny:και μιά και μίλησες γιά τα (καθάρματα) γονείς μου με τελεσίγραφο έβαλα απαγόρευση ερχομού στην Ελλάδα γιά 3 χρόνια!Οπότε λύθηκε και αυτό το πρόβλημα γιά 3 χρόνια  :).
 

Συνημμένα

  • chuppa chups.jpg
    chuppa chups.jpg
    357,6 KB · Εμφανίσεις: 39
  • black burger.jpg
    black burger.jpg
    469,4 KB · Εμφανίσεις: 32
  • black burger2.jpg
    black burger2.jpg
    93 KB · Εμφανίσεις: 30

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

τι λες ρε παιδάκι μου... τρως και στα μακντόναλτς ... χλίδα σκέτη

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1224730;image[/img[/URL]]

ΥΓ δημητράκη αυτό δεν το δίνω ούτε σε αδέσποτο σκυλί να το φάει
 

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
169
Πόντοι
1
Αν είναι να ζω σαν τον Βλάκμαν ναι η αυτοκτονία είναι μιά αξιοπρεπή λύση!Οποιος θέλει να κάνει λεφτά και έχει μυαλό μπορεί να βγάλει λεφτά δεν είναι κάτι το αδύνατον.
  Απλός του Βλάκμαν δε φτάνει το μυαλό του γ'αυτό είναι σ'αυτή την κατάσταση :headbang:.
  Εγώ είμαι ευτυχησμένος ποτέ δεν κυνήγισα το χρήμα,έφτιαξα αυτά που έφτιαξα γιά να μπορώ να ζήσω εδώ.Να ξυπνάω στις 13.00 να έχω το φαγάκι μου τ'αμαξάκια μου τα διαμερισματα μου και της γκομενίτσες μου.Το να ζει σαν τον Βλάκμαν σε αποθήκες,οικοτροφεία ή σε ένα παλιό διαμέρισμα στο νοίκι κάποιος 18 ετών έχει λογική αλλά ένας 50άρης να είναι γκαστερμπά'ι'τερ και να δουλεύει εργοστάσιο και να μένει σε μιά αποθήκη και να έχει λιώσει είναι γιά αυτοκτονία.
  Ο Βλάκμαν τα τελευταία 3-4 χρόνια έχει γίνει σαν λείψανο!Από τη δουλεια στο εργοστάσιο στη Γερμανία είναι σαν πτωμα  :headbang:
   Μου φένεται ότι η αγαμία και η αφραγκία σε έχει βαρεσει εντελώς στο κεφάλι  :headbang: :jerking: :2funny:
   Εγώ που είμαι στα σκατά δε χρειάζεται να δουλεύω στο εργοστάσιο γιά να μην πεθάνω  ?:2funny:Δηλαδή με τον κορονο'ι'ό τι θα πάθω? :2funny:εγώ που είμαι δυνατός και ξεκούραστος αν κολλήσω θα τον περάσω όπως και τη γρίπη των χοίρων σε λιγότερο από ένα 24ωρο!Εσύ που είσαι λείψανο και αρρωστιάρης και ανίκανος αν κολλήσεις τον ιό θα τα τεζάρεις!Εγώ το μόνο που στερήθηκα με τον ιό είναι αυτά εδώ τα Γιαπωνέζικα αναψυκτικά και τα χάμπουργκερ  :2funny:Δε λέω μου λείπει πολύ που καθόμαστε και τρώγαμε και πηγαίναμε βόλτες στα εμπορικά κέντρα με τα γατάκια μου  :2funny:
  Εγώ ούτε έχασα τη δουλειά μου όπως εσύ,ούτε είμαι έτοιμος να γυρίσω Ελλάδα γιά ένα καλύτεορ μέλλον  :2funny:και μιά και μίλησες γιά τα (καθάρματα) γονείς μου με τελεσίγραφο έβαλα απαγόρευση ερχομού στην Ελλάδα γιά 3 χρόνια!Οπότε λύθηκε και αυτό το πρόβλημα γιά 3 χρόνια  :).

Ρε Δημητράκη, εσύ έχυνες το φαγητό των γονιών σου και έχεις το θράσος να τους λες καθάρματα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom