Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (0 μέλη και 24 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ρε μαλάκα λες συνέχεια ψέμματα και ανακρίβειες.Πότε έγραψα οτι γυρνάω Ελλάδα.Εγώ είμαι ακόμα ακμαίος,απλά με τον κορωναιό περιορίστηκαν οι μετακινήσεις και δεν μπορώ να ταξιδέψω εύκολα.
Ετσι είστε οι γόνοι,αρχίδες,ψεύτες,γελοίοι,γύφτοι,μαλάκες,για τον πούτσο εντελώς.
Εχω εμπιστοσύνη σε αυτό τον ιό θα σας ξεσκίσει τελειωτικά τουλάχιστον οικονομικά αυτό είναι απλά ένα στάδιο της τιμωρίας σας.
Εχετε μπει σκατάδες σε μια κατάσταση που εκεί που νομίζατε οτι βιώσατε το χειρότερο έρχεται κάτι ακόμα χειρότερο που δεν είχατε καν φανταστεί.Είναι κατάσταση σοκ εντελώς.
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
Ρε μαλάκα λες συνέχεια ψέμματα και ανακρίβειες.Πότε έγραψα οτι γυρνάω Ελλάδα.Εγώ είμαι ακόμα ακμαίος,απλά με τον κορωναιό περιορίστηκαν οι μετακινήσεις και δεν μπορώ να ταξιδέψω εύκολα.
Ετσι είστε οι γόνοι,αρχίδες,ψεύτες,γελοίοι,γύφτοι,μαλάκες,για τον πούτσο εντελώς.
Εχω εμπιστοσύνη σε αυτό τον ιό θα σας ξεσκίσει τελειωτικά τουλάχιστον οικονομικά αυτό είναι απλά ένα στάδιο της τιμωρίας σας.
Εχετε μπει σκατάδες σε μια κατάσταση που εκεί που νομίζατε οτι βιώσατε το χειρότερο έρχεται κάτι ακόμα χειρότερο που δεν είχατε καν φανταστεί.Είναι κατάσταση σοκ εντελώς.
Δηλαδη ο Δημητρακης ειναι γονος και ψολας;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε μαλάκα λες συνέχεια ψέμματα και ανακρίβειες.Πότε έγραψα οτι γυρνάω Ελλάδα.Εγώ είμαι ακόμα ακμαίος,απλά με τον κορωναιό περιορίστηκαν οι μετακινήσεις και δεν μπορώ να ταξιδέψω εύκολα.
Ετσι είστε οι γόνοι,αρχίδες,ψεύτες,γελοίοι,γύφτοι,μαλάκες,για τον πούτσο εντελώς.
Εχω εμπιστοσύνη σε αυτό τον ιό θα σας ξεσκίσει τελειωτικά τουλάχιστον οικονομικά αυτό είναι απλά ένα στάδιο της τιμωρίας σας.
Εχετε μπει σκατάδες σε μια κατάσταση που εκεί που νομίζατε οτι βιώσατε το χειρότερο έρχεται κάτι ακόμα χειρότερο που δεν είχατε καν φανταστεί.Είναι κατάσταση σοκ εντελώς.
Ναι έχω πρόβλημα όπως έγραψα ότι έκλεισε το Γιαπωνέζικο μαγαζί και δεν μπορώ να πάρω το αναψυκτικό που έβαλα φωτογραφία.Κατα τ'άλλα λεφτά έχω αλλά δεν μπορώ να πάρω τα πράγματα που ήθελα,τα λεφτά τώρα μαζεύονται γιατί είναι τα μαγαζιά κλειστά και δεν έχω που να τα χαλάσω :2funny:.Όσο γιά υγεία εγώ από υγεία σκίζω δεν είμαι σαν κ'εσένα λείψανο  :2funny:κοιμάμαι καλά,τρώω καλά,ξεκουράζομαι, και γαμάω καλά  :2funny:
Ενώ εσύ είσαι ένα καχεκτικός γερασμένος από της κακουχίες και το  :knockinb:που σου ρίχνουν οι Γερμανοί  :2funny:Τρως  :shit:δεν κοιμάσαι :2funny:ζεις μες την αποθήκη  :2funny:και τα λεφτά με το ζόρι σου φτάνουν τώρα είσαι και χωρίς δουλειά  :2funny:Και χωρίς τον ιό είσαι αρρωστιάρης και δε σου σηκώνετε κιόλας  :2funny:τώρα με το επίδομα ανεργίας  :2funny:Αν δε φτιάξει η κατάσταση φυσικά και θα γυρίσεις Ελλάδα  :2funny:όπως έγραψες και στο ποστ που αμέσως έσβισες  :2funny:.
γονος είναι ... αλλά προέκυψε από σπασμένη καπότα και αποβολή και τον κρατήσανε στην ζωή για πείραμα
Βρήκες σημερα κάνα Πακιστανό να πιείς τα χυσια του γιά να πάρεις προτε'ι'νες? :2funny:πόση ώρα περίμενες σήμερα στην ουρά γιά να πάρεις ψωμί? :2funny:βρήκες τίποτα να πάρεις να φας?ή πάλι άδεια ράφια βρήκες? :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο οι εκκλησίες λειτουργούν Ρωσία?
Σκέφτομαι να 'ρθω εκεί για Πάσχα,εδώ οι μαλάκες ούτε να εκκλησιαστούμε δεν μας αφήνουν :tickedoff:
Γουστάρω και τις μαντίλες που φοράν τα μουνάκια για να μπούνε μέσα :wanker:
 

Συνημμένα

  • proseu-xisou.jpg
    proseu-xisou.jpg
    66,8 KB · Εμφανίσεις: 45

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μήτσο οι εκκλησίες λειτουργούν Ρωσία?
Σκέφτομαι να 'ρθω εκεί για Πάσχα,εδώ οι μαλάκες ούτε να εκκλησιαστούμε δεν μας αφήνουν :tickedoff:
Γουστάρω και τις μαντίλες που φοράν τα μουνάκια για να μπούνε μέσα :wanker:
Εδώ είπε ο Πατριάρχης στους πιστούς να προσεύχοντε στο σπίτι τους  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
   
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Κ'άλλος μεγάλος διαγωνισμός με πλούσια δώρα  :2funny:Μπορείτε να κερδίσετε ένα ταξήδι στην Αγγλία με βόλτα στα μαγαζιά  :2funny: :2funny: :2funny:που είναι γεμάτα πράγματα και έχουν μεγάλη ποικιλία από φαγητά και διάφορα είδη!Όπως στη φωτογραφία  :2funny:Θα μείνετε στο σπίτι του τραμουντάνα θα πάτε με το λεοφωρείο που έχει wi-fi και βελούδινα καθισματα και το βραδάκι αν θέλετε του ρίχνετε κ'ένα πούτσο γιά να τον ευχαριστήσετε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.Αν δεν θέλετε μπορείτε να αυνανιστείτε  :2funny:ή να σας τραβίξει μαλακία ο Τραμουντάνα  :2funny:.
  Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΊΝΑΙ:  ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΑΛΌΤΣΕΣ?

                                  Α. Είναι οι υπτάμενες μπότες του Χάρη
                                  Β. Είναι τα παπούτσια του Βλάκμαν που φοράει εκτός από τη δουλειά και στα ραντεβού του με της πουτάνες που τον γδέρνουν
                                  Γ. Είναι οι Μποτες του Ιωσήφ του Μπλάσκου που φοράει στην Ουκρανία όταν έχει χιόνι
                                  Δ. Είναι οι μπότες του Λιλά
 

Συνημμένα

  • galotses.jpg
    galotses.jpg
    404,7 KB · Εμφανίσεις: 30
  • galotses2.jpg
    galotses2.jpg
    208,1 KB · Εμφανίσεις: 32
  • koyiz5.jpg
    koyiz5.jpg
    26,4 KB · Εμφανίσεις: 55

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ο χρηστος ρωτησε αν τη βγάζεις με 4000 καθαρά. Εκει.
Εγω απλα ρωτησα τον τραλαλακη να πει πως το βασιζει το οτι δεν.

ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗ ΣΑΝΤΑ ΜΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΧΙ. 
Κατάλαβαν όλοι  , ότι 15 χρόνια είμαι ο εφιάλτης σου.
Έχεις φάει κόλλημα με εμένα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τυπε ο χρηστος1010 ειπε οτι ο ντελιβερας βγαζει 4000 το μηνα, αλλα μαλλον μεικτα. Οποτε καθαρα θα ειναι στην καλυτερη 2800 (φοροι, ασφαλειες, κλπ)

Οι ΗΠΑ, δεν είναι ελλάδα, να σε θεωρούν πλούσιο με 15.000€ το χρόνο.
Με καθαρά 4000€ το μήνα δεν πληρώσεις σοβαρούς φόρους.
Και του ντελιβερά δεν θα φαίνονται καθαρά όλα. Καθαρά θα φαίνονται 20.000$ το χρόνο.
Με 20 χιλιάδες usd, ούτε 3000 δεν θα είναι ο φόρος.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΠΑΜΕ.

Και δεν έχει ... τεκμήρια !
Μπορεί να βρει ένα παλιό αμάξι 5000cc ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΝΟΙΚΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.

Αυτά τα τεκμήρια, μην ξεχνάμε , επιβλήθηκαν επί κυβέρνησης ΝΔ, το 1978 , από τον υπουργό οικονομίας, θανάση κανελόπουλο.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΝ.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
.
  Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΊΝΑΙ:  ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΑΛΌΤΣΕΣ?

                                  Α. Είναι οι υπτάμενες μπότες του Χάρη
                                  Β. Είναι τα παπούτσια του Βλάκμαν που φοράει εκτός από τη δουλειά και στα ραντεβού του με της πουτάνες που τον γδέρνουν
                                  Γ. Είναι οι Μποτες του Ιωσήφ του Μπλάσκου που φοράει στην Ουκρανία όταν έχει χιόνι
                                  Δ. Είναι οι μπότες του Λιλά

Θα πω το Δ,τις φοράει για να πάει στο δάσος να κόψει κούτσουρα για τον πάτο του... :S :S :S
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
Οι ΗΠΑ, δεν είναι ελλάδα, να σε θεωρούν πλούσιο με 15.000€ το χρόνο.
Με καθαρά 4000€ το μήνα δεν πληρώσεις σοβαρούς φόρους.
Και του ντελιβερά δεν θα φαίνονται καθαρά όλα. Καθαρά θα φαίνονται 20.000$ το χρόνο.
Με 20 χιλιάδες usd, ούτε 3000 δεν θα είναι ο φόρος.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΠΑΜΕ.

Και δεν έχει ... τεκμήρια !
Μπορεί να βρει ένα παλιό αμάξι 5000cc ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΝΟΙΚΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.

Αυτά τα τεκμήρια, μην ξεχνάμε , επιβλήθηκαν επί κυβέρνησης ΝΔ, το 1978 , από τον υπουργό οικονομίας, θανάση κανελόπουλο.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΝ.
σε ένα άλλο βιντεακι του ο αμερικανος ντελιβερας σε 7 ωρες δουλειας εβγαλε 210 δολαρια  σε 8 ας πουμε 240 δολαρια  6 μερες να δουλευει είναι 5760 δολαρια κάθε μηνα τον χρονο 69120 :grin: :grin: αναφερθηκε για το ηλεκτρικο  σκουτερακι του ότι πηρε 1 από τα καλυτερα στην αγορα 3800 δολαρια  και γενικα οσο τον βλεπω είναι ευχαριστημένος με την δουλεια του :hi:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Οι ΗΠΑ, δεν είναι ελλάδα, να σε θεωρούν πλούσιο με 15.000€ το χρόνο.
Με καθαρά 4000€ το μήνα δεν πληρώσεις σοβαρούς φόρους.
Και του ντελιβερά δεν θα φαίνονται καθαρά όλα. Καθαρά θα φαίνονται 20.000$ το χρόνο.
Με 20 χιλιάδες usd, ούτε 3000 δεν θα είναι ο φόρος.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΠΑΜΕ.

Και δεν έχει ... τεκμήρια !
Μπορεί να βρει ένα παλιό αμάξι 5000cc ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΝΟΙΚΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.

Αυτά τα τεκμήρια, μην ξεχνάμε , επιβλήθηκαν επί κυβέρνησης ΝΔ, το 1978 , από τον υπουργό οικονομίας, θανάση κανελόπουλο.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΝ.

Ισως να ειναι ετσι, δεν αντιλεγω γιατι δεν ξερω τι παιζει, παντως με 20.000 οντως 3200 θα ειναι ο φορος, συμφωνα με εναν online calculator
Εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι ο ανταγωνισμος σε τετοια επαγγελματα, που μπορει να τα κανουν χιλιαδες αλλοι, οπως Μεξικανοι και λατινοι μεταναστες, μαυροι, κλπ
Οπου υπαρχει πολυς ανταγωνισμος σημαινει και φυτοζωη
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
Ισως να ειναι ετσι, δεν αντιλεγω γιατι δεν ξερω τι παιζει, παντως με 20.000 οντως 3200 θα ειναι ο φορος, συμφωνα με εναν online calculator
Εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι ο ανταγωνισμος σε τετοια επαγγελματα, που μπορει να τα κανουν χιλιαδες αλλοι, οπως Μεξικανοι και λατινοι μεταναστες, μαυροι, κλπ
Οπου υπαρχει πολυς ανταγωνισμος σημαινει και φυτοζωη
George :hi: τα βιντεακια του ντελιβερα είναι στο τωρα αρα πιθανον το επαγγελμα δεν εχει κορεστει  :)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
σε ένα άλλο βιντεακι του ο αμερικανος ντελιβερας σε 7 ωρες δουλειας εβγαλε 210 δολαρια  σε 8 ας πουμε 240 δολαρια  6 μερες να δουλευει είναι 5760 δολαρια κάθε μηνα :grin: αναφερθηκε για το ηλεκτρικο  σκουτερακι του ότι πηρε 1 από τα καλυτερα στην αγορα 3800 δολαρια  και γενικα οσο τον βλεπω είναι ευχαριστημένος με την δουλεια του :hi:

Οι παλιοι τα βγαζουν αυτα τα λεφτα Χρηστο

Οι νεοι πιανουν λιγοτερα, ο μεσος ορος ειναι περιπου 15 νταλαρς την ωρα δηλαδη 120 στο οκταωρο, με τα τιπς σιγουρα παραπανω, πες 150 και με 26 μερες δουλεια πας στα 4000 που ειπες
Το θεμα ειναι ομως και τα χαρτια γιατι θελει βιζα για εκει
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
σε ένα άλλο βιντεακι του ο αμερικανος ντελιβερας σε 7 ωρες δουλειας εβγαλε 210 δολαρια  σε 8 ας πουμε 240 δολαρια  6 μερες να δουλευει είναι 5760 δολαρια κάθε μηνα :grin: αναφερθηκε για το ηλεκτρικο  σκουτερακι του ότι πηρε 1 από τα καλυτερα στην αγορα 3800 δολαρια  και γενικα οσο τον βλεπω είναι ευχαριστημένος με την δουλεια του :hi:

Τράβα γίνε οδηγός σε κάνα γραφείο με το καλό όταν ανοίξουν να βγάζεις μαύρα 150-200 ευρώ τη μέρα και άραξε εδώ,που να τρέχεις στην Αμέρικα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σε ένα άλλο βιντεακι του ο αμερικανος ντελιβερας σε 7 ωρες δουλειας εβγαλε 210 δολαρια  σε 8 ας πουμε 240 δολαρια  6 μερες να δουλευει είναι 5760 δολαρια κάθε μηνα τον χρονο 69120 :grin: :grin: αναφερθηκε για το ηλεκτρικο  σκουτερακι του ότι πηρε 1 από τα καλυτερα στην αγορα 3800 δολαρια  και γενικα οσο τον βλεπω είναι ευχαριστημένος με την δουλεια του :hi:

καλά ρε παιδιά σκέφτεστε να ξενιτευτείτε για να γίνετε ντελιβεράδες ???????????????????
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
George :hi: τα βιντεακια του ντελιβερα είναι στο τωρα αρα πιθανον το επαγγελμα δεν εχει κορεστει  :)

Χρηστο σε αυτες τις δουλειες το προβλημα ειναι ο ανταγωνισμος. Σκεψου οτι μολις πας για συνεντευξη θα σου αρχισει με τις παρακατω ερωτησεις:

1. Ποσα χρονια δουλευεις μηχανακι;
2. Ξερεις καλα την πολη; Που πεφτει η ταδε οδος, πχ;
3. Ποσο καλα ξερεις τη γλωσσα; Θα μπορεις να συνεννοηθεις με τους πελατες;
4. Συστασεις απο προηγουμενη δουλεια σου εχεις και απο ποιον;

και εκει αρχιζεις και καταλαβαινεις οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ροδινα οσο φαινονται στην αρχη

 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
καλά ρε παιδιά σκέφτεστε να ξενιτευτείτε για να γίνετε ντελιβεράδες ???????????????????

Και γιατι οχι ρε μαν; Καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη. Για να μη σου πω οτι οταν δουλευα ντελιβερας σαν φοιτητης, ενιωθα απιστευτη ελευθερια σε αντιθεση με τη φυλακη που ενιωθα αργοτερα σε δουλειες πολυ πιο γκλαμουρατες.
Αν ειχε 5700 οπως λεει ο Χρηστος, πηγαινα κι εγω τρεχοντας για ντελιβερας, και ας ηταν και στην Αυστραλια
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
καλά ρε παιδιά σκέφτεστε να ξενιτευτείτε για να γίνετε ντελιβεράδες ???????????????????
τωρα με την καραντινα παρακολουθωντας αρκετα you tube είναι ενας ντελιβερας καλιφορνια σαντα μονικα και περιξ που αναλυει ποσα λεφτα βγαζει την  ημερα και σε ποσες ορες ποσα βγαζει. Κουβεντα φιλολογικου χαραχτηρα κανουμε ότι ότι θα παμε  :) αλλα ο ντιλιβερας αυτος τα αναλυει ολα τα παντα πιθανος για καποιους που θελουν εκει να κανουν αυτην την δουλεια  με τα ελληνικα δεδομενα μη ξεροντας τι παιζει εκει για ενοικια κτλ με εκανε μεγαλη εντυπωση τα χρηματα που εβγαζε και το σχολιασαμε εδώ και κουβεντιαζουμε :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom