Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Όρε αλάνια τι έγινε και κουτσοέφτιαξε το νήμα?
Παρατηρώ ότι το 'δημητρακης' δεν ποστάρει πια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Όρε αλάνια τι έγινε και κουτσοέφτιαξε το νήμα?
Παρατηρώ ότι το 'δημητρακης' δεν ποστάρει πια.

κατα τα φαινόμενα τον μαζέψανε σε κανένα ψυχιατρείο πάλι.. θα τον ταράξουν στο λίθιο,στα ηλεκτροσόκ  και στα παγωμένα λουτρά και θα επιστρέψει..
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
κατα τα φαινόμενα τον μαζέψανε σε κανένα ψυχιατρείο πάλι.. θα τον ταράξουν στο λίθιο,στα ηλεκτροσόκ  και στα παγωμένα λουτρά και θα επιστρέψει..

Τον έχεις άχτι επειδή λέει αλήθειες για σένα γέρο ;;;;;;;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τον έχεις άχτι επειδή λέει αλήθειες για σένα γέρο ;;;;;;;

καλά τις αλήθειες του δημητράκη τις ξέρουμε... σαν και τις δικές σου είναι με τα ακίνητα, το χρήμα, τα όπλα κλπ κλπ κλπ κλπ.. αααα ναι και τις αυτοκινητάρες...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
καλά τις αλήθειες του δημητράκη τις ξέρουμε... σαν και τις δικές σου είναι με τα ακίνητα, το χρήμα, τα όπλα κλπ κλπ κλπ κλπ.. αααα ναι και τις αυτοκινητάρες...

Ποτέ δεν είπα ότι έχω αυτοκινητάρα !!!!!
Αλλά έχω αυτοκίνητα !!!!!
Παντού !!!!!!

Ενώ εσύ δεν έχεις ούτε το φιέστα, οου έχει το μέσο πάκι στην αγγλία !!!!
Με 500 λίρες !!!!!!!
Μόνο στα ίδια σπίτια με τα πάκια μένεις.
Των 350 λιρών το μήνα !!!!!!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Να δες
αυτό με 400 στερλίνες

είναι καλύτερο από το ρημάδι σου !!!!!

ΕΧΕΙ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ !!
Το δικό σου ούτε στον ύπνο του δεν τα βλέπει !!!!!!!

Θα μας πεις ότι μένεις σε .... διαμερισματάρα των 2000 στερλινών τη μέρα στην pall mall !!!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Να δες
αυτό με 400 στερλίνες

είναι καλύτερο από το ρημάδι σου !!!!!

ΕΧΕΙ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ !!
Το δικό σου ούτε στον ύπνο του δεν τα βλέπει !!!!!!!

Θα μας πεις ότι μένεις σε .... διαμερισματάρα των 2000 στερλινών τη μέρα στην pall mall !!!!!!

τραλαλακη αυτό που ποστάρεις είναι house share (εντάξει ξέρουμε ότι τα αγγλικά σου είναι χειρότερα από του Τσίπρα)

δεν είπα ότι μένω στο mall μενω σε ένα κεντρικό κτίριο της πολης φτιαγμένο πριν 8 χρόνια (για τα πρότυπα της Αγγλίας καινούργιο) το οποίο έχει 82 flats με όλες τις υπηρεσίες... ανήκει σε μια εταιρεία (Berkshire Properties) που τα νοικιάζει σε υπαλλήλους και στελέχη βασικά των εταιρειών της περιοχής ...

οπότε κάτι καλύτερο από το ρημάδι που μένεις είναι και από το οποίο δεν έχουμε δεί ούτε την λεκάνη της τουαλέτας
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε γεροξούρα μη μας τα πρήζεις.
Διαμερίσματα σχεδόν ανθρώπινα, που έχουν και ένα σαλονάκι ....
παίζουν 525 λίρες


αυτό που έβαλες ήταν γκαρσονιέρα του θανατά , κάτω από 30τμ !
Ούτε τα μισά δεν κάνει , από το παραπάνω διαμερισματάκι .

Τις υπηρεσίες ... είπαμε ... τις είχες δει στο σινεμά , όταν κατέβηκες από το χωριό στο δεδέαγατς πρώτη φορά
στα 17 σου ... και είδες τα διαμερίσματα στη ΝΥ και τα έχεις μπερδέψει .... νομίζεις ότι είσαι ο γκάρυ κούπερ !

Οι τρύπες στην αγγλία , δεν έχουν ούτε προστασία κωλοτρυπίδας.
Αν βγεις έξω νύχτα, θα στον κάνουν φινιστρίνι οι συμμορίες, για να σου κλέψουν τις 3 λίρες κέρματα που έχεις πάνω σου!


Ο ΕΝΦΙΑ , ήταν από τις πανωλεθρίες της ελλάδας και σε συνδιασμό με την επερχόμενη παγκόσμια κρίση
θα φέρει τα πάνω κάτω στην ελλάδα.

Εσύ άνοιξε ένα θέμα να γράφεις τις παπάτζες σου. Εδώ γράφω πολιτικά, δεν θέλω κόντρα με ραμολιά σαν εσένα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-04-01 в 0.13.13.png
    Снимок экрана 2020-04-01 в 0.13.13.png
    1,2 MB · Εμφανίσεις: 65

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
Μητσο εχετε καραντινα πανω;
  :hi: κολλητος μου Από πατερα ρωσο και μητερα ελληνιδα :) με εδειξε βιντεακι που του εστειλε η θεια του εξω από την μεγαλυτερη τραπεζα της Μοσχας που δεν υπηρχε ψυχη :) που άλλες φορες γινοταν ο χαμος :hi:
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
πατησα και μολις τωρα μοσχα καραντινα και με εβγαλε και αυτο :grin: :)



Από τη Δευτέρα (30/3) η Μόσχα μπαίνει σε καραντίνα. Οι σχεδόν 12 εκατομμύρια κάτοικοι της ρωσικής πρωτεύουσας δεν θα επιτρέπεται να βγουν από το σπίτι, παρά μόνο για να πάνε στο γιατρό, στη δουλειά (αν παρέχουν σημαντικές υπηρεσίες), για να πάνε στο κοντινότερο κατάστημα ή φαρμακείο, ή για τη βόλτα του κατοικίδιου, που δεν πρέπει να γίνεται σε απόσταση μεγαλύτερη των 100 μέτρων από το σπίτι τους.
Δεν είναι ξεκάθαρο αν στους δρόμους θα βγει η αστυνομία προκειμένου να επιτηρεί την εφαρμογή των μέτρων. Η σχετική ανακοίνωση των αρχών της Μόσχας έκανε αναφορά σε ένα «έξυπνο σύστημα ελέγχου», αφήνοντας να εννοηθεί ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν κάμερες, ή ο εντοπισμός των μετακινήσεων μέσω του κινητού τηλεφώνου. 
Στη Ρωσία μέχρι τώρα έχουν ανακοινωθεί 1.534 κρούσματα του κορωνοϊού, ενώ έχουν καταγραφεί 8 θάνατοι. Ο Βλαντιμίρ Πούτιν έχει ανακοινώσει εθνική αργία για την ερχόμενη εβδομάδα, για όλη τη χώρα, προτρέποντας τους Ρώσους να μείνουν στα σπίτια τους.
Πηγή: lifo.gr, ΑΠΕ-ΜΠΕ
30.03.2020  :grin:

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μητσο εχετε καραντινα πανω;
Τώρα μόλις έγραψα μιά ανάλυση με πολλές φωτογραφίες στο  Thread της Ρωσσίας.
 
 :hi: κολλητος μου Από πατερα ρωσο και μητερα ελληνιδα :) με εδειξε βιντεακι που του εστειλε η θεια του εξω από την μεγαλυτερη τραπεζα της Μοσχας που δεν υπηρχε ψυχη :) που άλλες φορες γινοταν ο χαμος :hi:
Οι περισσότερες τράπεζες έχουν κλείσει γιά μιά βδομάδα υποτίθετε γιά τον ιό αλλά στην πράξη γιά να μην πάει ο κόσμος να σηκώσει συνάλλαγμα από τους λογαριασμούς του.

   Σχετικά με τους Ελληνες φουκαράδες του εξωτερικού  :2funny:είχα μιά απορία?γιατί τους κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση το Λονδίνο ή οι Η.Π.Α ή ακόμα πιό περίεργο η Γερμανία? :headbang:.Ενώ εγώ που πήγα δεν είδα τίποτα σπουδαίο.
  Η απάντηση ότι αυτοί είναι κακομοίρηδες από κάτι χωριά π.χ. ο Βλάκμαν και βλέπουν πράγματα που στο χωριό τους δεν είχα ξαναδεί ποτέ οπότε νομίζουν ότι κάτι είναι  :2funny:.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Τύποι εγώ ήρθα Ελλάδα να δω τους γονείς μου και τώρα έχω αποκλειστεί εδώ μέσα. Να δω πότε θα ξανανοιξουν τα σύνορα να την κοπανησω.
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Μάγκες εγώ ένα έχω να πω σε αυτούς που ζούνε έξω αλλάζετε παραστάσεις και μαθενετε εδώ τι να μάθουμε........
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Και γω θα θελα να μούνα έξω θεωρώ ότι δε περνάω καλά Ελλάδα................
Έξω μαθαίνεις Πολλά..........
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Η τηλεόραση παίζει τα μαθήματα της Ε' Δημοτικού στο σπίτι εδώ φτάσαμε..........
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Δε περνάνε καλά οι Έλληνες Θεωρώ ότι δεν υπάρχει η Αλητεία που Υπάρχει Έξω Έξω Υπάρχει Πολύ Αλητεία Ταχύτητα Σβελταδα Λεπτοί Άνθρωποι!!!!!!!!!!!
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Kman δώσε τις γνώσεις σου στο λαό και ποσταρε Κανά Μουνι!!!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom