Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τύποι εγώ ήρθα Ελλάδα να δω τους γονείς μου και τώρα έχω αποκλειστεί εδώ μέσα. Να δω πότε θα ξανανοιξουν τα σύνορα να την κοπανησω.

Τουλαχιστον πεφτει η μισθουμπα η σε βαλανε ανευ αποδοχων απουσια;
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.898
Κριτικές
21
Like
11.159
Πόντοι
4.546
Τύποι εγώ ήρθα Ελλάδα να δω τους γονείς μου και τώρα έχω αποκλειστεί εδώ μέσα. Να δω πότε θα ξανανοιξουν τα σύνορα να την κοπανησω.
Υποθέτω από 1 Μαϊου θα μπορείς να φύγεις. Και εγώ που σκόπευα μέσα Απρίλη να κατέβω πατρίδα, έμαθα ότι ακυρώσανε τις πτήσεις μέχρι τον ερχόμενο μήνα. Οπότε....
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Τουλαχιστον πεφτει η μισθουμπα η σε βαλανε ανευ αποδοχων απουσια;

Προς το παρόν πέφτει τύπε αλλά αν συνεχιστεί για πολύ καιρό ακόμα αυτή η τρέλα με τα lockdown δε με βλέπω καλά. Ήδη έχουν ξεκινήσει οι μαζικές απολύσεις σε πολλές εταιρίες...

Υποθέτω από 1 Μαϊου θα μπορείς να φύγεις. Και εγώ που σκόπευα μέσα Απρίλη να κατέβω πατρίδα, έμαθα ότι ακυρώσανε τις πτήσεις μέχρι τον ερχόμενο μήνα. Οπότε....

Τύπε μακάρι αλλά δεν το βλέπω. Και 1η Ιουνίου να ανοίξουν τα σύνορα ευχαριστημένος θα είμαι, μην πάει παραπάνω.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Προς το παρόν πέφτει τύπε αλλά αν συνεχιστεί για πολύ καιρό ακόμα αυτή η τρέλα με τα lockdown δε με βλέπω καλά. Ήδη έχουν ξεκινήσει οι μαζικές απολύσεις σε πολλές εταιρίες...

Γιατι δε δουλευεις remote, πληροφορικαριος δεν εισαι;
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Τύποι εγώ ήρθα Ελλάδα να δω τους γονείς μου και τώρα έχω αποκλειστεί εδώ μέσα. Να δω πότε θα ξανανοιξουν τα σύνορα να την κοπανησω.

Τυπε εγω στο τσακ τη γλυτωσα.

Να σου πω την αληθεια εδω βγαινουμε χωρις χαρτια.

Ακομαα....
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436

Τύπε το εσιαξα λίγο  :grin:

Μάγκες εγώ ένα έχω να πω σε αυτούς που ζούνε εξω: εσείς αλλάζετε παραστάσεις και μαθαίνετε, εμείς εδώ τι να μάθουμε...


Τυπε εγω στο τσακ τη γλυτωσα.

Να σου πω την αληθεια εδω βγαινουμε χωρις χαρτια.

Ακομαα....

Τύπε τα χαρτιά δεν κάνουν τη διαφορά μη νομίζεις. Όλες οι χώρες τα ίδια σκατα είναι πλέον, τα πάντα κλειστά. Εκτός αν είσαι καμία Σουηδία ή Λευκορωσία.
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Τύπε το εσιαξα λίγο  :grin:

Μάγκες εγώ ένα έχω να πω σε αυτούς που ζούνε εξω: εσείς αλλάζετε παραστάσεις και μαθαίνετε, εμείς εδώ τι να μάθουμε...


Τύπε τα χαρτιά δεν κάνουν τη διαφορά μη νομίζεις. Όλες οι χώρες τα ίδια σκατα είναι πλέον, τα πάντα κλειστά. Εκτός αν είσαι καμία Σουηδία ή Λευκορωσία.

Ναι οκ τα χαρτια δεν κανουν μεγαλη διαφορα. Ομως μπορω να παρω ποδηλατο κ να βρεθω στην αλλη ακρη της πολης.

Οχι αμαξι.

Σταματανε αμαξια κ εδω αλλα σε λιγοτερο βαθμο

 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
και εδώ χωρίς χαρτιά βγαίνουμε ... αλλά στα σουπερ μάρκετ μέχρι 3 από το κάθε είδος και αν παραγγείλεις διαδικτυακά αναμονή 15+ ημερών

Καπως ετσι κ εδω τα μαρκετ.

Λιγο αναμονη για να μπεις κτλ.

Την Κυριακη θα χει πολυ καλο καιρο.

Θελω να δω αντιδρασεις του κοσμου
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Kman δώσε τις γνώσεις σου στο λαό και ποσταρε Κανά Μουνι!!!!!!!!!!!!

Τι να πω?Κρατήστε τις πούτσες σας ψηλά.Οι Βαλκάνιοι είμαστε πολύ σκληροί για να πεθάνουμε,ο ιός έχει μηδενική δράση στη Χερσόνησσο.
Και εδώ όλα τα ψοφίμια συνάδελφοι συνεχώς αρρωσταίνουν δεν έρχονται στη δουλειά.Γελοίες καταστάσεις.Βοιδόπουτσα χρειάζεται,εξάγουμε πολιτισμό.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αν επιβάλουν
ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ

δεν είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΟΠΤΟ ;;;;

Ποιός κινδυνεύει τη νύχτα ;;;;;;
Σχεδόν καθόλου κόσμος , κλειστά όλα ....

Αν επιβληθεί τέτοιο μέτρο ... μάλλον έρχεται πρόωρα για μετά .
 

Mikelantzelo

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
631
Like
183
Πόντοι
6
Τι να πω?Κρατήστε τις πούτσες σας ψηλά.Οι Βαλκάνιοι είμαστε πολύ σκληροί για να πεθάνουμε,ο ιός έχει μηδενική δράση στη Χερσόνησσο.
Και εδώ όλα τα ψοφίμια συνάδελφοι συνεχώς αρρωσταίνουν δεν έρχονται στη δουλειά.Γελοίες καταστάσεις.Βοιδόπουτσα χρειάζεται,εξάγουμε πολιτισμό.
4 Χαχαχαχαχαχα α Ρε Kman με έκανες και γέλασα, εσένα στηρίζω θα σε ψηφίσω και για τον απόλυτο χρήστη του bou δεύτερη φορά που σε στηρίζω σε έχω ξανάψηφισει! Εσύ ο sex volkano και μετά το χάος!!!!!!!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Εδώ Κύπρο έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας νύχτα 9 με 6 το πρωί.
Επίσης πλέον μόνο 1 φορά την ημέρα επιτρέπεται να βγαίνουμε.
Πρέπει να είναι από τα πιο αυστηρά μέτρα στην Ευρώπη.

Πάντως το μόνο καλό με αυτή την φάση αν ακόμα δουλεύεις είναι ότι κάνεις τρελή οικονομία και μαζεύεις φράγκα.
Ο Μάρτης για μένα ήταν ο πιο οικονομικός μήνας του τελευταίου 15μηνου.
Είναι μεγάλη υπόθεση το να δουλεύεις remotely.και να πέφτει ο μισθός κανονικά.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καπως ετσι κ εδω τα μαρκετ.

Λιγο αναμονη για να μπεις κτλ.

Την Κυριακη θα χει πολυ καλο καιρο.

Θελω να δω αντιδρασεις του κοσμου
Συγγνώμη αλλά εσείς θα με τρελάνετε τελείως  :headbang:!Δηλαδή αυτές οι φωτογραφίες από ουρές και άδεια ράφια είναι αλήθεια?Γιατί εγώ δεν της πίστεψα.
  Εδώ χτες στο АШАН που πήγα. (οι πρώτες 2 φωτογραφίες) και σήμερα που πέρασα από το ΌΚΈΥ δεν είχε καθόλου κόσμο,στο πάρκινγκ είχε καμιά δεκαριά αυτοκίνητα,μου θυμισε τη δεκαετία του '90 ένα είδος ρομαντισμού.Στο δρόμο είχε πολύ λίγο κόσμο.Εδώ δεν υπάρχει ακόμα καμία απαγόρευση.Άλλα είναι αργία γιά όλους γιά μιά βδομάδα και ή πήγαν στα εξωχικά τους ή κάθονται σπίτι γιατί έτσι κ'αλλιώς όλα είναι κλειστά!
  Όπως βλέπετε από της φωτογραφίες οι ταμίες βαράγανε μύγες,ελάχιστο κόσμο είχε.Άυριο θα πάω με τ'αμάξι σε ένα άλλο ΟΚΈΥ που έχει υπόγειο πάρκινγκ και θα βγάλω φώτο να βάλω στο Thread της Ρώσσιας.Εδώ έχει τα πάντα,στα μαγαζιά δεν έχει καθόλου κόσμο και ότι θέλεις παίρνεις.

 
Εδώ Κύπρο έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας νύχτα 9 με 6 το πρωί.
Επίσης πλέον μόνο 1 φορά την ημέρα επιτρέπεται να βγαίνουμε.
Πρέπει να είναι από τα πιο αυστηρά μέτρα στην Ευρώπη.

Πάντως το μόνο καλό με αυτή την φάση αν ακόμα δουλεύεις είναι ότι κάνεις τρελή οικονομία και μαζεύεις φράγκα.
Ο Μάρτης για μένα ήταν ο πιο οικονομικός μήνας του τελευταίου 15μηνου.
Είναι μεγάλη υπόθεση το να δουλεύεις remotely.και να πέφτει ο μισθός κανονικά.
Καλά εσύ πρέπει να είσαι εντελώς άφραγκος γιά να πας Κύπρο το χειμώνα  :headbang:το χειμώνα η Κύπρος είναι νεκροταφείο! :headbang:Εκτός αυτού όσοι πήγαν δεν είπαν και τα καλύτερα λόγια γιά της συνθήκες εργασίας.
  Ευτυχώς που σε πληρώνουν γιατί αλλιώς θα πέθαινες από την πείνα  :headbang:.Ένα μήνα αν δε δουλέψεις θα  :priest: :2funny:
 

Συνημμένα

  • ios1.jpg
    ios1.jpg
    398,8 KB · Εμφανίσεις: 57
  • ios2.jpg
    ios2.jpg
    517,9 KB · Εμφανίσεις: 42
  • okey1.jpg
    okey1.jpg
    379,8 KB · Εμφανίσεις: 35
  • okey2.jpg
    okey2.jpg
    371,1 KB · Εμφανίσεις: 96
  • okey3.jpg
    okey3.jpg
    567,1 KB · Εμφανίσεις: 53
  • okey4.jpg
    okey4.jpg
    380,2 KB · Εμφανίσεις: 40

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Συγγνώμη αλλά εσείς θα με τρελάνετε τελείως  :headbang:!Δηλαδή αυτές οι φωτογραφίες από ουρές και άδεια ράφια είναι αλήθεια?Γιατί εγώ δεν της πίστεψα.
   Εδώ χτες στο АШАН που πήγα. (οι πρώτες 2 φωτογραφίες) και σήμερα που πέρασα από το ΌΚΈΥ δεν είχε καθόλου κόσμο,στο πάρκινγκ είχε καμιά δεκαριά αυτοκίνητα,μου θυμισε τη δεκαετία του '90 ένα είδος ρομαντισμού.Στο δρόμο είχε πολύ λίγο κόσμο.Εδώ δεν υπάρχει ακόμα καμία απαγόρευση.Άλλα είναι αργία γιά όλους γιά μιά βδομάδα και ή πήγαν στα εξωχικά τους ή κάθονται σπίτι γιατί έτσι κ'αλλιώς όλα είναι κλειστά!
   Όπως βλέπετε από της φωτογραφίες οι ταμίες βαράγανε μύγες,ελάχιστο κόσμο είχε.Άυριο θα πάω με τ'αμάξι σε ένα άλλο ΟΚΈΥ που έχει υπόγειο πάρκινγκ και θα βγάλω φώτο να βάλω στο Thread της Ρώσσιας.Εδώ έχει τα πάντα,στα μαγαζιά δεν έχει καθόλου κόσμο και ότι θέλεις παίρνεις.

   Καλά εσύ πρέπει να είσαι εντελώς άφραγκος γιά να πας Κύπρο το χειμώνα  :headbang:το χειμώνα η Κύπρος είναι νεκροταφείο! :headbang:Εκτός αυτού όσοι πήγαν δεν είπαν και τα καλύτερα λόγια γιά της συνθήκες εργασίας.
   Ευτυχώς που σε πληρώνουν γιατί αλλιώς θα πέθαινες από την πείνα  :headbang:.Ένα μήνα αν δε δουλέψεις θα  :priest: :2funny:

Δικε μου ποιες φωτο με ποια αδεια ραφια?

Με εκαψες.

Εσυ εχεις βαλει φωτο που φαινονται ολα νέκρα.

:grin: :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δικε μου ποιες φωτο με ποια αδεια ραφια?

Με εκαψες.

Εσυ εχεις βαλει φωτο που φαινονται ολα νέκρα.

:grin: :grin:
Να και μερικές φωτογραφίες από τα ράφια,οι φωτογραφίες έγιναν την κυριακή.Ούτε κόσμο να περιμένει έχει ούτε άδεια ράφια.
  Για να μην είναι νέκρα πρέπει δηλαδή να έχει συνοστισμό? :2funny:εδώ έχει πάρα πολλά υπερμάρκετ γ'αυτό και δεν έχει συνοστισμό.Ο κόσμος τώρα δεν βγαίνει και έχει τη μέρα κόσμο λίγο παραπάνω απ' όσο έχειτη νύχτα.
  Μιά σημείωση τα υπερμάρκετ αυτά είναι 24ΩΡΑ!δεν κλείνουν ποτέ!Όταν με παίρνουν από Ελλάδα και τους λέω ότι πάω γιά ψώνια στις 3 το πρω'ι' νομίζουν ότι τους κάνω πλάκα  :2funny:γιά την Ελλάδα και την Ευρώπη αυτό είναι εξωπραγματικό  :headbang: :2funny:.
  Αύριο ότι φώτο θέλετε σας βάζω? :2funny:το Οκέυ που θα πάω αύριο έχει πάρα πολύ μεγάλη ποικηλία.
 

Συνημμένα

  • ios11.jpg
    ios11.jpg
    492,1 KB · Εμφανίσεις: 80
  • ios12.jpg
    ios12.jpg
    443,2 KB · Εμφανίσεις: 45
  • ios25.jpg
    ios25.jpg
    592,1 KB · Εμφανίσεις: 54
  • ios27.jpg
    ios27.jpg
    609,9 KB · Εμφανίσεις: 80

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom