Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλα τυφλός εισαι ? :2funny:
  Ο ενας μενει σε ενα μαγαζι που το μετετρεψαν σε διαμερισμα  :2funny:και βαζει φωτο απο διαμερισμα που νοικιασε στην Αθηνα οτι είναι δικο του  :2funny:
  Πάντος έχει στρώμα 800 € εινσι πλούσιος  :2funny:
  Και Ο άλλος είναι ξεφωνημενη πουστάρα
  Πολύ με ξεσκισαν τι μα πω? :2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191108-172955_Chrome.jpg
    Screenshot_20191108-172955_Chrome.jpg
    361,2 KB · Εμφανίσεις: 39

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.411
Like
23.064
Πόντοι
5.506
Αν προσέξετε δεν έχει καθόλου πράγματα του στο διαμέρισμα μόνο τη χειραποσκευή  :2funny:(αυτή δεν ειναι βαλίτσα ειναι χειραποσκευή που παίρνεις στην καμπίνα του αεροπλάνου  :2funny:)και το φορητό κομπιούτερ  :2funny:ειναι καθαρα ενοικιαζομενο διαμερισμα  :2funny:αλλά τόσο  :jerking:είσαστε που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε ένα διαμέρισμα νοικιασμένο μέσω R bnb από το δικό του  :2funny:
  Ας το βρει κάποιος στο ίντερνετ όπως βρήκε και του Βαλκανιου φουκαρά  :2funny: για να :2funny:


Μην είσαι καραμαλάκας τώρα δημητράκη, τέτοιο άθλιο διαμέρισμα δεν τολμάει κανένας να το παρουσιάσει στην AirBnB.
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.770
Κριτικές
12
Like
808
Πόντοι
326
ολοι οι νησιωτες ειναι σκαταδες καγκουρες διπροσωποι και διεφθαρμενοι απο το ευκολο χρημα, με μονη εξαιρεση τσου Κρητικους!

Εσυ βεβαια να τρολαρεις θέλεις αλλα θα σου πω.

Ειδικα οι κρητικοι, γνώρισα παρα πολλους στη ροδο οπου υπηρετει ολο το ηρακλειο αλλα ειμαι και κατα το ενα τεταρτο κρητικος, εμπιπτουν στις παρακατω κατηγορίες

Παρα πολυ καλα παιδια

Πολυ μεγαλα μουνοπανα

Βοσκαραδες, κρο μανιον που κατεβηκαν πρωτη φορα στη ζωη τους απο το μιτατο 19 χρονων για να πανε φανταροι.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Εσυ βεβαια να τρολαρεις θέλεις αλλα θα σου πω.

Ειδικα οι κρητικοι, γνώρισα παρα πολλους στη ροδο οπου υπηρετει ολο το ηρακλειο αλλα ειμαι και κατα το ενα τεταρτο κρητικος, εμπιπτουν στις παρακατω κατηγορίες

Παρα πολυ καλα παιδια

Πολυ μεγαλα μουνοπανα

Βοσκαραδες, κρο μανιον που κατεβηκαν πρωτη φορα στη ζωη τους απο το μιτατο 19 χρονων για να πανε φανταροι.

Εχουμε δεκαδες περιστατικα εκει που ο ξαδερφος πυροβολει μεχρι θανατου τον αλλο ξαδερφο για το κτημα η την περιουσια
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Όταν την ίδια στιγμή εκατοντάδες χιλιάδες άλλοι κονομάνε τρελά από μαύρο χρήμα, κάνουν ταξίδια στη Ρώμη, έχουν για πλάκα 100k στην Τράπεζα κ.ο.κ.

Θύματα της κρίσης, του συστήματος, της μπουρδελο-ελλάδας, αλλά καιρός δεν είναι να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους; Είτε να σηκωθούν να φύγουν, είτε να κάνουν κάτι μαζί με φίλους (άγνωστο πράγμα η συνεργασία στην Ελλάδα :huh:), είτε να μείνουν για σπουδές μέχρι τέλους έχοντας αγκαλιά τα κόμματα, παράλληλα με διδακτορικό.

Δεν ξέρω αν έχετε ενημερωθεί, αλλά τώρα πια χρειάζεται διδακτορικό για να μπεις στο δημόσιο και να ξύνεις τα @@ σου, έχοντας Δντή κανά πτυχιούχο από Πάντειο το '83. Εποχή Κηλαηδόνη δηλ.

 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.385
Κριτικές
49
Like
22.853
Πόντοι
24.596
Μη με μπριζώνετε και βάλω κανένα μετροπόντικα σαν αυτόν που άνοιξε το τούνελ στις άλπεις,
να ξεχειλώνει κωλοτρυπίδες.

Οι δικές μου φωτογραφίες, φυσικά δεν έχουν να κάνουν με δημητράκη, κμαν και βαλκάνιο , τους πάω και τους 3 με 1000
και τους θεωρώ δικούς μου ανθρώπους.

Είναι και άνδρες, μεταξύ άλλων. Κάτι ... μερακλήδες μου τη σπάνε και αν αρχίσω φωτό κατά ριπάς,
θα τους κάνω τη σούφρα σαν τον κεντρικό της ευδαπ.
τυπε ειχες πει μια μερα που θα ριχνει καρεκλες :S :S :S
 

Επισκέπτης
Εσυ βεβαια να τρολαρεις θέλεις αλλα θα σου πω.

Ειδικα οι κρητικοι, γνώρισα παρα πολλους στη ροδο οπου υπηρετει ολο το ηρακλειο αλλα ειμαι και κατα το ενα τεταρτο κρητικος, εμπιπτουν στις παρακατω κατηγορίες

Παρα πολυ καλα παιδια

Πολυ μεγαλα μουνοπανα

Βοσκαραδες, κρο μανιον που κατεβηκαν πρωτη φορα στη ζωη τους απο το μιτατο 19 χρονων για να πανε φανταροι.
ολη η επαρχια εχει βοσκους

Εγω συγκρινω τον πονηρο καγκουρα που μεγαλωσε με τον τουρισμο - ευκολο χρημα - ευκολες γυναικες - χαμηλου επιπεδου ενδιαφεροντα

Με τον αληθινο ανθρωπο τσι Κρητης.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μην είσαι καραμαλάκας τώρα δημητράκη, τέτοιο άθλιο διαμέρισμα δεν τολμάει κανένας να το παρουσιάσει στην AirBnB.
Αν δεις τι ερείπια νοικιάζουν!Αυτό μπροστά τους είναι παλάτι  :2funny:.
Αυτό είναι ένα σπίτι προς ενοικίαση πολύ λίγα έπιπλα και καθόλου προσωπικά του αντικείμενα.
 Με ενα άλλο γελάω  :2funny:ειναι τοσο κακομοιρης που δεν πηρε μαζι του καν βαλιτσα  :2funny:αυτη εινσι χειραποσκευη ποη την παιρνεις μαζι σου στο αεροπλανο  :2funny:αυτος θα πεταξε με τιποτα easy jet χωρις βαλιτσα  :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ο αρχηγος ισχυριζεται οτι αυτο ειναι ενα σπιτι που το εχει μονο για οταν κατεβαινει Αθηνα και τον υπολοιπο καιρο ειναι ξενοικιαστο. Ενα απο τα παρακατω 3 ισχυει για τον αρχηγο:

1. Η ειναι απο πολυ πλουσια οικογενεια και απλα κανει την πλακα του γενικως

2. Η λεει ψεματα

3. Η ειναι παρα πολυ κακος διαχειριστης στα οικονομικα

Πιστευω το 3, λογω οτι εχει δειξει και σε αλλη συζητηση (αυτη με τα στεγαστικα δανεια στη Γερμανια με 1% επιτοκιο) οτι δεν παιζει γενικως καλα με τα οικονομικα

Αυτο το σπιτι αυτη τη στιγμη στην Αθηνα μπορει να νοικαστει πανω απο 1000 το μηνα τουλαχιστον, δηλαδη περιπου 8000 μετα φορων και εξοδων συντηρησης
Με αυτα τα λεφτα, θα μπορουσε να μενει στο Χιλτον τελευταιο οροφο τις 30 μερες το χρονο που ερχεται Ελλαδα και θα του περισσευαν και μερικα χιλιαρικα

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ο αρχηγος ισχυριζεται οτι αυτο ειναι ενα σπιτι που το εχει μονο για οταν κατεβαινει Αθηνα και τον υπολοιπο καιρο ειναι ξενοικιαστο. Ενα απο τα παρακατω 3 ισχυει για τον αρχηγο:

1. Η ειναι απο πολυ πλουσια οικογενεια και απλα κανει την πλακα του γενικως

2. Η λεει ψεματα

3. Η ειναι παρα πολυ κακος διαχειριστης στα οικονομικα

Πιστευω το 3, λογω οτι εχει δειξει και σε αλλη συζητηση (αυτη με τα στεγαστικα δανεια στη Γερμανια με 1% επιτοκιο) οτι δεν παιζει γενικως καλα με τα οικονομικα

Αυτο το σπιτι αυτη τη στιγμη στην Αθηνα μπορει να νοικαστει πανω απο 1000 το μηνα τουλαχιστον, δηλαδη περιπου 8000 μετα φορων και εξοδων συντηρησης
Με αυτα τα λεφτα, θα μπορουσε να μενει στο Χιλτον τελευταιο οροφο τις 30 μερες το χρονο που ερχεται Ελλαδα και θα του περισσευαν και μερικα χιλιαρικα

1000 όχι,με την καμία.Εχω ένα άλλο διπλα εντελώς ιδιο που εμενα μέχρι το 2012 πριν φύγω Γερμανία, πιο πρόσφατα ανακαινισμένο και το νοικιαζαμε μέχρι προτινος 500 ευρώ.Τωρα ψάχνουμε για ενοικιαστη με 800 ευρώ μηνιαιως αφου ανέβηκαν οι τιμές και δε βρίσκουμε.Μαξιμουμ 700 ευρώ δινουνε.
Θα δούμε.Αν δώσω μια πιστωτική ένεση απο Γερμανία 100000 ευρώ,ανακαινιζουμε και τα 3 διαμερίσματα,τα κάνουμε κυριλε και τα βγάζουμε στο airbnb για χοντρές μπαζες.Αλλα μετα θα βρεθώ με χρέος τέρας,οποτε γούστα τέλος.Θα δίνω 1500 ευρώ μηνιαιως για εξόφληση του χρέους που εν μέρει θα καλύπτονται απο τα ενοίκια.

Εχω και ένα άλλο διαμέρισμα,τον απόλυτο γαμιστρωνα.Εκεί αμα μπασεις γκομενα,ανοίγει μπουτάκια αυτομάτως.Ειναι ιστορικός γαμιστρωνας,άλλη φάση.Αυτό μπορει και να πιάσει 500αρα την ημέρα αν βρεις κατάλληλο πελατολόγιο.
Βρήκαμε δηλαδή Άραβες πελάτες που τα έδιναν τα λεπτά αλλά δε δεχτήκαμε τελικά.Είναι πιο περίπλοκο βέβαια.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Που είναι το ακίνητο, ρε τύπε; Στη Ζοφριά; :2funny:

Σε όλη την Αθήνα γίνεται της πουτάνας με την Airbnb.

Μιλάμε ότι σε λίγο οι Αγ. Ανάργυροι θα γίνουν St. Moritz, ας ούμε. :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Που είναι το ακίνητο, ρε τύπε; Στη Ζοφριά; :2funny:

Σε όλη την Αθήνα γίνεται της πουτάνας με την Airbnb.

Μιλάμε ότι σε λίγο οι Αγ. Ανάργυροι θα γίνουν St. Moritz, ας ούμε. :grin:

Εντελώς κέντρο.Στη γειτονιά και στην πολυκατοικία εχει μπόλικα στο Airbnb.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Κόψε λίγο τα γούστα και επένδυσε στα κουφώματα, τύπε. :grin:

Έχει ψωμί η δουλειά! :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ο αρχηγος ισχυριζεται οτι αυτο ειναι ενα σπιτι που το εχει μονο για οταν κατεβαινει Αθηνα και τον υπολοιπο καιρο ειναι ξενοικιαστο. Ενα απο τα παρακατω 3 ισχυει για τον αρχηγο:

1. Η ειναι απο πολυ πλουσια οικογενεια και απλα κανει την πλακα του γενικως

2. Η λεει ψεματα

3. Η ειναι παρα πολυ κακος διαχειριστης στα οικονομικα

Πιστευω το 3, λογω οτι εχει δειξει και σε αλλη συζητηση (αυτη με τα στεγαστικα δανεια στη Γερμανια με 1% επιτοκιο) οτι δεν παιζει γενικως καλα με τα οικονομικα

Αυτο το σπιτι αυτη τη στιγμη στην Αθηνα μπορει να νοικαστει πανω απο 1000 το μηνα τουλαχιστον, δηλαδη περιπου 8000 μετα φορων και εξοδων συντηρησης
Με αυτα τα λεφτα, θα μπορουσε να μενει στο Χιλτον τελευταιο οροφο τις 30 μερες το χρονο που ερχεται Ελλαδα και θα του περισσευαν και μερικα χιλιαρικα
:2funny:Ένας που έχει λεφτά δε πάει στη Γερμανία να δούλευε 14 ώρες το 24ωρο ούτε μένει σε ένα μαγαζί που του έχουν παραχωρησει από τη δουλειά  :2funny:έχει τουλάχιστον ένα μέσο αμαξι.
  1.000 δε ενοικιάζεται αλλά 500 σίγουρα. Αν είχε 3 διαμερίσματα θα είχε 1.200-1.500 ευρώ το μήνα.
  Μου θυμίζει της Ρωσσιδες καθαρίστριες στην Ελλάδα που λένε στους Ελληνες γκομενους τους ότι ειναι απο την Μόσχσ και οτι έχουν περιουσία στην Ρωσσία  :2funny:.
  Εμένα το διαμέρισμα που έχω στον Πειραιά για όταν πηγαίνω Ελλάδα ειναι γεματο πράγματα μου και ρούχα μου για την Ελλάδα αυτός δεν έχει τίποτα δικό του εκεί!νοικιασμένο απο R bnb είναι δε το βλέπετε? :2funny:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.807
Κριτικές
6
Like
11.291
Πόντοι
3.936
Ένας που έχει λεφτά δε πάει στη Γερμανία να δούλευε 14 ώρες το 24ωρο ούτε μένει σε ένα μαγαζί που του έχουν παραχωρησει από τη δουλειά έχει τουλάχιστον ένα μέσο αμαξι.
 1.000 δε ενοικιάζεται αλλά 500 σίγουρα. Αν είχε 3 διαμερίσματα θα είχε 1.200-1.500 ευρώ το μήνα.
 Μου θυμίζει της Ρωσσιδες καθαρίστριες στην Ελλάδα που λένε στους Ελληνες γκομενους τους ότι ειναι απο την Μόσχσ και οτι έχουν περιουσία στην Ρωσσία  
  Εμένα το διαμέρισμα που έχω στον Πειραιά για όταν πηγαίνω Ελλάδα ειναι γεματο πράγματα μου και ρούχα μου για την Ελλάδα αυτός δεν έχει τίποτα δικό του εκεί!νοικιασμένο απο R bnb είναι δε το βλέπετε?
Πέραν της πλάκας.. η αλήθεια να λέγεται.. Εδώ είναι Καραμπινάτο Airbnb,
και κάποιος υποτιμά την νοημοσύνη μας
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Εδω είναι το διαμέρισμα 120 τμ  Αθήνα στο κέντρο που νοικιάζω  θα φέρω  Λευκορρωσιδα σε αυτό
Τι θυμηθηκα τωρα. Καποτε στο εξωτερικο αν τυχαινε να βγω ραντεβου με καποια παντρεμενη αλλοδαπη, για λογους ασφαλειας νοικιαζα για λιγο, διαμερισμα τυπου airbnb, για μην γνωριζει που μενω κανονικα, και την πηγαινα εκει. Αυτες ομως γατες, μου την ελεγαν..《σιγουρα ειναι ο προσωπικος σου χωρος εδω; αφου δεν εχει κατι δικο σου..》 Και εγω με ψευτοεπιχειρηματα προσπαθουσα να τις μεταπεισω.  :sunglasses:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ο άλλος γράφει ότι αν δεν μιλάς την τοπική γλώσσα έχεις πρόβλημα.
Μερικοί τελικοί ψάχνουν μονίμως την δικαιολογία για να πουν δεν γίνεται. Τέτοια άτομα είναι τελειωμένα από κούνια. Από προσωπική και επαγγελματική άποψη. Μια ζωή θα είναι κακομοίρηδες και θύματα.

Εδώ λέμε ότι υπάρχουν μέρη,.όπου μόνο με αγγλικά στην χειρότερη ή και με ελληνικά (για Κύπρο) έχεις προοπτικές Εργασίας, με συνδυασμό καλού καιρού,.θάλασσας και καλής ποιότητας ζωής και πάλι βρίσκουν προβλήματα που δεν υπάρχουν.

Ε άμα μεγάλε δεν μιλάς ούτε αγγλικά, τράβα και κάτσε στα αυγά σου και δούλεψε καθαριστής, αγρότης ή τεχνικός στην Ελλάδα και μην το κουράζεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom