Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ξαναδες τι φωτο εχεις για αβαταρ και ξεστραβωσου και ασε τι κουβαλανε οι αλλοι οι γυρω σου και δες τι κουβαλας εσυ καημενο καψουλακι.

Τύπε , δεν ξέρεις σε ποιόν μιλάς !
Ψάξε παλιά ποστ του !!!!
poustiki kithara λεγόταν τότε !!!

Μιλάμε μόνο ποιοτικά ποστ !!!!
Εγώ πάντως άμα ήμουν στη θέση του....θα πήγαινα και θα έχεζα στο ψητοπωλείο που έφαγε το γύρο.....αυτό έπρεπε να κάνεις παπαζόλ.....να τους χέσεις στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ.... :rockon:

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Βασικά Ρωσία δεν είναι άσχημα.Απλά δεν εχει πλεονέκτημα έναντι Ουκρανίας,Λευκορρωσιας που δε χρειάζεσαι βίζα.Αν δεν ήθελε βίζα,θα γεμιζε η Ρωσία σεξοτουριστες ειδικά τσα τελευταία χρόνια που έπεσε το ρουβλι και φτηνηνε πολύ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γενικώς οι Ρώσοι πίνουν πολύ και είναι απρόβλεπτοι είναι χαμαιλέοντες στη διάθεση.Σε καλούν να πιεις μαζί και δεν ξέρεις τι θα συμβεί είτε δεχτείς είτε όχι.Και οι γκόμενες πίνουν πολύ περισσότερο και από τις Πολωνέζες και κάνουν τρελλά πράγματα.Πολύ πιώμα.

Γι'αυτό με πήγαιναν από παλιά!
Και ομογενείς από ρωσία, ήμουν ο αγαπημένος τους !!!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οπως υπαρχουν πτυχιουχοι που τις εχουν σουζα. Οπως υπαρχουν μη πτυχιουχοι που τους χορευουν στο ταψι οι γυναικες.
Δεν εχει σχεση το πτυχιο με τη σχεση με τις γυναικες.

Τις πιο ξεκωλιάρες που τους έχουν και σούζα, τις έχουν οι γαλονάδες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γι'αυτό με πήγαιναν από παλιά!
Και ομογενείς από ρωσία, ήμουν ο αγαπημένος τους !!!

Ναι,πρέπει να σέβεσαι τις ετικέτες.Παντου υπάρχει ενας κώδικας συμπεριφοράς που πρέπει να τηρείς.
Άμα αρχίσουν τα πιωματα και οι προποσεις δε σταματάνε οποτε πιθανότατα θα πέσεις ξερός και θα σου γαμησουν τη γκομενα πριν προλάβεις να γαμησεις τις δικες τους.
Ειναι αγώνας ποιος θα μείνει όρθιος μέχρι τέλους αλλα οι Ρώσοι έχουν πολύ ανθεκτικα συκώτια απο αιώνες εξέλιξης και φυσικής επιλογής.
Μόνο οι Πολωνοι μπορούν να τους παίξουν στα ίσα στη βότκα,Άγγλοι,Ιρλανδοι,Φινλανδοί κτλ γίνονται ρεζίλι,τους σκουπιδιαζουν οι Ρώσοι.
Και οι Ρωσίδες πίνουν τον αγλεουρα,η μονη σου πιθανότητα να γαμησεις εννιαρι είναι αμα σουρώσει αρκετά αλλιώς έχουν δοαστημικες απαιτήσεις.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Άμα αρχίσουν τα πιωματα και οι προποσεις δε σταματάνε οποτε πιθανότατα θα πέσεις ξερός και θα σου γαμησουν τη γκομενα πριν προλάβεις να γαμησεις τις δικες τους.
Ειναι αγώνας ποιος θα μείνει όρθιος μέχρι τέλους αλλα οι Ρώσοι έχουν πολύ ανθεκτικα συκώτια απο αιώνες εξέλιξης και φυσικής επιλογής.

Δεν με ξέρεις τύπε.
Είχα πάει άπειρες φορές καλεσμένος σε σπίτια ομογενών από πρώην ΕΣΣΔ.
Τους τέλειωναν οι βότκες όταν πήγαινα εγώ και βγαίναμε 3 και 4 τα χαράματα και ψάχναμε να βρούμε κανένα καφάσι καινούργιες καβάτζα.

Μιλάω για τύπους που δούλευαν σε οικοδομές ......
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δεν με ξέρεις τύπε.
Είχα πάει άπειρες φορές καλεσμένος σε σπίτια ομογενών από πρώην ΕΣΣΔ.
Τους τέλειωναν οι βότκες όταν πήγαινα εγώ και βγαίναμε 3 και 4 τα χαράματα και ψάχναμε να βρούμε κανένα καφάσι καινούργιες καβάτζα.

Μιλάω για τύπους που δούλευαν σε οικοδομές ......

Στα ρωσικά παρτυ δε νομίζω να άντεχες.Αυτοι πίνουν σαν κτήνη.Μονο οι Πολωνοι κάπως τους φτάνουν και λίγο οι Λευκορρωσοι.
Σαν τις Ρωσίδες δεν πίνουν άλλες Σλαβες εκτός απο κάποιες Πολωνες.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στα ρωσικά παρτυ δε νομίζω να άντεχες.Αυτοι πίνουν σαν κτήνη.

Επαναλαμβάνω !
Δεν με ξέρεις!

Στην ευρώπη όπου πίνω, με περνάνε για ρώσο !
Τυχαίο ; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ !
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
Δεν με ξέρεις τύπε.
Είχα πάει άπειρες φορές καλεσμένος σε σπίτια ομογενών από πρώην ΕΣΣΔ.
Τους τέλειωναν οι βότκες όταν πήγαινα εγώ και βγαίναμε 3 και 4 τα χαράματα και ψάχναμε να βρούμε κανένα καφάσι καινούργιες καβάτζα.

Μιλάω για τύπους που δούλευαν σε οικοδομές ......
Απο συκωτακι πώς παμε?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μπορεί να είσαι η εξαίρεση.Εδω δεν τολμάνε να κάνουν οι Άγγλοι stag parties Ρωσία.Αμα αρχίσουν και ξερνάνε και κατουράνε δημοσίως τους πλακωνουνε στο ξύλο και τους μπουζουριάζουνε.
Ρωσία,Πολωνια δε βλέπεις ποτε να ξερνανε και να κατουρανε πέφτει όμως πολύ ξυλίκι.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Απο συκωτακι πώς παμε?

Όλα δουλεύουν ρολοϊ τύπε.
Άσε που τώρα που είμαι ... άνετος , γαμάω 3 φορές την ημέρα.

Είχε δίκιο ένας φίλος του πατέρα μου, που του έλεγε ότι

δια της εργασίας πολλοί απεβίωσαν , δια της ξάπλας , ουδείς !!!

104 έφτασε ο τύπος.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
 

Συνημμένα

  • spiti tramountana1.jpg
    spiti tramountana1.jpg
    101,1 KB · Εμφανίσεις: 51
  • spiti tramountana2.jpg
    spiti tramountana2.jpg
    178,3 KB · Εμφανίσεις: 42
  • spiti tramountana3.jpg
    spiti tramountana3.jpg
    121,2 KB · Εμφανίσεις: 38
  • 53PBSmoVGTY.jpg
    53PBSmoVGTY.jpg
    434,1 KB · Εμφανίσεις: 38
  • Mersedes S350 2006.jpg
    Mersedes S350 2006.jpg
    198,1 KB · Εμφανίσεις: 45
  • mersedes 350.jpg
    mersedes 350.jpg
    267,2 KB · Εμφανίσεις: 41

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Με την διαφορά ότι αυτά με τους νεοναζί γίνονταν πριν από καμιά 20αριά χρόνια τώρα δεν υπάρχουν πιά τους πάτησε το τρένο  :2funny:

Η διαφορά είναι ότι στην Ελλάδα δεν αλλάζει τίποτα όσα χρόνια και αν περάσουν ενώ η Ρωσσία αλλάζει συνέχεια.
Πάνε χρόνια που είχα δει αυτό το ντοκυμαντέρ, μπορεί και 10.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά πάντως να αναφέρεται ότι υπήρχε μεγάλη ανοχή και από τον απλό κόσμο, για τους νεοναζί. Μιλάνε σκότωναν στην ψύχρα άτομα από το Κιργιστάν κλπ. Όχι χτυπούσαν, ΣΚΟΤΩΝΑΝ.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Είχα πάει άπειρες φορές καλεσμένος σε σπίτια ομογενών από πρώην ΕΣΣΔ.
Τους τέλειωναν οι βότκες όταν πήγαινα εγώ και βγαίναμε 3 και 4 τα χαράματα και ψάχναμε να βρούμε κανένα καφάσι καινούργιες καβάτζα.

Μιλάω για τύπους που δούλευαν σε οικοδομές ......
Σε κάλεσαν Ρώσοι για ποτό και βγήκες ζωντανός από αυτή την κόλαση;

Συνήθως πίνουν μέχρι την απώλεια των αισθήσεων.

Ορισμένες φορές πάνε και ένα βήμα παραπέρα...


Fatal Alcohol Poisoning: A Neglected Problem

One of the most alarming phenomena related to alcohol abuse in the former Soviet Union and Russia has been and is mortality from so-called fatal alcohol poisoning (Russian opoy). Death occurs from ingesting a critical measure of vodka or a similar strong beverage in a relatively short time.

Even from the limited available data, it is clear that the most extraordinary aspect of fatal alcohol poisoning in the former Soviet Union and Russia is its extremely high level, as shown in Table 7-7. For comparison purposes, the rate of death from alcohol poisoning in the United States in the late 1970s was 0.18 per 100,000 population (U.S. Department of Health, Education, and Welfare, 1979:1-163) and varied at around 0.5 for a large number of countries. The Soviet and post-Soviet rates varying from 10 to 37 are thus so high that they do not fit into the range of international experience.



 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Όντως πίνουν τον κωλο τους οι Ρώσοι.Είναι ενας απο τους λόγους που επιλέγουν τα all exclusive ξενοδοχεία,να έχουν άφθονο πιοτι συνεχώς διαθέσιμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom