Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 181 άτομα (0 μέλη και 181 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γιατί λέω ότι είσαι τελειωμένος και γελάω μαζί σου  :2funny:γιατί με τα χάλια που έχεις φυσικά και θες αυτά τα λεφτά γιά να σου κάτσει μιά γκόμενα και το πιθανότερο είναι να γίνεται ότι είπε κάποιος να κάθεται μαζί σου στο διαμέρισμα γιά 15-20 λεπτά και όλο έξω να είναι κ'εσύ να την παρακαλάς να σου κάτσει  :2funny:.
  Εκεί είναι όλες άθλια ντυμένες (βλέπω και από της φώτο απ'αυτές που βάζεις  :headbang:) και οι ντόπιοι της πηδάνε χωρίς να τους πάρουν ούτε πορτοκαλάδα  :2funny:.Μόνο που ακούνε Αγία Πετρούπολη παθαίνουν σοκ!Είναι γ'αυτές κάτι το θαυμάσιο!
  Το πιό γελοίο της υπόθεσης είναι ότι καυχιέσαι ότι πρέπει να δώσεις αυτά τα λεφτά γιά να σου κάτσουν οι χωριάτισες  :headbang: :2funny:.

Οι δικές μου φοράνε ακριβά ρούχα που τους τα αγοράζω εγώ.
Τέλος πάντων τι να ασχολούμαι,βγάλε καμιά Μογγόλα που γαμάς να δούνε όλοι το γούστο σου.Οσο ποστάρεις τις δικές μου οι άλλοι χαλιούνται γιατί θεωρούν οτι θα έπρεπε αυτοί να τις γαμάνε και από ανωμαλία συνθηκών κατέληξαν σε εμένα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ρωσία επαρχία ούτε 400 ευρώ μηνιαίως δε βγάζουν οι γκόμενες.Τα διαμερίσματα στοιχίζουν 30000-40000 ευρώ τα καλά.Το μόνο εύκολο να γαμήσεις μία αν της πληρώνεις ένα κατοστάρικο το μήνα για ενοίκιο και άλλα 100 σε κάθε 2 ραντεβού για δωράκια.
Το πρόβλημα είναι οτι ρωσική επαρχία είναι πολύ καταθλιπτικά.Δε μοιάζει με Ευρώπη.Δηλαδή είναι πολλή μιζέρια και χαλιέσαι.
Καλές τιμές σε ξενοδοχεία,εστιατόρια,κλαμπ,εύκολες,λογικές γκόμενες αλλά πολλή μιζέρια.
Ουκρανία είναι σαφώς πολύ περισσότερο δυτικοποιημένη πλέον,έχουν ανοιχτεί.Βέβαια και τρελλά σκαμς σε σχέση με Ρωσία,αυτά πάνε πακέτο.Αμα θες Δύση εισπράττεις όλο το πακέτο όχι μόνο τα καλά αλλά και τα αρνητικά.Η Ρωσία ακόμα αντιστέκεται στη δυτικοποίηση.

Αλλά για κάποιον με δυτικό μισθό είναι πολύ εύκολα να γαμάει Ρωσία,πλην όμως οι περισσότεροι δεν πατάνε είτε γιατί φοβούνται,είτε λόγω βίζας,είτε λόγω άγνοιας είτε γιατί δεν ξέρουν τη γλώσσα και για πολλούς άλλους λόγους.
Ενας λόγος π.χ. είναι οτι Ουκρανία,Λευκορρωσία γαμάς περίπου τα ίδια και δε χρειάζεσαι βίζα οπότε είναι η εύκολη λύση.Αμα δυσκολέψει λίγο ακόμα η Ουκρανία λόγω φρι βίζας,δυτικοποίησης όλοι οι σεξοτουρίστες Ρωσία θα συρρεύσουνε,στα παρθένα μουνολίβαδα.

Αρχοντα σ εκεινην την αχαρτογραφητη περιοχη των σταν (Κιργισταν, Ουζμπεκισταν, Τατζικισταν, Καζακσταν, Τουρκμενισταν) τι παιζει;
Την εχεις περπατησει καθολου;
Εχει γυναικες εκει η μονο αγριοκατσικα;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αρχοντα σ εκεινην την αχαρτογραφητη περιοχη των σταν (Κιργισταν, Ουζμπεκισταν, Τατζικισταν, Καζακσταν, Τουρκμενισταν) τι παιζει;
Την εχεις περπατησει καθολου;
Εχει γυναικες εκει η μονο αγριοκατσικα;

Εκεί δεν πατάω.Δεν έχει και πολλές Σλάβες είναι προφανές.Συν επίδραση του Ισλάμ και άλλα ήθη.
Εδώ βλέπεις πολύ μη σλαβικό πληθυσμό στην ευρωπαική Ρωσία φαντάσου τι συμβαίνει εκεί.
Τα λεφτά Ρωσία είναι στις πόλεις πλησίον Μόσχας στην ακτίνα ήτοι Τβερ,Τούσλα,Μπριάνσκ,Καλούγκα,Νίζνυ,Σμολένσκ,Βλαντιμίρ,Ορέλ,Ριαζάν κτλ,εκεί πρέπει να πάει κάποιος.Αυτές οι πόλεις είναι περίπου ίδιες μισό με ένα εκατομμύριο,παρόμοιος πληθυσμός.
Και εναλλακτικά Νότια Ρωσία σε πόλεις εκατομμυρίου Κρασνοντάρ,Ροστώβ.Αυτό είναι όλο.Για πιο τολμηρούς Ουράλια(Βόλγκογκραντ,Μαγκνιτογκόρσκ κτλ),Σιβηρία(Τομσκ,Ναβασιινπίρσκ κτλ) αλλά εκεί δεν πατάω.

Στην ακτίνα της Μόσχας τις μεγάλες πόλεις δηλαδή έχεις το πλεονέκτημα οτι προσγειώνεσαι Σερεμέτιεβο και μετά παίρνεις ταξί και σε δύο ώρες είσαι στον προορισμό δηλαδή ρωσική επαρχιακή μεγαλούπολη,καθεαυτό βαθιά Ρωσία ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Απλά ξεφεύγεις τελείως από τα δυτικά δεδομένα,δε μιλάει κανένας αγγλικά,δε δέχονται πουθενά ευρώ και έχουν πολλούς παράξενους κανόνες.Αλλά η γκόμενα σε σώζει πάντα σε αυτά τα θέματα.
Το πρόβλημα Ρωσία είναι οτι έχει πολλές κοντές και πολλές μη Σλάβες δηλαδή μίξη με Αρμένιους,Γεωργιανούς,Τατάρους,Ασιατικά φύλα κτλ.Είναι μεγάλη ποικιλομορφία από τις επιμιξίες.Ουκρανία,Λευκορρωσία είναι πολύ πιο ομογενείς χώρες και Πολωνία 100% Σλάβοι δηλαδή όλες ίδιες λόγω αιμομιξίας ουσιαστικά έλλειψη άλλων εισβολέων.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Εκεί δεν πατάω.Δεν έχει και πολλές Σλάβες είναι προφανές.Συν επίδραση του Ισλάμ και άλλα ήθη.
...............
Απλά ξεφεύγεις τελείως από τα δυτικά δεδομένα,δε μιλάει κανένας αγγλικά,δε δέχονται πουθενά ευρώ και έχουν πολλούς παράξενους κανόνες.Αλλά η γκόμενα σε σώζει πάντα σε αυτά τα θέματα.
Τύπε για να καταλάβω, σκας εκεί χωρίς να γνωρίζεις Χριστό από γλώσσα (εκτός από κανα χαρασό :grin:), τίγκα στα 50ευρα και στις κάρτες και εμπιστεύεσαι τη Σλάβα που μόλις γνώρισες; :huh:

Είσαι ήρωας, τύπε. :S
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Οι δικές μου φοράνε ακριβά ρούχα που τους τα αγοράζω εγώ.
Τέλος πάντων τι να ασχολούμαι,βγάλε καμιά Μογγόλα που γαμάς να δούνε όλοι το γούστο σου.Οσο ποστάρεις τις δικές μου οι άλλοι χαλιούνται γιατί θεωρούν οτι θα έπρεπε αυτοί να τις γαμάνε και από ανωμαλία συνθηκών κατέληξαν σε εμένα.
Χάλια και κακόγουστα ντυμένες είναι εντελώς  :vomit:εδώ θα ντρεπόμουν αν ηταν ετσι ντυμενες να κυκλοφωρισω μαζι τους  :headbang:βεβαια κ'εσύ άθλια ντυμένος είσαι  :vomit: :2funny:.
   Βάλε μας φώτο το (διαμέρισμα) που μας λες ότι νοικιάζεις :jerking: :2funny:όχι μιά φώτο που να φένεται μόνο το παράθυρο αλλά πολλές με όλους τους χώρους όπως έκανα εγώ και το βουλώσατε που λέγατε ότι μένω σε 25 τετραγωνικά :2funny:.Σστο εργοστάσιο που δουλεύεις μένεις  :headbang:.
  Βλέπω ότι μετά το μεγάλο ρεζίλεμα του Βαλκάνιου φουκαρά κανείς σας δεν ξαναβάζει φώτο  :2funny: :2funny: :2funny:
  Μ'αρέσει που πας κάπου γιά 5-6 μέρες και μετά ένα χρόνο μας γράφεις  :jerking:γ'αυτές της 5 μέρες  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Δεν ήθελα να ξαναγράψω εδώ αλλά η παραοάνω "ομολογία" είναι αποκαλυπτική.

Χρυσοπληρώνει αρπακτικά σε εξωπραγματικές τιμές ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙΣ ΓΑΜΑΕΙ.

Τους πληρώνει εισιτήρια και όλα τα έξοδα συν 500αρια η χιλιάρικα την ημέρα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ.

ΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΗ ΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΝΑΥΑΓΙΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ.

ΑΝΤΕ ΡΕ !! ΖΗΤΟΚΡΑΥΓΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ !!! :2funny: :2funny:

ΤΟΝ ΑΔΙΑΣΦΗΜΒΗΤΗΤΟ ΑΡΧΗΓΟ ΤΩΝ ΝΑΥΑΓΙΩΝ. :grin: :grin:

Για όσους παλιούς  αναρωτιούνται πως χάλασαν οι πιάτσες στην Ανατολική Ευρώπη εδώ παίρνουν απάντηση.

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΑΜΑΝΕ ΠΙΑΤΣΕΣ.

ΚΜΑΝ2 Καλό Δρομοκαίτειο ρε. Καλά το πας!!! :grin: :grin:
Αυτό το ποστ τα λέει όλα .Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι οι ντόπιοι δεν τους δίνουν τίποτα γιά να της  :knockinb:.Στην επαρχία της Ρωσσίας είναι εντελώς αγάμητες :headbang:.Θυμάμαι μία που έχω στο Νόβγκοροντ που θέλω να πάω και την ρώτησα αν θα κοιμηθεί όλη τη νύχτα μαζί μου?Αμέσως μου είπε:ρωτάς γιά να φέρεις άλλες μετά από μένα? :rockon:
   
τυπε αυτα ειναι γνωστα για τον κμαν...πιο πολυ για μοστρα τις θελει, παρα για να γαμησει...εγω πιστευω πανω απο 20λεπτα δεν καθονται σπιτι...ολη την μερα εξω τις εχει και τις κυκλοφορει...
κατι τετοια λεει ομως και ειναι απο τα αγαπημενα μας αυτιστικα εδω μεσα... :grouphug:
Καθώς και αυτό  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τύπε για να καταλάβω, σκας εκεί χωρίς να γνωρίζεις Χριστό από γλώσσα (εκτός από κανα χαρασό :grin:), τίγκα στα 50ευρα και στις κάρτες και εμπιστεύεσαι τη Σλάβα που μόλις γνώρισες; :huh:

Είσαι ήρωας, τύπε. :S

Ξέρω στοιχειώδη ρωσσικά.Απλά ρωσική επαρχία έχεις άπειρα προβλήματα.
Π.χ. ένα απλό.Σκάω στο αεροδρόμιο καθυστερημένος,ο ταξιτζής μου στέλνει μηνύματα στο κινητό που δεν πιάνει σήμα Ρωσία.Τελικά κάνει υπομονή τον βρίσκω αλλά με πάει από έναν επαρχιακό κωλόδρομο τη νύχτα μέσα από χωριά αντί για την εθνική οδό που μας πήρε 3.5 ώρες να φτάσουμε αντί για 2.Το αμάξι ήτανε χάλια.
Με το που φτάνω μία η ώρα τη νύχτα μου ζητάνε από το ξενοδοχείο να πληρώσω βγάζω ευρώ και δεν τα δέχονται,θέλουν ρούβλια.Μου λένε όλες οι συναλλαγές στο ρωσικό κράτος γίνονται με ρούβλια υποχρεωτικά.
Πάω την επόμενη μέρα να βγάλω ρούβλια ,δεν υπάρχουν ανταλλακτήρια και οι τράπεζες είναι όλες κλειστές λόγω εθνικής επετείου(9 Μαίου ημέρα νίκης).Ακολουθεί ΣΚ που έτσι κι αλλιώς είναι όλα κλειστά.
Θα τον είχα πιει κλαρίνο αν δεν ήταν η γκόμενα που βρήκε τη μόνη ανοιχτή τράπεζα στην πόλη.
Αυτά δε συμβαίνουν ποτέ των ποτών Ουκρανία,πληρώνεις παντού με ευρώ άμα θες και υπάρχουν άπειρα ανταλλακτήρια διαθέσιμα ανοιχτά ακόμα και στις μικρές πόλεις.
Συν χίλια δυο άλλα πράγματα.Πάρα πολλά προβήματα άμα δεν είσαι συνηθισμένος στο ρωσικό σύστημα.Δεν παίρνει πολύ αλλά πρέπει να συνηθίσεις.

Οταν γύρισα από το ξενοδοχείο Σερεμέτιεβο και κανόνισε το ξενοδοχείο τη μεταφορά πλήρωσα τα ίδια 100 ευρώ αλλά έφτασα με πολυτελές SUV σε 1.5 ώρες με επαγγελματία οδηγό μέσω εθνικής.Καμία σχέση δηλαδή η εμπειρία διαδρομής.
Η γκόμενα μου είπε οτι πλήρωσε για την ίδια διαδρομή αργότερα 30 ευρώ.
Γενικά Ρωσία πολλά πράγματα τα κάνουνε πολύ διαφορετικά από την Ευρώπη και στην αρχή είναι σοκ αλλά συνηθίζεις γρήγορα.Και για τις γκόμενες ισχύει αυτό.Εχουν πολλές ετικέτες,κανόνες,ατζέντες συμπεριφοράς κτλ.
Γενικά πρέπει να έχεις βγάλει ρούβλια πριν πας και να έχεις πιστωτική για να βγάζεις συνάλλαγμα.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Λιγα για τον sad man,τον εχει παιξει  :jerking: με ολες τις εθνικοτητες γυναικων στον κοσμο  :grin: Ξερει τα παντα για το γυναικειο φυλο ασχετα αν δεν εχει γαμησει ποτε. Εχει αποστηθισει ολο το αρθρο για το αιδοιο απο την wikipedia και μπορει να το ζωγραφισει απο μνημη με μεγαλη λεπτομερεια.

τυπε γραψε κ κανα ευστοχο σχολιο για τον Βαλκανιο Κουρτινογαμια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ξέρω στοιχειώδη ρωσσικά.Απλά ρωσική επαρχία έχεις άπειρα προβλήματα.
Καλά όλ΄αυτά, αλλά εδώ σε έχουν πάρει στο ψιλό. :grin:

Επίσης χρειάζεσαι ανανέωση σε εσώρουχα, τύπε. Πάνε πάρε κανα σωβρακάκι Nikos να γίνεις μοδάτος, ας ούμε. :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Καλά όλ΄αυτά, αλλά εδώ σε έχουν πάρει στο ψιλό. :grin:

Επίσης χρειάζεσαι ανανέωση σε εσώρουχα, τύπε. Πάνε πάρε κανα σωβρακάκι Nikos να γίνεις μοδάτος, ας ούμε. :grin:

Εχεις δει κανέναν από αυτούς να ποστάρει σοβαρή γκόμενα στη ρωσική επαρχία ή Κίεβο?
Δεν υπάρχει περίπτωση.Είναι οι προυποθέσεις που αναφέρω.
Και δεν πάει ο άλλος γιατί έχει τις συνθήκες που λέω και άμα πάει λέει δεν ξαναπατάω εγώ εδώ,τι είναι αυτά χάλασε το μέρος.
Λογικό είναι οτι δεν πατάνε αφού είναι όπως τα περιγράφω.Τι να πάει να κάνει ο άλλος,δεν μπαίνει στο παίγνιο.
Δεν πάνε,δεν τους ενδιαφέρει,δεν ασχολούνται γιατί είναι μεγάλο ρίσκο και πάρα πολλά πράγματα εναντίον σου,δεν είναι easy peasy,walk on cake.
Ετσι είναι τώρα ολόκληρη η ανατολική Ευρώπη μετά την transition φάση και οι περισσότεροι κωλύονται αφού τους ξεπέρασαν οι εξελίξεις και ανέβηκε ο πήχυς οπότε δεν πιάνουν πλέον τα στάνταρτς και μεμψιμοιριάζουν.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Τι να σου πω, τύπε. Εγώ θα ήθελα να πάω στην Αγία Πετρούπολη (όλοι λένε ότι είναι πανέμορφη), σαν τουρίστας όμως. Όχι πορνο-τουρίστας. :grin:

Δεν είναι για τα κιλά μου αυτά (βλέπε €€€ :2funny:).
 

Επισκέπτης
Ο πτυχιούχος έχει μια, όποια, ακαδημαική εκπαίδευση, έχει φάει χρόνο από τη ζωή του μελετώντας και έχει περισσότερα εφόδια για περαιτέρω εξέλιξη. Αυτό δε σημαίνει εξασφαλισμένη επιτυχία, οικονομική και επαγγελματική. Το ίδιο ισχύει και για τους μη. Δεν τους κάνει "κατώτερους" ανθρώπους ούτε τους κλείνει την πορεία προς την επιτυχία, απλά είναι άλλος ο δρόμος. Ποτέ δεν ξέρεις ποιός είναι ο πιο εύκολος αλλά σχεδόν πάντα οι άξιοι και αυτοί που πρόκοψαν, ανεξάρτητα μέσω ποιάς οδού, κόπιασαν πολύ και έφτασαν εκεί που έφτασαν.
Πάντα μιλάμε για τους αυτοδημιούργητους και όχι για άλλες περιπτώσεις που υπάρχουν.

Να συμπληρώσω πως το σχολείο, τα ΑΕΙ&ΤΕΙ, κολλεγια , εκπαιδεύουν μελλοντικούς "υπαλλήλους" που θα στελεχώσουν τις επιχειρήσεις, το δημόσιο,

ώστε με τη "κατάλληλη" νοοτροπία, να είναι έτοιμοι να ενταχθούν ομαλά στο "σύστημα" ,

να το υπηρετήσουν και οι καλύτεροι (και καλύτερα δικτυωμένοι) να αναρριχηθούν στις υψηλότερες θέσεις.

Όποιος ωστόσο έχει επιχειρηματικο μυαλό , δεν χρειάζεται να ακολουθήσει το συγκεκριμένο μονοπάτι,

άπλα βάζει στη δούλεψη του, τους καλύτερους "σπουδαγμενους" και αποκτά έτσι γρηγορότερα την "οικονομική του ελευθερία".
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τι να σου πω, τύπε. Εγώ θα ήθελα να πάω στην Αγία Πετρούπολη (όλοι λένε ότι είναι πανέμορφη), σαν τουρίστας όμως. Όχι πορνο-τουρίστας. :grin:

Δεν είναι για τα κιλά μου αυτά (βλέπε €€€ :2funny:).

Αγία Πετρούπολη δεν ξέρω.Εχει σίγουρα πολύ μουνί,πολλοί ξεσκίζονται να καμακώνουν λεωφόρο Νιέφσκυ θεωρείται τεράστιος καμακότοπος αλλά αρκετοί διαμαρτύρονται για χιπστεριά,γκόμενες ατημέλητες,εναλλακτικά στυλ κτλ.
Μόσχα έχει πολύ πιο κλασάτες γκόμενες αλλά πολύ πιο ακριβές επίσης.
Επαρχία έχει λίγο μουνί,είναι θεοβάρετα αλλά μετράς πολύ σαν ξένος με παραδάκι,υπάρχει ζωηρό ενδιαφέρον από τις γυναίκες δηλαδή.
Αλλά και πολλά προβλήματα,μεθύστακες,γκόπνικς κτλ που μπορεί να σε ξεσκίσουν αν είσαι άτυχος ή δεν προσέχεις.Γενικώς οι Ρώσοι πίνουν πολύ και είναι απρόβλεπτοι είναι χαμαιλέοντες στη διάθεση.Σε καλούν να πιεις μαζί και δεν ξέρεις τι θα συμβεί είτε δεχτείς είτε όχι.Και οι γκόμενες πίνουν πολύ περισσότερο και από τις Πολωνέζες και κάνουν τρελλά πράγματα.Πολύ πιώμα.
Οι Ουκρανές δεν πίνουν τόσο ούτε οι Λευκορρωσίδες.Ρωσία είναι πιο άγρια φάση,φτάνουν στα άκρα,είναι κάπως excited και νευρώδεις σα λαός,όχι παθητικοί όπως οι Τσέχοι.
Πώς να τους περιγράψεις σα Σλάβοι on steroids.Τρελλή σλαβουριά στο πιο πρωτόγονο και άγριο,μογγολικό.Λείπει το ευρωπαικό λούστρο,άντε στο Πίτερ να υπάρχει κάπως ευρωπαική ατμόσφαιρα λόγω τσάρων.
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πάλι μαλακίες γράφεις  :jerking:  :jerking: :jerking: :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:εκτός αν πήγες καμιά 10αριά χρόνια πριν και να μας τα γράφεις ότι πήγες τωρα :2funny:και αυτό είναι πιθανόν :2funny:
   Οι πόλεις που έχουν αεροδρόμιο είναι σχετικά μεγάλες πόλεις.Π.Χ. το Νόβγκοροντ δεν έχει αεροδρόμιο η καλύτερα είχε αεροδρόμιο που σταμάτισε να λειτουργεί το 1997.
   Ταξί παίρνεις με UBER με το τηλέφωνο σου.Ούτε Ρωσσικά δε χρειάζεται να ξέρεις γιά να πάρεις ταξί!ΠΑΝΤΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΡΤΕΣ!Είναι αστείο να πει κανείς ότι ξενοδοχείο ή στα εμπορικά κέντρα δεν δέχονται κάρτες  :2funny: Σε όλες της πόλεις έχει υπερμάρκετ ,Μακ Ντοναλντς, Burger King, Sushi συνήθως όλες οι αλυσίδες!.

  Εδώ κανένας δεν κουβαλάει κάρτες μαζί του όλοι της έχουν περασμένες στο τηλέφωνο!ελάχιστοι πληρώνουν πιά με μετρητά.
   Τώρα αν εσύ είσαι τόσο γκάου και δεν έχεις κάρτες τι να πω? :2funny:.
   Μάλλον πάλι ψέματα μας λες και πήγες εκεί πάνω από 10 χρόνια πριν που ήταν έτσι όπως μας τα λες.

τι λες ρε παιδάκι μου... έχει και Μακ Ντόναλτ?????
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πάλι μαλακίες γράφεις  :jerking:  :jerking: :jerking: :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:εκτός αν πήγες καμιά 10αριά χρόνια πριν και να μας τα γράφεις ότι πήγες τωρα :2funny:και αυτό είναι πιθανόν :2funny:
   Οι πόλεις που έχουν αεροδρόμιο είναι σχετικά μεγάλες πόλεις.Π.Χ. το Νόβγκοροντ δεν έχει αεροδρόμιο η καλύτερα είχε αεροδρόμιο που σταμάτισε να λειτουργεί το 1997.
   Ταξί παίρνεις με UBER με το τηλέφωνο σου.Ούτε Ρωσσικά δε χρειάζεται να ξέρεις γιά να πάρεις ταξί!ΠΑΝΤΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΡΤΕΣ!Είναι αστείο να πει κανείς ότι ξενοδοχείο ή στα εμπορικά κέντρα δεν δέχονται κάρτες  :2funny: Σε όλες της πόλεις έχει υπερμάρκετ ,Μακ Ντοναλντς, Burger King, Sushi συνήθως όλες οι αλυσίδες!.

  Εδώ κανένας δεν κουβαλάει κάρτες μαζί του όλοι της έχουν περασμένες στο τηλέφωνο!ελάχιστοι πληρώνουν πιά με μετρητά.
   Τώρα αν εσύ είσαι τόσο γκάου και δεν έχεις κάρτες τι να πω? :2funny:.
   Μάλλον πάλι ψέματα μας λες και πήγες εκεί πάνω από 10 χρόνια πριν που ήταν έτσι όπως μας τα λες.

Τι μαλακίες γράφεις?Εχουν αεροδρόμιο οι πόλεις που ανέφερα?

στις πόλεις πλησίον Μόσχας στην ακτίνα ήτοι Τβερ,Τούσλα,Μπριάνσκ,Καλούγκα,Νίζνυ,Σμολένσκ,Βλαντιμίρ,Ορέλ,Ριαζάν κτλ,εκεί πρέπει να πάει κάποιος.

Ρε στόκε ο άλλος που έρχεται Σερεμέτιεβο το βράδυ,στο Uber θα στηρίζεται για να μεταφερθεί σε άλλη πόλη 3 ώρες μακριά?Και αν δεν έχει Wifi τι θα κάνει?
Αυτά πρέπει να τα έχεις προκανονισμένα και συνήθως τα κανονίζει το ξενοδοχείο να σε περιμένει ταξί στο αεροδρόμιο.
 

Επισκέπτης
τι λες ρε παιδάκι μου... έχει και Μακ Ντόναλτ?????

Και Wendys να χει, για τουρισμό και μόνο είναι η χώρα.

Πρώτο βίντεο, δρόμοι, οδηγική συμπεριφορά, Αγία Πετρούπολη


Δεύτερο , ένοπλη επίθεση, πυροβολισμός , σε επιχειρηματια με καλό αμάξι στη Μόσχα.

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Και Wendys να χει, για τουρισμό και μόνο είναι η χώρα.

Πρώτο βίντεο, δρόμοι, οδηγική συμπεριφορά, Αγία Πετρούπολη


Δεύτερο , ένοπλη επίθεση, πυροβολισμός , σε επιχειρηματια με καλό αμάξι στη Μόσχα.


για τα μπάζα είναι η χώρα... ένα τεράστιο μπορντέλο με μουρλούς νταβάδες...

πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι το δείπνο στο White Rabbit στο Smolensky Passage είναι καταπληκτικό... και όχι φοβερά ακριβό για την ποιότητα του...
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Και Wendys να χει, για τουρισμό και μόνο είναι η χώρα.

Πρώτο βίντεο, δρόμοι, οδηγική συμπεριφορά, Αγία Πετρούπολη


Δεύτερο , ένοπλη επίθεση, πυροβολισμός , σε επιχειρηματια με καλό αμάξι στη Μόσχα.

Τι είν' αυτά, ρε πούστη. :S

Θυμάμαι είχα δει παλιά ένα ντοκυμαντέρ του Αυγερόπουλου για τους νεοναζί της Ρωσίας. Όποιος νομίζει ότι οι Χρυσαυγίτες είναι ζόρικοι, πρέπει να αναθεωρήσει. Μιλάμε για κτήνη οι Ρώσοι, όχι αστεία. :S
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αρα εσύ είσαι 2 φορές μαλάκας, επιτέλους αυτογνωσία.

Κι εσύ δεν απαρνείσαι πλέον το παρελθόν σου !

ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΑΒΡΑΜΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΣ !!!!!

Μπράβο Αβράμη !!!



ρε αβραμη εγω τους εργαζομενους δεν του εχω με τρεις και εξηντα τσεπωνουν 1500 ο καθενας ας δαπανισουν 200 για ασφαλεια.

Eίσαι πρότυπο αφεντικού τύπε, μη σε χάσουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom