Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου
ποιους θεωρείς βύσματα?ψωλάδες?γόνους?

επίσης γιατί θεωρείσαι ανώτερος από κάποιους άλλους?ότι έχεις ένα πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευση δεν σε κάνει σούπερ ουάου
αυτό το ότι εγω γαμάω και δέρνω και εείς συγκεκριμένα και αόριστα είσται για τον πούτσο να το κοιτάξεις με κανά ψυχίατρο

βύσμα είναι αυτός που μπήκε υπάλληλος στο νοσοκομείο γλείοφοντας και έρποντας
ψωλάς είναι αυτός που ζεί με επιδόματα και δεν πάει να δουλέψει

δηλαδή εσύ από ψωλάς έγινες βυσμα... δεν το λες και προαγωγή...

και φυσικά όποιος έχει πτυχίο πανεπιστημίου είναι ανώτερος από αυτόν που δεν έχει ... και όποιος έχει πτυχίο ενός καλού και αναγνωρισμένου πανεπιστημιου είναι ανώτερος από έναν που έχει πτυχίο ΤΕΙ Χαλκίδας... τι δεν καταλαβαίνεις σε αυτά ?

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ετσι είναι.Γιατί να παίρνει το βύσμα και ο ψωλάς απόφαση για εμένα και να μην παίρνω εγώ για αυτόν?Και ποιες είναι οι δικές μου διαθέσεις?
Γιατί δε με αφήνουν να εκφραστώ?Μιλάμε για συσσωρευμένο θυμό που συνεχώς αυτό είναι που σπάει την πομφόλυγα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Για τα λαβεις τα παραπανω πρεπει να ισχυουν οι προυποθεσεις : ειτε να εργαζεσαι στη χωρα νομιμμα ( με προσκομιση αναλογων αποδεικτικων απο εργοδοτη φυσικα, η αν εχεις επιχειρηση - δε ξερω κατα ποσο αν εχεις εικονικη θα ελεγχουν η οχι- ειτε να σπουδαζεις , ειτε να εισαι σε γαμο με Ουγγρο πολιτη, ειτε να μπορεις να αποδειξεις οτι μπορεις να συντηρηθεις. Για το τελευταιο επισης δε ξερω ακριβως λεπτομερειες. Απο τα οσα ξερω ομως μπορω να συναγω οτι οχι  δεν αναμενω να κανουν τα στραβα ματια, και θα το ψαξουν μεχρι την τελευταια λεπτομερεια, αλλα ενδεχομενως να το " δυσκολεψουν" κιολας.
ΑΝ σε καταλαβουν οτι παραμενεις στη χωρα πανω απο 90 μερες ( δε ξερω με ποιον τροπο, αλλα αν θελουν φανταζομαι οτι μπορουν να διασταυρωσουν,απο συμβολαιο κατοικιας πχ.) και δεν εχεις καποια απο τις παραπανω προυποθεσεις, πιστεψε με δε θες να εχεις μπλεξιματα με την Ουγγρικη Αστυνομια ( Rendorseg -δυναμεις Ταξης αυτολεξει).

]


Μην το αναλύουμε πολύ.Αυτοί που μένουν εκεί ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΠΟΣΟΙ , πληρούν αυτή την προϋπόθεση .
Το ότι υπάρχει ενδιαφέρον από πλευράς των αρχών για τον έλέγχο αυτής, είναι και ο λογός που την προτιμούν
έναντι μπουρδέλων , όπως η Ελλάδα.

Επειδή το ενδιαφέρον σας για μένα, είναι συγκινητικό και το έχω ψάξει , δηλώνω ότι μπορώ να καλύψω αυτές τις προϋποθέσεις.

ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥΓΡΑΦΟΤΑΤΑ ΜΕΛΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΒΡΑΜΗ , που μπορεί να το αμφισβητούν ,  δεν πρόκειται να ... παραθέσω τεκμήρια.
Αν κάποιος θέλει συγκεκριμένες αποδείξεις εδώ μέσα ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.
Θα πρέπει να στηριχθεί σε όσα λέω .

Δεν με ενδιαφέρει κι όλας να αποδείξω κάτι .

Εδώ κάτι άλλοι σαν τον Αβράμη , δεν μπορούν να αποδείξουν ότι ο κώλος τους είναι exit only ....
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
βύσμα είναι αυτός που μπήκε υπάλληλος στο νοσοκομείο γλείοφοντας και έρποντας
ψωλάς είναι αυτός που ζεί με επιδόματα και δεν πάει να δουλέψει

δηλαδή εσύ από ψωλάς έγινες βυσμα... δεν το λες και προαγωγή...

Τώρα που κυβερνά η ΝΔ ;
Θα αλλάξει κάτι από αυτά ;;;
ή θα προσλάβει συμβούλους και γενικούς γραμματείς που είναι ψωλάδες και βύσματα ;;;

Σε αυτά που είπες για βύσματα και ψωλάδες εγώ θα έβαζα και άλλη κατηγορία !!!!!!!
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ , ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.

Δεν είναι μηχανικός ή ιατρός, που είναι ... παγκόσμιες επιστήμες.

Η χώρα που προσλαμβάνει νομικούς συμβούλους και γραμματείς που έχουν σπουδάσει στο εξωτερικό σε κρατικές θέσεις
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τώρα που κυβερνά η ΝΔ ;
Θα αλλάξει κάτι από αυτά ;;;
ή θα προσλάβει συμβούλους και γενικούς γραμματείς που είναι ψωλάδες και βύσματα ;;;

Σε αυτά που είπες για βύσματα και ψωλάδες εγώ θα έβαζα και άλλη κατηγορία !!!!!!!
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ , ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.

Δεν είναι μηχανικός ή ιατρός, που είναι ... παγκόσμιες επιστήμες.

Η χώρα που προσλαμβάνει νομικούς συμβούλους και γραμματείς που έχουν σπουδάσει στο εξωτερικό σε κρατικές θέσεις
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.

Είναι για τον πούτσο και αδυνατίζουν όλο το σύστημα.Το γράφουμε πολλές φορές.
Αλλά αυτοί θεωρούν οτι έχουν το πάνω χέρι γιατί εξελέγησαν και αφήνουν τους άλλους να δουλεύουν.Δε γίνεται καν συζήτηση επί της ουσίας.
Ωραία,δε γίνεται συζήτηση δε συζητάω και εγώ.Στα αρχίδια μου.
Είναι η σταρχιδιστική προσέγγιση που περιέγραψα που έχουν λυσσάξει οι τύποι.Δε συζητάω,απλά γαμάω.Τρελαίνεται ο άλλος με αυτό,this is blasphemy σου λέει.

 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Μην το αναλύουμε πολύ.Αυτοί που μένουν εκεί ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΠΟΣΟΙ , πληρούν αυτή την προϋπόθεση .
Το ότι υπάρχει ενδιαφέρον από πλευράς των αρχών για τον έλέγχο αυτής, είναι και ο λογός που την προτιμούν
έναντι μπουρδέλων , όπως η Ελλάδα.

Επειδή το ενδιαφέρον σας για μένα, είναι συγκινητικό και το έχω ψάξει , δηλώνω ότι μπορώ να καλύψω αυτές τις προϋποθέσεις.

στην αναγκη πας και δηλωνεις οτι ηρθες για να ανοιξεις οδοντιατρειο (θα...) και δεν σε ενοχλει κανενας
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σε τι ειναι ανωτερος;

σε όλα .. σε γνώσεις, σε ικανότητες ....

ένας γιατρός εύκολα ρίχνει μπετά... ένας μπεταζής δεν μπορεί να γίνει γιατρός

ενας μηχανικός εύκολα περνά πλακάκια στο μπάνιο του (αντε τις πρώτες δυό σειρές μπορεί να χρειαστεί να τις ξηλώσει και να τις ξαναπεράσει)... ένας πλακάς δεν μπορεί να κάνει τον μηχανικό
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Είναι η σταρχιδιστική προσέγγιση που περιέγραψα που έχουν λυσσάξει οι τύποι.

Για την ελλάδα, δεν έχει νόημα καμία συζήτηση.
Είναι ο τιτανικός που πάει του σκοτωμού προς το παγόβουνο.
Και όλοι χαίρονται μέσα και γλεντάνε !
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.396
Πόντοι
2.606
το πολυ πολυ να σου πουν εισαι οβερκουολιφαιντ δεν μας κανεις  :tooth:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ένας γιατρός εύκολα ρίχνει μπετά... ένας μπεταζής δεν μπορεί να γίνει γιατρός

ενας μηχανικός εύκολα περνά πλακάκια στο μπάνιο του (αντε τις πρώτες δυό σειρές μπορεί να χρειαστεί να τις ξηλώσει και να τις ξαναπεράσει)... ένας πλακάς δεν μπορεί να κάνει τον μηχανικό

Εγώ που έχω 2 πτυχία όμως, όταν λέω ότι κάνω μερεμέτια μόνος μου και γουστάρω, μου τη λες σαπιόγρια.

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
σε όλα .. σε γνώσεις, σε ικανότητες ....

ένας γιατρός εύκολα ρίχνει μπετά... ένας μπεταζής δεν μπορεί να γίνει γιατρός

ενας μηχανικός εύκολα περνά πλακάκια στο μπάνιο του (αντε τις πρώτες δυό σειρές μπορεί να χρειαστεί να τις ξηλώσει και να τις ξαναπεράσει)... ένας πλακάς δεν μπορεί να κάνει τον μηχανικό


:S :S :S
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
πότε σε πρόγκηξα ρε νούμερο ?

Εδώ που τα λέμε, πλακάκια εσύ αν και μηχανικός δεν βάζεις.
Γιατί σε αυτή την ηλικία, αν σηκώσεις το κουτί με τα πλακάκια μόνος ...

θα επαληθεύσεις το

ή από πέσιμο θα πάει ή από χέσιμο

Εκτός κι αν τα παίρνεις ένα ένα από το κουτί και κόλλα πάρεις 5κιλο !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πρέπει να ομολογήσω πάντως, ότι οι περισσότεροι μαλάκες που γνωρίζω , έχουν πτυχία ΑΕΙ !
Και , θεωρητικά , βαρβάτα !
Ίσως να είναι τυχαίο βέβαια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εδώ που τα λέμε, πλακάκια εσύ αν και μηχανικός δεν βάζεις.
Γιατί σε αυτή την ηλικία, αν σηκώσεις το κουτί με τα πλακάκια μόνος ...

θα επαληθεύσεις το

ή από πέσιμο θα πάει ή από χέσιμο

Εκτός κι αν τα παίρνεις ένα ένα από το κουτί και κόλλα πάρεις 5κιλο !

μέχρι 3 κουτιά των 45*45 μια χαρά τα πάω... και μέχρι 50κιλη κόλλα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom