Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
  Πω πω θα σκάσουνε  :2funny:γ'αυτούς τους φουκαράδες αυτό είναι σα φεράρι :2funny: ούτε στα όνειρα τους  :2funny:συνήθως έχουν κάνα Κινέζικο smart phone των 30-50 Ευρώ  :2funny:και ψάχνουν να βρούνε wi-fi γιά να μπούνε ιντερνετ  :2funny:πολλοί δε δεν έχουν ούτε ρεύμα στο σπίτι τους :headbang:.
  Είδες που εβαλα ένα κελί σαν αυτό που μένει ο Τραμουντάνα 100+ χλμ. από το Λονδίνο  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Που ήσουν? έχασες το μεγάλο ρεζίλεμα του Βαλκάνιου φουκαρά  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τους έχω βαρεθεί πια στα ανατολικά νήματα , όλο τα ίδια και τα ίδια! Τώρα ασχολούμαι με το να βγάλουμε μίστερ μαλάκα του σάιτ τον πιο άξιο!
Φυσικά παρακολουθώ το ξεφτήλισμα όσων πάνε να πουλήσουν παραμύθια και χλιδή από χώρες όπως η Γερμανία και η Αγγλία!
Για τον ΒΠ έχω όμως διαφορετική άποψη! Νομίζω πως ότι λέει βασίζονται σε αλήθεια ασχέτως αν δεν θέλει να βάλει πραγματικές φωτογραφίες και παρουσιάζει παρεμφερείς ως δικές του!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
σταματα να δουλευεις τον κοσμο ρε μεγαλε...θα σε ακουσει κανας φουκαρας και θα καταληξει να κοιμαται σε πακαγκι στο εξωτερικο... :S

Μα δε μιλαμε για φουκαραδες.
Μιλαμε για πτυχιουχους καλου ελληνικου ΑΕΙ με proficiency και 2-3 χρονια προυπηρεσια Ελλαδα

Για φουκαραδες που καταληγουν σκλαβοι σε ελληνικα εστιατορια της Γερμανιας τα εχουμε αναλυση πολλακις (οχι του ΣΥΡΙΖΑ

και πρωτος βροντοφωναζω να μην το κουνησουν ρουπι αυτοι αν εχουν ενα κομματι χωμι στην Ελλαδα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ελπίζω να μην είναι σαν την άλλη τη fake με την τραχεία (πλάκα κάνω :grin:).

Μα φυσικά υπάρχουν και μεγάλα μυαλά στην Ελλάδα, που εκ των πραγμάτων θα πάνε μπροστά.

Για τη μάζα όμως μιλάμε, όχι για τις εξαιρέσεις.
Με πρόλαβες  :2funny:σε 6 μήνες θα βγει η INTEL και θα πει ότι αυτή είχε έρθει γιά εκδρομή στο εργοστάσιο και ότι δεν έχει δουλέψει ποτέ γιά την εταιρία  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Οι Έλληνες είναι γενικά ικανοί γιατί έχουν βγει απο σκληρο σύστημα εξετάσεων,έχουν κάνει φροντιστήρια κτλ,αυτα δεν τα κάνει άλλος Ευρωπαίος.
Δηλαδή τα ευρωπαϊκά επίπεδα φαίνονται απλά στους Έλληνες,πιάνουν γρήγορα τα στάνταρτς.
Μα πόση μαλακία πιά μπορεί να υπάρχει σε έναν άνθρωπο? :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Ναι και πάνε οι Ελληνες από τα ΤΕΙ σα το Βαλκάνιο φουκαρά και γίνονται καθηγητές πανεπηστημίου  :2funny:και οι Γερμανίδες ξετρελένοντε μαζί τους  :2funny: :2funny:
  Γιά βάλε μας καμιά φωτογραφία το LUX διαμέρισμα που μένεις? :2funny:να ρίξουμε γέλιο και με σένα γιατί ο Βαλκάνιος φουκαράς περιμένει να ξεχαστεί το ρεζιλίκι γιά να μπει να γράψει ξανά  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τον Έλληνα τον ζαλίζουν στην αδικία.Εχει να αντιμετωπίσει πλήθος καψονιων,αυθαιρεσιων,δυσκολιων και εμποδίων οποτε με τόσα βαριδια,μόλις βγει εξωτερικό απελευθερωνεται και απογειωνεταιΜπορει βέβαια και να αποκτηνωθει η αποχαλινωθει εντελώς.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Μάγκες νομίζω μπερδευτηκατε λίγο..

Το θέμα δεν είναι τι πετυχαίνει ο Έλληνας vs τι πετυχαίνει ο Ιάπωνας.

Το ζήτημα είναι τι πετυχαίνει ο Έλληνας στην Ελλάδα vs τι πετυχαίνει ο ίδιος Έλληνας στο εξωτερικό.

Ο μαλακας ο ανθρωπος, μαλακας θα ειναι παντου. Ο μαγκας, μαγκας θα ειναι παντου.

Υπαρχουν ομως και καποιοι τομεις που ναι, εξω θα εχει πιο πολλες ευκαιριες για εξελιξη πανω στο αντικειμενο που τον ενδιαφερει.

Ζωη οπως αυτη που κανει στην Ελλαδα, δεν θα κανει πουθενα ομως. Απλα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μάγκες νομίζω μπερδευτηκατε λίγο..

Το θέμα δεν είναι τι πετυχαίνει ο Έλληνας vs τι πετυχαίνει ο Ιάπωνας.

Το ζήτημα είναι τι πετυχαίνει ο Έλληνας στην Ελλάδα vs τι πετυχαίνει ο ίδιος Έλληνας στο εξωτερικό.

Η συγκεκριμενη συζητηση ειναι για το τι πετυχαινει ο Ελληνας στην Ευρωπη και τι στην Αμερικη
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.617
Like
21.992
Πόντοι
5.006
Μα δε μιλαμε για φουκαραδες.
Μιλαμε για πτυχιουχους καλου ελληνικου ΑΕΙ με proficiency και 2-3 χρονια προυπηρεσια Ελλαδα
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

συγγνωμη τυπε, δεν ειχα καταλαβει οτι μιλουσες για την ελιτ!!!!!δυστυχως δεν με εχει αξιωσει ο θεος να γνωρισω τετοια ανωτερα ατομα που να εχουν τελειωσει ΑΕΙ και να εχουν προφισιενσι..νταξει αν εχεις τετοια προσοντα, ειναι λογικο να γαμας και να δερνεις στο αμερικα... :hi:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Μα δε μιλαμε για φουκαραδες.
Μιλαμε για πτυχιουχους καλου ελληνικου ΑΕΙ με proficiency και 2-3 χρονια προυπηρεσια Ελλαδα

Για φουκαραδες που καταληγουν σκλαβοι σε ελληνικα εστιατορια της Γερμανιας τα εχουμε αναλυση πολλακις (οχι του ΣΥΡΙΖΑ

και πρωτος βροντοφωναζω να μην το κουνησουν ρουπι αυτοι αν εχουν ενα κομματι χωμι στην Ελλαδα

Τι εστι φουκαρας, εχεις καταλαβει;
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

συγγνωμη τυπε, δεν ειχα καταλαβει οτι μιλουσες για την ελιτ!!!!!δυστυχως δεν με εχει αξιωσει ο θεος να γνωρισω τετοια ανωτερα ατομα που να εχουν τελειωσει ΑΕΙ και να εχουν προφισιενσι..νταξει αν εχεις τετοια προσοντα, ειναι λογικο να γαμας και να δερνεις στο αμερικα... :hi:

χαχαχαχ....γαμησε τα...μιλαμε για ανθρωπους που ανηκουν στην ελιτ τυπε...τι δουλεια εχουμε εμεις με αυτους.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Πάνε πες σε κανα CEO καμιάς start-up στο San Diego, έχω 8.5 από το ΕΜΠα. :grin:

Κι εγώ έχω γαμήσει τη Linda Evangelista, θα σου πει. :2funny:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Αυτο το βιντεο στα αγγλικα ειναι για οσους θελουν να καταλαβουν για το ποιος το παιζει φεικ μπρουκλης

απευθυνεται ομως στην μεσαια ταξη που προσπαθουν να το παιξουν λεφταδες κανοντας ακριβες αγορες και γουστα φυσικα με δανεικα,πιστωτικες καρτες κλπ

Ειναι εφικτη μια συγκριση με τετοιους ανθρωπους απο τον κμαν,τραμουντανα,βαλκανιο,ρεντπαιντζ κλπ?

Η ολοι αυτοι που αναφερετε συνεχεια δεν ειναι καν στην μεσαια ταξη?

για μενα ο πορνομεταναστης ανηκει στην μεσαια ταξη της ρωσιας..

η αλλοι δεν ξερω..

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.617
Like
21.992
Πόντοι
5.006
χαχαχαχ....γαμησε τα...μιλαμε για ανθρωπους που ανηκουν στην ελιτ τυπε...τι δουλεια εχουμε εμεις με αυτους.

τυπε εδω σου λεει ξερει ατομα που εχουν τελειωσει πανεπιστημιο!!!!
δεν ειναι παιξε, γελασε...μιλαμε για αφαν γκατε και κρεμ ντε λα κρεμ μαζι ναπουμε!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τους έχω βαρεθεί πια στα ανατολικά νήματα , όλο τα ίδια και τα ίδια! Τώρα ασχολούμαι με το να βγάλουμε μίστερ μαλάκα του σάιτ τον πιο άξιο!
Φυσικά παρακολουθώ το ξεφτήλισμα όσων πάνε να πουλήσουν παραμύθια και χλιδή από χώρες όπως η Γερμανία και η Αγγλία!
Για τον ΒΠ έχω όμως διαφορετική άποψη! Νομίζω πως ότι λέει βασίζονται σε αλήθεια ασχέτως αν δεν θέλει να βάλει πραγματικές φωτογραφίες και παρουσιάζει παρεμφερείς ως δικές του!
Εμένα είδες,έγραψαν οι φουκαράδες ότι μένω σε 25 τετραγωνικά και  :jerking:και τους έβαλα αμέσως καμιά δεκαριά φώτο και το δεύτερο διαμέρισμα που έχω 80 τετραγωνικά και μαζευτηκαν  :2funny:.
  Ο Βαλκάνιος φουκαράς δεν είναι καν Γερμανία  :2funny:.
  Ο Βλάκμαν δε λεει καν σε ποιά πόλη της Γερμανίας είναι  :2funny:μην βρεθει κανενας γνωστός,πει σε τι εργοστάσιο δουλεύει ότι μένει σετην αποθήκη  :2funny: και γίνει κ'άλλο ρεζίλι  :2funny:
 
Τον Έλληνα τον ζαλίζουν στην αδικία.Εχει να αντιμετωπίσει πλήθος καψονιων,αυθαιρεσιων,δυσκολιων και εμποδίων οποτε με τόσα βαριδια,μόλις βγει εξωτερικό απελευθερωνεται και απογειωνεταιΜπορει βέβαια και να αποκτηνωθει η αποχαλινωθει εντελώς.
Ναι ο Ελληνας στο εξωτερικό απογειώνεται  :jerking: :2funny:και απελευθερώνεται  :jerking: :2funny:
 

Συνημμένα

  • eleni-antoniadou-NASA-750x400.jpg
    eleni-antoniadou-NASA-750x400.jpg
    52,9 KB · Εμφανίσεις: 17
  • IB7FMJ.jpg
    IB7FMJ.jpg
    1.011,6 KB · Εμφανίσεις: 14
  • vlakas.jpg
    vlakas.jpg
    47,4 KB · Εμφανίσεις: 13
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
τυπε εδω σου λεει ξερει ατομα που εχουν τελειωσει πανεπιστημιο!!!!
δεν ειναι παιξε, γελασε...μιλαμε για αφαν γκατε και κρεμ ντε λα κρεμ μαζι ναπουμε!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Τη γαμησατε την κουβεντα
Αν προσθεσουμε ενα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στη φραση θα εισαι ενταξει;

Εψαξες στο linkedin για Νικολαους και Ελενες;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ναι ο Ελληνας στο εξωτερικό απογειώνεται  :jerking: :2funny:και απελευθερώνεται  :jerking: :2funny:
Εύστοχη η φωτό με τον κοπρίτη τον Τσίπα. Ενδεικτικό ότι όλα σ' αυτή τη χώρα, είναι πιθανά. :S

Αυτός με το σωβρακάκι ποιος είναι; :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πάλι πουτσα θέλει ο Δημητράκης?   :s&m_1:
Πήρατε τον πούλο  :2funny:λέγατε ότι μένω σε 25 τετραγωνικά και φάγατε απ'τον κώλο καμιά 10αριά πραγματικές φωτογραφίες από το δεύτερο διαμέρισμα μου  :2funny:και μαζευτήκατε  :2funny:
  Καλά εσύ τι είσαι κλώνος του Βλάκμαν? :2funny:.
 
Αυτο το βιντεο στα αγγλικα ειναι για οσους θελουν να καταλαβουν για το ποιος το παιζει φεικ μπρουκλης

απευθυνεται ομως στην μεσαια ταξη που προσπαθουν να το παιξουν λεφταδες κανοντας ακριβες αγορες και γουστα φυσικα με δανεικα,πιστωτικες καρτες κλπ

Ειναι εφικτη μια συγκριση με τετοιους ανθρωπους απο τον κμαν,τραμουντανα,βαλκανιο,ρεντπαιντζ κλπ?

Η ολοι αυτοι που αναφερετε συνεχεια δεν ειναι καν στην μεσαια ταξη?

για μενα ο πορνομεταναστης ανηκει στην μεσαια ταξη της ρωσιας..

η αλλοι δεν ξερω..

Πλάκα πλάκα μου θυμίζει τους φουκαράδες του σά'ι'τ το βιντεάκι  :2funny:.Που όλο μιλάνε γιά της δουλειές τους....γιά τους μισθούς τους  :jerking:και βάζουν μούφα μισθοδωσίες  :2funny:ότι και καλά βγάζουν αυτά τα λεφτά  :2funny:.
  Εγώ το αντίθετο είμαι ευτυχισμένος με αυτά που έχω,ούτε είπα ποτέ ότι είμαι δισεκατομυριούχος ούτε ότι βγάζω 20.000 το μήνα  :2funny: .
  Μέση τάξη ως προς τα ακίνητα στην Ρωσσία ναι εκεί ανήκω.Οι διαφορές είναι ότι οι Ρώσσοι δε χαλάνε λεφτά.Οποιος έχει δεύτερο διαμέρισμα το νοικιάζει κανείς δεν μένει σε 2-3 διαμερισματα!Με τ΄αμάξι το ίδιο, κανεις δεν θα πάρει ένα αμάξι που λόγω Ιπποδύναμης έχει μεγάλα τέλη κυκλοφορίας και καίει πολύ βενζίνη οι περισσότεροι θα παρουν ένα αμάξι 1.800-2.000 κυβικά μέχρι 149 άλογα.Οι Ρώσσοι παλι και να εχουν λεφτα δε δινουν κάθε χρόνο γιά 2 κινητα φλάγκμαν τελευταία μοντέλα ούτε αγωραζουν ακριβα ρούχα.Θα πάρουν ένα απλό δερμάτινο με 15.000-25.000 ρούβλια.
   Οπως είδατε από της φώτο που έχω βάλει εγώ χέρομαι τη ζωή,ότι θέλω πηγαινω και το αγωράζω.
   
Εύστοχη η φωτό με τον κοπρίτη τον Τσίπα. Ενδεικτικό ότι όλα σ' αυτή τη χώρα, είναι πιθανά. :S

Αυτός με το σωβρακάκι ποιος είναι; :grin:
Καλά δεν ανγνώρισες τον βλάκμαν? :2funny:
  Πάρε και της μούφα φωτογραφίες από το μεσητικό που μας έβαλε ο Βαλκάνιος φουκαράς και είπε ότι είναι το διαμέρισμα που νοικιάζει  :2funny:
  Εδώ ταιριάζει και αυτή η ρομαντική φωτογραφία  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • mesitiko.jpg
    mesitiko.jpg
    102,1 KB · Εμφανίσεις: 36
  • mesitiko1.jpg
    mesitiko1.jpg
    54,5 KB · Εμφανίσεις: 42
  • -OJj0tY77Fo.jpg
    -OJj0tY77Fo.jpg
    29,6 KB · Εμφανίσεις: 11

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πήρατε τον πούλο  :2funny:λέγατε ότι μένω σε 25 τετραγωνικά και φάγατε απ'τον κώλο καμιά 10αριά πραγματικές φωτογραφίες από το δεύτερο διαμέρισμα μου  :2funny:και μαζευτήκατε  :2funny:

εντάξει ρε δημητράκη συγνώμη ... σου κλέψαμε 3 τετραγωνικά από το ρημάδι σου...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
στο αμερικα με αυτα τα προσοντα που λες εισαι πολυ κατω απο το μεσο ορο..εισαι σχεδον στους τελευταιους...και εννοω για τα επαγγελματα που λες και για να βγαζεις φραγκα!!!αμα ειναι να πας υπαλληλος καπου και να ζεις σε ενα δωματιο με 2000 το μηνα, εισαι οκ...

ξερω μηχανικους και ηλεκτρολογους του ΕΜΠ με κατι πτυχια 8,5 και βαρβατα μεταπτυχιακα, που μολις σκασανε οι κινεζοι και οι γιαπωνεζοι στο αμερικα, τους κανανε σκονη και επεστρεφαν κλαιγοντας στην ελλαδα...γιατι στα λογια ειναι ευκολο να λες ειμαι αξιος και ικανος, αλλα οταν σκαει ο κινεζος που δουλευει σαν ρομποτ και κανει μεταπτυχιακα απο 10 ετων, τοτε σε εσβησε απο το χαρτη...
γιατι αυτοι θεωρουνται αξιοι και ικανοι, οχι αυτοι που εννοεις εσυ...ο ανταγωνισμος στο αμερικα ειναι τεραστιος...



Το παραγάμησες και συ τώρα, μια χαρά θέσεις και ευκαιρίες έχει η Αμερική αρκεί να έχεις τα εφόδια και να είσαι έτοιμος να τραβήξεις κουπί παρατώντας τις συνήθειές σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom