Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Είσαι ψηλός τύπε;

Όταν μας αποκάλεσε κοντούς πακιστανούς της Γερμανίας ο κολλητός σου,ανέβασα διαβατήριο με ακάλυπτο το ύψος μου και τον προκάλεσα να κάνει το ίδιο,αλλά δεν...

Φυσικά εκείνη τη βραδιά οι της γνωστής κλίκας κάνατε τις πάπιες..

Όμως ουδέτερα μέλη όπως ο Σεβαλιέ,όχι..
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    106,5 KB · Εμφανίσεις: 40
  • 1.jpg
    1.jpg
    82,4 KB · Εμφανίσεις: 53

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Όταν μας αποκάλεσε κοντούς πακιστανούς της Γερμανίας ο κολλητός σου,ανέβασα διαβατήριο με ακάλυπτο το ύψος μου και τον προκάλεσα να κάνει το ίδιο,αλλά δεν...

Φυσικά εκείνη τη βραδιά οι της γνωστής κλίκας κάνατε τις πάπιες..

Όμως ουδέτερα μέλη όπως ο Σεβαλιέ,όχι..


Μεγάλε, είσαι λες και ψηλός πανάθεμά σε, όταν προκαλείς μπελάδες μην περιμένεις άλλους να σε ξελασπώσουν και μην κλαίγεσαι για κλίκες και πάπιες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Παιδιά έχω μιά υποψία ότι ο φουκαράς είναι Ελλάδα  :2funny:και απλός δεν μένει Γερμανία  :2funny:Σήμερα στην Ελλάδα είναι αργία στη Γερμανία όμως όχι.Πως και δε δουλεύει?και κάθεται όλη μέρα και γράφει  :jerking: :2funny:
 Μπορεί και ότι μένει Γερμανία να είναι της φαντασίας του  :jerking: :2funny:.
 Πάντος χτες μόνος του ρεζιλεύτηκε  :2funny:.Οταν αυτοι οι κακομοίρηδες πήγαν να βάλουν κάτι στο σά'ι'τ γίναν ρεζίλι και έπεσε πολύ γέλιο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.Θυμιθείτε με της μούφα φωτογραφίες από μεσητικό ότι και καλά είναι το διαμέρισμα του   :2funny:και με της φώτο από την αποθήκη που μένει ο Βλάκμαν  :2funny: :2funny: :2funny:.
    Κρίμα πάντος γιατί δε νομίζω να ξαναβάλει κανείς τους φωτογραφίες μετά απ'αυτό  :2funny: :2funny: :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Αλήθεια, αυτό με τις φωτογραφίες από το μεσιτικό το θυμάμαι και γω, είχε πει οτι έλειπε για λίγο καιρό και μόλις γύριζε θα έβαζε καινούριες φωτογραφίες.

Μπορεί να μη γύρισε ακόμα.  :happy: :happy:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αλήθεια, αυτό με τις φωτογραφίες από το μεσιτικό το θυμάμαι και γω, είχε πει οτι έλειπε για λίγο καιρό και μόλις γύριζε θα έβαζε καινούριες φωτογραφίες.

Μπορεί να μη γύρισε ακόμα.  :happy: :happy:
Άστο ένα χρόνο περιμένουμε αυτές της φωτογραφίες  :2funny: :2funny: :2funny:
  Πιό πλάκα είχε που μας έβαλε φωτογραφίες της κουρτίνες και έλεγε ότι είναι η Γερμανίδα γκόμενα του  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Αλήθεια, αυτό με τις φωτογραφίες από το μεσιτικό το θυμάμαι και γω, είχε πει οτι έλειπε για λίγο καιρό και μόλις γύριζε θα έβαζε καινούριες φωτογραφίες.

Μπορεί να μη γύρισε ακόμα.  :happy: :happy:

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα;

Ότι λόγω εμπάθειας ή ψυχοπάθειας όπως στην περίπτωση του μήτσου,διαβάζετε ότι θέλετε.

Που να γυρίσω;
Να πάω στο διαμέρισμα που έχω την άλλη νοικιάρισα και να της πω,
μισό λεπτό να βγάλω φωτογραφίες γιατί πρέπει να τις ανεβάσω στο bou;

Aρκετά ρε μλκς..
Εγώ προσωπικά έχω ανεβάσει συμβόλαιο σπιτιού,C1,αναγνωρισμένο πτυχίο,μισθολόγιο..

ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ

ΣΥΓΝΏΜΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ THREAD ΠΛΗΝ ΑΥΤΟΥ ΤΗΣ ΠΡΑΓΑΣ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα;

Ότι λόγω εμπάθειας ή ψυχοπάθειας όπως στην περίπτωση του μήτσου,διαβάζετε ότι θέλετε.

Που να γυρίσω;
Να πάω στο διαμέρισμα που έχω την άλλη νοικιάρισα και να της πω,
μισό λεπτό να βγάλω φωτογραφίες γιατί πρέπει να τις ανεβάσω στο bou;

Aρκετά ρε μλκς..
Εγώ προσωπικά έχω ανεβάσει συμβόλαιο σπιτιού,C1,αναγνωρισμένο πτυχίο,μισθολόγιο..

ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ

ΣΥΓΝΏΜΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ THREAD ΠΛΗΝ ΑΥΤΟΥ ΤΗΣ ΠΡΑΓΑΣ


Κανείς δε σε ανάγκασε να ανεβάσεις τις φωτογραφίες του μεσιτικού, λούσου τα τώρα.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Κανείς δε σε ανάγκασε να ανεβάσεις τις φωτογραφίες του μεσιτικού, λούσου τα τώρα.

Το μεσιτικό έβγαλε εκείνες τις φωτογραφίες από το διαμέρισμα που έμενα, γιατί ήταν επιφορτισμένο να μου βρει ενοικιάστρια.
Και εγώ τις ανέβασα εδώ γιατί εκείνες είχα εύκαιρες όταν ο ΜΟΓΓΟΛΑΚΗΣ έλεγε ότι μένουμε σε τρύπες.

Όταν φυσικά ανέβασα το συμβολαιο από εκείνο το διαμέρισμα, με φανερό το ελληνικό μικρό μου όνομα,ότι μέσα κατοικεί μόνο ένα άτομο,κ.λ.π.
κάνατε τις ΠΑΠΙΕΣ

Αλλά όπως έγραψα και επάνω..

Εμπαθείς,ψυχάκια ή ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΕΣ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Το μεσιτικό έβγαλε εκείνες τις φωτογραφίες από το διαμέρισμα που έμενα, γιατί ήταν επιφορτισμένο να μου βρει ενοικιάστρια.
Και εγώ τις ανέβασα εδώ γιατί εκείνες είχα εύκαιρες όταν ο ΜΟΓΓΟΛΑΚΗΣ έλεγε ότι μένουμε σε τρύπες.

Όταν φυσικά ανέβασα το συμβολαιο από εκείνο το διαμέρισμα, με φανερό το ελληνικό μικρό μου όνομα,ότι μέσα κατοικεί μόνο ένα άτομο,κ.λ.π.
κάνατε τις ΠΑΠΙΕΣ

Αλλά όπως έγραψα και επάνω..

Εμπαθείς,ψυχάκια ή ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΕΣ


Εντάξει τύπε, μας έπεισες.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Εντάξει τύπε, μας έπεισες.

Μα,δεν τα γράφω για εσένα..

Ποια συνείδηση του μισού forum...
Ο ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ,το μογγολάκι,ο Φαν Πούστεν,ο τσιμπουκώνω γέρους στα σινεμά,κ.ά. μου ήταν ανέκαθεν παντελώς αδιάφοροι.
Εμένα με ενδιαφέρουν τα άτομα που έχω νταραβέρια από δω μέσα.

Ποιος σε γαμάει εσένα,που του χρόνου μπορεί να είσαι κκε..

 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους :hi:  πριν καμια ωρα και κατι. ειδα εναν γνωστο μην τα πολυλογω :grin: δουλεψε σε ελληνικο εστιατοριο στην γερμανια 14 ωρες την ημερα. Χωρις να του καλυπτει  στεγη ο Ελληνας ιδιοκτητης . 50 ευρω του εδινε για 14 ωρες και φυσικα γυρισε ελλαδα :hi:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
  Γράφει ο Βλάκμαν ότι παίρνει 5.000 και νοικιάζει φοβερό διαμέρισμα,έχει γκόμενες  :jerking: :2funny: και μπλα μπλα μπλα  :2funny:.Η αλήθεια είναι ότι παίρνει 2.000 μένει σε ένα χώρο στο εργοστάσιο που δουλεύει και μιά φορά στους 10 μήνες πηγαίνει γιά 3-4 μέρες και γαμάει πουτάνες που τους δίνει τρελλά λεφτά και νομίζει ότι έχει γκόμενες  :2funny:.
 

Εμένα με έχουν δει μέλη του φόρουμ με γκόμενες και μπορούν να καταθέσουν τη γνώμη τους για την ποιότητα.Το έχουν ήδη κάνει δηλαδή.

Απίστευτο δίμετρο  η Ουκρανίδα  που έφερε  ο Βαλκάνιος υπεράρχοντας στη Ρόδο !!!Πολύ στυλάτη και ευχάριστη !!Έκανε εντύπωση και κέρδιζε τα Βλέματα όπου πήγαμε!Σοκ και δέος!!!
Και σύμφωνα με αυτό που μου είπε είναι πολύ ευκολο να χτυπήσεις τέτοιες στο Κίεβο!Δευτερη μέρα στο δρόμο είπε τη βρήκε ενώ είχε λεει επιλογή να φέρει και άλλη τέτοια!!!
Και άλλο στις φώτο και άλλο στη πραγματικότητα!Ήταν εντυπωσιακότατη!!!
Εδώ στα κλάμπ οι τουρίςτριες ούτε καν πλησιάζουν σε εμφάνιση την εισαγωγή του τεράστιου Βαλκάνιου Υπεράρχοντα  :heavymetalbig:

σκεφτομουν αυτες τις μερες πως ειναι δυνατον να εχουμε φτασει στην σελιδα 1000  και να μην εχει εμφανισθει ο κμαν
Και ξαφνικα εχθες εμφανιζεται στο μοναστηρακι το πως και το γιατι  δεν εχει σημασια σημασια εχει οτι ηταν με ενα μωρο 8αρι κατα την αποψη μου που δεν εχει καμια σχεση με αυτα που περιγραφει πολυ καλα ντυμενο φυσιολογικοτατο και κυριλε.Φυσικα και εγω ημουν με Λευκορωσιδα περασαμε παρα πολυ ωραια και κατσαμε καποιες ωρες και τα ειπαμε.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ουτε ασχημος ειναι ουτε κοντος μια χαρα ειναι ο ανθρωπος και ο χαρακτηρας του ειναι μια χαρα επισης.

Αυτές είναι μερικές από όσες διαθέτω.
Τώρα θα φέρω άλλη Αθήνα σε δυο βδομάδες οπότε όποιος θέλει μπορεί ξανά να επιβεβαιώσει.
Μιλάμε για ακαταμάχητη μέθοδο Greek kamaki.
Το γράφουμε τόσο αναλυτικά πώς γίνεται πιστεύω το έχουμε ξεφτιλίσει.Είναι η τρομερή βαλκάνια ανωτερότητα.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους :hi:  πριν καμια ωρα και κατι. ειδα εναν γνωστο μην τα πολυλογω :grin: δουλεψε σε ελληνικο εστιατοριο στην γερμανια 14 ωρες την ημερα. Χωρις να του καλυπτει  στεγη ο Ελληνας ιδιοκτητης . 50 ευρω του εδινε για 14 ωρες και φυσικα γυρισε ελλαδα :hi:
Tα γερμανικά του ανύπαρκτα να φανταστώ;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους :hi:  πριν καμια ωρα και κατι. ειδα εναν γνωστο μην τα πολυλογω :grin: δουλεψε σε ελληνικο εστιατοριο στην γερμανια 14 ωρες την ημερα. Χωρις να του καλυπτει  στεγη ο Ελληνας ιδιοκτητης . 50 ευρω του εδινε για 14 ωρες και φυσικα γυρισε ελλαδα :hi:

3.5 ευρω την ωρα δηλαδη
Περιπου οσο πληρωνεται η εργασια και στην Ελλαδα

Φαντασου τι γλυτωνει ο εστιατορας που κανονικα πρεπει να πληρωνει 9,19 ευρω την ωρα στη Γερμανια, δηλαδη στις 14 ωρες θα πρεπε να πληρωσει 125 ευρω
Αν εχει 3 υπαλληλους γλυτωνει πανω απο 200 ευρω την ημερα, η 6000 τον μηνα η 70.000 ευρω το χρονο

Απο την αρχη της κρισης δηλαδη, καθε τσογλανος εστιατορας στη Γερμανια, τσεπωσε πανω απο μισο μυρριο στις πλατες των ελληνων υπαλληλων/σκλαβων
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.078
Πόντοι
7.216
καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους :hi:  πριν καμια ωρα και κατι. ειδα εναν γνωστο μην τα πολυλογω :grin: δουλεψε σε ελληνικο εστιατοριο στην γερμανια 14 ωρες την ημερα. Χωρις να του καλυπτει  στεγη ο Ελληνας ιδιοκτητης . 50 ευρω του εδινε για 14 ωρες και φυσικα γυρισε ελλαδα :hi:
Σταρχιδια μας
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
491
Κριτικές
33
Like
3.440
Πόντοι
2.591
3.5 ευρω την ωρα δηλαδη
Περιπου οσο πληρωνεται η εργασια και στην Ελλαδα

Φαντασου τι γλυτωνει ο εστιατορας που κανονικα πρεπει να πληρωνει 9,19 ευρω την ωρα στη Γερμανια, δηλαδη στις 14 ωρες θα πρεπε να πληρωσει 125 ευρω
Αν εχει 3 υπαλληλους γλυτωνει πανω απο 200 ευρω την ημερα, η 6000 τον μηνα η 70.000 ευρω το χρονο

Απο την αρχη της κρισης δηλαδη, καθε τσογλανος εστιατορας στη Γερμανια, τσεπωσε πανω απο μισο μυρριο στις πλατες των ελληνων υπαλληλων/σκλαβων

Σωστός. Κάθε Έλληνας τσογλανος εστιάτορας να τονίσω καθώς αυτά τα κόλπα δεν περνάνε σε γερμανικά εστιατόρια. Παρόμοιες ιστορίες έχω ακούσει για αντίστοιχα εστιατόρια ομοϊδεατών Συρων, Ιορδανων κτλ
 

Επισκέπτης
Oλόκληρο κατεβατό για το τίποτα..

Τους τοίχους μουτζούρωσα τύπε γιατί τότε δεν ήθελα να βρει κανείς από δω το κανάλι μας

Για την οπτική γωνία του screenshot ρώτησα αρχικά,αλλά μετά πόσταρε ο ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ το link με το σωστό βίντεο στο xhamster,που δεν είχα δει καν ότι έχει ανέβει εκεί..
Πόσο μάλλον ότι το κατέβασα κιόλας γιατί θυμόμουν μετά από 3 χρόνια τι και που..

Ποια συνείδηση του μισού forum...
Ο ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ,το μογγολάκι,ο Φαν Πούστεν,ο τσιμπουκώνω γέρους στα σινεμά,κ.ά. μου ήταν ανέκαθεν παντελώς αδιάφοροι.
Εμένα με ενδιαφέρουν τα άτομα που έχω νταραβέρια από δω μέσα.

Δεν είναι τυχαίο που ο kman δε μάσησε μιας και έχει δει ακόμη και την γκόμενα που έχω τώρα.

Όσο για αυτό με την εφημερίδα που έγραψες..
Η γκόμενα είναι Κολωνία,έχω 2 χρόνια να τη δω.

Λες να στριμάρα την τωρινή μου σχέση;
Επίσης η τύπισσα δεν είναι πιτσιρίκα,αλλά εδώ έκανε εντύπωση που μιλούσε Αγγλικά..
Λες και ο Αμερικάνος που θα της δώσει coins θα φτιαχτεί άμα τον αρχίσει στα γερμανικά.

Εμένα τελείως στα ΑΡΧΙΔΙΑ μου αν κάποιος θα πιστέψει έναν ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ,που μας ανέβαζε πακιστανούς της Γερμανίας που μας αποφεύγουν ακόμη και στο μετρό,αλλά όταν του ζήτησα να βάλει διαβατήριο με το ύψος του(όπως βλακωδώς εκανα εγώ) έκανε την ΠΑΠΙΑ.
Που άμα βάλουμε και χρώμα ματιών και καμιά δική μας φωτογραφία,θα είναι μπροστά μου σαν γύφτος από το ζεφύρι.

Ο μόνος λόγος να σταματήσει κάποιος να γράφει εδώ, είναι γιατί μπορεί να χάσει πολύτιμο χρόνο απαντώντας σε κομματόσκυλα, ψυχάκια και πουτάνας γιους κλώνους.
Ή μαλάκες όψιμους νεοδημοκράτες που πριν δύο χρόνια δήλωναν άλλο κόμμα.

Αυτά .&-
λογος ασυναρτητος - τρικυμια εν κρανιω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom