Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια ενας βοσκος στην σκωτια ποσα λεφτα  να παιρνει?
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Με αυτό το προφίλ, που θα πάει θα μάθεις να διαβάζεις..

Έλα τώρα πάρε πουλο, τραβα να κοντράρεις το Δημητράκη που είναι στην κατηγορία αου.

Εγώ δε σε βλέπω καν.

Μπες με το κανονικό σου να με δεις ΠΟΥΣΤΑΡΙΟ
 

Επισκέπτης
Ξεχνατε ολοι σε ποιους απευθυνεστε. Το σαιτ λεγεται μπουρδελα. Κομ.

Ο βασικος λογος για να μεταναστευσουμε θα ηταν να αναθμιστουμε και τα μουνια που γαμαμε στα μπουρδελα να τα γαμαμε σε γκομενες ιδιου επιπεδου στο εξωτερικο.

Στη χειροτερη περιπτωση να δεχοταν καποιος να γαμαει παλι σε μπουρδελα αν ηταν ανωτερης ποιοτητας σε ολα απο την Ελλαδα και αν θα μπορουσε στο εξωτερικο να πηγαινει πιο συχνα. Και παλι μιλαμε για ηλικιες 45+ που δεν εχουν ελπιδα να βγαλουν γκομενα.

Διαφορετικα καλυτερα καθομαστε εδω. Στον ηλιο και τα ξεκωλα.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ξεχνατε ολοι σε ποιους απευθυνεστε. Το σαιτ λεγεται μπουρδελα. Κομ.

Ο βασικος λογος για να μεταναστευσουμε θα ηταν να αναθμιστουμε και τα μουνια που γαμαμε στα μπουρδελα να τα γαμαμε σε γκομενες ιδιου επιπεδου στο εξωτερικο.

Στη χειροτερη περιπτωση να δεχοταν καποιος να γαμαει παλι σε μπουρδελα αν ηταν ανωτερης ποιοτητας σε ολα απο την Ελλαδα και αν θα μπορουσε στο εξωτερικο να πηγαινει πιο συχνα. Και παλι μιλαμε για ηλικιες 45+ που δεν εχουν ελπιδα να βγαλουν γκομενα.

Διαφορετικα καλυτερα καθομαστε εδω. Στον ηλιο και τα ξεκωλα.
Αυτά στο νήμα με τα ναυάγια παικταρά μου!! :orchestra: Κάνε και μια δήλωση στον διαγωνισμό! :heavymetalbig: Δεσμεύομαι πως δεν θα τη χρησιμοποιήσω εναντίων σου!!  
 

Επισκέπτης
για να λεμε συκα συκα ρατσισμος υπαρχει παντου. Το μεγεθος ομως του ρατσισμου εχει να κανει με τη κουλτουρα του καθε κρατους και τη νομοθεσια. Για παραδειγμα στην Αγγλια καθε ειδους διακριση τιμωρειται!φοβουνται πολυ γιαυτο κ ολα δουλευουν ρολοι. ΕΙτε στη δουλεια ειτε σε οποιοδηποτε χωρο νιωθεις προστατευμενος διοτι οποιος τολμησει να σε στοχοποιησει λεκτικα μπορεις να τον τυλιξεις σε μια κολλα χαρτι.
Η Αγγλια ειναι κρατος δικαιου με μεγαλη πολιτισμικοκητα που σεβεται καθε κουλτουρα. Εκει ειτε εισαι ελληνας ειτε πακιστανος αντιμετωπιζεσαι το ιδιο σαν να εισαι αγγλος. Κι αυτο γτ εχουν μεγαλωσει με το να σεβονται την ανθρωπινη υποσταση..
εν αντιθεσει οι ελληνες εχουν μεγαλωσει μεσα σε βρισιες και καταρες προς αλλοεθνεις και αλλοθρησκους..σε μια χωρα ουγκα ουγκα λοιπον που ειναι ο πολιτισμος? που ειναι η παιδεια? τα αρχαια υπαρχουν μονο για να μας θυμιζουν ποσο λιγοι γιναμε..
ooooi go home
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Ξεχνατε ολοι σε ποιους απευθυνεστε. Το σαιτ λεγεται μπουρδελα. Κομ.

Ο βασικος λογος για να μεταναστευσουμε θα ηταν να αναθμιστουμε και τα μουνια που γαμαμε στα μπουρδελα να τα γαμαμε σε γκομενες ιδιου επιπεδου στο εξωτερικο.

Είσαι όπως τότε με τη selfie μπροστά στον καθρέφτη ή έχασες κανά κιλό;

Γράψε και θα σου πω σε ποια πόλη γουστάρουν τροφαντά αγόρια
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ο Κουφοντίνας ζει σε πολύ καλύτερο δωμάτιο  :2funny:.
Σε κατι τετοιο ζει ο Τρανουντάνα στην Αγγλια και ο Βαλκανιος φουκαρας στη Γερμανια  :2funny:.Όσο για τον Βλάκμναν εχει μεγαλυτερο δωμάτιο σε ενα χωρο που του εδωσαν  στο εργοστάσιο που δουλευει  :2funny:.
 Γιατί νομίζεις ο Βαλκανιος φουκαράς έβαλε μούφα φωτογραφίες από μεσητικο λέγοντας ότι ειναι το σπίτι που νοίκιαζει? :2funny:
 Η πλάκα είναι ότι όλοι όσοι ξέρω στην Αγγλία μου λένε πως νομίζεις ότι εινσι η ζωή εδώ?και ότι είναι πολυ δύσκολο να βρεις ένα τέτοιο δωμάτιο να νοικιάσεις!
 Ο Τραμουντάνα σίγουρα πενευετε οτι μενρι σ'αυτο το κελί στους Έλληνες που μένουν σε χόστελ  :2funny: Βέβαια αν τους πει ότι εχει εταιριες  :jerking:και βγαζει 20.000 το μηνα θα γελανε μαζι του  :2funny:Αυτά τα γράφει έδω.Σεωαυτους θα λεει οτι βγαζει 3.500-4.000 που Και αυτά  ειναι παρα πολλα λρφτα για την Αγγλια  Γ'αυτο και κρύβονται  :2funny:Ο Βλάκμαν δε λέει ούτε σε ποια πόλη της Γερμανίας είναι μην τον βρει κανένας και γίνει εντελώς ρεζίλι  :2funny:το ίδιο και οι άλλοι φουκαράδες  :2funny:
 

 

Επισκέπτης
Είσαι όπως τότε με τη selfie μπροστά στον καθρέφτη ή έχασες κανά κιλό;

Γράψε και θα σου πω σε ποια πόλη γουστάρουν τροφαντά αγόρια
ο, τι και να γραψεις δε μπορω να το θεωρησω αξιοπιστι συγνωμη. Εδω μας ποσταρες πατωμα και κουρτινα για γερμανιδα και ελεγες οτι εισαι πνευματικη ελιτ
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
σκασε μπαρμπα θες και τουριστριες γερε
Τύπε τους άντρες που δίνουν υλικό στους ματάκιδες γιατί δεν τους εκτιμάς?
Το καλοκαίρι έδωσα καλό υλικό στους ντόπιους συνάδελφους σου γιατί μου αρέσουν τα γαμήσια στις παραλίες!!  :heavymetalbig:

Φέτος είναι η χρονιά σου!!!!!!!!!!!!!! :orchestra: :orchestra: :orchestra:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Χεστο ,τι να σου εξηγώ;Σάμπως θα καταλάβεις;
Συνέχισε να παίζεις το γατάκι σου.
Χτες έγραψες οτι εισαι Αγγλία και δουλεύεις οδηγός σε οικογένεια αλλά μετά το έσβησες και λογικό είναι.Η μάνα μου είχε παλια έναν Ινδό οπωε εσυ που έκανε της δουλειές του σπιτιού  :2funny:
 Αυτό είναι κατάντια  :headbang:Ετσι εξηγειτε ότι είσαι τόσο χαζός :2funny:
 Τα γατάκια μου ζούνε πολύ καλύτερα από σένα και σε πολύ καλύτερες συνθήκες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ε,βέβαια στη γαλλοφωνη πλευρά όλοι γαλλικά θα μιλάνε,τι περίμενε να μιλάνε,φλαμανδικά?
Το σκέφτηκες πολύ για να απαντήσεις τέτοια παπαρια;
Δηλαδή αγγλικά τους χαλάει να μιλήσουν λίγο;
Ακόμα και Γαλλία που είναι μαλακισμενοι οι ντόπιοι,.πήγα πρόσφατα και μιλάν περισσότερα αγγλικά από παλιότερα που είχα ξαναπάει πριν 10 χρόνια.

Σου λεει ο άλλος δεν έχει ρατσισμό έξω για τους Έλληνες. Σορυ αλλά είσαι άσχετος και προφανώς δεν έχεις ζήσει εξωτερικό.
Δεν έχεις ιδέα ότι έχουμε το χειρότερο όνομα στην Ευρώπη. Είμαστε το μαύρο πρόβατο και λόγω της κρίσης και της κωλοοικονομιας που φάγαμε τα δάνεια της Ευρώπης, νομίζουν πολύ Ευρωπαίοι ότι τους χρωστάμε. Δεν θα κάτσω να αναλύσω ποιος τα έφαγε τα λεφτά, αλλά αυτή η εικόνα υπάρχει για εμάς στο εξωτερικό. Ότι τρώμε τα λεφτά της Ευρώπης,.γιατί μόνο τέτοια ξέρουμε να κάνουμε.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ο Τραμουντάνα σίγουρα πενευετε οτι μενρι σ'αυτο το κελί στους Έλληνες που μένουν σε χόστελ  :2funny: Βέβαια αν τους πει ότι εχει εταιριες  :jerking:και βγαζει 20.000 το μηνα θα γελανε μαζι του  :2funny:Αυτά τα γράφει έδω.


Ο Τραμουντάνα αφού μας έβαλε τις φωτογραφίες με το αυγοτάραχο , μας έπεισε όλους ότι στην αγγλία
είναι ελάχιστα φτωχότερος από το Δούκα του Ουστμίνστερ (περιουσία 10,5 δις στερλίνες).

Δεν είδες εσύ το αυγοτάραχο, γιαυτό τα λες αυτά.
 
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
121
Like
253
Πόντοι
21
Γειά σας.

Ο βασικός λόγος που μεταναστεύει ο μέσος άνθρωπος είναι η επιβίωση και η ποιότητα ζωής (προσωπικής, κοινωνικής, επαγγελματικής). Δεν είναι οι γκόμενες.

Γαμάει κάποιος στο εξωτερικό; Βρίσκει γκόμενες; Ναι, με την προϋπόθεση ότι α) έχει κάποια οικονομική άνεση, β) χειρίζεται τη γλώσσα αρκετά καλά και γ) βρίσκεται σε περιβάλλον μη-απομόνωσης (π.χ. σχολείο, παν-μιο, εργασία, κλπ). Δεν μιλάω για χλιδή, αλλά για μέτρια ή άνω του μετρίου οικονομική άνεση. Χωρίς αυτό έρχεται μιζέρια και δεν υπάρχει μέρος στον πλανήτη που οι γυναίκες γουστάρουν μίζερους άντρες.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Χτες έγραψες οτι εισαι Αγγλία και δουλεύεις οδηγός σε οικογένεια αλλά μετά το έσβησες και λογικό είναι.Η μάνα μου είχε παλια έναν Ινδό οπωε εσυ που έκανε της δουλειές του σπιτιού  :2funny:
 Αυτό είναι κατάντια  :headbang:Ετσι εξηγειτε ότι είσαι τόσο χαζός :2funny:
 Τα γατάκια μου ζούνε πολύ καλύτερα από σένα και σε πολύ καλύτερες συνθήκες.
Oτι είμαι Αγγλία το έχω γράψει εδώ και πολύ καιρό.Οτι είμαι οδηγός το έγραψα και το έσβησα οπως και όλο τοποστ γιατί όντως έίσαι χαζούλης.Για αυτό και το χέστο.Το τι είχε η  μάνα σου λίγο με νοιάζει.Αν και ο Ινδός οδηγος προσφέρεται για τρολάρισμα δεν θα το κάνω.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γειά σας.

Ο βασικός λόγος που μεταναστεύει ο μέσος άνθρωπος είναι η επιβίωση και η ποιότητα ζωής (προσωπικής, κοινωνικής, επαγγελματικής). Δεν είναι οι γκόμενες.

Εγώ θα μεταναστεύσω , όταν και το μικρότερο από τα παιδιά μου τελειώσει το σχολείο.
Ένας λόγος θα είναι και οι γκόμενες.

Γουστάρω καλύτερα έξω.

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι.
Θα πάω σε χώρα που δεν έχει μπει ούτε 1 λάθρος.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ο Τραμουντάνα αφού μας έβαλε τις φωτογραφίες με το αυγοτάραχο , μας έπεισε όλους ότι στην αγγλία
είναι ελάχιστα φτωχότερος από το Δούκα του Ουστμίνστερ (περιουσία 10,5 δις στερλίνες).

Δεν είδες εσύ το αυγοτάραχο, γιαυτό τα λες αυτά.
Το πιο γελοίο ήταν που έβαλε ένα ποτό με χρυσόσκονη  :2funny:Δηλαδή χλιδή πίνει ποτά με χρυσόσκονη  :jerking: :2funny:.
 Ένας άλλος φίλος μου στην Αγγλία έχει πλάκα που όταν δει ένα καλό αμαξι πάει και βγάζει δίπλα του φωτο και μου την στέλνει για να μου δείξει τι χάϊ που ειναι η Αγγλία  :2funny:
 Ο Τραμουντάνα βγάζει 2.000 το μήνα μένει σε ένα κελί σαν αυτό που έβαλα και πάει κάθε πρωΐ στη δουλειά με το λεωφορείο  :2funny:.
 Ακόμα πιο γελοίο ήταν που είπε ότι θα πάει στην Καραϊβική  :jerking: σιγά το κατόρθωμα  :jerking:με 50.000 ρούβλια (700 ευρω) έχει τουριστικά πακέτα που πηγαίνεις εκεί :2funny:.
 Εγώ βάζω διαμερίσματα και αυτοί ποτά με χρυσόσκονη  :jerking:και μούφα φωτογραφίες  :jerking: :2funny:.
 Η γνώμη μου είναι ότι ο πιο τελειωμένος απ'ολους αυτους πρέπει να είναι ο Βαλκάνιος φουκαράς  :2funny:Αυτός πρέπει να τρώει τα  :shit:  του  :2funny: μπορεί να μένει σε κάνα υπόγειο  :2funny:  :rockon:και πιθανόν να στέλνει και λεφτά στην Ελλάδα :rockon:για να μην πεθάνουν από την πείνα.Θυμιζει Νίκο Ξανθόπουλο  :2funny: :headbang:
 
Oτι είμαι Αγγλία το έχω γράψει εδώ και πολύ καιρό.Οτι είμαι οδηγός το έγραψα και το έσβησα οπως και όλο τοποστ γιατί όντως έίσαι χαζούλης.Για αυτό και το χέστο.Το τι είχε η  μάνα σου λίγο με νοιάζει.Αν και ο Ινδός οδηγος προσφέρεται για τρολάρισμα δεν θα το κάνω.
Το έσβησες γιατί κατάλαβες ότι θα γελάνε μαζί σου ή είναι της φαντασίας σου  :2funny:Ελλαδα εισαι και περιμενεις χαρτχιλικι.Δεν μπορώ να φανταστώ τέτοια κατάντια  :2funny:Έλληνας υπηρέτης στην Αγγλία  :headbang:.Η μάνα μου παλια είχε έναν Ινδό υπηρέτη στο σπίτι εμενε σε ενα δωματιο στο ισογειο και φροντιζε το σπιτι οτι κανεις κ εσυ δηλαδη  :2funny:
 Τώρα οδηγοί δε χρειάζονται γιατί όλοι οδηγανε μόνοι τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom