Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

_Paixtis_

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
196
Like
3
Πόντοι
1
Kman ποια η γνώμη σου περί Brexit?

Πως βλέπεις την πορεία UK και EU μετά την έξοδο?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Kman ποια η γνώμη σου περί Brexit?

Πως βλέπεις την πορεία UK και EU μετά την έξοδο?

Τα έχω πει πολλές φορές.Οι Αγγλοι τον έχουν πιει κλαρίνο γιατί υποτίμησαν το βάθος και τη δυναμική του Ράιχ μετά την ενσωμάτωση της ανατολικής Ευρώπης.
Θα χάσουν πολλά λεφτά λόγω Brexit.Αν και πιστεύω οτι θα γυρίσουν πίσω ή θα το ανατρέψουν την τελευταία στιγμή,μιλάμε για πουσταριό.
Η ΕΕ συνολικά θα πάει καλύτερα μετά το Brexit.Το UK θα βυθιστεί αλλά θα ζητήσουν σίγουρα στήριξη από ΗΠΑ,βρετανικό κόσμο κτλ.
Σίγουρα οι Γερμανοειδείς θα τους τιμωρήσουν τους Αγγλους για την ιδέα τους για Brexit είτε το κάνουν είτε όχι και με οποιαδήποτε μορφή το κάνουν.
 

_Paixtis_

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
196
Like
3
Πόντοι
1
Θα γίνει το Brexit Kman, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επιστροφής πλέον.

Εγώ νομίζω ότι το UK θα βγει ωφελημένο, υπό την προϋπόθεση ότι θα βρουν μια σοβαρή κυβέρνηση.

Μην τους υποτιμάς τους Βρετανούς.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δε νομίζω,το UK είναι τίγκα στα πάκια.Αν χασουν και τους άρχοντες Πολωνους λόγω Brexit,τελείωσαν.
Βασικά δεν τους άρεσε αυτό το γερμανικό στυλ επιβολης και η σλαβικη και βαλκανική εισβολή στη νήσο οποτε αρχισανε να τρώνε ξύλο απο Σλαβους,Βαλκανιους και Τευτονες και τα έπαιξαν,δεν ήταν συνηθισμένοι σε τέτοια,θέλουν το empire.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ολο βγαινει η Μεγαλη Βρεττανια απο την ΕΕ και ολο μεσα ειναι

Σημερα αρχισαν και διαδηλωσεις για νεο δημοψηφισμα.

Εδω και ενα χρονο εχω πει οτι θα ξαναγινει δημοψηφισμα και οι Βρεττανοι θα παραμεινουν κανονικα στην ΕΕ.

Και ποτέ μου δεν καταλαβα γιατι καποιοι το θεωρουν απιθανο.

 

_Paixtis_

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
196
Like
3
Πόντοι
1
Οι Βρετανοί έκριναν ότι δίνουν περισσότερα στην Ευρωπαϊκή Ένωση από ότι παίρνουν, και αυτό ισχύει,ειναι αλήθεια.

Τώρα το τι θα καταφέρουν μόνοι τους θα το δείξει το μέλλον.

Δεν παίζει αυτό το σενάριο, μην επιμένεις.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ολα θα παιχτουν στο πως θα κινηθει η λιρα μετα την εξοδο
Αν πεσει πολυ, θα γινει για τον πεουλα η κατασταση για τους αγγλους
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Θα γίνει το Brexit Kman, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επιστροφής πλέον.

Εγώ νομίζω ότι το UK θα βγει ωφελημένο, υπό την προϋπόθεση ότι θα βρουν μια σοβαρή κυβέρνηση.

Μην τους υποτιμάς τους Βρετανούς.
URL]]
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητρακη πιστεύεις εάν δεν σε έβγαζε ο λαζόπουλος και δεν μένανε με το στόμα ανοιχτό η γονείς σου, ότι θα συνεχιζαν να σε ενοχλούν?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
https://[URL unfurl="true"]www.votegreece.gr/wp-content/uploads/2015/02/%CE%9F%CF%85%CE%AF%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%A4%CF%83%CF%8E%CF%81%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%BB-%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Πολυ λαθος ο Τσωρτσιλ σε αυτο που ειπε

Το σωστο θα ηταν...να βομβαρδιζονται καθε 10 χρονια

Μαζι και οι πουστογαλλοι
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Οι Βρετανοί έκριναν ότι δίνουν περισσότερα στην Ευρωπαϊκή Ένωση από ότι παίρνουν, και αυτό ισχύει,ειναι αλήθεια.

Τώρα το τι θα καταφέρουν μόνοι τους θα το δείξει το μέλλον.

Δεν παίζει αυτό το σενάριο, μην επιμένεις.

H Eυρωπαικη Ενωση ( που δεν ειναι Ενωση ), εχει καταντησει ενας μηχανισμος που χρηματοδοτει τα λιμα που εχει μαζεψει η Γερμανια και μια γραφειοκρατια που κανει εξυπηρετησεις, λαδωματα και λομπινγκ.
Η Ευρωπη περα απο μια ζωνη εμποριου με καποια πιο χαλαρα κριτηρια , δε μπορει και δε χρειαζεται να ειναι κατι αλλο, περα απο καθε χωρα ξεχωριστα.
Η Βρετανια μακροπροθεσμα, θα προσπαθησει να ανακτησει με διμερεις σχεσεις, τα οποια πλεονεκτηματα ειχε ( εστω και ως ενα βαθμο), χωρις να δεσμευεται με τα βαριδια και τα μειονεκτηματα που συνοδευουν τη συμμετοχη.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Πολυ λαθος ο Τσωρτσιλ σε αυτο που ειπε

Το σωστο θα ηταν...να βομβαρδιζονται καθε 10 χρονια

Μαζι και οι πουστογαλλοι
προπαντων οι πουστοιταλοι  εχουν βγαλει μπομπουκια ναζιστακια ανα αιωνες πχ ιουλιος καισαρας  παπες  μουσολινη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Για κάποιον που Ελλάδα ζούσε στο χωριό του ή δεν είχε να φαει να συγκατοικει με κάποιος δεν του φένεται άσχημο.Το να μένεις με κάποιον τους πρώτους 5-6 μήνες το καταλαβαίνω.Κ'εγω για να πάρω το διαμέρισμα το 1997 έμενα γιά 5 μήνες όταν περίμενα να χτιστεί το σπίτι σε ένα δωμάτιο 12 τετραγωνικά με τη γίδα μου και την κόρη μου (1 έτους) αλλά αυτό ήταν γιά 5 μηνες και μετά πήγα στο διαμέρισμα μου που χτίστηκε.
  Αυτοί εδώ είναι καταδικασμένοι μιά ζωη να ζούνε σε ένα μικρό δωμάτιο και με συγκάτοικο χωρίς καμιά προοπτική εξέλιξης!
  Συνεχίζω γιά το τι πέρασα.......
    Την άνοιξη του 1997 και ενώ το σπιτι μου χτιζόταν γιά οικονομία (τα ενοίκια είχαν ακριβινει πάρα πολύ και ηθελα 300 $ ενοίκιο) γιά 5-6 μήνες αναγκαστηκα να παω να μείνω στις γίδας μου το σπίτι στο ένα δωμάτιο έτσι θα έκανα οικονομία 1.500$-2.000 και θα μπορούσα να ξεχρεώσω το σπίτι.Στους γονείς μου είπα ότι κώβω το τηλέφωνο γιά λόγους οικονομίας αλλά μένω στο ίδιο σπίτι.Έφυγα και προηδοποίησα τον σπιτινοικοκύρη λέγοντας του ότι αγωρασα σπιτι σε μια πολυκατοικια που χτιζονταν εκει κοντα και αν ερθουν και με ζητήσουν να πει ότι δεν ξερουμε ποιός είναι,του είπα ότι έχω πολύ κακές σχέσεις με τους γονείς μου και μπορεί να ερθουν να μου δημιουργήσουν πρόβληματα μου είπε εντάξει....2 μηνες μετα ηρθε Ρωσσία η μάνα μου και ο μαλάκας ο σπιτοοικοκύρης όχι μόνο της είπε ότι έχω παιδί αλλά τη συνόδευσε μέχρι το σπίτι που του είχα δείξει ότι αγώρασα διαμέρισμα.Με τη μάνα μου είχαμε επαφη μέσω μιάς εταιρίας επαιρνα τηλέφωνο και άφηνα μηνυμα και αυτη το ιδιο.....παιρνω τηλεφωνο στην εταιρία και είχε ερθει η μάνα μου,της είπα ότι είναι ανεπυθημητη και δεν θελω καμια συνάντηση,μου είπε ξέρω ότι έχεις παιδί και ότι περνάς πολύ δύσκολα και αν δεν σε βοηθίσουν οι γονείς σου ποιός θα σε βοηθίσει!Οτι και καλά θα με στηρίξουν και θα με βοηθίσουν και θα τα έχω όλα.Δεχτηκα να συναντηθουμε πηγα με το παιδι εκει.Της είπα ότι το παιδί μου δε έβαλα τους όρους γιά ειρηνική συμφωνία 1. θα μείνω μονιμα στην Ρωσσία και σαν κίνηση καλής θέλησης δέχομαι το παιδάκι να πηγαίνει γιά διακοπές στην Ελλάδα...έφυγε η μάνα μου γιά Ελλάδα και αρχίσαν οι εκβιασμοί!γιά να χάσω το σπίτι και να έρθω Ελλάδα και μου κοπήκαν όλα γιατί νόμιζαν ότι με κρατάει όμηρο η Ρωσσική μαφία και μου πέρνουν όλα τα λεφτά  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.Αβαγκαστικα να έρθω Ελλάδα το σεπτέβριο έκατσα μέχρι τέλη νοεμβριου και μετά ξαναέφυγα Ρωσσία γιά 6 μήνες,μετά γύρισα πάλι Ελλάδα γιά 3 μήνες και μετά ξαναέφυγα γιά 6 μήνες.Αυτο το μαρτυριο διέρκισε περίπου 2 χρόνια που έφυγα μόνιμα γιά Ρωσσία.
   Πέτυχα να σώσω το σπίτι και να μην πάει η κόρη μου σε Ελληνικό σχολείο.
   

ποιό σπίτι σου ρε μαλάκα ? 35 τμ είναι όλο κιόλο σε μια πολυκατοικία αισχίστης κατασκευής (προκάτ) με μια κουζίνα που βρωμάει και ζέχνει με σκουριασμένο νεροχύτη γιατί βρε ζήτουλα δεν έχεις ούτε ρούβλι για να τον αλλάξεις...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Να πω κι εγώ μερικές σκόρπιες σκέψεις για όσους σοβαρά σκέφτονται για εξωτερικό.

1. Τα σοβαρά λεφτά απαιτούν και σοβαρά προσόντα.
2. Κανείς δε χαρίζει λεφτά στο εξωτερικό. Όμως αν το αντικείμενο σου είναι παραγωγικό και είσαι καλός σε αυτό που κάνεις θα πάρεις λεφτά.
3. Τα ελληνικά πτυχία ακόμα μετράνε εξωτερικό και μάλιστα πολύ. Μιλάω για θετικές επιστήμες, πολυτεχνεία, ιατρική και οικονομικά.
4. Ρατσισμό και περιφρόνηση σε σοβαρές εταιρείες δε συναντάς. Φυσικά πρέπει να αποδείξεις ότι αξίζεις σεβασμό και επαγγελματικά και σαν προσωπικότητα. Τώρα αν εισαι για τον πουτσο οκ όλα πιθανά είναι. Στην εκτός δουλειάς ζωή μπορεί να παίζει ρατσισμός (ανάλογα και τη χώρα) αλλά τους γράφεις στα αρχιδια σου και προχωράς μπροστά.
5. Ακόμα και χωρίς πτυχία, αν εισαι καλός σε κάποια τεχνική δουλειά (πχ ηλεκτροσυγκολλητης, χειριστής μηχανημάτων έργου, μηχανουργος κλπ) πάλι θα βγάλεις λεφτά που Ελλάδα δεν παίζουν
6. Η Ελλάδα είναι μακράν η καλύτερη χώρα του κόσμου για διακοπές. Δεν υπάρχει καν σύγκριση, αυτά που προσφέρουν οι Κυκλάδες (και κάποια άλλα μέρη) δεν τα βρίσκεις πουθενά στον κόσμο.


Και φυσικά όσοι πράγματι το σκέφτονται ας γράψουν στα αρχιδια τους εξ αρχής όλα τα ποστ του Δημητράκη, του Βαλκάνιου Υπερτρομπα κλπ. Όλοι αυτοί στην ίδια πτέρυγα θα καταλήξουν σε λίγα χρόνια, στην ίδια αυλή θα προαυλιζονται με τις άσπρες στολές.

:hi: :hi: :hi:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Σκεφθήκατε ποτέ ρε μάγκες το ενδεχόμενο να κάνετε γιο και να σας βγει Δημητράκης;

Τότε θα έβλεπα τι θα λέγατε....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ποιό σπίτι σου ρε μαλάκα ? 35 τμ είναι όλο κιόλο σε μια πολυκατοικία αισχίστης κατασκευής (προκάτ) με μια κουζίνα που βρωμάει και ζέχνει με σκουριασμένο νεροχύτη γιατί βρε ζήτουλα δεν έχεις ούτε ρούβλι για να τον αλλάξεις...
Να και ο δεύτερο μου σπίτι χτισμένο το 1997 σειρά 600.11 .Με δικό του σύστημα θέρμανσης με 2 γκαζοτουρμπίνες (γιά τα 2 σπίτια της φωτογραφίας) πράγμα πολύ σπάνιο γιά την Ρωσσία καθώς και ότι είναι φτιαγμένο με προδιαγραφές γιά τον πολικό κύκλο(οι τοιχοι του είναι σαν αφρολέξ με πολλές μονώσεις) γιά θερμοκρασίες -40 με -50 κάθε χειμώνα.Είναι πάρα πολύ ζεστό.Εκει έχω το τριάρι 80 τετραγωνικά που γράφω.Εκεί μένω με τη γίδα μου,την κόρη μου και της 2 γάτες μου  :)Αυτό το σπίτι ενώ είναι 5 λεπτά με τα πόδια από το μετρο έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα!Δεν έχει κοντά φυλασόμενο πάρκινγκ  >:(Το κοντινότερο φυλασόμενο πάρκινγκ είναι αυτό εδώ που δυστηχώς είναι 15 λεπτά με τα πόδια (η τελευταία φώτο).
  Τη δευτέρα θα είμαι εκεί αν κάποιος έχει την παραμικρή αμφιβολία (που δε νομίζω) μπορώ να βάλω δεκάδες φωτογραφίες  :2funny:
  Ο Φιντέλ έχει έρθει στο διαμέρισμα που είναι 42 τετραγωνικά και μένω μόνος μου τότε που είχε έρθει Αγία Πετρούπολη.Μπορεί να επιβεβαιώσει ότι μένω μόνος μου στο διαμέρισμα που είχε έρθει.
 Και τον είχα συναντήσει όταν ήμουν Ελλάδα με την κόρη μου και είχαμε κάνει τότε βόλτα στον Πειραιά.
 Είσαι εντελώς  :jerking:αυτό το έχω πει πολλές φορές αλλά εγώ δεν είμαι ψευτης σαν κ εσένα και το Βαλκάνιο φουκαρά ότι λέω το αποδικνίω.Επειδή εσεις οι φουκαράδες στην Αγγλία μένετε σε κελιά 4-6 τετραγωνικά σε πανσιόν 100+ χλμ. από το Λονδίνο πρέπει να είμαι κ'εγώ κακομοίρης και να μένω σε τέτοια? :2funny:
  Το τριάρι μου δεν ξέρω αν κάνει 150.000 ή 200.000 ευρώ ή παραπάνω ούτε με πολυενδιαφέρει κιόλας (συνήθως στα μεγάλα διαμερίσματα η τιμή ανα τετραγωνικό πέφτει) το μικρό πάντος σας είχα βάλει ότι πουλιέται αμέσως 80.000 ευρώ
  Αυτό γιά να μην  γράφει ο κάθε φουκαράς και φτωχομπινές  :2funny:ότι  :jerking:θέλει
 

Συνημμένα

  • aZ88RNxONLE.jpg
    aZ88RNxONLE.jpg
    263,8 KB · Εμφανίσεις: 21
  • g5B9jDxCwl4.jpg
    g5B9jDxCwl4.jpg
    272 KB · Εμφανίσεις: 12
  • -LWMcAWNfv4.jpg
    -LWMcAWNfv4.jpg
    447 KB · Εμφανίσεις: 23
  • x8ykBulqbmM.jpg
    x8ykBulqbmM.jpg
    444,1 KB · Εμφανίσεις: 9
  • Hq9JJnp4UZw.jpg
    Hq9JJnp4UZw.jpg
    638,1 KB · Εμφανίσεις: 27
  • _kfGS7OclEw.jpg
    _kfGS7OclEw.jpg
    525,9 KB · Εμφανίσεις: 44

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Εχεις κορη 23 ετων ρε τύπε?

Και πού ειναι τωρα?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητρακη πιστεύεις εάν δεν σε έβγαζε ο λαζόπουλος και δεν μένανε με το στόμα ανοιχτό η γονείς σου, ότι θα συνεχιζαν να σε ενοχλούν?
Σίγουρα!Θα με σταύρωναν ακόμα και θα με έσκαγαν!θα είχα συνέχεια προβλήματα  :headbang:
  όπως είπα χωρίς βούρδουλα και απειλές δεν ηρεμούν!Μόνο αν είναι σε καταστολή και τρομαγμένοι σταματάνε!
 Μετά το 2007 ηρέμησαν λιγάκι αλλά μετά τον Λαζόπουλο ήρθε η μεγάλη αλλαγή συνέχισαν μόνο μικροβρωμιές να μου κάνουν και όταν έγινα πρόεδρος των Κτηνοβατών εκεί τελείωσε! :2funny: πέτυχα τελικά το όνειρο να μπορώ να μην έρχομαι Ελλάδα! :)αν και την άνοιξη μπορεί να έρθω γιατί έχω πολλές προτάσεις από κανάλια να με βγάλουν  :2funny:.

 Σχετικά με κάποιους που έλεγαν ότι η Ελλάδα είναι η καλύτερη χώρα γιά διακοπές  :2funny:αυτό δεν το καταλαβαίνω?αν πας με Ρωσσικό τουριστικό πακέτο Ρόδο ή Κρήτη με 300-500 ευρώ γιά 10-15 μέρες τρώγεται αλλά γιά κάποιον που πάει όπως πάνε από Ελλάδα και πληρώνει γιά ένα κοτέτσι 130-200 ευρώ τη μερα είναι τρελλό  :headbang:Εκτός αυτού είναι γεμάτο πρόσφυγες που είναι μιά αηδία  :vomit:με πολύ λιγότερα λεφτά πας Τα'ι'λάνδη ή Βιετνάμ!
  Απλός οι Ελληνες οικονομικοί μετανάστες δεν έφυγαν γιατί δεν τους άρεσε η ζωή στην Ελλάδα έφυγαν γιατί είχαν οικονομικό πρόβλημα και φυσικό είναι να τους λείπει η Ελλάδα.
  Κ εγώ όταν ήμουν εκβιαζόμενος στην Ελλάδα (όπως έγραψα παραπάνω) έκλαιγα κάθε μέρα και υπέφερα και ζούσα με το όνειρο το συντομότερο να γυρίσω πίσω στο σπιτάκι μου στην Ρωσσία!Εγώ τους καταλαβαίνω γιατί τους λείπει η Ελλάδα και καταλαβαίνω και το δράμα που περνάνε στο εξωτερικό,δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να φύγεις από τον τόπο που σου αρέσει να ζεις.

 
Εχεις κορη 23 ετων ρε τύπε?

Και πού ειναι τωρα?
Στο σπίτι του φίλου της είναι τώρα και θα έρθει στο σπίτι που έβαλα πριν λίγο φωτογραφία (που είναι 35 τετραγωνικά  :jerking: :2funny:και σύμφωνα με το μαλάκα τον τραμουντάνα μένουμε τρία άτομα και 2 γάτες σε ένα δωμάτιο  :2funny:) τη δευτέρα που θα πάω κ'εγώ εκεί.
  Η μία κόρη μου δεν είναι 23 αλλά 24  :)την είχε δει παλιά ο Fidel.Η άλλη είναι 25.
  Αυτοί οι ηλίθιοι οι αποτυχημένοι μπίθουλες νομίζουν ότι όλοι είναι κακομοίρηδες σαν κ'αυτούς  :2funny:επειδή ο Βλάκμαν ζει στην αποθηκη και ο Τραμουντάνα στην πανσιόν 100+ χλμ. από το Λονδίνο και πηγαινει καθε πρωι με το λεωφορειό στη δουλειά πρέπει κ'εγώ να είμαι έτσι αποτυχημένος? :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom