Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εδώ χάρτης με τα εισοδήματα Ευρώπη.Γερμανία μέσο καθαρό εισόδημα 2400 ευρώ,Ρωσία 500 ευρώ.5 φορές πάνω οι Γερμανοί στο εισόδημα.Οση και η διαφορά επενδεδυμένου κεφαλαίου.


Τους λαικιστές σκίστε τους.Γαμήστε τους ολοσχερώς.Ο,τι μαλακία και να λένε κάψιμο και πούτσα η απάντηση.
Ανελέητο γαμήσι μέχρις εσχάτων.Κανένα έλεος σε βύσματα,ψωλάδες,λαθρόφιλους κτλ.

Ο μεσος μισθος δεν ειναι καλος δεικτης για το εισοδημα.
Αυτο γιατι ατομα με εκατομμυρια εισοδημα επηρεαζουν πολυ τη μεση τιμη
Καλυτερος ειναι ο διαμεσος μισθος, δηλαδη το ποσο που χωριζει τους κατοικους στα δυο, δηαδη οι μισοι παιρνουν χαμηλοτερα και οι αλλοι μισοι περισσοτερα
Εδω η λιστα για καθε χωρα
14.000$ η Γερμανια (ανα κατοικο) και 4.000$ η Ρωσια ετησιως
Η Ελλαδα ειναι στα 6.000$ ανα κατοικο


 

Επισκέπτης
Δημήτρη πιστεύεις ότι για την αύξηση των τιμών στην Ελλάδα φτάει το airbnb για τα σπίτια? Καλά και στην εστίαση και στο φαγητό ή τιμές ψιλά είναι... Πιστεύω ο Στέλιος μπεκρής πέρναγε καλύτερα από ότι η μετανάστες στην Γερμανία και Αγγλία, είχε που να χεσει τουλάχιστον
πιστευω η νοσηλευτικη ειναι καλο επαγγελμα για καποιον ανεργο, καλυτερο κι απο αεροσυνοδος ενδεχομενως
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
δημητράκη άλλαξα εταιρεία στο μεσοδιάστημα... contractor είμαι όπου θέλω δουλεύω... και η εταιρεία αυτή έχει βαν για τις μεταφορές γιατί δεν έχει πολλές θέσεις για πάρκιν στις εγκαταστάσεις της... κατάλαβες ηλίθιε ?

και που είσαι... κλάψε γιατί αυτά τα λεφτά δεν θα τα δείς ποτέ στην ζωή σου λιγούρη
Μπα απο πότε τα έσοδα μιάς εταιρίας είναι δικά σου? :2funny:αυτός είναι ο ισολογισμός μιάς εταιρίας  :2funny:.Καλά νομίζεις ότι τα μέλη του σά'ι'τ τρώνε κουτόχορτο? :2funny:
 Η ίδια εταιρία είναι που είχες βάλει και τότε θυμαμαι το TELECOM SPE LTD απλός είσαι εντελώς γελοίος  :2funny:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
πιστευω η νοσηλευτικη ειναι καλο επαγγελμα για καποιον ανεργο, καλυτερο κι απο αεροσυνοδος ενδεχομενως

Αεροσυνοδος? Μπα,δεν περασε ποτε απο το μυαλο μου προσωπικα,ισως με μπερδεψες με καναν αλλον...Νοσηλευτικη θα εχεις τον καθε αρρωστο ...Η καθε δουλεια εχει αρνητικα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μπα απο πότε τα έσοδα μιάς εταιρίας είναι δικά σου? :2funny:αυτός είναι ο ισολογισμός μιάς εταιρίας  :2funny:.Καλά νομίζεις ότι τα μέλη του σά'ι'τ τρώνε κουτόχορτο? :2funny:
 Η ίδια εταιρία είναι που είχες βάλει και τότε θυμαμαι το TELECOM SPE LTD απλός είσαι εντελώς γελοίος  :2funny:

γιατί μωρή αδελφή του ελέους είμαι ο μοναδικός μέτοχος της ...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
γιατί μωρή αδελφή του ελέους είμαι ο μοναδικός μέτοχος της ...
Σήμερα το τερμάτισες  :jerking: :2funny:μέχρι πριν μιά ώρα μας έλεγες ότι δουλεύεις σε μιά εταιρία και ότι άλλαξες εταιρία και δε πηγαίνεις με το λεωφορείο αλλά σε αυτή την εταιρία σε πηγαίνουν με βανάκι της εταιρίας.Τώρα μας λες ότι έχεις δικιά σου εταιρία  :2funny:οπως βλέπω έχεις πάθει βραχυκύκλωμα  :2funny:ούτε ξέρεις πιά τι λες :jerking: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σήμερα το τερμάτισες  :jerking: :2funny:μέχρι πριν μιά ώρα μας έλεγες ότι δουλεύεις σε μιά εταιρία και ότι άλλαξες εταιρία και δε πηγαίνεις με το λεωφορείο αλλά σε αυτή την εταιρία σε πηγαίνουν με βανάκι της εταιρίας.Τώρα μας λες ότι έχεις δικιά σου εταιρία  :2funny:οπως βλέπω έχεις πάθει βραχυκύκλωμα  :2funny:ούτε ξέρεις πιά τι λες :jerking: :2funny:

ελα μαλάκα... έχω βαρεθεί να σε χύνω στην μάπα....

είμαι ελεύθερος επαγγελματίας , έχω δικιά μου εταιρεία και κλεινω συμβόλαια σε άλλες εταιρείες

contractor λέγεται ηλίθιε...

 

Συνημμένα

  • com-1.JPG
    com-1.JPG
    115,3 KB · Εμφανίσεις: 10
  • com-2.JPG
    com-2.JPG
    141,1 KB · Εμφανίσεις: 7

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ελα μαλάκα... έχω βαρεθεί να σε χύνω στην μάπα....

είμαι ελεύθερος επαγγελματίας , έχω δικιά μου εταιρεία και κλεινω συμβόλαια σε άλλες εταιρείες

contractor λέγεται ηλίθιε...
Μου φένεται μαλακίες μας λες  :jerking:και μας παραμυθιάζεις  :jerking: :2funny:πριν δούλευες σε εταιρία.....μετά πήγες σε άλλη εταιρία....τώρα έχεις δική σου εταιρία που κάνει δουλειές με άλλες εταιρίες :2funny:μας βάζεις τους εισολογισμούς μιάς εταιρίας που μας λες ότι είναι δικιά σου :jerking:,ά σήμερα είναι παρασκευή και αύριο δεν έχεις δουλειά και κάθεσαι στο κελί σου και περνάς την ώρα σου γράφοντας μας μαλακίες γιατί δεν έχεις τι άλλο να κάνεις  :2funny:
 
Δημήτρη πιστεύεις ότι για την αύξηση των τιμών στην Ελλάδα φτάει το airbnb για τα σπίτια? Καλά και στην εστίαση και στο φαγητό ή τιμές ψιλά είναι... Πιστεύω ο Στέλιος μπεκρής πέρναγε καλύτερα από ότι η μετανάστες στην Γερμανία και Αγγλία, είχε που να χεσει τουλάχιστον
Η πλάκα είναι ότι λένε αυτές της φαντασιώσεις,κάποιοι στην Ελλάδα τους πιστεύουνε  :headbang:ακούνε το Βλάκμαν να λέει ότι βγάζει 5.000 ,αυτόν εδώ το βλάκα ότι βγάζει 20.000....πηγαίνουν στην Αγγλία....τρώνε το αγγούρι  :headbang:δουλεύοντας γιά 1.800 λίρες...μένουν σε χόστελ ή σαν αυτόν εδώ το βλάκα σε οικοτροφείο με κελιά 4-6 τετραγωνικά  :2funny:και αν παραπονεθουνε σε κάποιον και του πούνε τι μαλακίες μου είπες? τους λένε ότι όλα θα τα πετύχεις με σκληρή δουλειά,όποιος δεν θέλει να δουλέψει σκληρά στην Αγγλία δεν έχει καμία τύχη!
  Εγώ τουλάχιστον γιά την Ρωσσία σας λέω την αλήθεια όπως είναι πραγματικά χωρίς ψέματα και μαλακίες!Τίμια πράγματα.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.553
Like
51.823
Πόντοι
12.756
Ξεροχυνω με παππου Τραμουντανα :wanker: :wanker: :wanker: :afro:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητρακη θα κληρωνομησω το εφαπαξ των γονιων μου, να ερθω ρωσια  να ανοιξω κανα μαγαζι? Θα μαθω τους ρωσους να τρωνε μαστιχα χιου ,παξιμαδια κρητικα και αλλα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Μα ούτε καν συνέντευξη?
Και στο εξωτερικό πρέπει να απευθυνθώ σε γραφεία ή χύμα?
Καλά βρε Τυπε, πώς ψάχνεις τόσο καιρό για συνέντευξη στην Ελλάδα;
Δεν στέλνεις και μέσω γραφείων και απευθείας αν βρεθεί ευκαιρία;
Το ίδιο και έξω.

Τελικά αποφάσισες για ποια χώρα σε ενδιαφέρει για εξωτερικό, να πάρεις πιο συγκεκριμένες προτάσεις;
Με γενικόλογα δεν βγαίνει κάτι.
Επίσης πλέον οι περισσότεροι recruiter κοιτάνε το LinkedIn σου. Αν δε το έχεις ενημερωμένο και γαμάτο, θα τρως πόρτες μόνο που θα το βλέπουν.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Καλά βρε Τυπε, πώς ψάχνεις τόσο καιρό για συνέντευξη στην Ελλάδα;
Δεν στέλνεις και μέσω γραφείων και απευθείας αν βρεθεί ευκαιρία;
Το ίδιο και έξω.

Τελικά αποφάσισες για ποια χώρα σε ενδιαφέρει για εξωτερικό, να πάρεις πιο συγκεκριμένες προτάσεις;
Με γενικόλογα δεν βγαίνει κάτι.
Επίσης πλέον οι περισσότεροι recruiter κοιτάνε το LinkedIn σου. Αν δε το έχεις ενημερωμένο και γαμάτο, θα τρως πόρτες μόνο που θα το βλέπουν.
Θα ήθελα να πάω βασικά Ολλανδία γιατί μου έχουν πει ότι είναι πιο φιλόξενη χώρα. Έχω μιλήσει με έναν εκεί (recruiter), ο οποίος στην αρχή με κάλεσε και μιλήσαμε με Skype, και απο κει και πέρα με ενημέρωσε μια φορά ότι έκανε κάποιες ενέργειες αλλά δεν έχει λάβει καμία θετική ή αρνητική απάντηση. Έχουν περάσει 3 μήνες. Προφανώς με γείωσε. Μα οι recruiters βλέπευν το βιογραφικό σου, το LinkedIn τι να το κάνουν?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Θα ήθελα να πάω βασικά Ολλανδία γιατί μου έχουν πει ότι είναι πιο φιλόξενη χώρα. Έχω μιλήσει με έναν εκεί (recruiter), ο οποίος στην αρχή με κάλεσε και μιλήσαμε με Skype, και απο κει και πέρα με ενημέρωσε μια φορά ότι έκανε κάποιες ενέργειες αλλά δεν έχει λάβει καμία θετική ή αρνητική απάντηση. Έχουν περάσει 3 μήνες. Προφανώς με γείωσε. Μα οι recruiters βλέπευν το βιογραφικό σου, το LinkedIn τι να το κάνουν?

Καντα ολα καλα (linkedin, cv, κλπ) για να εισαι καλυμμενος
Το linkedin ειναι καλο για να σε βρισκουν κιολας, και σε ανεβαζει το image

Για να βρεις δουλεια πιο σιγουρα, καλυτερα να πας απο κοντα. Αμστερνταμ-Ροτερνταμ και Ουτρεχτη εχουν πολλες και καλες δουλειες

Απο εδω δυσκολα να βρεις, οι πιο πολλοι ουτε καν θα μπουν στον κοπο να μιλησουν μαζι σου
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ελα μαλάκα... έχω βαρεθεί να σε χύνω στην μάπα....

είμαι ελεύθερος επαγγελματίας , έχω δικιά μου εταιρεία και κλεινω συμβόλαια σε άλλες εταιρείες

contractor λέγεται ηλίθιε...
Ελεύθερος αυνανιζόμενος είσαι  :jerking: :2funny:Πριν κανα μηνα πηγαινες το πρωι στη δουλεια με το λεωφορείο :2funny:τώρα σε παίρνει βανάκι,σε 2 βδομάδες θα μας πεις ότι έρχεται λιμουζίνα και σε παίρνει :2funny:και σε κάνα μήνα ελικόπτερο :2funny: :jerking:.Θέλω πολύ να έρθω να δουλέψω Αγγλία,να μένω 100+χλμ. από το Λονδίνο σε χόστελ ή σε ένα κελί 4-6 τετραγωνικά  :2funny:και να πηγαίνω κάθε πρω'ι' στη δουλειά με το λεωφορείο  :2funny:.
 
Δημητρακη θα κληρωνομησω το εφαπαξ των γονιων μου, να ερθω ρωσια  να ανοιξω κανα μαγαζι? Θα μαθω τους ρωσους να τρωνε μαστιχα χιου ,παξιμαδια κρητικα και αλλα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Είναι μιά πάρα πολύ καλή ιδέα  :2funny:αλλά σε πρόλαβε κάποιος άλλος  :2funny:πήγε να φέρει στην παρθένα Ρωσσική αγορά παξημάδια Κρήτης  :2funny:και τσά'ι' Κρήτης  :2funny:.
  Αυτή τη στιγμή η καλύτερη επιχειρηση που υπάρχει είναι το εμπόριο Κοπράνων εύκολα λεφτά και φοβερά κέρδη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom