Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.089
Like
90
Πόντοι
866
ξεφτιλισμενε βρωμοπουστα οση λασπη κ να ριχνετε,αυτοι που πρεπει να ξερουν,γνωριζουν παρα πολυ καλα πως ειμαι μιλφογκιλφακιας..
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΞΕΦΤΙΛΟΠΟΥΣΤΕΣ ΝΑ ΓΑΜΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ..
ΥΓ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΗΣ,ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ-ΤΡΙΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΞΕΝΕΡΩΝΑ ΤΑ ΒΛΑΜΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΡΜΕΓΑΝ,ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΙΣ ΠΑΣΟΙ ΓΝΩΣΤΟΝ..
ΣΕ 100.000 ΠΟΣΤ ΜΟΥ,ΠΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΡΙΣΙΑ-ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗΣ Κ ΜΟΥ ΚΟΛΗΣΑΤΕ Κ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ..
ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΠΟΥΤΣΑΚΛΑΡΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ Κ ΣΑΣ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ..
ΕΝΑ ΠΣΚ ΜΟΥ,ΟΛΗ ΣΑΣ Η ΖΩΗ ΣΙΧΑΜΕΝΕ ΚΙΝΑΙΔΕ ΨΩΛΟΡΟΥΦΗΧΤΗ..
τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα βούρλα. 100 χρονια τα ιδια χαλια. τον τραμυ τον εχουμε παει πιπα κωλο.τωρα βγαζει γλωσσα εκ του ασφαλους λεγοντας τις γνωστες παπαριες. πολυ βαριεμαι :2funny:
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Ρε αρωστε παλι δεν πηρες τα φαρμακα σου κι εχεις σαλταρει. Πιες την κοκτελα που σου εχουν γραψει οι γιατροι μπας και ερθεις λιγο στα ισια σου.
αυτα που πινω εγω,δεν τα εχεις δει ζωντανα ποτε στην ζωη σου κ ουτε προκειται βλακεντιε παρασιτικε αρχικαραγκιοζακο..
ΥΓ δεν τελειωνει λεμε το NOOR1 να παμε στο 2..
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
αυτα που πινω εγω,δεν τα εχεις δει ζωντανα ποτε στην ζωη σου κ ουτε προκειται βλακεντιε παρασιτικε αρχικαραγκιοζακο..
ΥΓ δεν τελειωνει λεμε το NOOR1 να παμε στο 2..
ρε θα μου πεις γιατι εγινες λαγος στην ισοφαριση και σε ψαχναμε 10 ατομα;
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα βούρλα. 100 χρονια τα ιδια χαλια. τον τραμυ τον εχουμε παει πιπα κωλο.τωρα βγαζει γλωσσα εκ του ασφαλους λεγοντας τις γνωστες παπαριες. πολυ βαριεμαι :2funny:
εχεις γερασει μωρη γι αυτο βαριεσαι..
δεν κοβει η πουτανα το γαμησι,ουτε εγω το καυλαντισμα των αισχρων πουστηδων του σαη..
ΤΥΠΟΥ:Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ Κ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑ Ή ΕΠΙ ΤΟ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟ:ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ Κ ΑΝΕΜΟΜΥΛΟΙ..
τι θες να κανω???
Να παρουν ολα τα μελη στον λαιμο τους κ να τους κανουν σαν τα σαπια μουτρα τους???
ΠΟΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΙ..
ΥΓ ξερεις τι λενε οι σοφοι "συντροφοι" που τοσο αγαπας???
Το να κάνεις φίλους είναι μια απασχόληση για χωριάτες..Το να κάνεις εχθρούς είναι μια απασχόληση για αριστοκράτες..

Τι να κανω κ εγω που μεγαλωσα στις Βερσσαλιες???
Το παλευω να απεξαρτηθω απο την φυση-ταξη μου,αλλα δεν..
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
ρε θα μου πεις γιατι εγινες λαγος στην ισοφαριση και σε ψαχναμε 10 ατομα;
ρε ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ..
ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ..
ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΟΧΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΣΚΟΥΛΙΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ Ή ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΩ ΤΟΝ "ΕΠΙΣΗΜΟ" ΤΙΤΛΟ???
ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΝΕΙΣ ΜΩΡΗ ΠΟΥΣΤΡΕΛΑ.
ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΨΗΦΟΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΟΥΣΑΦΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΩΛΙΑΖΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΕΣΕΝΑ..
ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ HATERS ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ΛΟΓΩ ΑΠΥΘΜΕΝΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ..
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ..
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ(ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΤ ΟΥΣΙΑΝ) ΑΠ ΑΥΓΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΑΜΙΛΛΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΖΩΩΝ..
ΚΛΑΨΕ ΟΣΟ ΘΕΣ..
ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ..
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
ρε ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ..
ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ..
ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΟΧΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΣΚΟΥΛΙΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ Ή ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΩ ΤΟΝ "ΕΠΙΣΗΜΟ" ΤΙΤΛΟ???
ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΝΕΙΣ ΜΩΡΗ ΠΟΥΣΤΡΕΛΑ.
ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΨΗΦΟΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΟΥΣΑΦΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΩΛΙΑΖΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΕΣΕΝΑ..
ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ HATERS ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ΛΟΓΩ ΑΠΥΘΜΕΝΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ..
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ..
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ(ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΤ ΟΥΣΙΑΝ) ΑΠ ΑΥΓΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΑΜΙΛΛΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΖΩΩΝ..
ΚΛΑΨΕ ΟΣΟ ΘΕΣ..
ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ..
το δικιο σου βουνο
ομως θελω να μου πεις γιατι στο 0-1 μου εγραφες με κεφαλαια "ΠΑΡΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΙ" και στο 1-1 στο 90 εκανες τα μαλλακια σου κοτσιδες, ηπιες το χεμο σου και επεσες νωρις για υπνο και σε ψαχναμε  :S
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
  Ο Βαλκάνιος φουκαράς που ανέφερες δεν μπορεί ούτε ένα διαμέρισμα να νοικιάσει  :headbang:θυμάσαι της μούφα φώτο που μας έβαλε ότι είναι το διαμέρισμα του? :2funny:γιά γκόμενες είναι ανέκδοτο  :2funny:όταν μου λέει κάποιος απ'αυτούς ότι θα βρει γυναίκα του απαντάω κ'εγώ θα γίνω αστροναύτης  :2funny:.
  Σχετικά με τα παραμύθια γιά τους μισθούς που παίρνουν :jerking:στη Γερμανία 2.700 ευρώ παίρνει ένας προ'ι'στάμενος σε εταιρία σιγά μη δίνουν στο Βλάκμαν 5.000  :2funny: (τώρα νομίζω παίρνει 9.000 :2funny:)
ο βαλκανιος φουκαρας ειχε αφησει να εννοηθει οτι ειναι καθηγητης πανεπιστημιου στο μοναχο

τις προαλλες εκανε ενα χοντρο ορθογραφικο λαθος, εγραψε πασεις φυσεως αντι για το σωστο πασης φυσεως και αρχισα να τον κραζω, ο καθηγητης πανεπιστημιου και ΠΑΣΕΙΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

εκει εσπασε και απολογουμενος ειπε οτι ποτε δεν εχει πει οτι ειναι καθηγητγς και οτι στην πραγματικοτητα ειναι βοηθος (αυτοι που στα ελληνικα πανεπιστημια ειναι βασταζοι του καθηγητη κρατωντας την τσαντα του και κανουν και καμια επιτηρηση στις εξετασεις)

εκει πεταχτηκε ενα αλλο μελος και ειπε οτι ο φουκαρας ουτε βοηθος ειναι αλλα στην πραγματικοτητα ειναι διοικητικος υπαλληλος του τεχνολογικου πανεπιστημιου του μοναχου

κατα πασα πιθανοτητα επειδη εχει γεννηθει στη γερμανια απο μεταναστες γονεις και ξερει γερμανικα θα εκανε μια αιτηση για διοικητικος υπαλληλος και τον πηρανε

και παει ο μαλακας και βγαζει φωτο τις επιγραφες εξω απο τις πορτες των καθηγητων οτι και καλα ειναι το γραφειο του

απορω πως δεν εχει κρεμαστει ακομα με τη ζωνη του απο την μειζονα καταθλιψη που τον δερνει
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Έχω γνωρίσει το τελευταίο διάστημα μία παρέα Ελλήνων,οι οποίοι όλοι μας ξέρουμε που πατάμε και που βρισκόμαστε.Οι παλιοί το κάναν αλλιώς το θέμα και δημιούργησαν περιουσίες, αλλά και στην Ελλάδα του '60 επίσης κάναν φράγκα.

Η Γερμανία πια έχει άλλες χάρες, γιατί οι παππούδες που κάναν φράγκα θέλαν και βρισκόταν στα λαγούμια ένεκα χρήματος,αν τους πεις εάν είδαν κάτι άλλο πέρα απ'τις πόλεις και την διαδρομή Γερμανία Ελλάδα δεν έχουν ιδέα.

Τώρα η Γερμανία είναι μέσα στη δεκάδα ταξιδιωτικών προορισμών παγκοσμίως,σε δύο ώρες βρίσκεσαι είτε Ολλανδία Βέλγιο Γαλλία δυτικά ή Πολωνία Τσεχία Αυστρία ανατολικά, έχει φθηνά διεθνή αεροδρόμια, μπορείς να φας ότι γουστάρεις από κουζίνες...

Όποιος έχει συνδυασμένο Γερμανία-Φραγκα προσωπικά τον λυπάμαι, είναι όμως δε μια χώρα που δίνει ευκαιρίες για άτομα που θέλουν και ξέρουν να εργάζονται
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
+
σκουπιδοτενεκές τ Ευρωπης τ Γιουνανιστάν μ 50% λειτουργικα αναλφάβητους.

οποιος ειναι σοβαρος κ εχει τ δυνατοτητα, πρεπει να φυγει.

Το βασικό πρόβλημα των στατιστικών : Ένας άνθρωπος με το κεφάλι σε βαθιά κατάψυξη και τα πόδια σε φούρνο μπορεί να έχει μέση θερμοκρασία σώματος 36.6 βαθμούς ...

66 Miami United States
74 Dubai United Arab Emirates
89 Athens Greece
130 Istanbul Turkey
167 Moscow Russia
174 St. Petersburg Russia
 

Επισκέπτης
Παιδια ειπαμε. Οι νεομεταναστες της Γερμανιας βασανιζονται. Απο καθαρο μαρκετιγκ και με μιμητικη αγελαια συμπεριφορα θελουν ολοι να πανε εκει.

Η αληθινη ζωη ειναι στο νοτο. Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια. Ας μιλησουμε για αυτες τις χωρες.
 

Επισκέπτης
Αυτά που γράφονται από δημητρακη, για Γερμανία, είναι υπερβολές.

.-

 

sev_teo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2012
Μηνύματα
116
Κριτικές
6
Like
530
Πόντοι
301
USA παιδιά,έφυγε ο αδερφός πρίν 5 χρόνια και την περνάει ζάχαρη,παντρεύτηκε κιόλας, ξεμπέρδεψε και με την πολιτογράφηση
και έρχεται μόνο για διακοπές 2μήνες το καλοκαίρι.Οικονομολόγος στο επάγγελμα.Απλά όταν έφυγε, το έκανε με σκοπό να μην γυρίσει ποτέ."Δημιούργησε" υποχρεώσεις εκεί και that's it.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ..
ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ..
ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΟΧΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΣΚΟΥΛΙΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ Ή ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΩ ΤΟΝ "ΕΠΙΣΗΜΟ" ΤΙΤΛΟ???
ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΝΕΙΣ ΜΩΡΗ ΠΟΥΣΤΡΕΛΑ.
ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΨΗΦΟΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΟΥΣΑΦΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΩΛΙΑΖΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΕΣΕΝΑ..
ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ HATERS ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ΛΟΓΩ ΑΠΥΘΜΕΝΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ..
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ..
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ(ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΤ ΟΥΣΙΑΝ) ΑΠ ΑΥΓΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΑΜΙΛΛΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΖΩΩΝ..
ΚΛΑΨΕ ΟΣΟ ΘΕΣ..
ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ..

Γνωστον εσύ γαμας μόνον παιδάκια... Γνωστός παιδεραστη εισαι
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ο βαλκανιος φουκαρας ειχε αφησει να εννοηθει οτι ειναι καθηγητης πανεπιστημιου στο μοναχο

τις προαλλες εκανε ενα χοντρο ορθογραφικο λαθος, εγραψε πασεις φυσεως αντι για το σωστο πασης φυσεως και αρχισα να τον κραζω, ο καθηγητης πανεπιστημιου και ΠΑΣΕΙΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

εκει εσπασε και απολογουμενος ειπε οτι ποτε δεν εχει πει οτι ειναι καθηγητγς και οτι στην πραγματικοτητα ειναι βοηθος (αυτοι που στα ελληνικα πανεπιστημια ειναι βασταζοι του καθηγητη κρατωντας την τσαντα του και κανουν και καμια επιτηρηση στις εξετασεις)

εκει πεταχτηκε ενα αλλο μελος και ειπε οτι ο φουκαρας ουτε βοηθος ειναι αλλα στην πραγματικοτητα ειναι διοικητικος υπαλληλος του τεχνολογικου πανεπιστημιου του μοναχου

κατα πασα πιθανοτητα επειδη εχει γεννηθει στη γερμανια απο μεταναστες γονεις και ξερει γερμανικα θα εκανε μια αιτηση για διοικητικος υπαλληλος και τον πηρανε

και παει ο μαλακας και βγαζει φωτο τις επιγραφες εξω απο τις πορτες των καθηγητων οτι και καλα ειναι το γραφειο του

απορω πως δεν εχει κρεμαστει ακομα με τη ζωνη του απο την μειζονα καταθλιψη που τον δερνει
Αν είναι έτσι είναι και πολύ κακομοίρης  :headbang:Το μόνο μέρος που οι μετανάστες δεύτερης γενιάς μπήκαν στην κοινωνία και πλούτισαν είναι οι Η.Π.Α τη δεκαετία του '60-'70 στη Γερμανία δεν ξέρω κανέναν Ελληνα να έγινε μεγιστάνας εκτός αυτού όλοι γυρίσαν αργα ή γρήγορα.Στην καλύτερη περίπτωση άντε να αγώρασαν στην Ελλάδα κανα δυό διαμερίσματα και να άνοιξαν κάποιο μαγαζί.
  Και να έχει γεννηθεί ο φουκαράς στη Γερμανία Γερμανικό διαβατήριο δεν παίρνει  :2funny: υπάρχουν Ελληνες εργάτες που και μετά από 30 χρόνια δεν πήραν Γερμανικό διαβατήριό.Και αφού είναι τόσο καλά στη Γερμανία γιατί οι γονείς του γυρίσαν στην Ελλάδα? :2funny: (έχει γράψει ότι πηγαίνει Ελλάδα γιά να δει τους γονείς τους).
  Αν είναι στ'αλήθεια ότι δουλεύει στο πανεπηστήμιο το πιθανότερο είναι να είναι επιστάτης,φύλακας ή να καθαρίζει.
  Η κατάντια του γιά μένα είναι στο ότι δεν μπορεί να νοικιάσει διαμέρισμα  :headbang:αν θυμάσαι εκτός από της πόρτες  :2funny:γιά το γραφείο του και της κουρτίνες γιά Γερμανίδα  :2funny:μας είχε βάλει μούφα φωτογραφίες από μεσητικό ότι είναι το διαμέρισμα που νοικιάζει  :headbang:.Εμένα αυτά όλα μου φένονται τρελλά  :headbang:εγώ πήγα Ρωσσία γιά να ζω καλύτερα από όπως ζούσα στην Ελλάδα αν είναι να ζω σε χόστελ,σε ένα χώρο στο εργοστάσιο που δουλεύω σαν τον Βλάκμαν  :2funny: σε ένα κελί 4 τετραγωνικά στην Αγγλία σε ένα υπόγειο στην Αμερική ή στις τρώγλες της Αστόριας  :headbang: χωρίς καμιά ελπιδα γιά το μέλλον καλύτερα να κρεμαστώ όπως λες  :2funny:.
  Εδω λεω ότι ζούνε έτσι οσοι δουλευουν στην Γερμανία,Αγγλία δεν το πιστεύουν!Ολοι νομίζουν ότι ζουνε όπως τους δείχνουν στα Αμερικάνικα έργα,στους ουρανοξύστες,με θέα το σέντραλ παρκ,με τα μεγάλα σεντάν αυτοκίνητα 3.000-4.000 κυβικά V8 στo υπόγειo πάρκινγκ που κατεβαίνουν να τα πάρουν με το ασανσέρ από το σπίτι,δουλειά σε κάποιο γραφείο κλπ. όταν όμως πήγα και είδα τι φρίκη που ζούνε έπαθα πλάκα  :headbang:Αγγλία όλοι μένουν στου διαόλου τη μάνα σου λεέν Λονδίνο αλλά μένουν 100-150 χλμ. από το Λονδίνο  :2funny:αμάξι ούτε στα όνειρα τους  :2funny:αν τους ρωτησεις γιατί δεν έχουν?σου απαντάνε αμα θελω παίρνω αλλά κοστίζει πολύ.
  Εδώ έτσι ΄σε υπόγεια,σε κελιά και σε χόστελ ΄ζούνε μόνο οι Ουζμπέκοι και οι Μολδαβοί εργάτες.
  Σκέψου πόσο χάλια ζει ο φουκαράς που του είναι αδύνατον να νοικιάσει ένα διαμέρισμα  και ακόμα κ αυτό μας το έβαλε μούφα φωτογρφίες:headbang: :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Δημητράκη να μας μεταφέρεις τα της Ρωσίας καλύτερα.

Για Γερμανίες , Αγγλίες  κλπ. . δεν το ‘χεις

Δυστυχώς μεταφέρεις ιστορίες των νεοαφιχθέντων-μεταναστών ,

των ανειδίκευτων,
αυτών που δεν άντεξαν και  επέστρεψαν,
η των παλαιών του 60-70
και σίγουρα όχι εκείνων που έχουν εδραιωθεί επιτυχημένα στις  παραπάνω χώρες.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι ούτε της Ρωσίας μπορείς να μεταφέρεις αξιόπιστα,
από τη στιγμή που

• δεν εργάζεσαι καν εκεί,

• απλά εισπράττεις ενοίκια ,  εκμεταλλευόμενος τη διαφορά ισοτιμίας ευρώ-ρουβλιού

• και επιβιώνεις σε διαμέρισμα οικοδομής Plattenbau ή Khrushchyovka.

Μια ιδέα:

Αγόρασε εξοπλισμό κάμερας  για video blogging  και μετέφερε μας εικόνες και βίντεο από τις 2-μετρες Ρωσιδες εκεί.
Κανε και τις αναλύσεις σου live, με ωραίο Background θηλυκών υπάρξεων και άσε τις διενέξεις.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δημητράκη να μας μεταφέρεις τα της Ρωσίας καλύτερα.


• και επιβιώνεις σε διαμέρισμα οικοδομής Khrushchyovka.

Μια ιδέα:

Αγόρασε εξοπλισμό κάμερας  για video blogging  και μετέφερε μας εικόνες και βίντεο από τις 2-μετρες Ρωσιδες εκεί.
Κανε και τις αναλύσεις σου live, με ωραίο Background θηλυκών υπάρξεων και άσε τις διενέξεις.

Δεν μπορεί να τα κάνει αυτά τι λες τώρα.Ξέρεις πόσα ζητάνε οι Ρωσίδες?Οι της επαρχίας,όχι σε Αγία Πετρούπολη,Μόσχα που διπλασιάζουν απαιτήσεις.Το δημητράκη δεν τον παίρνει ούτε για γάτα να γαμήσει,όχι ποιοτική Ρωσίδα.Μπορεί μόνο να επιβιώνει και να επισκέπτεται τα μπορδέλα.
Εγώ τα γράφω ρεαλιστικά στο θρεντ για το σπόνσορινγκ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δημητράκη να μας μεταφέρεις τα της Ρωσίας καλύτερα.

Για Γερμανίες , Αγγλίες  κλπ. . δεν το ‘χεις

Δυστυχώς μεταφέρεις ιστορίες των νεοαφιχθέντων-μεταναστών ,

των ανειδίκευτων,
αυτών που δεν άντεξαν και  επέστρεψαν,
η των παλαιών του 60-70
και σίγουρα όχι εκείνων που έχουν εδραιωθεί επιτυχημένα στις  παραπάνω χώρες.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι ούτε της Ρωσίας μπορείς να μεταφέρεις αξιόπιστα,
από τη στιγμή που

• δεν εργάζεσαι καν εκεί,

• απλά εισπράττεις ενοίκια ,  εκμεταλλευόμενος τη διαφορά ισοτιμίας ευρώ-ρουβλιού

• και επιβιώνεις σε διαμέρισμα οικοδομής Khrushchyovka.

Μια ιδέα:

Αγόρασε εξοπλισμό κάμερας  για video blogging  και μετέφερε μας εικόνες και βίντεο από τις 2-μετρες Ρωσιδες εκεί.
Κανε και τις αναλύσεις σου live, με ωραίο Background θηλυκών υπάρξεων και άσε τις διενέξεις.

το μοναδικό που μπορεί να μας μεταφέρει ο Δημητράκης είναι οι εντυπώσεις από τις φάπες που τρώει από τα ρώσσικα βλαχαδερά στα οποία το παίζει κολιτσίδα...

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οι Ρωσίδες μασάνε 200 euro στο ραντεβού χαλαρά και 500 αν είναι από Μόσχα κτλ.Μιλάμε για οχτάρια και πάνω.Τι να κλάσει ο δημητράκης?Αυτά είναι τα λεφτά που διαθέτει όλο το μήνα για να επιβιώσει.
Δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το άθλημα.
Είναι 30 χρόνια στη Ρωσία,ζήτα του να βγάλει μια φωτό του δίπλα σε μια μουνάρα σε κυριλέ μέρος.Δεν έχει καμία.Δεν μπορεί να έχει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom