Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
πιο σαφης γινεται να γινεις; για τι πραμα πληρωσες να μαθεις; που  πηγες να πληροφορηθεις τι
ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΘΕΙΣ!απο το τι δουλεια θα κανεις,για το σπιτι π.χ οταν μπενεις να το παραλαβεις πρεπει να βγαλεις φωτο!γιατι φευγωντας μετα απο 2χρονια μπορει ο ιδιοκτητης να παει να σπασεις π.χ το τζαμι,η να κανει γρατζουνια στο νυπτιρα,να καλεσει την Polizei και να σε πω εεε ψιττττττ μαγκα με εκανες ζημια!!!που πας???πληρωσετα!!!εσυ...λες μα μου,τι?τα ειδαμε αφου,ολα οκ ηταν.τι θελεις απο εμενα???να σε πει οχι δικε μου,απεδειξε οτι δεν εισαι ελφαντας!εσυ το εκανες!!!!ενα παραδειγμα σε αναφερω ΟΚ ΕΓΙΝΕ ΣΑΦΗΣ???????????????????????????????????
και ποσα αλλα αλλα να σας κανουν ιδιος τα ΛΑΜΟΓΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΣΤΗΝ  ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!ΞΕΡωτι θα με απαντησετε.....επεσες εσυ γουστακια σε τετοιους....ωχ αδερφε δεν βαριεσε...θα πεσουμε και εμεις!!?!?!??!!?κουνια που σας κουναγε...αμα πεσετε αστο!ειναι τοσο λαμογια που δεν θα μπορεσετε να αποδειξετε τιποτα!ΓΙΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ,ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΘΗΤΕ ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΛΑ!!!!!10ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΞΑΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΘΗΤΕ!!!!!
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
αυτο που σε ρωτησα ειναι πως θα πληροφορηθουμε
Ειναι και πραγματα που δεν περνανε απο το κεφαλι μας, οποτε δεν τα ρωταμε.
Πες μας λοιπον ΠΩΣ θα πληροφορηθουμε πραγματα που δεν γνωριζουμε
 

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
αυτο που σε ρωτησα ειναι πως θα πληροφορηθουμε
Ειναι και πραγματα που δεν περνανε απο το κεφαλι μας, οποτε δεν τα ρωταμε.
Πες μας λοιπον ΠΩΣ θα πληροφορηθουμε πραγματα που δεν γνωριζουμε
το εθεσες πολυ σωστα!!!!!!!!!!!!!!!!!εως αψογα!!!!
το πως μεγαλε...θελει και χρονο απλετο!δεν μπορει να αποφασιζεισ "σημερα"και απο βδομαδα "φευγω" οκ???που θα πας για δουλεια,σε ποιο θα πας για δουλεια,γιατι αν αυτος ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΔΕΝ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΥΠΟΥ "ΧΑΙΔΕΜΑΤΑ"ΙΚΑ  ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ???ΕΓΩ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΙΜΑΙ???ΟΧΙ ΘΑ σε πει ο γερμανος,πληρωσε και εσυ προστιμο μαυρης εργασιας "υπαλληλακο μου"!!!και γενικος πολλα αλλα που πρεπει να ξερετε!
 

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
γιαυτο σας λεω,ωπος στην ελλαδα οι ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ειναι 100 φορες ποιο πληροφοριμενοι-διαβασμενοι απο εναν ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ!!!οι ελληνες δεν ξερουν την "ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ" στην ελλαδα,θα την ξερουν στην γερμανια???και αυτο  ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΑΧΑΡΗ!ΒΟΥΤΗΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΗ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΝΑ  ΤΟΝ ΓΑΜΙΣΟ ΔΙΧΩΣ ΣΑΛΙΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
 

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
και γιαυτο το λογω ΦΤΑΝΕΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ που δεν κανουν τπτ αλλο παρα να περνουν συνδρομες και να "πινουν τσιπουρα"αντι ναν βοηθανε τον συν-ελληνα!
να τον πουν,ελα εδω!ηρθες γερμανια?????παρε αυτο το βιβλιο!να μαθεις!να ξερεις.
ΟΙ ΤΟΥΡΚΑΛΑΔΕΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΝ!
ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΦΛΑΤΑΔΕΣ ΜΟΝΟ!ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑ 0 ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΔΩ.ΟΙ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΟΤΑΤΗ ΠΛΕΙΟΨΙΦΕΙΑ.
ΑΣΕ ΣΥΝΓΧΙΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
και γιαυτο το λογω ΦΤΑΝΕΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ που δεν κανουν τπτ αλλο παρα να περνουν συνδρομες και να "πινουν τσιπουρα"αντι ναν βοηθανε τον συν-ελληνα!
να τον πουν,ελα εδω!ηρθες γερμανια?????παρε αυτο το βιβλιο!να μαθεις!να ξερεις.
ΟΙ ΤΟΥΡΚΑΛΑΔΕΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΝ!
ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΦΛΑΤΑΔΕΣ ΜΟΝΟ!ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑ 0 ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΔΩ.ΟΙ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΟΤΑΤΗ ΠΛΕΙΟΨΙΦΕΙΑ.
ΑΣΕ ΣΥΝΓΧΙΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ
κατ αρχην οι ελληνικες κοινοτητες αποτελουνται απο ηλικιωμενους, δεν μπορεις να περιμνεις πολλα, κανανε οτι μπορουσαν. Ειναι σειρα μας να παμε τη σκυταλη παραπερα, ξερεις αλλους ελληνες νεους, μηλισε τους και οργανωστε κατι.
Αλλα αυτα που εγραψες ειναι γνωστα σε αρκετους, η μαυρη εργασια ειναι κατι κακο. Οσο για επιδωματα οι ελληνες ξερουν αρκετα, μαλλον επεσες σε καθαρματα
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
....Καλώς ήλθατε στη Γερμανία!_

Πληροφορίες για μετανάστες και επίσημο καλωσόρισμα από το γερμανικό κράτος




Sunny Wagner born 9 July 1980 in Berlin, Germany
(1.65/62kg) 101-73-95 F-Cup Tits
https://[URL unfurl="true"]www.babepedia.com/pics/Sunny%20Wagner3.jpg[/img[/URL]]

Jordan Carver born 30 January 30 1986 in Trier, Germany
(1.68/57kg) 110-60-89 65K Tits
[img]https://i.pinimg.com/originals/31/28/46/3128468f87952d8e2571bb7aff7e0772.jpg
 

Επισκέπτης
Τυπε goystakias εχεις δικιο οτι αν αποφασισει να ξενιτευτει καποιος θα πρεπει να ξερει που παει και τι "παιζει" εκει που παει. Εγω το εκανα σε μεγαλη ηλικια και χωρις κανενα πλανο αλλα ειχα ατομο που το εμπιστευομουν και με βοηθησε πολυ.
Σπιτι στην Γερμανια να βρεις να νοικιασεις ειναι παρα πολυ δυσκολο, αυτο αν δεν το ξερεις ηδη απο Ελλαδα θα το μαθεις οταν ερθεις εδω. Τα ιδια παιζουν και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες. Δεν ειναι ομως ακατορθωτο αν εχεις καλα χαρτια.
Πολυ σημαντικο ειναι η γρηγορη εκμαθηση της γλωσας και που στοχευει επαγγελματικα καποιος. Αν ειναι σαν εμενα ανειδικευτος και μπλεξει με τα ελληνικα εστιατορια να ειναι ετοιμος να "φαει πουτσα" μεχρι να μαθει τα κολπα.
Σε λεπτομεριες προσωπικες δεν θα μπω, αλλα σου λεω οτι εγω και επιδοματα παιρνω και δουλεια εχω συνεχεια και κερδισα δικαστηριο με ελληνα εστιατορα (αδειες, υπερωριες)με δικηγορο τζαμπα απο το γερμανικο κρατος.
Απο την ελληνικη κοινοτητα δεν περιμενω τιποτα, εισαι χαζος αν περιμενες να βοηθησουν λαζογερμανοι συνταξιουχοι. Δικτιωνεσε, πας στα ελληνικα καφανεια/στεκια, βρσκεις τους Ελληνες αριστερους, παπουδια ή συμπασχοντες με σενα, ρωτας μαθαινεις. Κι αν χρειαστει κερνας κανα κρασι ή καμια μπυρα.
100 ευρω μεροκαματο επερνα τους 2 προηγουμενους μηνες και απο χτες δουλευω για 55 αλλα χαλαρος. Αυτο ειναι το καλο εδω οτι μπορεις να αλλαζεις δουλεια και περιβαλον οποτε γουσταρεις.


 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Τυπε goystakias εχεις δικιο οτι αν αποφασισει να ξενιτευτει καποιος θα πρεπει να ξερει που παει και τι "παιζει" εκει που παει. Εγω το εκανα σε μεγαλη ηλικια και χωρις κανενα πλανο αλλα ειχα ατομο που το εμπιστευομουν και με βοηθησε πολυ.
Σπιτι στην Γερμανια να βρεις να νοικιασεις ειναι παρα πολυ δυσκολο, αυτο αν δεν το ξερεις ηδη απο Ελλαδα θα το μαθεις οταν ερθεις εδω. Τα ιδια παιζουν και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες. Δεν ειναι ομως ακατορθωτο αν εχεις καλα χαρτια.
Πολυ σημαντικο ειναι η γρηγορη εκμαθηση της γλωσας και που στοχευει επαγγελματικα καποιος. Αν ειναι σαν εμενα ανειδικευτος και μπλεξει με τα ελληνικα εστιατορια να ειναι ετοιμος να "φαει πουτσα" μεχρι να μαθει τα κολπα.
Σε λεπτομεριες προσωπικες δεν θα μπω, αλλα σου λεω οτι εγω και επιδοματα παιρνω και δουλεια εχω συνεχεια και κερδισα δικαστηριο με ελληνα εστιατορα (αδειες, υπερωριες)με δικηγορο τζαμπα απο το γερμανικο κρατος.
Απο την ελληνικη κοινοτητα δεν περιμενω τιποτα, εισαι χαζος αν περιμενες να βοηθησουν λαζογερμανοι συνταξιουχοι. Δικτιωνεσε, πας στα ελληνικα καφανεια/στεκια, βρσκεις τους Ελληνες αριστερους, παπουδια ή συμπασχοντες με σενα, ρωτας μαθαινεις. Κι αν χρειαστει κερνας κανα κρασι ή καμια μπυρα.
100 ευρω μεροκαματο επερνα τους 2 προηγουμενους μηνες και απο χτες δουλευω για 55 αλλα χαλαρος. Αυτο ειναι το καλο εδω οτι μπορεις να αλλαζεις δουλεια και περιβαλον οποτε γουσταρεις.
το λαθος ειναι πως σχεδον ολοι ερχοντε οταν εχουν πλεον φαει κ το τελευταιο 5ευρο τους, πανι με πανι, χωρις να εχουν εστω κ ενα μικρο κουμαντο για την δύσκολη την ωρα. Οποτε στην πρωτη στραβη συναντανε μεγαλα προβληματα, τρωνε το τυρακι της δωρεαν διαμονης σε εστιατορια κ ξαφνικα γινοντε σκλαβοι χωρις να το καταλαβουν.

Εχει περιοχές που βρισκεις ευκολα σπιτι κ φτηνα οπως wuppertal, hagen, ludenscheid κτλ.
Δεν βρισκω λογικο να μενεις σε ακριβες πολεις ενω δεν εχεις οικογένεια  εκει.

Δουλεια οντως εχει σε μεγαλη προσφορα αν κ λεγετε πως προβλέπετε υφεση.

Η γερμανια κοντευει να γινει γερμανισταν οπως κ πολλες βορειες χωρες. Οπως στρωσαν ας κοιμηθουν. Εγω την κανω οταν σκουρηνει πολυ το πραμα

Στα ελληνικα καφενεία παιζει πολυ παρλα κ παραφιλολογια. Εχασα πολλα απο λαθος πληροφοριες απο ξερολες.
Οι νεοελληνες βοηθαν πιο πολυ. Οι παλιοτεροι βγαζουν μια μιζερια.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
γιαυτο σας λεω,ωπος στην ελλαδα οι ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ειναι 100 φορες ποιο πληροφοριμενοι-διαβασμενοι απο εναν ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ!!!

facepalm-2.jpg
 

Επισκέπτης
το λαθος ειναι πως σχεδον ολοι ερχοντε οταν εχουν πλεον φαει κ το τελευταιο 5ευρο τους, πανι με πανι, χωρις να εχουν εστω κ ενα μικρο κουμαντο για την δύσκολη την ωρα. Οποτε στην πρωτη στραβη συναντανε μεγαλα προβληματα, τρωνε το τυρακι της δωρεαν διαμονης σε εστιατορια κ ξαφνικα γινοντε σκλαβοι χωρις να το καταλαβουν.

Εχει περιοχές που βρισκεις ευκολα σπιτι κ φτηνα οπως wuppertal, hagen, ludenscheid κτλ.
Δεν βρισκω λογικο να μενεις σε ακριβες πολεις ενω δεν εχεις οικογένεια  εκει.

Δουλεια οντως εχει σε μεγαλη προσφορα αν κ λεγετε πως προβλέπετε υφεση.

Η γερμανια κοντευει να γινει γερμανισταν οπως κ πολλες βορειες χωρες. Οπως στρωσαν ας κοιμηθουν. Εγω την κανω οταν σκουρηνει πολυ το πραμα

Στα ελληνικα καφενεία παιζει πολυ παρλα κ παραφιλολογια. Εχασα πολλα απο λαθος πληροφοριες απο ξερολες.
Οι νεοελληνες βοηθαν πιο πολυ. Οι παλιοτεροι βγαζουν μια μιζερια.

Δυστυχως αυτοι/ες που ερχονται απο Ελλαδα ζητοντας δουλεια με διαμονη ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τυχουν εκμεταλευσης. Το περασα κι εγω πηγαινοντας το 2017 για 2 βδομαδες μ΄ενα φιλο να δουλεψουμε σ΄ελληνικο εστιατοριο κοντα στο Αμβουργο. Μαλακια ηταν η φαση και γυρισαμε Βερολινο στη "σιγουρια" μας. Ουτε το δρομο με τις πουτανες δεν ειδαμε, ηταν σαν να μην πηγαμε αφου για 2 βδομαδες ολο δουλευαμε. Το μονο καλο ηταν οτι πηραμε καλα λεφτα.
Κι εγω ακουω διαφορα οτι καποια στιγμη θα σκασουν τα ταμεια εδω και θα ερθει κριση και εννοειτε πως αν χαλασει η φαση Γερμανια πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για καπου αλλου.'
Για μενα Ελλαδα λογο ηλικιας, για σενα σου ευχομαι το καλυτερο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Η Γερμανία δεν θα ζήσει ποτέ κρίση όπως την ζήσαμε. Είναι η χώρα του ευρώ με το μεγαλύτερο εμπορικό αεροδρόμιο της Ευρώπης.

Πέρα από εκεί λέτε τα αυτονόητα. Εκμετάλλευση υπάρχει παντού, καμία εμπιστοσύνη σε κανένα αν δεν σιγουρευτείτε για τα λεγόμενα τους, είτε Έλληνας ή όχι.

Τέλος, για ποια Γερμανία λέτε που έρχονται Έλληνες εδώ Κύπρο και κλαίγονται και γυρνάνε πίσω. Άμα είσαι λαπας και δεν μπορείς με τίποτα εκτός της πόλης σου, άστο καλύτερα και κάτσε στα αυγά σου.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
και γιαυτο το λογω ΦΤΑΝΕΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ που δεν κανουν τπτ αλλο παρα να περνουν συνδρομες και να "πινουν τσιπουρα"αντι ναν βοηθανε τον συν-ελληνα!
να τον πουν,ελα εδω!ηρθες γερμανια?????παρε αυτο το βιβλιο!να μαθεις!να ξερεις.

Οι επαφες με Ελληνες του εξωτερικου ειναι σα να βλεπεις ταινια στον κινηματογραφο, αλλα πρωταγωνιστης κι εσυ μεσα
Καθε μερα και κατι διαφορετικο θα δεις που δεν το εχεις ξαναζησει ποτε ξανα, οσο χρονων και αν εισαι
Εκει που λες, δε μπορει τα χω δει ολα τωρα, δε μπορει πχ να συναντησω πιο κακο-μαλακα-χαζο-αγενη-ανισσοροπο-λαμογιο ανθρωπο στη ζωη μου, να σου και γνωριζεις καποιον Ελληνα 3 φορες πιο κακο-μαλακα-χαζο-αγενη-ανισσοροπο-λαμογιο. Κι εκει που ξαναλες αυτο ηταν, ειδα το απολυτο, να σου καποιος 3 φορες χειροτερος, κ.ο.κ.

Ημασταν 30 ατομα στην πολη που δουλευα και ο ενας εθαβε τον αλλον και οι μισοι ηταν μαλωμενοι. Καναμε 1-2 συναντησεις το μηνα καμια 5-6 ατομα και μεχρι εκει, δεν ηταν για παραπανω

Τα καλα παιδια βλεποντας αυτα απομονωνονται και δεν κανουν παρεα με αλλους ελληνες, αφου φοβουνται τι θα συναντησουν με αυτα που εχουν δει

Και κλασσικα, ενα ελληνικο εστιατοριο μονο, που εφερνε μονο ελληνες υπαλληλους, τους οποιους ειχε με μαυρα και εκμεταλλευοταν τρελα.



 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Οι επαφες με Ελληνες του εξωτερικου ειναι σα να βλεπεις ταινια στον κινηματογραφο, αλλα πρωταγωνιστης κι εσυ μεσα
Καθε μερα και κατι διαφορετικο θα δεις που δεν το εχεις ξαναζησει ποτε ξανα, οσο χρονων και αν εισαι
Εκει που λες, δε μπορει τα χω δει ολα τωρα, δε μπορει πχ να συναντησω πιο κακο-μαλακα-χαζο-αγενη-ανισσοροπο-λαμογιο ανθρωπο στη ζωη μου, να σου και γνωριζεις καποιον Ελληνα 3 φορες πιο κακο-μαλακα-χαζο-αγενη-ανισσοροπο-λαμογιο. Κι εκει που ξαναλες αυτο ηταν, ειδα το απολυτο, να σου καποιος 3 φορες χειροτερος, κ.ο.κ.

Ημασταν 30 ατομα στην πολη που δουλευα και ο ενας εθαβε τον αλλον και οι μισοι ηταν μαλωμενοι. Καναμε 1-2 συναντησεις το μηνα καμια 5-6 ατομα και μεχρι εκει, δεν ηταν για παραπανω

Τα καλα παιδια βλεποντας αυτα απομονωνονται και δεν κανουν παρεα με αλλους ελληνες, αφου φοβουνται τι θα συναντησουν με αυτα που εχουν δει
Τα ιδια που εκαναν εδω,κανουν κ εκει..
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ???
απο τζοκερ,οχι απο τζακι..
σουβλακια θελουν απο τον σουσι σεφ..
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ..
Τα 400 χρονια σκλαβιας απο τους μογγολους συν μια 30ετια ΠΑΣΟΚΣΥΡΙΖΑΙΩΝ ΑΓΡΑΜΜΑΤΩΝ-ΑΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΩΝ,ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ..
ΥΓ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ???
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ..
ΜΑΚΡΥΑ Κ ΑΛΑΡΓΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ..
ΜΑΥΡΗ ΠΕΤΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΙΟΣ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΑΣ-ΜΑΣ..
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Τα ιδια που εκαναν εδω,κανουν κ εκει..
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ???
απο τζοκερ,οχι απο τζακι..
σουβλακια θελουν απο τον σουσι σεφ..
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ..
Τα 400 χρονια σκλαβιας απο τους μογγολους συν μια 30ετια ΠΑΣΟΚΣΥΡΙΖΑΙΩΝ ΑΓΡΑΜΜΑΤΩΝ-ΑΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΩΝ,ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ..
ΥΓ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ???
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ..
ΜΑΚΡΥΑ Κ ΑΛΑΡΓΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ..
ΜΑΥΡΗ ΠΕΤΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΙΟΣ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΑΣ-ΜΑΣ..
καλα τα λες αλλα αυτο οδηγει στην αποξενωση..Το χειρωτερο ειναι η αποξενωση στο εξωτερικο, απουσια κοινωνικων επαφων, αναγκαστικα οδηγεισαι στο γνωστο ελληναρα απο τζοκερ
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
καλα τα λες αλλα αυτο οδηγει στην αποξενωση..Το χειρωτερο ειναι η αποξενωση στο εξωτερικο, απουσια κοινωνικων επαφων, αναγκαστικα οδηγεισαι στο γνωστο ελληναρα απο τζοκερ
αποξενωση???
το να συναναστρεφεσαι με αλλης ρατσας-κουλτουρας-νοοτροπιας-παιδειας ανθρωπους,πως γινεται να το αποκαλεις αποξενωση..Αν σου ελεγα να κλειστεις στο σπιτι σου κ να μην μιλας με κανεναν,θα ειχες δικαιο..
Εσυ ομως πασχεις απο ιδρυματισμο-συνδρομο της Στοκχολμης απ οτι φαινεται(απο αυτα που γραφεις δηλαδη)οποτε σιγουρα θα σου παρει χρονο να απεξαρτηθεις απο την πρεζα που σε ταιζει ο βιαστης σου βρωμοπουστας ελλΕηναρας της γερμανιας..ΤΥΠΕ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ(Κ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΓΑΜΑΝΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΤΑΚΙΣΜΟ ΤΟΥΣ),ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ..ΟΙ ΛΟΙΠΟΙ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ Ν ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΨΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΤΥΠΑΣ Κ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΟΥΤΑΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ..
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
ειμαι σιγουρος οτι εχω γραψει σε αυτο το θεματολογιο σιγουρα δεν το εχει διαβασει. Διαβαζω για συνδρομο Στοκχολμης, μαλλον δεν προσεχες τον ψυχολογο σου οταν το εξηγουσε.
Αυτο που περιγραφεις ομως ,το πουστικο που εχουν καποιοι, το βιωσα και σε αλλες ρατσες. Ε, δεν χαθηκε και ο κοσμος πας παρακατω, δεν εχεια αναγκη κανεναν. Γενικα δεν πρεπει με κανεναν να ερχεσαι κοντα, ουτε και να απομακρυνεσαι.
Τελος, χαλαρωσε, η παρε καποια ασπιρινη η τσαγακι για τα νευρακια.
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
ειμαι σιγουρος οτι εχω γραψει σε αυτο το θεματολογιο σιγουρα δεν το εχει διαβασει. Διαβαζω για συνδρομο Στοκχολμης, μαλλον δεν προσεχες τον ψυχολογο σου οταν το εξηγουσε.
Αυτο που περιγραφεις ομως ,το πουστικο που εχουν καποιοι, το βιωσα και σε αλλες ρατσες. Ε, δεν χαθηκε και ο κοσμος πας παρακατω, δεν εχεια αναγκη κανεναν. Γενικα δεν πρεπει με κανεναν να ερχεσαι κοντα, ουτε και να απομακρυνεσαι.
Τελος, χαλαρωσε, η παρε καποια ασπιρινη η τσαγακι για τα νευρακια.
εγω να χαλαρωσω???
Εσυ πασχεις απο τρικυμια εν κρανιω..
Τι ρολο παιζει το τι εχεις γραψει πρωτυτερα οταν στην προηγουμενη απαντηση σου εκανες λογο για αναγκαστικη επιστροφη στον χοιροβοσκο με το τζοκερ???
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΣ ΒΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΕ κ μου βαζεις κ χερι???
ΚΛΕΙΔΩΣΟΥ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΡΕ..
ΑΕΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ ΖΩΟΝ..
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
παιδια εκλεισα εισιτηριο με πλοιο εμπορικο για αμερικη usa κανει σχεδον 10 μερες να φτασει. δεν παω με αεροπλανο γιατι εχω υψοφοβια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom