Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Λονδίνο είμαι εδώ και λίγα χρόνια, γνωστή λίγο πολύ η κατάσταση σε όλους, έχουν γραφτεί. Για μουνια η κατάσταση είναι ασύλληπτη.

Εδιμβούργο είμαι συχνά για δουλειά, πολύ όμορφη πόλη, φιλικός κόσμος και γουστάρω Σκωτσέζες επίσης, αλλά μόνιμα θα εμένα κανα χρόνο μαξ, πολύ μικρό για τα γούστα μου.

Από Ευρώπη θα ήθελα Μόσχα να μείνω, γενικά Νέα Υόρκη

Μηπως εννοείς εκτός Ευρώπης;
Γιατί μπλέκεις Ρωσία, Αμερική .

Για το πουτανακι την αγγλιδα 19χρονων ακούσατε τι έκανε στην Αγιά Νάπα;;
Κανόνισε παρτουζα με 6-7 αγόρια και επειδή κάποιοι την έπαιρναν video, τους κατηγόρησε για βιασμό.
Φάγανε τα παιδιά άδικη φυλάκισή για μερικές μέρες και τελικά αποδείχτηκε ψέμα. Τώρα ας φάει τα πρόστιμα η μικρή καριολα.
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.515
Like
143
Πόντοι
16
Ωραιος  :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:

Οταν λες ασυλληπτη η κατασταση στο Λονδινο φανταζομαι εννοεις οτι γινεται του μουνιου το πανηγυρι ετσι;

Αν μπορεις ανελυσε το λιγο παραπανω (με τι εθνικοτητες παιζεις, αν μιλας για απλες γκομενες η αγοραιο κλπ). Το Λονδινο ειναι μια κατηγορια απο μονο του

Ε ναι, γινεται του μουνιου το πανηγυρι, απο ολες τις εθνικοτητες και καμια σχεση με Ελλαδα φυσικα. Οταν πρωτοηρθα επαθα πολιτισμικο σοκ με το ποσο πιο προσιτες ειναι οι γκομενες σε μπαρ, κλαμπ σε σημειο να σου πιανουν κι απο μονες τους κουβεντα. Ακομα και σε φαση παρεας χωρις να παιζει τιποτα παραπανω ειναι πολυ καλυτερα απο Ελλαδα, οπου η καθε μια θα κοιταξει καποιον που της μιλαει με μισο ματι.

Εχω παιξει με μερικα εσκορτια στις αρχες, και σε αυτο προφανως η προσφορα και ποιοτητα ειναι απειρως καλυτερη. Πλεον παιζω φουλ τιντερ και γνωριμιες εξω - ιδιαιτερη προτιμηση σε αγγλοσαξονικες γκομενες, Αγγλιδες και Αυστραλεζες κατα το πλειστον, εχω καταληξει οτι ειναι οι πιο κουλ.
 

Επισκέπτης
Φαι οντως ειναι χαλια στη Δυση, εκτος αν τρως συχνα σε εστιατορια η αν μαγειρευεις δικα σου
Διασκεδαση ομως δε συμφωνω, εμενα μου αρεσει η διασκεδαση στη Δυση
Καταρχην τα κλαμπς-ντισκο που εχουμε αναλυσει πολλες φορες γιατι αξιζουν και που δεν εχει Ελλαδα
Κατα δευτερον μ αρεσουν οι παμπ
Ωραιες ειναι και οι καφετεριες οπου μπορεις να την αραξεις και μονος με τις ωρες χωρις να σε στραβοκοιταξει κανεις, αφου οι μισοι πελατες ειναι μονοι τους και απο αυτους οι μισες γυναικες, οποτε μπορεις να κανεις και παιχνιδι
Και τελος, εχει πιο ανεπτυγμενους και αποδεκτους ακραιους τροπους διασκεδασης οπως καζινα, τζογαδικα, προποτζιδικα που τρεχουν ιπποδρομιες απ το πρωι μεχρι το βραδυ, παρτυ συνεχεια και παντου, γκομενες που πινουν, γενικα ειναι πιο ανοιχτη η διασκεδαση, ακομα και στις μικρες πολεις

Αυτο που δεν εχει και που λειπει στον Ελληνα ειναι τα μπυζουκια φυσικα, τα κλαρινα (πανηγυρια κλπ), οι καφετεριες το βραδυ και τελος τα καφενεια με τα παππουδια, την ξερη, το ταβλι και τις πολιτικες αναλυσεις με τσιπουρα
Ματι μονο στην Ελλαδα μπορεις να κανεις γιατι εχει μαθει ο κοσμος να διασκεδαζει εξω, να πινει εξω, γενικα να τα κανει ολα εξω. Στο εξωτερικο λογω καιρου τα κανουν μεσα. Μπορει να ειναι πιο απελευθερωμενοι και ανωμαλοι, αλλα πρεπει να μπεις σε κλαμπ για να δεις γαμισια. Την Ελλαδα χαρακτηριζει η λατρεια της Φυσης. Το δασος και η ακροθαλασσια ειναι ιεροι τοποι.
 

str8 dave

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2011
Μηνύματα
57
Like
34
Πόντοι
0
Τον Van Norden κάποιοι κακεντρεχείς γιατί τον έχουν αποκαλέσει βαν πορδεν στο παρελθόν?
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ε ναι, γινεται του μουνιου το πανηγυρι, απο ολες τις εθνικοτητες και καμια σχεση με Ελλαδα φυσικα. Οταν πρωτοηρθα επαθα πολιτισμικο σοκ με το ποσο πιο προσιτες ειναι οι γκομενες σε μπαρ, κλαμπ σε σημειο να σου πιανουν κι απο μονες τους κουβεντα. Ακομα και σε φαση παρεας χωρις να παιζει τιποτα παραπανω ειναι πολυ καλυτερα απο Ελλαδα, οπου η καθε μια θα κοιταξει καποιον που της μιλαει με μισο ματι.

Εχω παιξει με μερικα εσκορτια στις αρχες, και σε αυτο προφανως η προσφορα και ποιοτητα ειναι απειρως καλυτερη. Πλεον παιζω φουλ τιντερ και γνωριμιες εξω - ιδιαιτερη προτιμηση σε αγγλοσαξονικες γκομενες, Αγγλιδες και Αυστραλεζες κατα το πλειστον, εχω καταληξει οτι ειναι οι πιο κουλ.
Όχι σαν τις καριολες τις ελληνίδες που αν δεν τους σκάσεις με καμία BMW και δεν κεράσεις φαγητά, δύσκολα θα σου κάτσει.

Εξωτερικό η γκομενα και μουναρα να είναι, αν κάνεις κίνηση θα κάτσει να σου μιλήσει και στην χειρότερη θα σου πει όχι δεν ενδιαφέρομαι.
Η ελληνίδα και μέτρια να είναι θα το παίξει πρίγκηπισα και δεν θα γυρίσει καν να σε κοιτάξει.

 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
Ε ναι, γινεται του μουνιου το πανηγυρι, απο ολες τις εθνικοτητες και καμια σχεση με Ελλαδα φυσικα. Οταν πρωτοηρθα επαθα πολιτισμικο σοκ με το ποσο πιο προσιτες ειναι οι γκομενες σε μπαρ, κλαμπ σε σημειο να σου πιανουν κι απο μονες τους κουβεντα. Ακομα και σε φαση παρεας χωρις να παιζει τιποτα παραπανω ειναι πολυ καλυτερα απο Ελλαδα, οπου η καθε μια θα κοιταξει καποιον που της μιλαει με μισο ματι.

Εχω παιξει με μερικα εσκορτια στις αρχες, και σε αυτο προφανως η προσφορα και ποιοτητα ειναι απειρως καλυτερη. Πλεον παιζω φουλ τιντερ και γνωριμιες εξω - ιδιαιτερη προτιμηση σε αγγλοσαξονικες γκομενες, Αγγλιδες και Αυστραλεζες κατα το πλειστον, εχω καταληξει οτι ειναι οι πιο κουλ.

Ωραιος τυπε, τυχερος εισαι που ζεις εκει, ελπιζω να εχεις καλο μισθο για να το ευχαριστηθεις
 

Επισκέπτης
Μπαρ κλαμπ παμπ λιγοι εχουν ορεξη να πηγαινουν μετα απο μια ηλικια. Ο Ρους φοραγε ωτασπιδες για να καμακωνει στα κλαμπ.

Ελλαδα τις πας στον πεζοδρομου της Αγιου Παυλου για παγωτο και τις γαμας στα πευκακια. Τι συγκρινουμε τωρα;
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
Μπαρ κλαμπ παμπ λιγοι εχουν ορεξη να πηγαινουν μετα απο μια ηλικια. Ο Ρους φοραγε ωτασπιδες για να καμακωνει στα κλαμπ.

Ελλαδα τις πας στον πεζοδρομου της Αγιου Παυλου για παγωτο και τις γαμας στα πευκακια. Τι συγκρινουμε τωρα;

Μηπως εχεις φαει λιγο κολλημα με τις συγκρισεις;
Εχει ωραια και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο και παντου
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Ε ναι, γινεται του μουνιου το πανηγυρι, απο ολες τις εθνικοτητες και καμια σχεση με Ελλαδα φυσικα. Οταν πρωτοηρθα επαθα πολιτισμικο σοκ με το ποσο πιο προσιτες ειναι οι γκομενες σε μπαρ, κλαμπ σε σημειο να σου πιανουν κι απο μονες τους κουβεντα. Ακομα και σε φαση παρεας χωρις να παιζει τιποτα παραπανω ειναι πολυ καλυτερα απο Ελλαδα, οπου η καθε μια θα κοιταξει καποιον που της μιλαει με μισο ματι.

Λονδίνο παίζουν καθόλου λευκές γκόμενες;Γιατί απ'ότι διαβάζω,Ινδοπακιστανοί,Αφρικανοί,μιγάδες κλπ είναι πλέον 50% εκεί,ίσως και παραπάνω.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
Λονδίνο παίζουν καθόλου λευκές γκόμενες;Γιατί απ'ότι διαβάζω,Ινδοπακιστανοί,Αφρικανοί,μιγάδες κλπ είναι πλέον 50% εκεί,ίσως και παραπάνω.

Οι πιο πολλες λευκες ειναι. Στο κεντρο παντως γινεται χαμος και απο τουριστριες ευρωπαιες, μιλαμε για μιλιουνια καθε ΣΚ
 

Επισκέπτης
Μηπως εχεις φαει λιγο κολλημα με τις συγκρισεις;
Εχει ωραια και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο και παντου
συγκρινω συγκεκριμενα πραγματα

Ο Κ λεει οτι τον παρακολουθουν με καμερες για να μην κοιταει γυναικες κατω των 30

Αν ηταν Ελλαδα θα τον επαιρνα αποψε να ανεβουμε το Λυκαβηττο για ματι

Σε ποια αλλη χωρα μπορεις να το κανεις αυτο;

Τι να τα κανεις τα λεφτα αν χασεις την ψυχικη σου υγεια;
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.515
Like
143
Πόντοι
16
Λονδίνο παίζουν καθόλου λευκές γκόμενες;Γιατί απ'ότι διαβάζω,Ινδοπακιστανοί,Αφρικανοί,μιγάδες κλπ είναι πλέον 50% εκεί,ίσως και παραπάνω.

Καλα προφανως παιζουν κι αυτα που λες αλλα μην το γαμησουμε, οι περισσοτερες ειναι λευκες. Επισης κατι ινδακια και μαυρακια περιποιημενα ειναι οτι πρεπει και γουσταρουν και φουλ λευκους. Υπαρχουν και οι παρακμιακες που αραζουν στα KFC με τα βυζια να κρεμονται μεχρι το πατωμα σαν αγελαδες φυσικα αλλα αλλο αυτο.
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.515
Like
143
Πόντοι
16
Όχι σαν τις καριολες τις ελληνίδες που αν δεν τους σκάσεις με καμία BMW και δεν κεράσεις φαγητά, δύσκολα θα σου κάτσει.

Εξωτερικό η γκομενα και μουναρα να είναι, αν κάνεις κίνηση θα κάτσει να σου μιλήσει και στην χειρότερη θα σου πει όχι δεν ενδιαφέρομαι.
Η ελληνίδα και μέτρια να είναι θα το παίξει πρίγκηπισα και δεν θα γυρίσει καν να σε κοιτάξει.

Καλα καμια σχεση. Κι οταν το λεω σε γκομενες εδω μενουν με το στομα ανοιχτο γιατι τις εχουν για πιο θερμες, μεσογειακες κι αρχιδια. Οι Αγγλιδες ειναι ασυγκριτα πιο φιλικες και προσιτες, και δεν μιλαω για τις περιπτωσεις που ειναι λιαρδα και δε βλεπουν μπροστα τους.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι Αγγλιδες ειναι ασυγκριτα πιο φιλικες και προσιτες, και δεν μιλαω για τις περιπτωσεις που ειναι λιαρδα και δε βλεπουν μπροστα τους.

Όλες οι δυτικές γυναίκες είναι ασύγκριτα πιο φιλικές και προσιτές από τις ελληνίδες.
Εξαίρεση ίσως οι ιταλίδες.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Επισης κατι ινδακια και μαυρακια περιποιημενα ειναι οτι πρεπει και γουσταρουν και φουλ λευκους.

Με τίποτα.Όσοι είμαστε του ξανθού ανοιχτόχρωμου αυτές τις βλέπουμε και αλλάζουμε δρόμο.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
Με τίποτα.Όσοι είμαστε του ξανθού ανοιχτόχρωμου αυτές τις βλέπουμε και αλλάζουμε δρόμο.

Οι Ινδες μου αρεσουν
Μου αρεσει γενικα ο λαος τους, παροτι εχουν πολλα προβληματα
Ειναι πολυ πνευματικος λαος και η θρησκεια τους εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Όλες οι δυτικές γυναίκες είναι ασύγκριτα πιο φιλικές και προσιτές από τις ελληνίδες.
Εξαίρεση ίσως οι ιταλίδες.

Καλά,δεν είναι και τόσο προσιτές.Πρέπει να πέσεις σε περιπτώσεις.Από δυτικές,μόνο οι Αμερικανίδες είναι ίσως οι πιο προσιτές.Γερμανίδες,Αγγλίδες,Σκανδιναβές όσες βλέπω τα καλοκαίρια εδώ πέρα,δεν μου φαίνονται καθόλου προσιτές
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
Καλά,δεν είναι και τόσο προσιτές.Πρέπει να πέσεις σε περιπτώσεις.Από δυτικές,μόνο οι Αμερικανίδες είναι ίσως οι πιο προσιτές.Γερμανίδες,Αγγλίδες,Σκανδιναβές όσες βλέπω τα καλοκαίρια εδώ πέρα,δεν μου φαίνονται καθόλου προσιτές

Για τις Αγγλιδες που τις εζησα, εχω να πω τα καλυτερα
Απιστευτα οικειες, σε βαθμο σοκαριστικο για το μεσο Ελληνα

Αλλος πλανητης σε συμπεριφορα και νοοτροπια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom