Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αν η Ελλαδα εβγαινε απο το ευρω, το νομισμα της θα ετρωγε τρελη υποτιμηση διαρκως για παρα πολλα χρονια. Δειτε τι συμβαινει τωρα στην Τουρκια με τη λιρα στο 11,3 και τους Τουρκους παμφτωχους πλεον σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Κάτι κοντές κολαρουδες είναι οι αλβανίδες
Στο πρόσωπο είναι γωνιωδεις με μύτες σουβλερες επίσης
Το καλό είναι ότι δίνουν κωλο. Μια δυο έχω γαμισει από περιέργεια παλλια σε κάτι στούντιο του 30ρικου εξ άλλου
Όλοι οι αλβανοι είναι κοντοί
Μόνο οι κοσοβαροι είναι ψηλοί, αλλά δεν έχει στην Ελλάδα κοαβαρους
εχει αρβανιτες ελλαδα..οι αρβανιτες εχουν καταγωγη κατω απο τιρανα,μεταξυ ελμπασαν και μπερατι..και αυοτ για τον κολο που κολλαει??οι ελλεινιδες δηλαδη δεν δινουνε κολο??δεν ειναι κοντες κολαρουδες οι ελλεινιδες??ια ισα οι αλβανιδες εχουνε κολαρες,οσες ειναι κατω απο 40..τις πιο ωραιες κολαρες εχουν οι αλβανιδες και τα πιο ομορφα προσωπα ματια και βλεμμα..
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
ρε τυπε και στη σομαλια και στο κοσσοβο αλλα και σε άλλα μερη του πλανητη που δε πληρωνουν οι γερμανοι και που κυριως δεν υπαρχουν κρατη εχουν βασεiς οι αμερικανοι :tooth: ,εν τω μεταξυ οι γερμανοι ηταν οι πρωτεργατες της διαλυσης της γιουγκοσλαβιας και απο τους πρωτους που μπλεκονται στο σκοπιανο,τεσπα,οτι οι γερμανοι δεν ενδιαφερονται για τα βαλκανια ειναι αλλη μια ενδιαφερουσα θεωρια που διαβασαμε στο bou :tooth:
στην ελλαδα τα φαγανε και τα τρωνε οι συνταξιουχοι..νεοδημοκρατες ειναι ολοι αυτοι..2,2,5 χιλιαρικα συνταξεις,δωρο χριστουγεννα πασχα διπλη συνταξαρα,εφαπαξ..μετα τι σου φταινε οι γερμανοι,οι εβραιοι,οι τουρκοι οι αμερικανοι??και ο κουλης σημερα αντι να βοηθησει τους φτωχους,ανακοινωσε νεα δωρα και λεφτα σε συνταξιουχους..κατι πηγε να κανει ο συριζα που εδωσε κεα σε φτωχους αλλα τι καταλαβε,ολοι οι γεροι με τις συνταξαρες νεα δημοκρατια ψηφιζουν..
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Οι Κύπριοι βλέπουν τις ελλεεινίδες και τους τρέχουν τα σάλια.Ποιες Κύπριες :2funny:
το ξερεις οτι η πατσαβουρα η αννα η κυπρια που ειναι στο big brother,τι θεωρουνε οι κυπριοι οτι ειναι η πιο μουναρα της κυπρου,εχει και τπυς πιο πολλους ακολουθους στο ινστα αυτη η πατσαβουρα,απο εκει φαντασου πως ειναι οι αλλες κυπριες,αμα θεωρουν αυτην την πιο ομορφη κυπρια..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Εσένα πρέπει να σε ακύρωσε καμία Κύπρια και να έφαγες τρελή χυλόπιτα από καμία καψούρα που είχες από τη μεγαλόνησο.

Ή αλλιώς είσαι τουρκοσπορος, που είπαμε τι σου αξίζει τότε.

Πάντως βλέπω ντρέπεσαι να μας πεις τι σπόρος είσαι και αυτό λέει πολλά για την αξιοπιστία κάποιου που κρύβει την καταγωγή του.
ντο ξερεις οτι η πατσαβουρα η αννα η κυπρια που ειναι στο big brother,τι θεωρουνε οι κυπριοι οτι ειναι η πιο μουναρα της κυπρου,εχει και τπυς πιο πολλους ακολουθους στο ινστα αυτη η πατσαβουρα,απο εκει φαντασου πως ειναι οι αλλες κυπριες,αμα θεωρουν αυτην την πιο ομορφη κυπρια..
να
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Εσένα πρέπει να σε ακύρωσε καμία Κύπρια και να έφαγες τρελή χυλόπιτα από καμία καψούρα που είχες από τη μεγαλόνησο.

Ή αλλιώς είσαι τουρκοσπορος, που είπαμε τι σου αξίζει τότε.

Πάντως βλέπω ντρέπεσαι να μας πεις τι σπόρος είσαι και αυτό λέει πολλά για την αξιοπιστία κάποιου που κρύβει την καταγωγή του.

να
Κλασσικος αλβανος.Ντρεπεται να πει την καταγωγη του :tooth:
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
στην ελλαδα τα φαγανε και τα τρωνε οι συνταξιουχοι..νεοδημοκρατες ειναι ολοι αυτοι..2,2,5 χιλιαρικα συνταξεις,δωρο χριστουγεννα πασχα διπλη συνταξαρα,εφαπαξ..μετα τι σου φταινε οι γερμανοι,οι εβραιοι,οι τουρκοι οι αμερικανοι??και ο κουλης σημερα αντι να βοηθησει τους φτωχους,ανακοινωσε νεα δωρα και λεφτα σε συνταξιουχους..κατι πηγε να κανει ο συριζα που εδωσε κεα σε φτωχους αλλα τι καταλαβε,ολοι οι γεροι με τις συνταξαρες νεα δημοκρατια ψηφιζουν..
Ο συριζα φορολογουσε τους εργατικους Ελληνες και εδινε επιδοματα σε εσας τους αλβανους,ρωσσοκαυκαλους,γεωργιανους και γυφτους.Οποτε ειναι λογικο να ψηφιζεις τον νταουλιερη.Εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ τους ψηφοφορους του συριζα οπως και της νουδουλας.Ολοι οι αλλοδαποι στην Ελλαδα το ριχνουν δαγκωτο αλεξη.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Ο συριζα φορολογουσε τους εργατικους Ελληνες και εδινε επιδοματα σε εσας τους αλβανους,ρωσσοκαυκαλους,γεωργιανους και γυφτους.Οποτε ειναι λογικο να ψηφιζεις τον νταουλιερη.Εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ τους ψηφοφορους του συριζα οπως και της νουδουλας.Ολοι οι αλλοδαποι στην Ελλαδα το ριχνουν δαγκωτο αλεξη.
Ποιοι είναι οι εργατικοί Έλληνες? Οι φοροφυγάδες πλουσιοι-λαμογια? ??
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Εσένα πρέπει να σε ακύρωσε καμία Κύπρια και να έφαγες τρελή χυλόπιτα από καμία καψούρα που είχες από τη μεγαλόνησο.

Ή αλλιώς είσαι τουρκοσπορος, που είπαμε τι σου αξίζει τότε.

Πάντως βλέπω ντρέπεσαι να μας πεις τι σπόρος είσαι και αυτό λέει πολλά για την αξιοπιστία κάποιου που κρύβει την καταγωγή του.

να
Και Γιατι θα έπρεπε να μας νοιάζει η Κύπρος,κανένας στην Ελλάδα δε δίνει δεκάρα για αυτό το νησί.. Μεγάλη ιδέα έχουν για τον εαυτό τους.. Μακάρι να κάναμε μια συμφωνία με τους Τούρκους να ξεμπερδευαμε, δυστυχώς οι δεξιοί θέλανε την Κύπρο ελληνική επαρχία, μας βάλανε σε τσάμπα περιπέτειες και πόλεμο, λες και ήταν ποτέ η Κύπρος ελληνικό έδαφος..
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μλκς με έχετε μπερδέψει, δε ξέρω με ποιόν να μανουριασω για την καβλαντα... :confused: :confused: :confused:

Αυτός πάντως που μίλησε άσχημα για Γλυφάδα είναι πλεμπα, λινατσα και δεν μπορεί ούτε για καφέ να έρθει...τους τουρκογυφτους ούτε στα φανάρια να μας καθαρίζουν τα παρμπρίζ δεν τους αφήνουμε...
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Μλκς με έχετε μπερδέψει, δε ξέρω με ποιόν να μανουριασω για την καβλαντα... :confused: :confused: :confused:

Αυτός πάντως που μίλησε άσχημα για Γλυφάδα είναι πλεμπα, λινατσα και δεν μπορεί ούτε για καφέ να έρθει...τους τουρκογυφτους ούτε στα φανάρια να μας καθαρίζουν τα παρμπρίζ δεν τους αφήνουμε...
Ένα βλάχος είναι μωρε από ένα κολοχωρι στα ελληνοβουλγαρικα συνορα?.. Πήγε να κάνει το χαμαλι στους γυφτοκυπριο και νομίζει. Ότι κάτι κανει?.. Τι να του πεις.. Νομίζει ότι πήγε στο λας Βέγκας και στο. Μαϊάμι.. Άστον να γελαμε??
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ένα βλάχος είναι μωρε από ένα κολοχωρι στα ελληνοβουλγαρικα συνορα?.. Πήγε να κάνει το χαμαλι στους γυφτοκυπριο και νομίζει. Ότι κάτι κανει?.. Τι να του πεις.. Νομίζει ότι πήγε στο λας Βέγκας και στο. Μαϊάμι.. Άστον να γελαμε??
Νταξ κατάλαβα... καθυστερημένο είναι... :confused: :confused: :confused:
 

c79t

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2017
Μηνύματα
379
Like
170
Πόντοι
1
Χαλάρωσε λίγο τύπε. Αν έχεις προσόντα, μπορείς άνετα να ανεβάσεις τον μισθό σου και στην Ελλάδα. Ειδικά σε βάθος 5ετίας. Μιλάω φυσικά σε κανονικές επιχειρήσεις και όχι σε επιχειρήσεις του κώλου, όπως σουβλατζίδικα και franchise καφεκοπτεία.

Για αυτο να είσαι σίγουρος.... :cheesy: Σε σοβαρή Γερμανική εταιρεία τηλεπ. στη Ελλάδα μείωση στα μισθολόγια 28-35%. Μισθός προϊσταμένου 940€. Για ποια προσόντα μου λες; Μισθοί παγωμένοι απο το 2010 και έβαλαν και προσωπική διαφορά. Με λίγα λόγια κάποιος με χ μισθό σήμερα θα παίρνει τον ίδιο για τουλάχιστον 20 χρόνια!!! (Ναι καλά διαβάσατε......) αφού θα πρέπει να μηδενίση την προσωπική διαφορά που του έβαλαν πχ 300€ τον μήνα μέσω αυξήσεων 2-3% ανα 3ετία. Έτσι πέτυχαν σταθερότητα μισθών αλλά και επιπλέων μείωση ταυτόχρονα καθώς κάποιοι αποχωρούν με συντάξεις ή παραιτήσεις.... Με προϋπηρεσίες 10-15 χρόνια οι μισθοί είναι στα 750-850€ καθαρά και με ΤΕΙ. Αυτοί είναι οι Γερμανοί επενδυτές.....η εταιρεία σαν εταιρεία πάει κατά διαόλου από έμπειρο προσωπικό και έχει αφεθεί στο φιλότιμο κυριολεκτικά όσων μένουν πίσω......
 
Τελευταία τροποποίηση:

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Νταξ κατάλαβα... καθυστερημένο είναι... :confused: :confused: :confused:
Ούτε οι κυπριες οι πατσαβουρες δεν του κάθονται.. Είναι Κύπρο και δε μπορεί να βρει γκομενα και γράφει για πουτανες στα νήματα της Κύπρου Λευκωσία ξέρω εγώ πως τα λενε τα κατσικοχωρι τους.. Να είσαι Κύπρο και να μη γαμας??.. Που βλέπουν οι κυπριες και τους τρέχουνε τα σάλια.. Εκεί να φανταστείς..
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.910
Κριτικές
21
Like
11.193
Πόντοι
4.546
Για αυτο να είσαι σίγουρος.... :cheesy: Σε σοβαρή Γερμανική εταιρεία τηλεπ. στη Ελλάδα μείωση στα μισθολόγια 28-35%. Μισθός προϊσταμένου 940€. Για ποια προσόντα μου λες; Μισθοί παγωμένοι απο το 2010 και έβαλαν και προσωπική διαφορά. Με λίγα λόγια κάποιος με χ μισθό σήμερα θα παίρνει τον ίδιο για τουλάχιστον 20 χρόνια!!! (Ναι καλά διαβάσατε......) αφού θα πρέπει να μηδενίση την προσωπική διαφορά που του έβαλαν πχ 300€ τον μήνα μέσω αυξήσεων 2-3% ανα 3ετία. Έτσι πέτυχαν σταθερότητα μισθών αλλά και επιπλέων μείωση ταυτόχρονα καθώς κάποιοι αποχωρούν με συντάξεις ή παραιτήσεις.... Με προϋπηρεσίες 10-15 χρόνια οι μισθοί είναι στα 750-850€ καθαρά και με ΤΕΙ. Αυτοί είναι οι Γερμανοί επενδυτές.....η εταιρεία σαν εταιρεία πάει κατά διαόλου από έμπειρο προσωπικό και έχει αφεθεί στο φιλότιμο κυριολεκτικά όσων μένουν πίσω......
Και σοβαρή και πάει κατά διαόλου? Δεν ξέρω τι παίζει με τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά από τον κοινωνικό μου κύκλο, έχω δει άτομα στην Ελλάδα να πετυχαίνουν μεγαλύτερους (και ικανοποιητικούς) μισθούς σε λιγότερο από 20 χρόνια. Δε λέω ότι είναι εύκολο, ούτε συχνό φαινόμενο. Λέω ότι δεν είναι ακατόρθωτο και αδύνατο να γίνει.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Ούτε οι κυπριες οι πατσαβουρες δεν του κάθονται.. Είναι Κύπρο και δε μπορεί να βρει γκομενα και γράφει για πουτανες στα νήματα της Κύπρου Λευκωσία ξέρω εγώ πως τα λενε τα κατσικοχωρι τους.. Να είσαι Κύπρο και να μη γαμας??.. Που βλέπουν οι κυπριες και τους τρέχουνε τα σάλια.. Εκεί να φανταστείς..
Αλβανε, Γλυφάδα μενει η ελληνική πλεμπα των νεοπλουτων φοροφυγάδων από τα κλεμμένα. Για σοβαρή περιοχή μας μιλάς. Όλοι οι γκανκστερ και οι βιζιτουδες εκεί μαζεύτηκαν. Δεν χρειάζεται καν να μπω σε σύγκριση μαζί σου για το που έχω ζήσει η που έχω πάει εξωτερικό, διοτι είναι εμφανές ότι από την ελλαδιτσα δεν έχεις βγει πουθενά αλλού. Αντε σε κάνα ελμπασαν η Τίρανα να δεις τους παππούδες σου.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Και σοβαρή και πάει κατά διαόλου? Δεν ξέρω τι παίζει με τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά από τον κοινωνικό μου κύκλο, έχω δει άτομα στην Ελλάδα να πετυχαίνουν μεγαλύτερους (και ικανοποιητικούς) μισθούς σε λιγότερο από 20 χρόνια. Δε λέω ότι είναι εύκολο, ούτε συχνό φαινόμενο. Λέω ότι δεν είναι ακατόρθωτο και αδύνατο να γίνει.
Για τι είδους επαγγέλματα μιλάς τυπε αν επιτρέπεται. Για διαφώτισε μας να μάθουμε..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom