Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Εχω παει αργεντινη χιλη περου κολομβια . Στην Αργεντινη εχει γυναικαρες αλλα το παιζουν δυσκολες. Δεν το περιμενα απο κορμι κτλ κτλ μιλαγα με τυπο εκει και μου λεει το κρεας εκει ειναι καλο .
Μετα κολομβια εχει το ιδιο . Γυναικαρες . Χιλη μαυρα χαλια περου ετσι και ετσι . Οι ποιο πολλες περουβιανες ειχανε κοιλια και με χαλασε.
Νεα κοριτσια ομορφες με κοιλια αστα να πανε .
Άμα θέλω ινδιανες. Και γιφτισες έχει. Και στο ζεφυρι τετοιες?σιγά μη τρέχω στο περου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Είσαι καθυστερημένος τελικά,.δεν εξηγείται αλλιώς. Σου έχω δώσει τόσα στοιχεία και ακόμα το μικρό μυαλό σου αδυνατεί να δει το φως στο τούνελ.

Σου μιλάω για μισθούς,.για εταιρίες με 500+ άτομα προσωπικό, για γυμναστήρια και φαγητό ως παροχές και ο μικροκοσμος σου φτάνει μόνο να πει ότι είμαι χαμαλης, δουλεύω για κύπριους και ότι γαμαω κυπραιες;; ??
Τουλάχιστον δεν μπορούσες να κάνεις μια αναζήτηση να δεις παλιά μου ποστ για τα Ρωσίδια που ασχολούμαι; Και αυτό δύσκολο για τον προβληματικό νου σου;

Ξέρω ότι θα σε σκίσω τώρα, αλλά διάβασε καλά τι θα γράψω με ότι νοητικά κύτταρα σου έχουν απομείνει..
Δουλεύω για Ουκρανους, με κύπριους δεν έχω καμία συναλλαγή για δουλειά και ούτε πρόκειται ποτέ και κάθε βδομάδα διαλέγω και σκίζω διαφορετική Ρωσίδα που αντίστοιχη θα δυσκολευτεις να βρεις εκεί που συχνάζεις.
Και το καλύτερο για το τέλος: ο μισθός μου ξεκινάει από 4..
Τράβα κρύψου στη σπηλιά σου τώρα.
Μα εσύ. Μας λες τιουναρες είναι οι κυπριες.. Τότε γιατί δε γαμας τις μουναρες τις κυπριες και γαμας Ρωσίδες?? ?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
οι νεοφιλελε εννοειται τα ξεκινησαν αλλα οι αριστεροι τα εξυπηρετησαν
απλα συγκρινεις προηγμενα κρατη της Δυσης με μια χωρα οπως η Ελλαδα που κατερρευσε.Σε τι σοβαρο να εκπαιδευτει ενας που πηγε για να κουβαλαει κουτες και ειναι ανω των 25? αντε το πολυ οταν βαλουν μηχανες να κανουν τη δουλεια του να τον βαλουν σε κατι άλλο μεχρι και εκει να μπουν μηχανες,ο λογος που εφυγε ειναι για να μη πεθανει της πεινας αφου τα 600 στην Ελλαδα δεν τα βρισκει σιγουρα και να τα βρει θα φτυσει αιμα και μ αρεσει που υπαρχουν και καποιοι που αμφισβητουν οτι παιζουν τετοιοι μισθοι εδω,αν η Ελλαδα δεν ειχε καταρρευσει το συντριπτικο ποσοσστο νεομεταναστων δε θα πηγαινε Γερμανια και Ευρωπη γενικα αφου η γηραια ηπειρος ποτε δεν φημιζοταν για μεγαλες ευκαιριες ανελιξης
Ρε αδερφε αυτο δε κανουμε σε αυτο το νημα; Δε συγκρινουμε την Ελλαδα με το εξωτερικο;
Το αλλο που γραφεις " σε τι να εκπαιδευτει ενας που πηγε για να κουβαλαει κουτες" δειχνει την αγνοια που δερνει το ελλαδισταν. Στις χωρες αυτες ακριβως αυτο γραφω υπαρχουν ευκαιριες δια βιου εκπαιδευσης και καταρτισης και καποιος ανειδικευτος μπορει να παει σε προγραμματα καταρτισης και εκπαιδευσης και να αυξησει τις δεξιοτητες τους. Δε τελειωνουν ολα στο λυκειο και στο ψευτοπανεπιστημιο.
Μια χαρα υπαρχουν ευκαιριες ανελιξης και εγω σου λεω οτι υπαρχουν ακομη και στην Ανατολικη Ευρωπη εκτος απο τη δυτικη.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
11
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Ρε αδερφε αυτο δε κανουμε σε αυτο το νημα; Δε συγκρινουμε την Ελλαδα με το εξωτερικο;
Το αλλο που γραφεις " σε τι να εκπαιδευτει ενας που πηγε για να κουβαλαει κουτες" δειχνει την αγνοια που δερνει το ελλαδισταν. Στις χωρες αυτες ακριβως αυτο γραφω υπαρχουν ευκαιριες δια βιου εκπαιδευσης και καταρτισης και καποιος ανειδικευτος μπορει να παει σε προγραμματα καταρτισης και εκπαιδευσης και να αυξησει τις δεξιοτητες τους. Δε τελειωνουν ολα στο λυκειο και στο ψευτοπανεπιστημιο.
Μια χαρα υπαρχουν ευκαιριες ανελιξης και εγω σου λεω οτι υπαρχουν ακομη και στην Ανατολικη Ευρωπη εκτος απο τη δυτικη.
αυτο που θελω να πω οτι η Ελλαδα μπηκε σε μια φαση που οποιαδηποτε συγκριση με συγκροτημενο κρατος την αδικει,εσυ δε το τερματισες λεγοντας και για Ανατολικη,τεσπα, αν ξαναερθει η χωρα στα συγκαλα της ολοι θα γυρισουν και τους τη χαριζουν τη δια βιου μαθηση και τις ευκαιριες ανέλιξης που δινει ειδικα η Γερμανια :confused:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
αυτο που θελω να πω οτι η Ελλαδα μπηκε σε μια φαση που οποιαδηποτε συγκριση με συγκροτημενο κρατος την αδικει,εσυ δε το τερματισες λεγοντας και για Ανατολικη,τεσπα, αν ξαναερθει η χωρα στα συγκαλα της ολοι θα γυρισουν και τους τη χαριζουν τη δια βιου μαθηση και τις ευκαιριες ανέλιξης που δινει ειδικα η Γερμανια :confused:
Τυπε δε ξαναρχεται η πασοκαρα, γυρνα πλευρο τωρα μη πιαστεις :confused:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Να γελάσεις δηλαδή αν ήμουνα αλβανος?τι το αστείο θα είχε αυτό, σε χαλάνε οι αλβανιδες οι γκόμεναρες? Τι να κλασουνε σαν γυναίκες οι κυπριες μπροστά στις αλβανιδες βρε καημένε? Εγώ τις κυπριες τζάμπα να μου τις έδιναν δεν θα τις γαμουσα, το Πολύ πολύ να τις έκανα κάνα golden shower!! ???Εμένα μου φαίνεται αστείο ότι παρακαλάς τους κυπριους τις αραβοφατσες για δουλεια?
Δεν ξέρω κανέναν Έλληνα,σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου,που να ντρέπεται να δηλώσει Έλληνας.

Άλλοι δηλώνουν Έλληνες και Ιταλοί ενώ δεν είναι.
Εδώ η άλλη δήλωνε επί τόσα χρόνια....Μεξικάνα :2funny:
Να ντρέπεσαι για την καταγωγή σου,πόσο πιο ξεφτίλα..

Parli italiano?:2funny:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
θα περιμενω τον πρασινο ηλιο τύπε και ας χασω το τζερμαν ντριμ :tooth:
Τυπε ο κουλης σε παει κατευθειαν στο γκρεμο η χωρα εχει το μεγαλυτερο δημοσιο χρεος παγκοσμιως ως ποσοστο του ΑΕΠ, το εμπορικο ελλειμα πλησιαζει το 10 % , ο κουλης...ανακοινωνει και αλλες προσληψεις (!) και ανταγωνιζεται τη Γκρετα στο ποιος θα σωσει τον κοσμο και τον καινουριο Τευτονα υπουργο οικονομικων δυσκολο τον βλεπω.

ΥΓ:
Το έλλειμμα του εμπορικού ισοζυγίου ανήλθε σε 16.707,7 εκατ. ευρώ
Το ΑΕΠ 2020 160 δις. Λιγο πριν τη χρεοκοπια το 2010 ειχαμε εμπορικο ελλειμα σε αυτα τα υψη.

Το καλυτερο ειναι οτι μετα πακετα διασωσης τερμα. Οτι γινει με το ΔΝΤ που αυτη τη φορα δε θα ερθει για να παιξει. Η πας δραχμουλα και.... καλη διασκεδαση !
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Τυπε ο κουλης σε παει κατευθειαν στο γκρεμο η χωρα εχει το μεγαλυτερο δημοσιο χρεος παγκοσμιως ως ποσοστο του ΑΕΠ, το εμπορικο ελλειμα πλησιαζει το 10 % , ο κουλης...ανακοινωνει και αλλες προσληψεις (!) και ανταγωνιζεται τη Γκρετα στο ποιος θα σωσει τον κοσμο και τον καινουριο Τευτονα υπουργο οικονομικων δυσκολο τον βλεπω.

ΥΓ:
Το έλλειμμα του εμπορικού ισοζυγίου ανήλθε σε 16.707,7 εκατ. ευρώ
Το ΑΕΠ 2020 160 δις. Λιγο πριν τη χρεοκοπια το 2010 ειχαμε εμπορικο ελλειμα σε αυτα τα υψη.

Το καλυτερο ειναι οτι μετα πακετα διασωσης τερμα. Οτι γινει με το ΔΝΤ που αυτη τη φορα δε θα ερθει για να παιξει. Η πας δραχμουλα και.... καλη διασκεδαση !



:2funny:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
11
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Το καλυτερο ειναι οτι μετα πακετα διασωσης τερμα. Οτι γινει με το ΔΝΤ που αυτη τη φορα δε θα ερθει για να παιξει. Η πας δραχμουλα και.... καλη διασκεδαση !
τυπε ο τευτονας αρκει να μην ειναι ντεμεκ σκληρος σα το Σοιμπλα και να το παει οντως μεχρι τέλους μπας και δουμε καμμια ασπρη μερα αν και το κοβω χλωμο
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
τυπε ο τευτονας αρκει να μην ειναι ντεμεκ σκληρος σα το Σοιμπλα και να το παει οντως μεχρι τέλους μπας και δουμε καμμια ασπρη μερα αν και το κοβω χλωμο
Δλδ τυπε γουσταρεις φασουλα εκτος ευρω?Θες σκηνικα βενεζουελας ας πουμε... :2funny: :think:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
11
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Δλδ τυπε γουσταρεις φασουλα εκτος ευρω?Θες σκηνικα βενεζουελας ας πουμε... :2funny: :think:
ε ναι ρε τυπε, πρεπει να γινει ρισταρτ,οι γερμανοι που κλασσικα μαλακιστηκαν το 15 καναν μεταναστες οσους δε φταιγαν και δε πειραξαν τους τεμπεληδες
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Οι Αλβανοί μπορεί να είναι πολύ άσπροι και ανοιχτόχρωμοι και μπορεί να είναι και αρκετά μελαχρινοι σκούροι. Το θέμα είναι ότι οπτικά και ανθρωπολογικα είναι άσχημοι. Μεγάλα κεφάλια, μύτες, αυτιά, κούτελα, κοντοπιθαροι, κοντά πόδια και γενικότερα μοιάζουν με χομπιτ. Τον Αλβανό τον κόβεις από χιλιόμετρα με την πατημεμη μούρη και το κεφάλι σαν ταψί.Ξεχωρίζουν μέσα στο πλήθος. Οι αλβανιδες είναι μέτριες γκόμενές. Σε καμμια περίπτωση δεν μπαίνουν στο club των ωραίων γυναικών. Οι Κύπριοι μοιάζουν κάτι ενδιάμεσο μεταξύ Κρητικων και Εβραίων. Έχει και άσχημους έχει και όμορφους. Η Αδαμου η τραγουδιστρια είναι μια χαρά μουναρος πάντως. Καμμια σχέση με την μπαζοαλβανιδα Φουρειρα.

Αλβανίδα όμορφη θα βρεις,Κύπρια όμορφη δεν βρίσκεις ΠΟΤΕ
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
ε ναι ρε τυπε, πρεπει να γινει ρισταρτ,οι γερμανοι που κλασσικα μαλακιστηκαν το 15 καναν μεταναστες οσους δε φταιγαν και δε πειραξαν τους τεμπεληδες
Ναι αλλα μετα ετοιμασου να γινεις και επισημα χανουμακι :alivedick::zfuck::confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω κανέναν Έλληνα,σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου,που να ντρέπεται να δηλώσει Έλληνας.

Άλλοι δηλώνουν Έλληνες και Ιταλοί ενώ δεν είναι.
Εδώ η άλλη δήλωνε επί τόσα χρόνια....Μεξικάνα :2funny:
Να ντρέπεσαι για την καταγωγή σου,πόσο πιο ξεφτίλα..

Parli italiano?:2funny:

Καλά,εκεί κατα το 2010 πολλοί θα ντρεπόντουσαν να δηλώνουν
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
τυπε ο τευτονας αρκει να μην ειναι ντεμεκ σκληρος σα το Σοιμπλα και να το παει οντως μεχρι τέλους μπας και δουμε καμμια ασπρη μερα αν και το κοβω χλωμο
Tυπε, ισως και μεσα στη δεκαετια, η θα εχεις μαζικες απολυσεις δημοσιων υπαλληλων η θα βγεις απο το Ευρω. Διαλεξε και παρε :confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
11
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Tυπε, ισως και μεσα στη δεκαετια, η θα εχεις μαζικες απολυσεις δημοσιων υπαλληλων η θα βγεις απο το Ευρω. Διαλεξε και παρε :confused:
ρε τυπε αυτο περιμενω πως και πως αλλα ακου και βαλτο καλα στο μυαλο σου,με τους γαμημενους τους γερμανους που εχουμε μπλεξει οχι μονο δυ δεν θα απολυθουν αλλα θα μεινουν ακουνητοι αρχοντες και θα μαζεψουν ολο το ευρω στη χωρα ενω εσεις θα βολοδερνετε στις γερμανιες και στα βελγια να μετεκπαιδευστε και να κανετε δια βιου μαθηση :tooth:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.730
Like
11.743
Πόντοι
2.406
Η αδμαου Ξερεις έχει μάνα Βουλγάρα.. Δείξε μου μια κανονική κυρία.. Άμα θες να δεις πως είναι οι αλβανιδες δες την ava Maxx τη dua lipa την Nora istrefi. Οι κυπριες είναι πιο ωραίες από αυτές? Δες την αλβανιδα σερβιτόρα στη καφετέρια που σου φέρνει το καφέ δεν είναι γκομεναρες? Τι να κλασουνε οι γυφτοκυπριες
Κάτι κοντές κολαρουδες είναι οι αλβανίδες
Στο πρόσωπο είναι γωνιωδεις με μύτες σουβλερες επίσης
Το καλό είναι ότι δίνουν κωλο. Μια δυο έχω γαμισει από περιέργεια παλλια σε κάτι στούντιο του 30ρικου εξ άλλου
Όλοι οι αλβανοι είναι κοντοί
Μόνο οι κοσοβαροι είναι ψηλοί, αλλά δεν έχει στην Ελλάδα κοαβαρους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom