Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Ναι! Εχω ακούσει απο πολλους μηχανολογους μηχανικους καλα λόγια για δουλεια στη Λατινική Αμερική και φανταζομαι οτι συνδυάζεται και με καλή ζωή σε σχέση με Ευρώπη
Γι αυτο ρωταω
Δεν ξέρω να σε κατατοπίσω ειδικά γι' αυτό, αλλά γενικότερα δεν θα το πρότεινα για Λατινική Αμερική. Τώρα, με αυτές τις σπουδές είναι σχετικά εύκολο να πάς σε όποια χώρα επιθυμείς.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Γιατί ντρέπεσαι να μας πεις ότι είσαι αλβανός και τι δουλειά κάνεις όμως;
Μήπως φοβάσαι μη γελάσουμε με την δικιά σου κατάσταση και ο μόνος τρόπος να βγάλεις τα κόμπλεξ σου είναι να μιλάς με φαντασιώσεις για άτομα που τόλμησαν και ξεβολευτηκαν και έφυγαν εξωτερικό.

Και στην τελική τι ζόρι έχεις με την Κύπρο και υποστηρίζεις τους Τούρκους; Εκτός αν είσαι τουρκοσπορος και κάτι έχεις με την Κύπρο και θες να φύγει από την Ελλάδα, κάτι που σε κάνει προδότη και για φτερά και πισα.
Να γελάσεις δηλαδή αν ήμουνα αλβανος?τι το αστείο θα είχε αυτό, σε χαλάνε οι αλβανιδες οι γκόμεναρες? Τι να κλασουνε σαν γυναίκες οι κυπριες μπροστά στις αλβανιδες βρε καημένε? Εγώ τις κυπριες τζάμπα να μου τις έδιναν δεν θα τις γαμουσα, το Πολύ πολύ να τις έκανα κάνα golden shower!! ???Εμένα μου φαίνεται αστείο ότι παρακαλάς τους κυπριους τις αραβοφατσες για δουλεια?
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
Δεν ξέρω να σε κατατοπίσω ειδικά γι' αυτό, αλλά γενικότερα δεν θα το πρότεινα για Λατινική Αμερική. Τώρα, με αυτές τις σπουδές είναι σχετικά εύκολο να πάς σε όποια χώρα επιθυμείς.
Βρε το ξέρω ότι είναι εύκολο...απλά επειδή ακούω γενικά καλά λόγια για την ζωή (με ότι προβλήματα εγκληματικότητας βέβαια υπάρχουν) αν έχει κανείς καμιά δικιά του εμπειρία να πεί. Μήπως βρεθεί κάτι που να αξίζει και από ρυθμούς και καλοπέραση (οικονομικά συμφέρει η πλειοψηφια των χωρων και ευρωπη και παντου)
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Να γελάσεις δηλαδή αν ήμουνα αλβανος?τι το αστείο θα είχε αυτό, σε χαλάνε οι αλβανιδες οι γκόμεναρες? Τι να κλασουνε σαν γυναίκες οι κυπριες μπροστά στις αλβανιδες βρε καημένε? Εγώ τις κυπριες τζάμπα να μου τις έδιναν δεν θα τις γαμουσα, το Πολύ πολύ να τις έκανα κάνα golden shower!! ???Εμένα μου φαίνεται αστείο ότι παρακαλάς τους κυπριους τις αραβοφατσες για δουλεια?
Τυπε έχεις ιδέα πως βλέπει ο μέσος Κύπριος τον Αλβανό και τον κάθε βαλκανιο? Όπως βλέπει ένας Αραβας του κόλπου μια Ελληνίδα βίζιτα:confused:


Συγκρίνεις τον Κύπριο με τον Αλβανό? Οι Κύπριοι είναι όλοι ματσομενοι. Οι Αλβανοί είναι δούλοι στην μεγαλη τους πλειοψηφία. Φυσικά και είναι καλύτερο να λες στο εξωτερικό ότι είμαι πχ Κύπριος από το να λες είμαι Αλβανός. Οι οποίοι έχουν την χειρότερη φήμη στις περισσότερες χώρες λόγο εγκληματικοτητας κτλ.

Οσο για τους αραβες που γράφεις. Θα ήθελες πολύ να ησουν Αραβας και να έκανες την ζωή που κάνουν. Αν είχες πάει σε κάποια αραβική χώρα του κόλπου τέτοιες μαλακιες δεν θα έγραφες. Ψωμάκι δίνουν οι τυπαδες στα μπατιρια τους Ελληνες και τους Βαλκάνιους.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Βρε το ξέρω ότι είναι εύκολο...απλά επειδή ακούω γενικά καλά λόγια για την ζωή (με ότι προβλήματα εγκληματικότητας βέβαια υπάρχουν) αν έχει κανείς καμιά δικιά του εμπειρία να πεί. Μήπως βρεθεί κάτι που να αξίζει και από ρυθμούς και καλοπέραση (οικονομικά συμφέρει η πλειοψηφια των χωρων και ευρωπη και παντου)
Θα πρέπει να έχεις αυτοκτονικες τάσεις για να θες να πας λατινική Αμερική. Εκεί δεν πας για να δουλέψεις και να ζήσεις. Πας μόνο για σεξοτουρισμο το καλοκαίρι. Όλα τα κράτη της λατινικής Αμερικής ειναι άθλια για να ζεις. Διάλεξε μια χώρα από Ευρώπη(να είσαι κοντά και με Ελλάδα) και άσε το πολύ ψαξιμο. Αν σκέφτεσαι να φύγεις ήδη έπρεπε να έχεις κατασταλάξει κάπου. Διότι το πράγμα τώρα με τον κορονοιο δυσκολεύει.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Τυπε έχεις ιδέα πως βλέπει ο μέσος Κύπριος τον Αλβανό και τον κάθε βαλκανιο? Όπως βλέπει ένας Αραβας του κόλπου μια Ελληνίδα βίζιτα:confused:


Συγκρίνεις τον Κύπριο με τον Αλβανό? Οι Κύπριοι είναι όλοι ματσομενοι. Οι Αλβανοί είναι δούλοι στην μεγαλη τους πλειοψηφία. Φυσικά και είναι καλύτερο να λες στο εξωτερικό ότι είμαι πχ Κύπριος από το να λες είμαι Αλβανός. Οι οποίοι έχουν την χειρότερη φήμη στις περισσότερες χώρες λόγο εγκληματικοτητας κτλ.

Οσο για τους αραβες που γράφεις. Θα ήθελες πολύ να ησουν Αραβας και να έκανες την ζωή που κάνουν. Αν είχες πάει σε κάποια αραβική χώρα του κόλπου τέτοιες μαλακιες δεν θα έγραφες. Ψωμάκι δίνουν οι τυπαδες στα μπατιρια τους Ελληνες και τους Βαλκάνιους.
Οι αλβανοι είναι λευκοί, οι Κύπριοι δεν ανήκουνε καν στη λευκή φυλή, είναι. Μαζί με λιβαμεζουε Εβραίους Αιγυπτίους άραβες, ανήκουν στη μέση ανατολή.. Και επειδήη έχουν φράγκα τι σημαίνει αυτό? Και οι σαουδαραβες έχουν, τους κάνει δηλαδή ανώτερου επιπέδου ότι έχουν φράγκα? Για δες μια αλβαμιδα και δες μια κυρία και πες μου ποια από τις δύο είναι πιο ωραία γκομενα! ?
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
Θα πρέπει να έχεις αυτοκτονικες τάσεις για να θες να πας λατινική Αμερική. Εκεί δεν πας για να δουλέψεις και να ζήσεις. Πας μόνο για σεξοτουρισμο το καλοκαίρι. Όλα τα κράτη της λατινικής Αμερικής ειναι άθλια για να ζεις. Διάλεξε μια χώρα από Ευρώπη(να είσαι κοντά και με Ελλάδα) και άσε το πολύ ψαξιμο. Αν σκέφτεσαι να φύγεις ήδη έπρεπε να έχεις κατασταλάξει κάπου. Διότι το πράγμα τώρα με τον κορονοιο δυσκολεύει.
έχω δουλειά εδώ μια χαρά οικονομικά..σκέφτομαι για του χρόνου μηπως φύγω...δεν με κηνυγαει κάτι! Ψάχνω μήπως αξίζει κάτι δεν κοιτάω να φύγω και ότι γίνει...αν έχεις κάποια εμπειρία την ακούω..
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Οι αλβανοι είναι λευκοί, οι Κύπριοι δεν ανήκουνε καν στη λευκή φυλή, είναι. Μαζί με λιβαμεζουε Εβραίους Αιγυπτίους άραβες, ανήκουν στη μέση ανατολή.. Και επειδήη έχουν φράγκα τι σημαίνει αυτό? Και οι σαουδαραβες έχουν, τους κάνει δηλαδή ανώτερου επιπέδου ότι έχουν φράγκα? Για δες μια αλβαμιδα και δες μια κυρία και πες μου ποια από τις δύο είναι πιο ωραία γκομενα! ?
Οι Αλβανοί μπορεί να είναι πολύ άσπροι και ανοιχτόχρωμοι και μπορεί να είναι και αρκετά μελαχρινοι σκούροι. Το θέμα είναι ότι οπτικά και ανθρωπολογικα είναι άσχημοι. Μεγάλα κεφάλια, μύτες, αυτιά, κούτελα, κοντοπιθαροι, κοντά πόδια και γενικότερα μοιάζουν με χομπιτ. Τον Αλβανό τον κόβεις από χιλιόμετρα με την πατημεμη μούρη και το κεφάλι σαν ταψί.Ξεχωρίζουν μέσα στο πλήθος. Οι αλβανιδες είναι μέτριες γκόμενές. Σε καμμια περίπτωση δεν μπαίνουν στο club των ωραίων γυναικών. Οι Κύπριοι μοιάζουν κάτι ενδιάμεσο μεταξύ Κρητικων και Εβραίων. Έχει και άσχημους έχει και όμορφους. Η Αδαμου η τραγουδιστρια είναι μια χαρά μουναρος πάντως. Καμμια σχέση με την μπαζοαλβανιδα Φουρειρα.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.910
Κριτικές
21
Like
11.191
Πόντοι
4.546
έχω δουλειά εδώ μια χαρά οικονομικά..σκέφτομαι για του χρόνου μηπως φύγω...δεν με κηνυγαει κάτι! Ψάχνω μήπως αξίζει κάτι δεν κοιτάω να φύγω και ότι γίνει...αν έχεις κάποια εμπειρία την ακούω..
Αν δεν έχεις σοβαρό λόγο να φύγεις έξω, γιατί να το κάνεις?
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Οι Αλβανοί μπορεί να είναι πολύ άσπροι και ανοιχτόχρωμοι και μπορεί να είναι και αρκετά μελαχρινοι σκούροι. Το θέμα είναι ότι οπτικά και ανθρωπολογικα είναι άσχημοι. Μεγάλα κεφάλια, μύτες, αυτιά, κούτελα, κοντοπιθαροι, κοντά πόδια και γενικότερα μοιάζουν με χομπιτ. Τον Αλβανό τον κόβεις από χιλιόμετρα με την πατημεμη μούρη και το κεφάλι σαν ταψί.Ξεχωρίζουν μέσα στο πλήθος. Οι αλβανιδες είναι μέτριες γκόμενές. Σε καμμια περίπτωση δεν μπαίνουν στο club των ωραίων γυναικών. Οι Κύπριοι μοιάζουν κάτι ενδιάμεσο μεταξύ Κρητικων και Εβραίων. Έχει και άσχημους έχει και όμορφους. Η Αδαμου η τραγουδιστρια είναι μια χαρά μουναρος πάντως. Καμμια σχέση με την μπαζοαλβανιδα Φουρειρα.
Η αδμαου Ξερεις έχει μάνα Βουλγάρα.. Δείξε μου μια κανονική κυρία.. Άμα θες να δεις πως είναι οι αλβανιδες δες την ava Maxx τη dua lipa την Nora istrefi. Οι κυπριες είναι πιο ωραίες από αυτές? Δες την αλβανιδα σερβιτόρα στη καφετέρια που σου φέρνει το καφέ δεν είναι γκομεναρες? Τι να κλασουνε οι γυφτοκυπριες
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
έχω δουλειά εδώ μια χαρά οικονομικά..σκέφτομαι για του χρόνου μηπως φύγω...δεν με κηνυγαει κάτι! Ψάχνω μήπως αξίζει κάτι δεν κοιτάω να φύγω και ότι γίνει...αν έχεις κάποια εμπειρία την ακούω..
Άρα θες να πας να ζήσεις έξω σαν εμπειρία όχι απαραίτητα για δουλειά. Αν είναι έτσι και σε παίρνει οικονομικά πανε οπουδήποτε γουστάρεις. Προσωπικά θα απέφευγα λατινική Αμερική και κάποιες χώρες της μέσης ανατολης με σκληρόπυρηνικό ισλάμ στην κοινωνία.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Η αδμαου Ξερεις έχει μάνα Βουλγάρα.. Δείξε μου μια κανονική κυρία.. Άμα θες να δεις πως είναι οι αλβανιδες δες την ava Maxx τη dua lipa την Nora istrefi. Οι κυπριες είναι πιο ωραίες από αυτές? Δες την αλβανιδα σερβιτόρα στη καφετέρια που σου φέρνει το καφέ δεν είναι γκομεναρες? Τι να κλασουνε οι γυφτοκυπριες

Αυτο το μουνετο ξεφτιλίζει τις αλβανιδες που μου έγραψες. Σιγά την dua lipa ρε μαν. Πες ότι είσαι Αλβανός μην ντρέπεσαι...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Για λατινική αμερική έχει κανένας γνώμη;
Αξίζει κάποια χώρα μήπως;
Είναι εύκολα να πάς εκεί;

Μέση ανατολή vs Ευρώπη;;
Ψαξε για παλιοτερα μηνυματα του μελους @sex volcano ο οποιος εχοντας γυρισει ολον τον πλανητη, υποστηριζει πως η Λατινικη Αμερικη προσφερει το ανωτερο επιπεδο ζωης για εναν Ευρωπαιο εργενη.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86

Αυτο το μουνετο ξεφτιλίζει τις αλβανιδες που μου έγραψες. Σιγά την dua lipa ρε μαν. Πες ότι είσαι Αλβανός μην ντρέπεσαι...
Ρωσίδα είναι αυτή γεμάτο το Τούρκονησί με τέτοιες... Σίγουρα θα έχει Ρωσίδα μάνα γυφτοκυπριο πλούσιο μπαμπά.. Οι κανονικές κυπριες είναι άσχημες ως πολύ άσχημες..
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Ρωσίδα είναι αυτή γεμάτο το Τούρκονησί με τέτοιες... Σίγουρα θα έχει Ρωσίδα μάνα γυφτοκυπριο πλούσιο μπαμπά.. Οι κανονικές κυπριες είναι άσχημες ως πολύ άσχημες..
Ασε τις μαλακιες σου.Καμμια σχεση με Ρωσιδα στη φατσα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Να γελάσεις δηλαδή αν ήμουνα αλβανος?τι το αστείο θα είχε αυτό, σε χαλάνε οι αλβανιδες οι γκόμεναρες? Τι να κλασουνε σαν γυναίκες οι κυπριες μπροστά στις αλβανιδες βρε καημένε? Εγώ τις κυπριες τζάμπα να μου τις έδιναν δεν θα τις γαμουσα, το Πολύ πολύ να τις έκανα κάνα golden shower!! ???Εμένα μου φαίνεται αστείο ότι παρακαλάς τους κυπριους τις αραβοφατσες για δουλεια?
Είσαι καθυστερημένος τελικά,.δεν εξηγείται αλλιώς. Σου έχω δώσει τόσα στοιχεία και ακόμα το μικρό μυαλό σου αδυνατεί να δει το φως στο τούνελ.

Σου μιλάω για μισθούς,.για εταιρίες με 500+ άτομα προσωπικό, για γυμναστήρια και φαγητό ως παροχές και ο μικροκοσμος σου φτάνει μόνο να πει ότι είμαι χαμαλης, δουλεύω για κύπριους και ότι γαμαω κυπραιες;; ??
Τουλάχιστον δεν μπορούσες να κάνεις μια αναζήτηση να δεις παλιά μου ποστ για τα Ρωσίδια που ασχολούμαι; Και αυτό δύσκολο για τον προβληματικό νου σου;

Ξέρω ότι θα σε σκίσω τώρα, αλλά διάβασε καλά τι θα γράψω με ότι νοητικά κύτταρα σου έχουν απομείνει..
Δουλεύω για Ουκρανους, με κύπριους δεν έχω καμία συναλλαγή για δουλειά και ούτε πρόκειται ποτέ και κάθε βδομάδα διαλέγω και σκίζω διαφορετική Ρωσίδα που αντίστοιχη θα δυσκολευτεις να βρεις εκεί που συχνάζεις.
Και το καλύτερο για το τέλος: ο μισθός μου ξεκινάει από 4..
Τράβα κρύψου στη σπηλιά σου τώρα.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.910
Κριτικές
21
Like
11.191
Πόντοι
4.546
Για εμπειρία;;
Για κάτι νέο;; Η στασιμότητα σε τι βοηθάει κάποιον <35 χρονών;
Αυτά τα πετυχαίνεις και με ταξίδια, χωρίς να χρειάζεται να μεταναστεύσεις. Αλλά όπως το βλέπει ο καθένας.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Για λατινική αμερική έχει κανένας γνώμη;
Αξίζει κάποια χώρα μήπως;
Είναι εύκολα να πάς εκεί;

Μέση ανατολή vs Ευρώπη;;
Εχω παει αργεντινη χιλη περου κολομβια . Στην Αργεντινη εχει γυναικαρες αλλα το παιζουν δυσκολες. Δεν το περιμενα απο κορμι κτλ κτλ μιλαγα με τυπο εκει και μου λεει το κρεας εκει ειναι καλο .
Μετα κολομβια εχει το ιδιο . Γυναικαρες . Χιλη μαυρα χαλια περου ετσι και ετσι . Οι ποιο πολλες περουβιανες ειχανε κοιλια και με χαλασε.
Νεα κοριτσια ομορφες με κοιλια αστα να πανε .
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
Αυτά τα πετυχαίνεις και με ταξίδια, χωρίς να χρειάζεται να μεταναστεύσεις. Αλλά όπως το βλέπει ο καθένας.
καμια σχεση η αναψυχή με την καθημερινη ζωη
αλλα μαλλον και εχεις ζησει εξω και εχεις ταξιδεψει και το ξερεις..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εχω παει αργεντινη χιλη περου κολομβια . Στην Αργεντινη εχει γυναικαρες αλλα το παιζουν δυσκολες. Δεν το περιμενα απο κορμι κτλ κτλ μιλαγα με τυπο εκει και μου λεει το κρεας εκει ειναι καλο .
Μετα κολομβια εχει το ιδιο . Γυναικαρες . Χιλη μαυρα χαλια περου ετσι και ετσι . Οι ποιο πολλες περουβιανες ειχανε κοιλια και με χαλασε.
Νεα κοριτσια ομορφες με κοιλια αστα να πανε .
δούλευες σε κάποια χωρα από αυτές φίλε ή περαστικός;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom